Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 5:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Dab.Docler 2:4 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 4:3 (vége)
Corona Brasov Wolves
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 14.12.2014, 14:30MOL Liga

A záró harmadban négy gól született. Először a hazai csapat növelte három gólra előnyét emberelőnyből, majd a harmad derekán két percen belül három gól született, de továbbra is maradt a kétgólos hazai előny. A vendégek ráfizettek a sok kiállításra, amelyeket négy góllal büntetett meg a hazai csapat. A Macik így maradtak a második helyen a címvédő mögött egy ponttal, és jobb gólaránnyal a harmadik DAB előtt. A brassói csapat 47-re növelte pontjai számát, ami továbbra is csak a negyedik helyre elég. (16:54:12)

60:00

59:30
    Vastaps a brassói csarnokban már csak másodpercek vannak hátra.

58:21
    Becze Tihamér kap két percet testre ütésért.

58:01
    Elkezdődött az utolsó két perc a harmadik harmadban.

57:30
    Kiegészült a Miskolc!

57:00
    Sikerül felállni a hazai csapatnak, most megdolgoztatják a miskolci védelmet.

56:30
    Nem igen jön előre a Brassó, tartja a korongot, időre játszanak.

56:00
    Így nehéz lesz feljönni egy gólra.

55:29
    Mindent bele ad a Miskolc, nyomást gyakorolnak a hazai kapura, de egy újabb kiállítás következik a Macik csapatából. Metcalfe kap két percet magas bottal való játékért.

55:00
    Hajtanak a vendégek a gólért, Polc véd remekül egy lövést, majd rátenyerel a pakkra.

54:30

54:00
    Kivágja a Miskolc a korongot, jól védekeznek, de most Bálizs kényszerült bravúrra.

53:20
    A kapuvas mellett suhant el a hazaiak lövése.

53:00
    A buli után egy kemény löketet véd Bálizs.

52:27
    Ismét egy vendég kiállítás, kettő percet kap Hajós Roland akadályozásért.

51:36
    A Miskolc gólt szerzett!
    Gyorsan potyognak a gólok. Kihasználja a Miskolc az emberelőnyt DANSEREAU KEEGAN révén, aki közelről lövi a fekvő kapus felett a hosszú sarokba a harmadik miskolci gólt. Gólpassz: Becze Tihamér.

50:57
    Kiállítás a hazai csapatból Nagy kap két percet akadályozásért.

50:24
    A Brassó gólt szerzett!
    Szépen kidolgozott akció végén a kipattanó korongot lövi az üres kapuba ZSÓK LEVENTE. Gólpasszok: Peter Klouda, Martin Saluga.

49:36
    Egy eladott korongból indul meg kontrába a Miskolc, amelyet COHEN ZACHARY használ ki emberhátrányban.

49:00
    Bálizs védett szépen, majd a buli után gyorsan feláll a hazai csapat.

48:25
    Dudas kap két percet szabálytalan testjátékért.

48:25
    Most befűtött egy kicsit a brassói gárda Bálizs előtt. Buli következik. Előtte időt kér a Miskolc!

47:00
    Bálizs feje mellett suhan el egy kemény lövés, a lepattanóból indulhat a Miskolc.

45:30
    Szétszakad a pálya, le föl támadnak most a csapatok. Folyamatos játék.

45:00
    Polc szép védése, most beköltöztek a Macik a brassói harmadba.

44:00
    A miskolciakat megzavarta a sok kiállítás, nem tudják felvenni a ritmust.

43:45
    Ismét Bálizs véd, buli következik.

43:30
    A vendégek teljes létszámban játszanak.

42:45
    Nagy hazai nyomás, Bálizsról kijön a pakk, majd egészen közelről HIETAMAKI JUHAMATTI lövi a hálóba. Gólpasszok: Molnár Zsolt, Mihály Árpád.

42:06
    Gőz ráadásul 10 perc fegyelmit kap.

42:06
    Újabb kiállítás a vendégektől, Sagert kap két percet akadályozásért.

41:20
    Járatja a pakkot a Brassó keresi a rést, végül Bálizs véd.

41:00
    A buli után kivágja a Miskolc a pakkot.

40:45
    Bálizs véd remekül, kétszer is egy kavarodást old meg a kapuja előtt.

40:21
    Rögtön egy kiállítással kezdünk, a Jegesmedvék csapatából kap Cohen két percet könyökhasználatért.

40:10
    Most a miskolciak hozták el bulit.

40:01

Érkeznek a csapatok.

