Fehérvár – Békéscsaba 25:20 (vége) | Győr – MTK-Budapest 38:17 (vége) | Érd – Siófok 30:28 (vége)
Dunaújvárosi KKA – Mosonmagyaróvári KCSE 25:21 (vége) | Ipress Center-Vác – Debrecen 30:29 (vége) | Ferencváros – Szeged KKSE 45:16 (vége)
Ipress Center-Vác
30:29 (18:13)
DVSC - TVP AQUATICUM
szombat 10.01.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Elképesztő izgalmak után gyűjtötte be a rendkívül fontos két pontot a váci együttes, amelyik az utolsó percekre teljesen elkészült már az erejével.

A mérkőzés eleje a Debrecené volt, szebbnél szebb gyors gólokat szereztek a vendégek és a kombinatív játékban is a váciak előtt jártak egy lépéssel. A 17. percben megfordult a játék képe és a Vác 5:10 után produkált egy 12:2-s rohanást, ezzel már öt volt a hazai előny, ami előtte még öt gólos hátrány volt.

A fordulás után fokozatosan, szívósan közeledett a Debrecen és kis híján elcsent egy pontot Vácról. A Vác a végén teljesen elfáradt már, szerencséjükre nem 61 percig tartott a mérkőzés. Még mindig nagyon sok dolog van, amit helyre kell hozni Vácott, mert ez a győzelem nagy részben a szerencsének is köszönhető, a Loki ugyanis rendkívül sok ziccert kihagyott a végén. De a Vác 30 gólt lőtt, a DVSC pedig 29-et, így a két pont ezúttal Vácott maradt.
    Kiegészítés a meccs margójára: minden elismerés és tisztelet a debreceni szurkolóseregé, akik fáradhatatlanul a váciakkal együtt teremtettek csodálatos hangulatot a csarnokba, a vendégek hangosan, ám végig sportszerűen biztatták kedvenceiket.

Vác – Debrecen: 30-29!
    ---- (19:28:22)

60
    Mérkőzés vége. (30:29)

60
    Blokk, de sarokdobás. 5 mp! Vége! (30:29)

60
    Az 54. percben dobta utolsó gólját a Vác, hamarosan kiderül, hogy elegendő lesz-e a győzelemhez. (30:29)

59
    Farkas kapott óriásit, Gorilszka két percet sem kap, pedig ez piros lap gyanús volt. Szabaddobás. (30:29)

59
    KARNIK passzívnál lő a bal alsóba nagyon szépen. Óriási izgalmak! (30:29)

59
    Két perc hátra. (30:28)

58
    Hornyákra ketten is kiléptek, Horváth-Pásztor védi a lövését. (30:28)

58
    Időt kér a váci együttes 57:20-nál. Kulcsfontosságú támadás következik az időkérés után. (30:28)

58
    Hámorit blokkolják könnyedén, Hansághy azonban lehalássza a hosszú indítást! (30:28)

57
    Törlés miatt áll a játék, nagyon régóta megállt már a gólgyártás. (30:28)

57
    Varsányi háromszor próbálkozhatott ziccerben, Bíró kétszer bravúrral védett, harmadszor pedig vonalra lépett. (30:28)

56
    Hornyák átlövése megáll a gólvonalon, hihetetlen! (30:28)

56
    Bíró takarja be remekül Varsányit a jobb szélen. (30:28)

55
    Hámorit blokkolják passzívnál, jöhet a Loki előre. (30:28)

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Hornyák D., Drávai, Virág, Helembai
    DVSC - TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Makai – Bohus-Karnik M., Szilágyi, Vörös, Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Gorilska, Siska, Klikovac, Marincsák, Karnik Sz., Kudor

Játékvezetők: Heim Attila – Kiss Olivér