Fehérvár – Békéscsaba 25:20 (vége) | Győr – MTK-Budapest 38:17 (vége) | Érd – Siófok 30:28 (vége)
Dunaújvárosi KKA – Mosonmagyaróvári KCSE 25:21 (vége) | Ipress Center-Vác – Debrecen 30:29 (vége) | Ferencváros – Szeged KKSE 45:16 (vége)
Ipress Center-Vác
30:29 (18:13)
DVSC - TVP AQUATICUM
szombat 10.01.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Elképesztő izgalmak után gyűjtötte be a rendkívül fontos két pontot a váci együttes, amelyik az utolsó percekre teljesen elkészült már az erejével.

A mérkőzés eleje a Debrecené volt, szebbnél szebb gyors gólokat szereztek a vendégek és a kombinatív játékban is a váciak előtt jártak egy lépéssel. A 17. percben megfordult a játék képe és a Vác 5:10 után produkált egy 12:2-s rohanást, ezzel már öt volt a hazai előny, ami előtte még öt gólos hátrány volt.

A fordulás után fokozatosan, szívósan közeledett a Debrecen és kis híján elcsent egy pontot Vácról. A Vác a végén teljesen elfáradt már, szerencséjükre nem 61 percig tartott a mérkőzés. Még mindig nagyon sok dolog van, amit helyre kell hozni Vácott, mert ez a győzelem nagy részben a szerencsének is köszönhető, a Loki ugyanis rendkívül sok ziccert kihagyott a végén. De a Vác 30 gólt lőtt, a DVSC pedig 29-et, így a két pont ezúttal Vácott maradt.
    Kiegészítés a meccs margójára: minden elismerés és tisztelet a debreceni szurkolóseregé, akik fáradhatatlanul a váciakkal együtt teremtettek csodálatos hangulatot a csarnokba, a vendégek hangosan, ám végig sportszerűen biztatták kedvenceiket.

Vác – Debrecen: 30-29!
    ---- (19:28:22)

60
    Mérkőzés vége. (30:29)

60
    Blokk, de sarokdobás. 5 mp! Vége! (30:29)

60
    Az 54. percben dobta utolsó gólját a Vác, hamarosan kiderül, hogy elegendő lesz-e a győzelemhez. (30:29)

59
    Farkas kapott óriásit, Gorilszka két percet sem kap, pedig ez piros lap gyanús volt. Szabaddobás. (30:29)

59
    KARNIK passzívnál lő a bal alsóba nagyon szépen. Óriási izgalmak! (30:29)

59
    Két perc hátra. (30:28)

58
    Hornyákra ketten is kiléptek, Horváth-Pásztor védi a lövését. (30:28)

58
    Időt kér a váci együttes 57:20-nál. Kulcsfontosságú támadás következik az időkérés után. (30:28)

58
    Hámorit blokkolják könnyedén, Hansághy azonban lehalássza a hosszú indítást! (30:28)

57
    Törlés miatt áll a játék, nagyon régóta megállt már a gólgyártás. (30:28)

57
    Varsányi háromszor próbálkozhatott ziccerben, Bíró kétszer bravúrral védett, harmadszor pedig vonalra lépett. (30:28)

56
    Hornyák átlövése megáll a gólvonalon, hihetetlen! (30:28)

56
    Bíró takarja be remekül Varsányit a jobb szélen. (30:28)

55
    Hámorit blokkolják passzívnál, jöhet a Loki előre. (30:28)

55
    Karnik is alighanem megúszott most egy két perces büntetést. (30:28)

55
    Hornyák újra a pályán. Sarokdobás közben a Vác javára. (30:28)

54
    Nagyon gyorsan lefelezi a különbséget a Loki, KARNIK újabb átlövésgólja! (30:28)

54
    Drávai lő a jobb kapufa mellé. (30:27)

54
    KARNIK Szabina a bal felsőbe veri a hetest. Előtte igencsak kiállításgyanús szituációt úszott meg a Vác. (30:27)

53
    DRÁVAI bal kettőben tör be és szerencsés gólt szerez, Horváth-Pásztorról pattant be. (30:26)

53
    Drávait blokkolják le könnyedén, a túloldalon Kudor jobb oldali lövését Bíró hárítja, Drávai pedig labdát szerez. (29:26)

52
    Hámori szerez ismét labdát. Némi hazaadás jellege volt a dolognak, de nincs ítélet. (29:26)

52
    SZONDI hosszú indítás után eredményes. (29:26)

52
    Drávai lő magasan fölé, egyre zárkózhat a Loki. De nem fog, mert lépéshiba. (28:26)

51
    SISKÁT nem védekezte le rendesen a Vác, átlövésből eredményes középről. Már csak kettő! (28:26)

51
    Mindkét oldalon vitatható ítélet. Hornyák úgy adta el a labdát, hogy közben jól láthatóan faultolták. Mehetett tovább. A túloldalon pedig erősen hetesgyanús szituáció végén csak szabaddobást kap a Loki. (28:25)

