Hertha BSC – 1899 Hoffenheim 0:5 (vége) | SC Freiburg – Hannover 96 2:2 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
vasárnap 21.12.2014, 15:30 • Olympiastadion Berlin, Berlin • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

A Bundesliga utolsó őszi fordulójában A Hertha otthonába látogat a Hoffenheim csapata.

A berliniek már biztos nem kiesőként "telelnek", de azért természetesen még mindig szükségük van a pontokra. Jelenleg 18 ponttal a 13. helyen állnak, de egy mai győzelemmel akár a 10. helyre is felugorhatnak. A hét közi fordulóban a Frankfurt otthonában játszottak 4-4-es gólzáporos döntetlent a fővárosiak.

A Szalai Ádámát is a soraiban tudó Hoffenheim jó őszt tudhat maga után, főleg ha ma nyerni tudnának, de erre nem mutatkozik nagy esély hiszen az ősz folyamán idegenben csak egyszer hagyták el győztesen a pályát a hoffenheimiek. 23 ponttal jelenleg a 8.-ok, de egy győzelemmel megelőznék az előttük álló Frankfurtot. Szalai Ádámék a hét közi bajnokin hazai pályán szenvedtek 1-0-ás vereséget a Leverkusentől.

Mindkét fél számára fontos a pontszerzés ezért egy jó kis meccs kerekedhet ki a találkozóból.

Hertha BSC: Kraft – N'Djeng, Hegeler, Brooks, Pekarík – Hosogaj, Niemeyer – Ben-Hatira, Ronny, Schulz – Schieber
    Cserék: Jarstein – Kalou, Stocker, Langkamp, Haraguči, Lustenberger, Wagner

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Bičakčić, Kim Džin-Su – Schwegler, Polanski – Volland, Firmino, Salihović – Schipplock
    Cserék: Grahl – Rudy, Elyounoussi, Abraham, Modeste, Szalai, Herdling

Játékvezetők: Sippel – Leicher, Schüller.

1

1
    A Hoffenheim kezdte a meccset.

2
    Schieber jön vissza lesről hiába kap jó passzt.

3
    A középpályán passzolgatnak a vendégek.

4
    Berlini labdaszerzés után Ben-Hatira ment el a jobb szélen, de túl hosszan szöktet és ő is elveszíti a játékszert.

5
    Ismét Ben-Hatira, most beadásra szánja el magát, de pontatlan a labdája középre.

6
    Schipplock 20 méteres lövése kerüli el jócskán a hazai kaput.

7
    Hoffenheimi labdajáratás a félpályánál, eddig lassan csordogál a mérkőzés.

8
    Ismét Ben-Hatira kap labdát a jobb szélen, de nem sikerül átfűzni a védőket.

9
    Berlini szabadrúgás az ellenfél térfelének közepéről, de a védők kivágják a labdát.

10
    Mezőnyjáték zajlik jelenleg.

11
    Pontatlan vendég bejátszás, Kraft végezhet el kirúgást.

12
    Most egy hazai akció, de eredménytelen a berlini kísérlet.

13
    Egyik oldalon sem volt még gólhelyzet, a mezőnyben harcolnak a felek.

14
    A Hoffenheim harcolja ki a mérkőzés első szögletét.

15
    Salihović sarokrúgása után alászalad a labdának Kraft, aztán óriási kavarodás a hazai kapu előtt, végül Volland lő 8 méterről kapura és a gólvonalról Niemeyer tud tisztázni végül.

16
    N'Djeng jobb oldali beadását kifejelik a vendégek.

18
    Schieber szabálytalankodik a vendég térfélen.

19
    Ronny indítása nagyon hosszú a társaknak.

20
    Ben-Hatira szabálytalan a berlini térfél közepén.

21
    Schwegler beívelt szabadrúgása után szögletre tisztáznak a hazaiak.

21
    A szögletet kivágják a védők.

22
    Ronny-t vágja fel Schwegler a vendég térfél jobb oldalán.

22
    Ez a szabadrúgás is veszélytelen, a Hoffenheim aztán szabadrúgáshoz jut.

23
    A Hoffenheim gólt szerzett!
    Volland bal oldali beadása elmegy pár ember mellett és JOHN BROOKS tisztázni próbál, de ehelyett egy balszerencsés mozdulattal saját kapujába juttatja a labdát.
    BROOKS - 0:1

25
    Brooks hibázik ismét óriásit, Schipplock-nak rúg oda a berlini 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítél a Hoffenheim javára!

