Juventus FC – SSC Napoli 2:2 (5:6 bűnt. vége)
Juventus FC
2:2 (1:0)
SSC Napoli
hétfő 22.12.2014, 18:30 • Doha, Katar • Olasz Szuperkupa

Maratoni hosszúságú mérkőzésen hódította el az Olasz Szuperkupát a Napoli! Többször is a sírból hozta vissza a mérkőzést, így teljesen megérdemelten győztek a nápolyiak. Kétszer vezetett a Juventus a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban is és kétszer egyenlített a Nápoly, köztük a hosszabbítás utolsó előtti percében, amikor már szinte ünnepeltek a torinóiak.

A szétlövésben is megvolt az esélye a Juventusnak, Buffon három büntetőt is hárított a tizenegyespárbajban, de mindhárom esetben azonnal hibázott utána a torinói lövő játékos is, így hiába volt a veterán kapus három bravúrja.
    A legvégén Padoin is kihagyta, ezzel már a Napoli megnyerte a mérkőzést, ezzel a szuperkupát is 169 perces csatában.

Juventus – Napoli: 2-2! (szétlövés után 5:6)

NEA: Callejon 5:5 kihagyta.

Rafael Cabral védi Chiellini büntetőjét, mégsem dőlt el!

7. serie
    5:5
    JUV: Chiellini 5:5 kihagyta.

Buffon kivédte Mertens büntetőjét, előnyben a Juventus!

NEA: Gargano 4:5 gólt szerzett.

Nincs döntés, öt rúgó után 4:4, innentől egyesével lőhetik a büntetőket!

NEA: Ghoulam 0:1 gólt szerzett.

Jorginho lövését a Buffon védte, Tevezét a kapufa.

Büntető lövés kezdete.

Már szinte fogta a Juventus a szuperkupa fülét, de az utolsó előtti percben Higuain ki tudott egyenlíteni. Megbosszulta magát, hogy a vezető gól után másodszor is visszaállt védekezni a Juventus. 2-2 a hosszabbítás végeredménye, következnek a tizenegyesek!
    ----

120+1
    Befejeződött a 2.hossz..

120+1
    Nincs hosszabbítás, pontosan fújja le Valeri!

120
    Nincs döntés, így viszont tizenegyesek lesznek nagy eséllyel.

119
    A Napoli gólt szerzett!
    Képtelen volt kihúzni a Juventus, GONZALO HIGUAIN egy jobb oldali beadás után lecsorgó labdát közelről a hálóba kotort! 2-2!

119
    Buffon kirúgását Koulibaly fejeli haza Rafaelnek.

118
    Folyamatosan nyom a Napoli, néhány perc van már csak hátra a döntőből, a hajrában vagyunk, vesztésre állnak a déliek.

117
    Higuain esik el egy védő szorításában a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes, pedig úgy tűnt, hogy Chiellini bizony eltalálta a lábát kissé.

116
    Tevez indítaná Moratát a bal oldalon, pontatlan. Nagyon erősen fokozta a tempót a hosszasan alvó Napoli, nehéz percek várnak még a zebrákra.

115
    Koulibaly szabálytalan, kicsit levegőhöz jut a Juventus.

114
    Vidal tartja meg jól a labdát, majd a hátratett labdát Bonucci nem veszi át mert Buffonra vár, ő pedig a védőre. Majdnem lecsapott rá középen Higuain, de Buffon messzire kivetődve önfeláldozóan menteni tudott!

113
    Most a Nápoly kerül mezőnyfölénybe, nem nyugodhat meg a Juve!

112
    Higuain húzta meg a jobb oldalon, majd a közelről megeresztett bombáját Buffon óriási bravúrral hárította!

111
    Marchisio szerez labdát középen, Morata nem tudja lefutni Maggiot, majd jól meg is löki. Kifelé szabadrúgás.

110
    Jobb oldali Napoli akció, Callejon akadt fenn egy védőn, nincs szabadrúgás.

109
    Tevez kapott sárga lapot.

109
    Nem tud előrejutni egyelőre a Napoli, hátul adogat Maggio és Koulibaly.

108
    A felezőnél már a Napoli birtokolja a labdát, szűk negyed órája maradt a nápolyiaknak.

107
    Vajon változik-e a játék képe, vajon fel tud-e állni még egyszer a Napoli?

106
    A Juventus gólt szerzett!
    CARLOS TEVEZ a hosszabbítás második félidejének első percében eldöntheti a találkozót! Pogba kiválóan tört be a bal oldalon két csellel, Tevezhez továbbította, aki középről, 14 méterről laposan a jobb alsóba lőtt! 2-1!

