Atomerőmű SE – U BT Cluj-Napoca 68:81 (vége) | Tartu Ülikool/Rock – EGIS Körmend 81:83 (vége)
Tartu Ülikool/Rock
81:83 (21:13, 45:47, 62:65)
EGIS Körmend
kedd 16.12.2014, 19:00 • Sporthall of Tartu University, Tartu, EST • EuroChallenge

Tartu Rock:
    Sokk 9/3, Kurbas 3/3, Dorbek 15/9, Eichfuss 6, Talts 17/3;
    Csere: Kriisa 11/9, Peciukevicius 11, Petrukonis 9, Doronin -;

Egis Körmend:
    Burgess 6, Lemon 6/3 Ferencz 15/12, Tóth N. 7/3, Richards 20/3;
    Csere: Popadics 8/3, Török 15/6, Sonyák 6/6; (20:49:58)

Az első félidőben álmosan kezdett a hosszú utazást letudó körmendi csapat. Szerencséjükre a második negyedben a kemény védekezés mellett, jöttek a triplák is. Amivel előbb felzárkóztak, majd a vezetést is megszerezték a vasiak!
    Így a félidőben megérdemelt volt a körmendi vezetés.

A második félidőre a csapatok kapkodóvá váltak és inkább a küzdelem dominált, a pontos dobások elmaradtak. Egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni.
    Az utolsó játékrészben aztán elég tekintélyes fórt gyűjtött össze a Körmend, a végén azonban nem sok híja volt.

A mérkőzés egészét figyelembe véve, megérdemelt a vendég győzelem!

Köszönjük a figyelmüket!

40:00
    Mérkőzés vége. (81:83)

39:59
    FERENCZ az elsőt bedobja, de a másodikat direkt kihagyja. Így hiába szedte le a lepattanót Talts, nincs lehetőségük a támadásra. (81:83)

39:58
    Dorbek üt oda Ferencz kezére. Kettőt dobhat a vendégek csapatkapitánya. (81:82)

39:58
    Vendég időkérés. (81:82)

39:52
    Peciukevicius kétszer is dobhatott közelről, de nem tud kosarat szerezni. (81:82)

39:33
    Richards dobása nem jó – a vezetésért támadhat a hazai csapat. (81:82)

39:15

39:15
    PETRUKONIS csak a másodikat tudta bedobni! Micsoda izgalmas végjáték! (81:82)

39:15
    Petrukonis szed le egy támadó lepattanót úgy, hogy még Török is odaütött a kezére. Két dobás következik. (80:82)

39:11
    RICHARDS horogdobása jó! 2 pontot szerez a légiós. (80:82)

39:02
    DORBEK nem hibázott, megszerezte 15. pontját is és ezzel kiegyenlített a Tartu Rock gárdája. (80:80)

39:02
    Ferencz gyorsan odaütött Dorbeknek, hogy ne tudjanak gyorsan leindítani a hazaiak. (78:80)

38:54
    Törökig játszották a labdát, de a center dobáskísérletét blokkolta Petrukonis. (78:80)

38:33
    PETRUKONIS nem hibázott a büntetővonal mögül. (78:80)

38:33
    Popadics egyből be is üti az ötödik csapat személyit. Petrukonis büntetőzik! (76:80)

38:30
    Popadics dobott közép távolról a gyűrűre, de nem célzott elég pontosan az irányító! (76:80)

Pungor Csaba

Kommentátort keresünk a EGIS Körmend csapatának meccseihez. További információk.

Tartu Ülikool/Rock: 4 Tanel SOKK