50
    Hosszú lefolyású váci támadás. (28:25)

50
    KUDOR egy labdaszerzés után egyedül viszi végig. Megint csak három, nagyon izgalmas! (28:25)

49
    KUDOR egyéni játék után bal kettőben tör be kiválóan. (28:24)

49
    Időt kér a DVSC, megakadt a nagy felzárkózás az utóbbi percekben. (28:23)

49
    HÁMORI perce volt ez, betört jobb kettőben és a hosszú felsőbe lő. Öttel vezet ismét a Vác. (28:23)

48
    Hámori szerez labdát bravúrral hátul. (27:23)

48
    HORNYÁK Dóra középről szerez bombagólt átlövésből. (27:23)

48
    Hámori harcol ki szabaddobást, inkább tűnt belemenésnek. (26:23)

47
    Szondi futott be középre, de a felső lécre pattintotta. A túloldalon Gorilszka 100%-os ziccerét védi bravúrral Bíró. (26:23)

47
    VARSÁNYI szép passz után a szerencsével sem állt hadilábon, a jobb szélről két kapufás gólt szerez. (26:23)

46
    HANSÁGHY a jobb szélről ezúttal nem hibáz, a hosszú alsóba lő. Négy a váci előny. (26:22)

46
    Rossz bejátszás a Loki részéről. (25:22)

46
    HORNYÁK Dóra nagyon szép figura végén tör be középen és a bal felsőt választja. (25:22)

45
    GORILSZKA tör be sikerrel középen és nem hibáz. (24:22)

45
    HORNYÁK Dórát nem zavarta meg a közjáték, húzott lövéssel szerez gólt. (24:21)

44
    Némi nézőtéri rendbontás miatt áll a játék a váci hetes előtt. (23:21)

44
    Hansághy elé állt be Bárány, a lövő kéz után is nyúlt, kettő perces kiállítás. Újabb váci emberelőny. (23:21)

43
    VARSÁNYI futott be második beállóba és gyönyörű szép bejátszás után talál a váci kapuba. (23:21)

43
    DAKOS a bal oldalon került helyzetbe, nem is hibázta el a ziccert. Újra három a váci előny. Hullámvasút a mérkőzés. (23:20)

43
    Farkas rutinosan állt a gyors támadás elé, debreceni belemenés. (22:20)

42
    DRÁVAI gyors figura végén talál be bal kettőből betörésből. (22:20)

42
    Időt kér a Vác. Ismét előjött a szokásos váci betegség, az emberelőnyös figurák hiánya, illetve rossz megjátszása. Ezt a hátrányt a Loki eddig plusz kettővel hozta le. (21:20)

42
    Újabb debreceni emberhátrányos gól, a bal szélről KELEMEN cunderezi be gyönyörűen. (21:20)

42
    Hansághy a jobb szélről Horváth-Pásztor karjára lövi. (21:19)

41
    KELEMEN szinte nulla szögből talál a kapuba a bal szélről a rövid oldalon. (21:19)

41
    Érdekes bírói ítéletek, Hornyák ugyan a kapusba lövi, de az előtte védekező debreceni öt méteren állt, mégsem lett hetes a dologból. (21:18)

40
    Bárány áll ki két percre, már érett a kőkemény, néha durva védekezés "gyümölcse", visszarántotta Hámorit. (21:18)

40
    Alighanem Gorilszka megúszott most egy két percet, csak szabaddobás a Vácnak. (21:18)

40
    Szép debreceni figura végén SOPRONYI tör be egy óriási folyosón középen. (21:18)

39
    Pályán a vendégeknél Bárány Krisztina. (21:17)

39
    HORNYÁK Dóra védhetetlen bombája a jobb alsóban. (21:17)

39
    Hámori harcol ki szabaddobást, kiegészült a Vác közben. (20:17)

38
    SISKA keveredett át a jobb oldalra, szépen tör be és megfésüli Bíró Blankát. (20:17)

38
    Törlés miatt áll a játék, továbbra is emberelőnyben a Loki. (20:16)

37
    HORNYÁK veri át átlövésnél Horváth-Pásztort, a bal alsóba lőtt. (20:16)

37
    Ápolás után tér vissza Kudor, erőre kapott a DVSC a szünet óta. (19:16)

37
    Kettő perces kiállítás Tóth Eszternek, váci emberhátrány. (19:16)

37
    VARSÁNYI a jobb szélről talált be a rövid oldalon. (19:16)

36
    Szondi felé pontatlan a passz. (19:15)

36
    Megmerevedett a különbség, a védekezések most kemények. (19:15)

35
    Farkastól veszik el lépéshiba miatt, a túloldalon Szondi halássza le a hosszú indítást. (19:15)

35
    Hornyákot osztják rendesen egyelőre a vendégek, most törlés miatt áll a játék. (19:15)

34
    SISKA bal kettőből ütemtelenül lőtt át, a hosszú sarokba vágódott. (19:15)

34
    A debreceni támadások is jó ideje lelassultak. (19:14)

33
    Farkas a bal kapufára lövi a hetest, a kipattanó a vendégeké. (19:14)

33
    Dakos harcol ki hetest passzívnál, sikerült befordulnia. (19:14)

33
    Hosszú váci támadás, teljes létszámban a csapatok. (19:14)

32
    KARNIK Szabina pattintja be a hetest Bíró lába alatt. (19:14)

32
    Hetest harcolt ki Kelemen, nagyon jól jött ez a vendégeknek. (19:13)

31
    Gyors indítás után SZONDI Zsófia használja ki a kettős előnyt. (19:13)

31
    Karnik lő a jobb kapufa mellé. (18:13)

31
    Vendég támadással folytatódik a találkozó. Kettős hátrányban. (18:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:13)

A 17. percben az állás 6-11 volt, az utána következő tizenhárom percet 12:2-re nyerte a Vác, így jött létre ez a fordítás. De a szünet után szinte egy új mérkőzés kezdődik. A csapatok már visszaérkeztek az öltözőből, hamarosan kezdés.