26
    SEJAD SALIHOVIĆ a léc alá vágja a labdát a büntetőpontról.
    SALIHOVIć - 0:2

27
    Ben-Hatira kap labdát a jobb szélen, de már nem tudja benntartani, vendég kirúgás jöhet.

29
    Ben-Hatira ismét a főszereplő, a hoffenheimi térfélen szabálytalankodott.

30
    Volland 20 méteres lövése kerüli el a kaput.

31
    Vendég szabadrúgást ível be Schwegler a hazai 16-osra, de sikerül tisztázni a védőknek.

32
    Berlini kontra végén Schulz passza pontatlan középre.

33
    Ben-Hatira kap ismét labdát, de nagyon kisodródik, végül éles szögből lő kapura 8 méterről, de Baumann biztosan fogja a kísérletét.

34
    Schipplock tört be a hazai 16-osonon belülre, de Brooks most jól lép közbe és tisztáz.

35
    Polanski 25 méteres löketét tolja kapu fölé bravúrral Kraft, a jobb felsőbe tartott a labda.

36
    Schwegler szögletét kivágják a berliniek.

37
    9-0 a kapura lövések száma a Hoffenheim javára, az utóbbi percekben pedig be is szorult a Hertha.

38
    Schulz húzza ki Beck lábát a berlini 16-oson belül, ezért is büntetőt ítél a játékvezető

39
    Ismét SEJAD SALIHOVIĆ állt a labda mögé és a bal sarok irányába bombáz ismét a hálóba, Kraft mozdulni sem tud.
    SALIHOVIć - 0:3

40
    Ben-Hatira ellen szabálytalankodnak a vendégek a hoffenheimi térfél közepén.

40
    A beívelt szabadrúgás után tisztáznak a védők.

41
    Ronny velt be újabb szabadot a vendég 16-osra, de ezt is kivágják a hoffenheimiek.

42
    Firmino támasztja meg a középpályán Niemeyer-t, amiért sárgát kap.

42
    Ronny újabb szabadrúgása, de ez sem jelent veszélyt a vendég kapura.

43
    Schwegler beadását kivágják a hazaiak a kapujuk elől.

45
    Hosogaj rúgja mellkason Firmino-t a vendég térfélen, ő is besárgul.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45+1

Gyenge iramban kezdődött a meccs, aztán a hoffenheimiek eljutottak pár helyzetig, de végül három hazai védelmi hibát kihasználva már 45 perc után három gólos előnyre tettek szert a vendégek, nehéz lesz innen pontot szereznie a berlinieknek, akik füttyszó kíséretében mehetnek be az öltözőbe.