106
    Mindkét együttes kihasználja utolsó cseréjét. Llorente helyett Morata érkezett.
    De Guzman helyett pedig Jorginho.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Ezt a tizenöt perces szakaszt komoly Juventus fölény jellemezte, a Napolinak nemigen volt ereje támadást építeni, csak a védekezéssel törődtek. A zebrák nem tudják egyelőre eldönteni a találkozót, de résen kell lenniük főként Mertens kontrái miatt.

Juventus – Napoli: 1-1, azonnal kezdődik a hosszabbítás második félideje!
    ----

105+1
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

105+1
    Ghoulam tartotta fel a megindulni készülő Pereyrát, sárga lap.

105+1
    Elől adogat jó ideje a Napoli, megbecsülik most a labdát.

105
    Teljesen beszorul a Napoli, folyamatosan a Juventus támad, de a döntő ütést nem tudja bevinni.

104
    Koulibaly indítja a bal oldalon megiramodó Mertenst, Bonucci testtel jól fedezi a labdát, hogy torinói bedobás következzen.

103
    A bal oldalról középre tett labdát a hosszú oldalon Vidal laposan lőtte kapura, a gólvonalról tudott menteni Koulibaly!

102
    Már a felezőnél begyűjtik a labdát a zebrák, ritkán tud csak kiszabadulni a nápolyi gárda.

101
    Pogba lövése ment túlzottan középre. Nagyjából egykapuzik egy ideje a Juventus.

100
    A hosszabbítás is egyelőre az Öreg Hölgyé, de nem tudják bevinni egyelőre a döntő ütést, a Napoli pedig kontrára játszik.

99
    Tevez játszotta meg Llorentét, 18 méterről kapura fordult, ballal kapura bombázta, 20 centivel a jobb kapufa mellé!

98
    Pogba kapta a jobb oldali beívelést, 10 méterről fejelni is tudott, de éppen Rafael kezébe.

97
    Pereyra jobb lábbal 19 méterről kísérletezett lövéssel, okosan sarokra tette, de nem volt elég erős, Rafael Cabral remek vetődéssel hárított.

96
    Evra is visszafelé passzol. Tartja a labdát a Juve, nemigen fér hozzá a Napoli eddig.

95
    A rendes játékidő végén a Juventus nagy lendületben volt. Egyelőre továbbra is offenzív, de a lendület alábbhagyott.

94
    Pogba cselezgetett hosszan a bal oldalon, Maggioval rendesen rugdosták egymást, végül Pogba ellen ítéltek.

93
    Tevez kapott labdát középen, 19 méterről nagy erővel rábombázta, jócskán fölé.

92
    Bonucci védekezett jól, kirúgással jöhet a Juventus.

91
    Inler váltja David Lopezt a Napolinál. Ez még csak a második cseréjük volt.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Nem született döntős a rendes játékidőben az Olasz Kupa döntőjében. A Napoli a második játékrészt az egyenlítő gólig uralta, utána azonban újra pörögni kezdett az addig igencsak alvó Juve, több komoly helyzet is adódott a zebrák előtt a hajrában.

Megérdemelte az egyenlítést a Napoli, előtte jó ideig a Juventus meglehetősen alibizett. Most a hosszabbítás 2x15 percében eldönthetik, melyik csapat legyen a győztes. Ha ez sem segít, a tizenegyespárbaj hoz majd döntést.

Juventus – Napoli: 1-1 a rendes játékidőt követően, hamarosan hosszabbítás!
    ----

90+2
    Vége a második félidőnek.

90+2
    Llorente indítja a jobb oldalon Tevezt, Koulibaly az utolsó pillanatban szögletre mentett.