Ebben a harmadban már valamivel nagyobb iramot diktáltak a csapatok, keményebb lett a játék és több volt a szabálytalanság is. Mindkét csapat kettős előnyből lőtt gólt, a Macik egyenlítettek villámgyorsan, majd a brassóiak is hasonlóan gyorsan szerezték kettős előnyben a vezető gólt. A harmad utolsó percében kettőre növelte előnyét a hazai gárda egy jól sikerült támadás végén. A záró harmadban még minden lehet, hamarosan jelentkezünk.

40:00

39:24
    Egy nagyon szépen kidolgozott akció végén a hátulról érkező JAROSLAV OBŠUTa felső sarokba vágja védhetetlenül a hazai csapat harmadik gólját. Gólpasszok: Peter Klouda, Fodor Csanád.

38:20
    Pontatlan vendég passz, tilos felszabadítás a vége.

38:01
    Bálizs véd könnyedén egy távoli lövést.

37:20
    A miskolciak viszik lesre a pakkot.

37:00
    Kissé szétszórt most a játék a középpályán pontatlanodnak sokat a csapatok.

36:10
    Polc kap el a lepkéssel egy könnyű pakkot a levegőben.

35:30
    Bálizsról jött ki oldalra a korong, szerencséjére senki nem volt az üres kapu előtt.

34:30
    Kiegészült a Miskolc, Boyle is visszatért.

33:51
    Láda Balázs játékban!

33:15
    Buli Bálizs bal oldalán, lassan Láda visszatérhet.

33:00
    Eddig jól állja a sarat a Miskolci védelem, nehéz percek ezek most Bálizs előtt.

32:21
    Folytatódik a brassói nyomás és a kettős előny is mert Boyle is két percet kapott közben!

32:03
    A brassói gárda is villámgyorsan kihasználja a kettős előnyt VIRÁG CSANÁD közelről jobb oldalról a hosszú sarokba lövi a vezető gólt. Gólpasszok: Molnár Zsolt, Nagy Csaba.

31:51
    Láda Balázs is kap két percet, kettős hazai előny.

31:24
    Belefújnak a miskolciak támadásába a játékvezetők, majd Bálizs elé viszik a bulit. Túl sok játékos a jégen, Becze megy le két percre.

30:40
    Boyle lövését takarásból védi Polc.

30:10
    A visszatérő Filip meglódul a koronggal és fonákkal veszélyezteti Bálizst.

29:52
    Kiegészült a brassói gárda.

29:00
    Folytatódik a vendégek előnye, Polc véd egy közeli lövést.

28:30
    Piszarenko kap egyet a kezére, sérülten fekszik, majd lekorcsolyázik az öltözőbe.

28:00
    Villámgyorsan kihasználja a Miskolc a kettős előnyt BECZE TIHAMÉR révén, aki közelről a bal felsőbe vágja a pakkot. Gólpassz: Dansereau Keegan.

27:52
    A hazai Filip kap két percet durva játékért.

27:50
    Boyle kemény lövése kipattan a kapusról, majd kivágják a brassói védők.

27:07
    Hietamaki kapott két percet fogásért.

26:00
    Sagert durrantott mellé a bal kör közepéből.

25:00
    Kevés a jó megoldás a második harmad első perceiben, ismét egy les helyzet alakult ki a brassói harmadban.

24:00
    Buli a hazai harmad előtt.

23:30
    Tóth Adrián harcolt a korongért Polc kapuja mögött, de ebből sem lett végül semmi, jöhetnek a hazaiak.

23:00
    Becze kevergetett szépen a brassói harmadban, de nem tudta megtartani a pakkot.

22:30
    Gyors hazai tamadás a bal oldalon, egy gyenge lövéssel végződik.

22:00
    Bálizs spárgázik ki szépen egy lövést.

21:30
    Nagy a harc a korongért Bálizs kapuja mögött, végül sikerül elhozni a vendégeknek.

21:00
    Kisebb nyomást próbál gyakorolni a miskolci gárda a harmad elején.

20:20
    A vendégek korcsolyáztak les helyzetre.

20:10
    A kezdő bulit a brassóiak hozzák el.

20:01

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a második harmad.

Az első harmad közepes tempóban kezdődött, valamivel aktívabbak voltak a hazaiak, akik a 18-ik percben Obšut révén kihasználták Láda kiállítását. A miskolciak a harmad második felében lettek aktívabbak és egyre gyakrabban veszélyeztették Polc kapust. Hamarosan folytatjuk a közvetítést a második harmaddal.

20:00

19:35
    Láda Balázs veszélyes lövését védi Polc.

19:20
    Kisebb kakaskodás a hazai cserepadnál a két csapat között.

19:01
    Bálizs véd szépen a mamutjával.

18:10
    Az utolsó két percben járunk a hazai csapat vezet támadást.

