Magyarország – Magyarország 2:6 (vége) | Ukrajna – Magyarország 4:2 (vége) | Magyarország – HC Slovan 3:5 (vége)
Ukrajna
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Magyarország
hétfő 29.12.2014, 17:00 • Újpesti jégcsarnok, Bp. Megyeri út • Felkészülési mérkőzés (U18)

Bár a meccs legelején még a magyar fiatalok kerültek egygólos előnybe, összességében az ukránok végig kézben tartották a mérkőzést és ha a végén üres kapus góllal is, de megérdemelten nyertek a magyar fehér mezes együttes ellen!
    Ezzel az ukránok veretlenül kerültek a holnapi döntőbe, míg a "fehér" magyar csapat a bronzéremért küzdhet, szintén a keddi napon!
    A döntő másik résztvevőjének kiléte az egy óra múlva kezdődő Magyar pirosak-Slovan találkozón dől el!
    Tartsanak velünk akkor is! (18:58:56)

Felcsendül az ukrán nemzeti induló!

60:00

59:43
    Ukrajna gólt szerzett!
    Gólszerző GEVORKIAJ. Minden eldőlt ezen a meccsen, MIHAIL GEVORKIAJ szerezte meg a korongot és távolról betalált az üresen hagyott magyar kapuba! 4-2

59:01
    Lejött a mieink kapusa, 6 az 5 ellen próbálunk támadni!

59:00
    Tilosra ütötték a korongot az ukránok!

58:47
    Nagy Ákos elől mentett az ukránok portása!

58:01
    Belül vagyunk az utolsó kettő percen!

56:33
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző KISS P.. Assziszt: Szűcs I. és Gerencsér. Sikerült kihasználni az emberelőnyt, Szűcs korongját KISS PATRIK lőtte végül az ukrán kapuba! 3-2

56:18
    Szűcs közeli fonákját védte az ukránok kapusa!

55:30
    Kiss Zsombor lőtt kapura, de Hmet ismét védeni tudott!

54:50
    Garát lövése elment az ukrán kapu mellett!

54:38
    Időt is kért a magyar szakvezetés!

54:38
    Potszilujenko kapott még egy 2 percet, a magyar csapat pedig egy utolsó esélyt!

54:19
    Matvijenko korongját kellett védenie a mieink kapusának!

53:07
    Szűcs közeli korongját mamutjával hárította Hmet!

52:03
    Gólszerző MAZUR. Assziszt: Sztyupak. Sztyupak volt roppant önzetlen, átadását megint VAGYIM MAZUR ütötte be a mieink kapujába! Eldőlni látszik a mérkőzés, már 3-1 Ukrajna javára!

51:35
    Sztyupak lőtt egy újabb kapuvasat, valljuk meg, szerencsénk volt ismét!

50:30
    Nincs meg az igazi lendület és a váratlan húzások is hiányoznak a mieink játékából sajnos!

49:03
    Magyar tilos felszabadítás!

48:51
    Szvicsov bombája vágódott le a magyar védelemről.

47:42
    Les miatt szabadult fel az ukrán harmad.

47:22
    Kimaradt az emberelőnyünk, Ukrajna kiegészült!

46:28
    Tóth lövése zúgott el az ukrán kapu mellett!

46:02
    Hmet védett két nagyot, gyors egymásutánban!

45:22
    Nyigmatullin bottal akasztásért kapott két percet, emberelőnyben a mieink!

44:42
    Gólszerző MAZUR. Assziszt: Vorona. Olekszij Vorona gyakorlatilag az egész pályát végigkorcsolyázta, majd a visszatett korongot VAGYIM MAZUR ütötte közelről a magyar kapuba! 2-1 az ukránok javára!

43:00
    Továbbra is egy kissé óvatos hoki zajlik a jégen!

41:29
    Alekszanyan lövését hárította Nagy Péter.

40:01

Jönnek a jégkorongozók a folytatásra, azonnal kezdődik a harmadik harmad, egyelőre döntetlen az állás a "fehér" magyar csapat és az ukránok találkozóján!
    Tartsanak továbbra is velünk!

Nemhogy gól-, kapu előtti helyzet is alig volt a középső harmadban, így továbbra is döntetlenre áll a csata!
    Várjuk vissza Önöket az újabb szünetet követően is!

40:00

39:01
    Megkezdődött a második harmad utolsó perce.

37:08
    Nagy Ákos lövése ment el az ukrán kapu mellett.

36:11
    A túloldalon Sági korongját fogta meg Hmet!

35:48
    Megint remekelt a magyar kapus!

35:31
    Egy saját harmadunkban eladott korongot követően Sztyupak közeli lövését védte kapusunk, Nagy Péter!

35:18
    Picit egyoldalú most a játék, újabb magyar tilos!

35:05
    Lesre korcsolyáztak az ukrán támadók!

34:43
    Egy kis palánkra lökés, de már jól van a magyar játékos!

34:28
    Odnovorcsenko lövése kerülte el a magyar kaput.

30:24
    Vorona szólója végén még Nagy Péter is kicselezte, de nem tudott a mieink kapujába találni!

29:44
    Újabb ukrán tilos felszabadítás!

29:17
    Garát Zsombor sistergős bombáját védte az ukránok kapusa.

28:23
    Tilosra ütötték a korongot az ukránok.

27:09
    Kiss Patrik közeli kísérletét hatástalanította Hmet kapus!

26:20
    Most Sztyupak lőtt közelről kapuvasat, szerencsénk volt!

25:51
    Megint Hmet volt munkában.

25:40
    Szűcs István korongját – eredetileg talán passznak szánta a magyar játékos – fogta az ukrán kapus.

24:45
    Generalov bombája vágódott fel egy magyar botról!

23:52
    Kiegészültek a mieink.

23:24
    Alekszandrov bombája zúgott el a mieink kapuja mellett.

22:14
    Serbakov közelről a magyar kapuvasat találta el.

21:52
    Nagy Ákos kapott 2 percet durvaságért, ukrán emberelőny!

21:04
    Les az ukránoknál.

20:45
    Kiss Zsombor passza volt pontatlan Sági Martinnak az ukrán kapu előtt.

20:01

Jönnek a csapatok a jégre, mindjárt kezdődik a második harmad, maradjanak velünk!

Eddig egy gól itt, egy gól ott és egy kissé óvatos játék ezen a találkozón, a nyilvánvalóan fáradt két csapat meccsén!
    Várjük Önöket vissza a szünet után is!

20:00

19:01
    Utolsó percen belül vagyunk az első harmadban. Továbbra is kiegyenlített a játék képe!

17:13
    Erdei lövését hárította Hmet, az ukránok kapusa.

16:42
    Vorona lövésénél jól blokkolt a magyar védelem.

14:56
    Tilost ütöttek az ukránok.

14:30
    Ezekben a pillanatokban egy kicsit kiegyenlítettebb a játék, komoly helyzet nincs.

13:15
    Egyelőre beszorul védőharmadába a magyar együttes!

12:14
    Kiegészült a magyar csapat, egy gólt kaptunk tehát a kettős emberhátrányból!

11:25
    Gólszerző GRIGORJEV. Assziszt: Mazur. Jól játszották meg a kettős fórt az ukránok, végül Mazur visszatett korongját ANDRIJ GRIGORJEV vágta a magyar kapuba! 1-1

10:49
    Vorona nem találta el a korongot a magyar kapu előtt!

10:14
    Gerencsér odaütött, Ő is kapott 2 percet, kettős ukrán emberelőny!

10:05
    Török Patrik kapott 2 percet, ukrán emberelőny!

09:39
    Ezúttal az ukránok ütöttek tilost.

08:17
    Ljulcsuk lövése után a magyar kapus egy pillanatra nem tudta, hol a korong, de nem lett gól a helyzetből!

06:49
    Generalov fonákját védte mamuttal Nagy Péter.

05:24
    Megint tilos a mieink részéről.