90+1
    Két perc a ráadás a rendes játékidőben.

90+1
    Pereyra kapott labdát a jobb oldalon, visszatette lövésre Teveznek, aki 13 méterről estében a kapufa mellé lőtt!

90
    Érik a hosszabbítás az olasz kupa döntőjében.

90
    Chiellini egy szerzett labdával iramodott meg, David Lopez a felezőnél bedobásra szereli.

89
    Maggio indítása senkinek sem jó, ki is hozza a Juventus könnyen.

88
    Vidal egészen üresen kapta a jobb oldalon, tolt még rajta egyet, majd 25 méterről laposan csúnyán mellé lövi!

87
    Callejon vezette a kontrát a jobb oldalon, a középre tett labdát Chiellini mentette bedobásra.

86
    Pereyra ellen fúj a játékvezető, pedig David Lopez akasztotta be a lábát hátulról ellenfelébe. Pereyra már a tizenhatos környékén járt.

85
    Az utóbbi percekben a Juventus elkezdett felpörögni, nehéz perceket él át a Napoli.

84
    Mertens hátulról rúgja fel Padoint, ez is sárga.

84
    Pogba löbbölte volna be a labdát a bal oldalon megiramodó Evra irányába, nagyon erős lett, Rafaelnek semmi gondot nem jelentett.

83
    Tevez kétszer is kísérletezett lövéssel, mindkét esetben egy védőről pattant ki.

82
    Padoin tört volna be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, de elválasztják a labdától. Végül Maggioról szögletre pattan.

81
    Albiol kapott sárga lapot.

81
    Az utóbbi percekben kezdeményezőbb a Juventus.

80
    Lichtsteinert pedig Padoin váltja a túloldalon.

80
    A játékot kisebb sérüléssel vállaló Hamsik jön le, Mertens váltja.

80
    Pereyra harcolt ki bedobást a bal oldalon, de előtte még csere.

79
    Egy labdaszerzés után Chiellini választott gyenge megoldást, lövés helyett 18 méterről még jobbra passzolt, de pontatlanul.

78
    Tevez cselezte ki magát a jobb oldalra, Koulibaly nem hagyta elszökni, szögletre mentett.

77
    Callejon kapott sárgát, Evrát lökte fel a középpályán a levegőben.

77
    Lichtsteiner jobb oldali beívelését Llorente fejeli meg erőből tizenegy méteren, centikkel a jobb felső sarok mellé! Nagy helyzet!

76
    Az iménti Juve helyzet ellenére a Napoli tűnik továbbra is kezdeményezőbbnek az egyenlítés óta is.

75
    Tevez kapott jó labdát, illetve ismételten egy lekészítést Llorentétől, nem találja el jól, pattogós lövését Rafael könnyedén hárítja.

74
    Szögletet harcol ki a Juventus a bal oldalon.

73
    De Guzman újabb bal oldali beadását most Chiellini fejeli ki, a visszatett labdát Buffon könnyedén fogja.

72
    Vidal löki fel Higuaint, bár a zebrák játékosa reklamál színjáték miatt.

71
    Pereyra kapott sárga lapot egy rosszul sikerült belépő miatt. Alig lépett még pályára szinte.

70
    Gyengén védekezett a Juventus az imént, kimondottan nem vették komolyan De Guzmant, aki végül gólpasszt adott. Innentől újra fel kell pörögnie a Juvénak, elszállt az előny.
    HIGUAIN - 1:1

69
    GONZALO HIGUAIN egészen üresen maradt középen, a bal oldalon De Guzman szinte háborítatlanul mehetett végig, hogy végül beadja, Higuain pedig középen, öt méterről fejesből egyenlít! 1-1!

68
    Pirlo távozik a pályáról, Pereyra érkezik a helyére.

67
    Pirlo fordította balra a labdát, Evra tűzné rá 25 méterről, jócskán fölé.

66
    De Guzman jobb oldali beívelését Albiol fejelte kapura 10 méterről, Buffonnak nem jelent gondot.

65
    Pogba fejeli ki a Napoli bal oldali beadását, de közben lökték is, Lopez a vétkes. Kifelé szabadrúgás.

64
    Mindkét oldalon vannak helyzetek, de a Napoli összességében több támadást vezet és már két kapufánál jár.

63
    Evra a bal oldalról laposan tette be a labdát, Rafael éppen Koulibaly lábára rúgja, akiről csak centikkel a jobb kapufa mellé pattog!