17:08
    Megjáratja a korongot a hazai gárda, majd OBŠUT JAROSLAV kap középen egy pontos passzt, amit a jobb alsóba helyez. Gólpassz: Peter Klouda

15:45
    Virág csak bedobni tudja a korongot a támadó harmadba, amit a miskolciak rögtön kivágnak.

15:16
    Kiállítás a Jegesmedvék csapatából Láda Balázs kap két percet.

13:55
    Metcalfe okozott ismét kisebb veszélyt Polc előtt.

13:30
    A miskolciak kék vonalánál lesz a buli.

13:15
    Dudas kemény löketét védi Polc a körök közül.

13:00
    Dudas vitte be szépen a hazai harmadba a korongot, de időben oda léptek a hazai védők és szerelték.

12:20
    Első komolyabb Polc védés, egy kemény lövést háritott.

12:00
    Klouda kevergetett a kék vonalnál, majd pontatlanul továbbít.

11:30
    Bálizs előtt a buli.

11:00
    Metcalfe tört be Polc elé, de túl közel volt már nem tudta jól meglőni a pakkot.

10:15
    Bálizs kap el egy gyengébb lövést a kékről.

10:00
    Megszakítás nélkül folyik most a játék, de sok a pontatlan megoldás mindkét oldalon.

08:55
    Ismét Bálizs hárít egy közeli lövést, a korong kipattan róla, indulhat előre a Miskolc.

08:30
    A vendégek eddig komolyabb helyzet nélkül, a hazai csapat játszik enyhe fölényben

07:45
    Bálizs véd bravúrral egy közeli lövést.

07:15
    Sorozatban lövi a miskolci gárda tilosra a pakkot.

07:00
    Virág lövését a kékről védi Bálizs.

06:30
    Bálizsról pattan ki a korong, majd tilosra ütik a vendégek.

05:46

05:10
    Ismét sikerül kidobni a harmadból a vendégeknek a korongot.

04:45
    Kihozza a játékvezető a bulit a miskolciak harmada elé.

04:20
    Jól védekeznek a Macik, sikerül kivágni a pakkot a harmadból.

03:46
    Kiállítás a Miskolc csapatából kettő percet kap Tóth Adrián durva játékért.

03:15
    Eddig komolyabb helyzet nelkül a mérkőzés.

02:30
    Metcalfe harcolt ki egy korongot a brassói harmadban, de nem tudta pontosan tovább passzolni. Jöhet a brassói gárda.

01:45
    Polc vetődik ki egy korongra és a lepkéssel szedi fel a jégről.

01:00
    Bálizs első védese, buli következik a bal körben.

00:35
    Pontatlan miskolci indítás, tilos felszabadítás.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A szombati fordulatos meccs után, amit végül a dunaújvárosiak nyertek meg 4-3-ra, vasárnap kora délután a Miskolci Jegesmedvék csapatát fogadja vendégül a Corona Brasov legénysége. A miskolciak Csíkszeredán szerepeltek tegnap, és büntetőkkel nyertek azután, hogy kétgólos hátrányból álltak fel a csíkiak.

Jelenleg a Jegesmedvék egy ponttal a címvédő érsekújváriak mögött a második helyet foglaljak el a tabellán, a Brassói Farkasok maradtak 44 ponttal a negyedikek. A Macik negyedszer csapnak össze a brassóiakkal az idei évadban, és másodszor lépnek jégre Erdélyben. Eddig egymásellen mindhárom esetben a büntetők döntöttek a győztesről, a miskolciak kétszer, a brassóiak egyszer voltak sikeresek a szétlövésben. Vasárnap este ismét szoros meccs várható a két csapat között brassói jégcsarnokban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik és eredménykövetéssel zajlik a közvetítés..

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 18. Obšut (Klouda), 33. Virág (Molnár Zs., Nagy), 40. Obšut (Klouda, Fodor), 43. Hietamaki (Molnár, Mihály), 51. Zsók (Klouda, Saluga) – 28. Becze (Dansereau), 50. Cohen, 52. Dansereanu (Becze)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obšut, Saluga, Klouda, Zsók (A) – Piszarenko (A), Hietamaki, Molnár, Mihály (C), Virág – Imecs, Nagy, Fodor, Antal, Petres – Bálint, Péter, Márton.

Edző: Jerry Björn Andersson.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe (A), Cohen, Becze – Gőz, Dósa, Hajós (C), Tóth, Dansereau – Sagert, Vojtkó, Roczanov, Nagy, Láda B.(A) – Láda P., Popovics, Szilágyi, Miskolczi, Fliszár.

Edző: Majoross Gergely.

Játékvezetők: Valentin Lascar, Toparceanu Cosmin – Keresztes Levente, Siko Levente

Nézőszám: 1700.