05:11
    Alekszandrov korongját fogta a magyar kapus.

03:18
    Odnovorcsenko korongját hárította kapusunk Nagy Péter!

02:43
    Tilosra ütötték a korongot a mieink.

01:35
    Gólszerző NAGY Á.. Assziszt: Révész és Gerencsér. Ezúttal egy gyors magyar emberelőnykihasználás, Révész Marcell korongját NAGY ÁKOS csúsztatta az ukrán kapu jobb alsó sarkába. 1-0 a mieink javára!

01:12
    Magyar emberelőny, Vorona volt szabálytalan az ukrán védőharmadban!

01:01
    Vorona korongját blokkolta a magyar védelem.

00:01
    Fehérben ugyebár a magyar-, sárga mezben az ukrán csapat!

00:01

A csapatok már felsorakoztak a jégen, rögtön kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

Ukrajna: Hmet (Krasznopolszkij) – Grigorjev, Merezsko (CSK), Sztyupak, Vorona, Mazur – Alekszandrov, Potszilujenko, Nyigmatullin, Szvicsov, Alekszanyan – Zseldih, Spak, Krjucsonkin, Generalov, Serbakov – Drubeckoj, Odnovorcsenko, Ljulcsuk, Matvijenko, Gevorkiaj. Szövetségi edző: Andrij Sevcsenko

Magyarország: Nagy P. (Dobos) – Garát, Sándor F., Horváth B., Kiss Zs. (CSK), Sági – Bukor, Szabó B., Kiss P., Nagy Á., Révész – Gerencsér, Tóth G., Erdei, Gyurgyev, Horváth A. – Sarcia, Szűcs I., Komjáti, Török. Edző: Ondrejcik Rastislav

Játékvezetők: Haszonits Miklós – Berkesi Balázs, Pálkövi Botond.

Hamarosan kezdődik tehát itt, az újpesti jégcsarnokban a mieink feher mezes csapatának, Ukrajna 18 éven aluli válogatottja elleni találkozója. A délelőtti együttesből ezúttal nem lesz itt most a jégen Jászai Dávid, aki sérüléssel bajlódik. Az ukránok teljes, 22-es keretüket benevezték erre a meccsre, de nagy kérdés, hogy mennyire lesznek fáradtak, hiszen alig több mint két órával a Slovan elleni hosszabbításos, megnyert meccs után lépnek ismét jégre!
    Tartsanak velünk, szurkoljanak a magyar fiataloknak!

Az ukrán ifiválogatott jelenleg 5 pontjával vezeti a négycsapatos torna mezőnyét, tekintettel arra, hogy a kora délutáni találkozón, 0-3-ról fordítva, hosszabbítás után legyőzte a pozsonyi Slovan fiataljait. Ez azt is jelenti, hogy a kora esti mérkőzés előtt a fehér mezes magyar csapat már nem juthat a torna döntőjébe, az ukránok pedig csak valami elképesztő csoda folytán – vagy még úgy sem – kerülhetnek ki onnan!
    De természetesen a lényeg ezen a tornán nem feltétlenül az eredményesség, hanem a minél jobb felkészülés az áprilisi világbajnokságra, ahol a mieink addigra újra egyesített csapata, a legjobbnak vélt keret majd a div 1/a-ban, az ukránok pedig egy osztállyal lejjebb szerepelnek.
    Mindazonáltal most a fehér mezes magyar együttes törleszthet a tegnap, a pirosakat ért hatalmas pofonért, hiszen akkor az ukránok 8-1-re kiütötték a mieink másik alakulatát!
    Kísérjék figyelemmel a mérkőzést teljes egészében nálunk, ezúttal is a helyszínről jelentkezünk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 12. Grigorjev (Mazur), 45. Mazur (Vorona), 53. Mazur (Sztyupak), 60. Gevorkiaj – 2. Nagy Á. (Révész, Gerencsér), 57. Kiss P. (Szűcs I., Gerencsér)

Játékvezetők: Haszonits Miklós – Berkesi Balázs, Pálkövi Botond