62
    Hamsik szöktette a bal oldalon Higuaint, aki a kifutó Buffon felett átemelte, ám a bal kapufa megmentette a Juventust megint!

61
    Egy óra játékot követően Juventus – Napoli: 1-0.

60
    Maggio jobb oldali beadása nem jó, Vidal azonban elszúrja cselezéssel, újra labdát veszít a bajnok. David Lopez egy lövésbe áll bele 22 méterről, jócskán a bal felső sarok fölé.

59
    Vidalt szereli Higuain, a Juve középpályása nem adta fel és becsúszva legalább bedobásra mentett.

58
    Ghoulam, majd Hamsik a labda útja, David Lopeznek hajszálnyit hosszú az indítás. Juve kirúgás következik.

57
    Hamsik indítása gyenge, Buffon jöhet kirúgással.

56
    Callejon kapott fantasztikus indítást a jobb oldalon, óriási ziccerben azonban a jobb kapufa mellé gurított!

55
    Llorente felé pontatlan az indítás, Rafaelhez csorog.

54
    Buffonhoz kerül hátra a labda, a Juventus igen nehezen tudja kihozni, ha egyszer a Napoli eljut a zebrák kapujáig.

53
    Pirlo nagyon veszélyesen tekerte középre balról, mind Evra, mind Chiellini előtt elsuhan a labda, pedig ez óriási helyzet lehetett volna, centikkel maradtak le.

52
    Pirlo szabadrúgása megpattan a sorfalban állók fején, így pattan szögletre.

51
    Maggio lökött egyet Pogbán, Pirlo készül máris a szabadrúgáshoz, a távolság nagyjából 28 méter.

50
    Lichtsteiner háromszögezett volna Marchisioval, utóbbi azonban pontatlanul teszi vissza neki a labdát.

49
    Letámad a Napoli, így a Juve a felezőnél előrébb nem jutott, majd el is veszítették a labdát.

48
    Maggio indult meg a jobb oldalon, fennakad Pogbán, aki szabályosan szerelte őt.

47
    Nem történt csere a szünetben, egyelőre a Juventus nem ért labdához a második félidőben.

46
    Ezt a játékrészt a Napoli kezdte.

46

Lendületes, jó iramú, sok akciót hozó találkozót kísérhetünk figyelemmel. Az elején bekezdett a Juventus és bár aktívabb volt jóval, gólját egy kapitális védelmi hibának köszönheti. Szerencsére nagyon kevés a holtidő, a labdázgatás.

A félidő második felében a Napoli volt aktívabb, több helyzetet is kidolgoztak. Igaz, a Juventus is szerezhetett volna további gólokat, főleg Tevez aktív elől, a túloldalon pedig Hamsik és Higuain. Semmi sem dőlt el még, a Napoli játékában is bőven benne van a gól.

Juventus – Napoli: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Higuain üti el nagyon csúnyán Tevezt hátulról, sárga lap.

45+1
    Egyetlen perc a ráadás, a Napoli támad percek óta.

45
    Maggio indítja Higuaint a jobb oldalon, Evra bombázza ki bedobásra a tizenhatoson belülről.

45
    Ghoulam szabadrúgása és gyors ismétlése is a sorfalban halt el, ebben jóval több volt.

44
    Pirlo találja el Gargano lábát 18 méterre a Juve kapujától. Nagy helyzet ez, a szabadrúgás igen kecsegtető helyről jár.

43
    Higuain jutott helyzethez balról a tizenhatos vonaláról, Buffon bravúrral hárított!

42
    Koulibaly várta középen fejesre Hamsik csúsztatását, Bonucci mentett szögletre.

41
    Evra húzta meg a bal oldalon, visszatette lövésre Teveznek, aki irtó rosszul találta el, de mivel beleért Lopez (talán), sarokrúgás a zebrák javára.

40
    Callejon iramodott meg a bal oldalon egy remek indítással, visszafújták les miatt. Inkább tűnt egyvonalnak, pedig ez nagy helyzet lehetett volna a Napolinak.

39
    Lichtsteiner kiválóan váltott a jobb oldalon Tevezzel, előbbi rá is szúrta 14 méterről, Rafael hárítani tudott szögletre.

39
    Evra zsinórban a másodikat kapja a bal oldalon, miután elrúgta már a labdát, de egyelőre néma marad a síp.

38
    Tevez ugratta ki Evrát a bal oldalon, de már lesen kapta a labdát.

37
    Higuain kísérletezett újra néhány csel után középről, 20 méterről, ez már jobban sikerült, de fél méterrel még ez is fölé szállt.

36
    Higuain 25 méterre a kaputól lőhetett volna, de annyira rettentően rosszul találta el, hogy oldalirányban bedobásra pattogott a labda.

35
    Koulibaly érkezett egy jobb oldali Napoli beívelésre a hosszú oldalon, a felpattanó labdát az ötös bal sarkánál azonban nem tudta elérni és kapura tenni.

34
    Lichtsteiner szerencsére vissza tudott térni, máris egy jobb oldali beadással jelentkezett, Pirlo érkezett 30 méterre a kaputól lövésre, rá is küldte laposan, Rafaelnek nem okozott gondot.

33
    Evra kapott egyet a felező környékén, a Juve jöhet előre.

32
    Lichtsteiner kapott a jobb combjához, nem volt a közelében senki. Egy kitámasztás nem sikerült jól neki, lehet, hogy megsérült a Juve jobb szélsője.

31
    Fél óra játékot követően Juventus – Napoli: 1-0.

30
    Maggio és De Guzman nem értették meg egymást egy jobb oldali indításnál. A Napoli igyekszik egyébként letámadni a torinóiakat már a saját térfelükön.

29
    Albiol előnyösebb helyzetben, Tevez nem tudta megszerezni a jobb oldali indítást.

28
    Lichtsteiner hozta fel a jobb oldalon, beadási kísérlete igen gyengére sikeredett.

27
    Három nagy helyzet zsinórban, jó iramú a mérkőzés eddig!

26
    Hamsik cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd 15 méterről rásuhintotta nagyon kevéssel a jobb alsó sarok mellé!

25
    Ismét Juve helyzet, Llorente most lábbal passzolta hátra lövésre, Tevez érkezett is és laposan rászúrta, Rafael bravúrral üti ki szögletre a bal alsóból!

24
    Pirlo indít a felezőtől, Llorente lefejelte középen lövésre Teveznek, aki azonnal, hatalmas erővel rábombázta. Túlzottan középre ment, így Rafael bravúrral hárítani tudott!

23
    Hamsik tette középre a bal oldalról. Nagyon mély, Buffonnak tökéletes.

22
    Sok a pontatlanság eddig a mérkőzésen, rengeteg a hátul eladott labda. Most már mindkét részről.

21
    Ghoulam bal oldali beadását De Guzman nem tudja levenni a tizenhatoson belül, majd ő szabálytalankodik.

20
    Maggio jobb oldali beívelése mindenki felett átszáll. Az utóbbi percekben aktívabb a Napoli.

19
    Egyébként Buffon az imént Hamsik lövésénél jó irányba mozdult, de Chiellini lábán pattant meg annyira, hogy a kapus már ne tudjon védeni. Szerencséje volt az Öreg Hölgynek.

18
    Ez egyelőre nem a védelmek napja, a Napoli után a Juve védelme is megingott.

17
    Chiellini rossz felszabadításával Hamsik igyekezett élni, 18 méterről ráküldte gondolkodás nélkül, a bal kapufa mentette meg a Juventust!

16
    De Guzman húzta meg a bal oldalon, kapu felé nem tudott fordulni, visszafelé kellett passzolnia.

15
    Vidalt akasztotta a kék mezesek térfelén David Lopez. A szabadrúgásnál túl hosszan indították Marchisiot.

14
    Egyelőre nem érthető az oka, de a Napoli labdaérintéseinél fújolás hallható, legyen az középen, vagy támadásban akár.

