Hollandia – Montenegró 27:31 (vége) | Svédország – Szlovákia 31:22 (vége) | Németország – Franciaország 24:24 (vége)
Svédország
31:22 (17:11)
Szlovákia
kedd 16.12.2014, 18:00 • Aréna Zágráb, Zágráb • Európa-bajnokság

Mindenképpen egy üde színfolt Szlovákia játéka az idei Európa Bajnokságon, de ezen a meccsen is látszott, hogy az időnkénti szép dolgok és felvillanások ezen a szinten még kevésnek számítanak. Szarkova és Rajnohova játszott kiemelkedően a szlovákoktól, de ez önmagában kevés volt még.

A svédek annyit adtak ki magukból, amennyi szükséges volt, bár 24:19-nél a szlovákok több lehetőséget is elpuskáztak a még szorosabb felzárkózásra, még izgalmas is lehetett volna. A végén a svédek ismét megrázták magukat és végül majdnem 10 gólos sikert arattak. A második félidő alapján ez nem volt benne a meccsben, végül az utolsó találattal megúszták a tízet a szlovákok. Elől Gullden és Oden termeltek a legjobban és a kapusok is hozzátették a magukét. Svédországgal nagyon számolni kell a legjobb négy között is. Úgy tűnik, skandináv uralom ezen az Európa Bajnokságon!

Svédország – Szlovákia: 31-22!
    ---- (19:33:59)

60
    Mérkőzés vége. (31:22)

60
    BIZIKOVA a bal szélről talál be nagyon szép ejtéssel az utolsó másodpercben! (31:22)

60
    Szép labdaszerzés után HAGMAN eredményes lerohanásból. Tíz közte! (31:21)

60
    A mérkőzés utolsó perce. (30:21)

60
    ODEN váratlan betörése jobb kettőben hátrányból is. (30:21)

59
    BIZIKOVA (azaz Bízik Réka) egy kipattanó labdát értékesít a bal oldalról. (29:21)

59
    Az utolsó két percbe léptünk, a mérkőzés már korábban eldőlt. (29:20)

58
    Blohm ment át a hatoson belül. (29:20)

58
    Nem megy a szlovákoknak a heteslövés, Trehubova mellé-fölé bombázza a büntetőt. (29:20)

58
    Rajnohova harcol ki egy hetest és közben Almnak kiállítást is. (29:20)

58
    Időt kér Szlovákia, nagyjából három perccel a vége előtt. (29:20)

57
    GULLDEN pimasz, ütemtelen hetese a kapu bal oldalába Gubikova mellett. (29:20)

57
    A bal szélről Helleberg harcol ki hetest és két percet Blazekovának. (28:20)

56
    Szarkova lő mellé. (28:20)

56
    HAGMAN a jobb szélről ajtó ablak helyzetben nem hibáz. Ez most már eldőlt így végleg. (28:20)

56
    Rajnohova bejátszása gyenge. (27:20)

55
    HELLEBERG nem túl jó szögből is bevitte a bal szélről, a felső léc alá bombázott. (27:20)

55
    HORNAKOVÁ tört be középen és bepattintotta Idehn lába alatt. (26:20)

Svédország: Bundsen, Idehn (kapusok) – Agren, Fogelström, Blohm, Roberts, Sand, Ahlm, Torstenson, Gullden, Helleberg, Hagman, Jacobsen, Oden, Alm, Johansson
    Szlovákia: Gubikova, Tothova, Sulovska (kapusok) – Rajnohova, Kerteszova, Benuskova, Czanik, Dubajova, Szarkova, Michnova, Sukennikova, Jakubisova, Trehubova, Bizikova, Hornakova, Blazekova

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs