MTK-Budapest – Érd 20:23 (vége) | Mosonmagyaróvári KCSE – Fehérvár 19:21 (vége) | Szeged KKSE – Dunaújvárosi KKA 20:41 (vége)
Siófok – Ipress Center-Vác 27:23 (vége)
MTK-Budapest
20:23 (12:11)
Érd
kedd 30.12.2014, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A hazai rendezésű Európa-bajnokság miatt több mint egy hónapig szünetelt a női kézilabda NB I, természetesen a csapatoknál ezalatt az idő alatt sem állt le az élet, mindegyik együttes kemény edzésmunkával készült a folytatásra. A folytatásban pedig az őszi szezon utolsó mérkőzése következik, többek között MTK-Budapest – Érd találkozóra kerül sor.

A papírforma vendéggyőzelmet ígér, hiszen az érdiek a bajnoki tabella hatodik helyén állomásoznak, míg a kék-fehérek tizenegyedikek. Ugyanakkor a szakértők szerint a fővárosiak helyezése megtévesztő, a játékosok tudása alapján több várható el a csapattól.
    A találkozó külön pikantériája, hogy a hazaiakat jelenleg több olyan játékos erősíti, akik korábban az Érdben kézilabdáztak. Így Balog Bea, Kovács Gréta, Wolf Alexandra és Török Petra is az érdiek alkalmazásában állt, számukra kifejezetten presztízsmeccs lesz.

Talán az elmondható, hogy az Érd játékoskerete erősebb, ugyanakkor ez közel sem jelenti, hogy a kék-fehérek lemondtak volna a győzelemről. Erről beszélt a hazaiak kiválósága Balog Bea szélső is, aki szerint ha kellő lelkesedéssel, odaadással és alázattal játszik a csapat, akkor könnyen meglepetés születhet.
    Egy biztos, a jegyeladások alapján vélhetően telt ház fogja buzdítani a hazai kedvenceket.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek (kapusok) – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Balog, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács Gréta, Urfi, Wolf, Khouildi, Valovics

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye (kapusok) – Schatzl, Kovács Anna, Vukcevic, Kisfaludy, Klivinyi, Pálos-Bognár, Signate, Kostiukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Játékvezetők: Janáky Csaba, Temesi Péter.

Most mutatják be a játékosokat, az illemnek megfelelően először a vendég Érd játékosait, majd következhettek a hazai kedvencek.

Az utolsó fogadkozások, az utolsó csatakiáltások is elhangzottak, pillanatokon belül kezdődhet a találkozó.

1

1
    Az MTK-Budapest kezdte a mérkőzést. (0:0)

1
    A vendégeknél Janurik kezd a kapuban, a hazaiaknál Blazek a hálóőr. (0:0)

1
    Valovics átlövésből a kapufát találta el, de a labda maradt a hazaiaknál. Végül BALOG betörésből betalált. (1:0)

2
    Rendezetlen védelem ellen támadhatott az Érd, KISFALUDY nem hibázta el a ziccert. (1:1)

3
    Labdaszerzés után azonnal leindítottak a vendégek, Kovács Anna csak a kapufáig jutott. (1:1)

4
    Megint egy labdavesztés a kék-fehérektől, Signate viszont ellépte. Az Érd játékosa megsérült, egyelőre még sántikál. (1:1)

5
    WOLF középről ragasztott nagy gólt, Janurik ezt nem védhette. (2:1)

5
    Az Érd szinte azonnal válaszolt, KLIVINYI jobbátlövőből vette be Blazek kapuját. (2:2)

6
    Sok a hiba a hazaiaknál, a vendégek leindítottak, KRPEZ használta ki a ziccert. (2:3)

7
    Ábrahám harcolt ki büntetőt, Balog viszont csak a kapufát trafálta el. (2:3)

7
    Minkét oldalon nagyot védtek most a kapusok, az MTK-Budapest támadhat. (2:3)

8
    Barna pattintott kísérlete fölé ment, az Érd támadhat. (2:3)

9
    Kovács Anna a kapufát találta el, ebből azonnal megindultak a hazaiak, BALOG izomból bevágta a ziccert. (3:3)

10
    KLIVINYI kezd belelendülni, talpról bombázott nagy gólt. (3:4)

10
    Labdavesztés a hazaiaktól, a lerohanást KRPEZ fejezte be eredményesen. (3:5)

11
    ÁBRAHÁM-ot sikerült megjátszani középen, góljával egy a különbség a két csapat között. (4:5)

12
    Schatzl kiharcolta, KRPEZ bevarrta a vendégek hétméteresét. (4:6)

13
    Vukcevic nem adta vissza a labdát, két percet kapott érte. (4:6)

13
    VALOVICS hamar kihasználta a hazaiak emberelőnyét, jobb kettőből pattintotta be. (5:6)

14
    Valovics védekezett túlságosan durván, ő is kimegy két percre. (5:6)

14
    Blazek nagyot védett, de Balog a másik oldalon szélről csak a kapufát találta el. (5:6)

15
    Janurik nagyot védett, azonnal indított, KRPEZ nem hibázta el a vendégek ziccerét. (5:7)

16
    Hoppá! CSUKA balátlövőből eresztett el egy bombát, labdája a bal sarokba csapódott. (6:7)

17
    Az MTK-Budapest most jól védekezett, KHOUILDI viszont középről vágott nagy gólt. Ezzel egyenlő. (7:7)

18
    Szekeres lábához ért a labda, az MTK-Budapest a vezetésért támadhat. (7:7)

19
    Ábrahám nagy nehezen összeszedte középen, lövését védte Janurik, utána viszont Kovács Anna eladta a labdát. (7:7)

20
    Hazai labdaszerzés után a kék-fehérek leindítottak, Ábrahám ziccerben viszont a felső kapufára vágta a labdát. Rengeteg kapufát láthattunk eddig. (7:7)

20
    Az Érd időt kért. (7:7)

21
    Schatzl megint hibázott szélről, ma egyelőre nem megy a vendégek üdvöskéjének. (7:7)

21
    Ábrahám harcolt ki középen büntetőt, WOLF bevarrta Gridnyevának. (8:7)

22
    Signate kapott két perces büntetést, emberhátrányban támadhat az Érd. (8:7)

22
    Az Érd hibázott támadásban, a hazaiak a kétgólos vezetésért támadhatnak. (8:7)

22
    Kisfaludy kapott két perces büntetést, kettős emberhátrányban az Érd. (8:7)

22
    KRPEZ futott be középre, kettős emberhátrányban is eredményes tudott lenni. (9:7)

23

23
    TÖRÖK kapta a labdát jobb szélen, szépen visszahúzta a rövidbe. (10:8)

24
    Potyognak most a gólok, KLIVINYI középről nem hibázta el. (10:9)

24
    KHOUILDI vállalkozott lövésre, középről ragasztotta be a jobb felsőbe. (11:9)

25
    KOVÁCS ANNA találta meg a rést a hazai falon, löketét Blazek nem védhette. (11:10)

26
    KHOUILDI kezdi elkapni a fonalat, megint középről lőtte át az érdiek falát. (12:10)

27
    Az Érd eladta a labdát, a hazaiaknál viszont Török szélről a vonalra lépett. (12:10)

28
    Khouildi védekezett középen durván, két percet kapott érte. Emberelőnyben támadhat az Érd. (12:10)

28
    Rossz zárás miatt nem sikerült a vendégeknek góllal befejezni az akciót, az MTK-Budapest támadhat a háromgólos vezetéséért. (12:10)

29
    A hazaiak hosszasan támadhattak, de emberhátrányban nem sikerült góllal befejezni a támadást. (12:10)

30
    Rendezetlen védelem ellen támadhatott az Érd, VUKCEVIC ziccerben okosan ejtett. (12:11)

30
    Néhány másodperccel a vége előtt Oguntoye lábbal még védett egy nagyot, az érdieknek már nem maradt ide a támadásra. (12:11)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:11)

Egyelőre az előzetes várakozások szerint alakul a mérkőzés, a csapatok fej-fej mellett haladtak az első félidőben. A feszültség tapintható volt a pályán, talán emiatt is a szokásosnál több technikai hiba, több eladott labda volt a játékrészben.
    Az Érdnél egyelőre Krpez tarthatatlan, Schatzl viszont önmagához képest ma gyengébben kézilabdázik. A kapusok mindkét oldalon remekelnek, izgalmasnak ígérkezik a folytatás.

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:11)

31
    Az Érd kezdte a második félidőt. (12:11)

31
    Kovács Anna lövését tolta fölé Blazek, az MTK-Budapest támadhat. (12:11)

31
    VALOVICS érkezett nagy lendülettel, jobb kettőből suhintotta be. (13:11)

32
    Egy technikai hiba az érdieknél, Valovics viszont most belement. (13:11)

33
    Rengeteg a hiba a pályán, az Érd eladta a labdát, de lerohanás után Török ziccerből fölé durrantott. (13:11)

33
    KRPEZ hétméteresét elsőre még védte Blazek, a kipattanónál már tehetetlen volt. (13:12)

34
    TÖRÖK kapta a labdát jobb szélen, gyönyörűen ejtette át Oguntoye fölött. (14:12)

34
    Megint büntetőhöz jutott az Érd, SCHATZL vállalta el, kegyetlenül bevarrta a jobb felsőbe. (14:13)

35
    Ábrahám beállóban nem tudta összeszedni, viszont lépés miatt ismét az MTK-Budapest támadhat. (14:13)

36
    Mindkét oldalon hibáztak most a csapatok, az Érd támadhat az egyenlítésért. (14:13)

37
    KLIVINYI bombázott a szaggatottról, a válogatott átlövője jól és hasznosan játszik. (14:14)

38
    Labdaszerzés után leindított az MTK-Budapest, BARNA nem hibázta el a ziccert. (15:14)

39
    A hazaiak hibáztak támadásban, az Érd azonnal leindított, VUKCEVIC ejtésével egyenlő. (15:15)

40
    Oguntoye megint nagyot védett, indítása után KRPEZ pörgette be bal kettőből. (15:16)

41
    ÁBRAHÁM összeszedte beállóban, kapufás találatával egyelő az állás. Lesz itt még izgalom. (16:16)

42
    Lerohant az MTK-Budapest, SZÁDVÁRI-nak nem remegett meg a keze ziccerben. (17:16)

43
    Khouildi szabálytalankodott középen, két perces büntetést kapott érte. (17:16)

43
    SCHATZL dobta ismét a vendégek büntetőjét, ezúttal sem hibázta el. (17:17)

44
    KRPEZ szinte hibátlanul játszik, jobb szélről vágta be, ezzel érdi vezetés a pályán. (17:18)

45
    Ábrahám beállóban kapott nagy labdát, ziccerben hibázott, Janujrik megint nagyot védett. (17:18)

46
    Vukcevic kapott két perces büntetést, emberhátrányban támadhat az Érd. (17:18)

47
    Minkét oldalon rengeteg a hiba, Szádvári labdát szerzett, majd rosszul indított. Az Érd támadhat a kétgólos vezetésért. (17:18)

48
    SCHATZL kapta a labdát bal szélen, bevágta a hosszúba, ezzel kettővel mennek a vendégek. (17:19)

49
    Az MTK-Budapest időt kért. (17:19)

49
    Janurik megint védett, támadhat az Érd. Ha a vendégeknek most sikerül betalálni, azzal már nagyon komoly lépést tesznek a győzelemért. (17:19)

50
    Klivinyi érkezett nagy lendülettel, bal kettőből eleresztett lövését viszont védte Blazek. (17:19)

50
    Varga kapott két perces büntetést, emberhátrányban támadhat az MTK-Budapest. (17:19)

51
    Janurik elképesztő, megint nagyot védett! Az Érd támadhat. (17:19)

51
    Az Érd időt kért. (17:19)

52
    Klivinyi lövése a blokkon csattant, nem sikerült ellépni a vendégeknek. (17:19)

52
    VALOVICS fejezte be a hazaiak támadását, jobbátlövőből bombázott nagyot. (18:19)

53
    PÁLOS-BOGNÁR szedett össze egy kipattanót, nem hibázott ziccerben. (18:20)

54
    Blazek védett szélről, hazaiaknál viszont TÖRÖK jobb szélről nem hibázott, visszahúzta a rövidbe. (19:20)

55
    Labdaszerzés után leindítottak a hazaiak, SZÁDVÁRI hideg fejjel értékesítette a ziccert. (20:20)

56
    Elképesztő izgalmak itt a végén, Krpez szélről most mellé durrantott. (20:20)

57
    Wolf gyengén lőtte el középről, KLIVINYI viszont a szaggatottról ragasztott hatalmas gólt. (20:21)

58
    Blazek most nagyot védett, ezzel meccsben tartotta a hazaiakat. (20:21)

59
    Az MTK-Budapest időt kért. (20:21)

59
    Idegesek a kék-fehérek, a játékosok nem mernek lőni, majd eladták a labdát. Az Érd leindított, KLIVINYI ziccerben demoralizálóan pörgette be. (20:22)

60
    A végén még labdát szereztek az érdiek, KRPEZ ziccerben nem hibázott. (20:23)

60
    Mérkőzés vége. (20:23)

Egy kifejezetten izgalmas és színvonalas mérkőzés végén végül az Érd örülhet, elvitte a két pontot a Népfürdő utcából.
    Az első félidőben még a hazaiak vezettek, egygólos előnnyel fordulhattak a második félidőre.
    A fordulást követően a kék-fehérek kezdték jobban a második félidőt, majd az Érd összekapta magát és átvette a vezetést. Többször is eldönthette volna a mérkőzést, de a lelkesen játszó hazaiak felálltak, és az 56. percben már 20:20 volt az állás. Az utolsó perceket idegileg az Érd bírta jobban, a hazaik rengeteg technikai hibát követtek el.
    A mérkőzés legjobbjai a kapusok voltak, mind Blazek, illetve az érdieknél Janurik és Oguntoye is nagy napot fogott ki.
    Köszönöm a figyelmet! (19:32:33)

Játékvezetők: Janáky Csaba, Temesi Péter