13
    Szép, gyors Napoli ellenakció végén Callejon teszi vissza lövésre Hamsiknak 28 méterre, meg is volt, csak jócskán a bal felső sarok mellé-fölé szállt.

12
    Pirlo beívelés helyett laposan Marchisio elé gurította a labdát, aki 25 méterről rátűzte, a védők erdejében elakadt a lövés.

11
    Koulibaly adott egyet Lichtsteinernek a jobb oldalon egy torinói támadás során. A tizenegyesponttal egy magasságban jöhet szabadrúgás.

10
    A középpályán folyik a játék, a nápolyi csapat jöhet előre bedobással.

9
    Kétszer is eladta a labdát a Napoli védelme, előbb Pirlo nem szúrta rá 25 méterről, majd Ghoulam tudott menteni Llorente elől.

8
    Meglehetősen gyorsan vezetést szerez tehát a Juventus, innentől a Napoli kénytelen lesz többet támadni.

7
    Egy bal oldali beadásra a túloldalon érkezett Callejon, kapásból elvállalta éles szögből, 8 méterről, jócskán fölé.
    Carlos TEVEZ - 1:0

6
    CARLOS TEVEZ vált gólra egy hatalmas Napoli védelmi hibát! Koulibaly és Albiol közül bármelyikük elfejelhetné a labdát, de ehelyett összeütköznek, köztük megszerzi Tevez 25 méteren, megtolta még majd kissé jobbról a hálóba lő laposan! 1-0!

6
    Lichtsteiner jobb oldali beadása lepattan, Marchisio rádőlt és 25 méterről azonnal rálőtte volna, ez is a blokkon akad meg.

5
    Pogba veszi át túl hosszan, majd ütemet tévesztve Gargano lábát találja el.

4
    Hamsik a rövid oldalon 7 méterről fejelni tudott, de jócskán mellé.

4
    Hamsik bal oldali beadását Chiellini veszi le a saját tizenhatosán belül, majd gyorsan kirúgja Higuain elől szögletre.

3
    Egyelőre a katari közönség igencsak vevő a meccsre, minden szép megmozdulást tapssal jutalmaznak, még egy remek cselt is.

2
    Vidal elől vágta ki Maggio a tizenhatos vonalánál, Higuainnak még jó is az átadás.

1
    A Juve kezdte a találkozót.

1

Zebracsíkos mezben a Juventus, világoskékben a Napoli.

Juventus FC: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal – Tevez, Llorente
    Cserék: Storari, Rubinho – Ogbonna, Romagna, Padoin, Mattiello, Pepe, Pereyra, Coman, Giovinco, Morata

SSC Napoli: Rafael – Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – David Lopez, Gargano – Callejon, Hamsik, De Guzman – Higuain
    Cserék: Andujar, Colombo – Britos, Henrique, Inler, Jorginho, Luperto, Mertens, Mesto, Radosevic, Romano, Zapata

Játékvezetők: Paolo Valeri – M. Tonolini, L. Manganelli.

A 2014-es év olasz bajnoka a Juventus találkozik az előző szezon kupagyőztesével, a Napolival. A mérkőzést Katarban, Dohában rendezik meg. Az esélyek egyértelműen a torinói csapat sikerét jósolják, a Napoli idei szezonja nem mentes a szenvedésektől. A BL sem sikerült a nápolyiaknak, csak az EL, igaz, ott sikerült a továbbjutás a legjobb 32 közé. Bár a Juventus is csak az utolsó fordulóban biztosította be a továbbjutását a BL csoportjából egy finoman szólva békés döntetlennel az Atlético ellen.

A bajnokságban a Juve áll az élen, a Róma előtt nem nagy az előnye, de a többiekkel szemben ez a két csapat nagyon megszökött már most. A Napolinak sok elvesztegetett pontja volt már, de a negyedik helyet azért tartják. A zebrákkal szemben 12 pont a hátrányuk, így bajnoki címben nemigen reménykedhetnek.

A találkozó esélyese a Juventus, hétfőn 18:30-kor kezdünk, tartsanak velünk!