46

46
    Nem volt csere, a berliniek kezdték a második játékrészt.

47
    Hosogaj akasztja Schipplockot a saját térfele közepén.

47
    Salihović ívelte középre a szabadot, amelyet Niemeyer fejel ki az alapvonalon túlra.

48
    Schwegler szögletét kifejelik a rövidről a védők.

48
    Ezúttal ki szöglet, de már a labdát visszakapó Schwegler lesen állt.

49
    Strobl rúgja fel Ronny-t a vendég térfél bal oldalán.

50
    Ronny ívelte be a szabadot a vendég 16-osra, a melyet aztán Beck fejel ki az alapvonalon, jöhet a hazai szöglet.

50
    A szöglet után távolról az oldalhálót találja el a berlini csapat, vendég kirúgás jöhet.

51
    Bal oldali hazai beadás után Schieber nem tudja átvenni a labdát középen.

52
    Ronny 16 méteres lövését blokkolják a vendégek.

53
    Visszább álltak az első félidőhöz képest a vendégek, bár ez három gólos vezetésnél érthető.

54
    Hosogaj remek bal oldali beadására Ben-Hatira érkezett középen, aki 5 méterről óriási helyzetben kapu mellé rúg.

56
    Szögletet harcol ki a Hoffenheim.

56
    Schwegler szögletét kifejelik, újabbat végezhet el.

57
    Ezt a sarokrúgást már a másik térfélre küldik át a berlini védők.

58
    Hazai labdajáratás a középpályán.

59
    Cserél a Hertha: Hosogaj helyett Stocker áll be.

61
    Firmino elől ment szögletre becsúszva Pekarík.

62
    Salihović szögletét kifejelik a védők, aztán Kraft végezhet el kirúgást.

63
    A középpályán a játék, kezd hasonlítani a játék képe az első játékrész első felére.

64
    Firmino 14 méteres lövése vágódik ki szögletre.

65
    Schwegler szögletét ismét kifejelik.

67
    Hazai felívelések, de Baumann lehúzza őket.

68
    Firmino bejátszása pontatlan Schipplocknak.

69
    Baumann húz le ismét egy magas labdát.

70
    Kim kezezik a vendég térfél közepén.

70
    Ronny ívelte be a szabadot, amelybe Baumann rosszul öklöz bele, de szerencséjére a berliniek nem tudnak lövéshez jutni.

71
    Salihović 35 méteres pattogós lövését fogja biztosan Kraft.

72
    Cserél a Hertha: Pekarík helyett Kalou folytatja.

72
    Harmadik csere a berlinieknél: Ronny helyett Wagner érkezik még.

74
    A kettős csere után ráállt a három csatáros játékra a Hertha és erre rögtön ráfaragtak, mert egy kontra végén Firmino tálalt SVEN SCHIPPLOCK elé aki az üres kapura bevezeti a labdát a hazai kapuba.
    SCHIPPLOCK - 0:4

75
    Ezzel a góllal azt hiszem még a legfanatikusabb berlini szurkolók is belátják, hogy innen már nem lehet fordítani.

77
    Cserél a Hoffenheim: Volland helett Rudy folytatja.

78
    Stocker lép oda Salihović-nak a félpályánál, sárgát kap érte.

79
    Firmino kap labdát a bal oldalon, majd teker kapura éles szögből 20 méterről nem sokkal kapu mellé.

80
    Baumann áll kint a kapujából, megpróbálják őt meglepni a hazaiak, de nem volt pontos az átemelés és a vendég kapus mellel veszi le a labdát.

81
    Most szép hazai akció végén Ben-Hatira 10 méteres lövését blokkolják és jöhetnek szöglettel a berliniek.

82
    Ben-Hatira szögletét kivágják a védők.

84
    Niemeyer veszít labdát, majd Firmino szemben a kapussal önzetlenül passzol SEBASTIAN RUDY-nak, aki az üres kapuba gurít közelről.
    RUDY - 0:5

85
    Cserél a Hoffenheim: Salihović helyett Herdling áll be.

86
    Kim szabálytalankodik a vendég térfél jobb oldalánál.

87
    Újabb vendég csere: Schwegler helyett Abraham folytatja.

87
    Ben-Hatira szabadrúgását kivágják a védők.

89
    Az csereként beállt Wagner-t lökik fel a félpályánál.

90
    Ben-Hatira kap sárgát sportszerűtlen magatartásért.

90
    A játékvezető nem hosszabbít.

90

Ez a mérkőzés már az első félidőben eldőlt, komoly védelmi hibák és téves játékvezetői döntések vezettek a három gólos berlini hátrányhoz a félidőre. A második félidőben nyugodtan focizott a Hoffenheim és a végén kinyíló Hertha kapuját még kétszer bevették és így kiütéses 5-0-ás győzelmet arattak, így Szalai Ádámék 7. helyen, míg a Hertha 13. helyen áll a bajnokság felénél. (17:21:18)

Oláh Dávid

Gólok: 23. Brooks (öngól), 26. Salihović (bünt.), 39. Salihović (bünt.), 74. Schipplock, 84. Rudy

Lapok:   45. Hosogaj (HER), 78. Stocker (HER), 90. Ben-Hatira (HER) – 42. Firmino (HOF)

Hertha BSC: Kraft – N'Djeng, Hegeler, Brooks, Pekarík (72' Kalou) – Hosogaj (59' Stocker), Niemeyer – Ben-Hatira, Ronny (72' Wagner), Schulz – Schieber

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Bičakčić, Kim Džin-Su – Schwegler (87' Abraham), Polanski – Volland (77' Rudy), Firmino, Salihović (85' Herdling) – Schipplock

Játékvezetők: Sippel – Leicher, Schüller

Nézőszám: 39 604