Elképesztő hullámvasút volt az első félidő, kedves olvasóink! A mérkőzés elején a Vác a fasorban sem volt, lassan és kiismerhetően szövögette támadásait. A Debrecen leiskolázta a hazaiakat, szebbnél szebb gólokat szereztek, a többségét rendezetlen védelem ellen.

5:10-nél hirtelen megfordult a mérkőzés menete, a Vác elkezdte megérezni a ritmust, Bíró Blanka is fogott néhány fontos labdát, a váciak pedig pontosabban és jóval többet is lőttek. Hornyák és Farkas nehezen tartható eddig, Fülöp mindkét oldalon odateszi magát kőkeményen. Rengeteg a vendégektől a kiállítás, innen nézve mindegyik jogosnak tűnt. Elől Kelemen, Siska és Klikovac volt veszélyes, Kudor jól irányított az első negyed órában.

Az utolsó percekre nemhogy megfordította a hazai csapat az állást, hanem öt gólos vezetésre is szert tettek, nem jön jól nekik a szünet, ez biztos. Izgalmas lehet a folytatás!

Vác – Debrecen: 18-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (18:13)

30
    A blokkba lövi Karnik. A vendég edző változatlanul reklamál. (18:13)

30
    Időn túli szabaddobás a Debrecen javára jobbról. (18:13)

30
    DAKOS maradt középen üresen és kihasználja a ziccert. Öt gól a hazai előny. (18:13)

30
    Akár öttel is mehet a Vác, kettős előnyben támadnak. (17:13)

30
    Óriási edzői hiba, újabb két perc heves reklamálás miatt. Slakta Petra üli le a két percet, ráadásul ugye megkapja a labdát a Vác a kiállítás miatt. Óriási edzői baki! (17:13)

30
    Gorilszka is kiáll két percre a visszarántás miatt. Megzavarodott a Loki. (17:13)

30
    DAKOS beállóból eredményes visszarántás ellenére is. (17:13)

30
    A félidő utolsó perce, három a váci előny. (16:13)

29
    Rossz bejátszás Dakosnak, előtte alighanem elmaradt egy váci hetes. A túloldalon Kelemen ziccerét óriási bravúrral védi Bíró! (16:13)

28
    Gorilszka beállóból a felső lécre pattintja a ziccert, centiken múlott! (16:13)

28
    Eddig elképesztő fordulat, mintha mezt cseréltek volna 5:10 után. (16:13)

28
    HORNYÁK Dóra középről lövi ki a jobb alsót. (16:13)

27
    Sarokdobás a Vácnak. (15:13)

27
    Teljes létszámban a csapatok közben. (15:13)

27
    Marincsák lépéshibája után jöhet ismét a hazai csapat. (15:13)

26
    SZONDI Zsófia a bal szélen remek szögből lőhetett és a hosszú alsót választotta. Kettő a hazai előny! (15:13)

26
    Emberelőnyben támad a Vác. (14:13)

26
    Karnik Szabina megy bele. (14:13)

25
    FARKAS heteséhez hozzáért ugyan Horváth-Pásztor, de nem sikerült védenie. Vezet a Vác ismét! (14:13)

25
    Dakos harcol ki hetest és két percet Siskának visszarántásért. (13:13)

24
    SISKA rendezetlen védelem ellen talál a kapuba a túloldalon. Jó meccs! (13:13)

24
    TÓTH Eszter szép figura végén a jobb alsóba lő. (13:12)

23
    Bíró hárítja Marincsák lövését középről. A vezetésért támadhat a Vác. (12:12)

23
    Siskát lökték a levegőben, Fülöp megköszönheti, hogy csak szabaddobás. (12:12)

22
    FARKAS Vera középről átlövésből a bal felsőt pókhálózza ki. Egál, kérem! (12:12)

22
    Szép figura végén került Slakta üresbe, de a ziccert a kapu fölé ejti! (11:12)

21
    Már nincs emberhátrányban a vendég csapat, Tóth Eszter is kettő percet kap két kezes lökésért. (11:12)

21
    Emberhátrányban támad a DVSC. (11:12)

21
    Időt kér a Debrecen. A Vác mínusz ötről mínusz egyre jött fel elég gyorsan. (11:12)

21
    Kettő percre kiáll Karnik Szabina az iméntiért. (11:12)

21
    HORNYÁK Dóra lendületből szerez gólt betörésből, pedig még le is rántják. (11:12)

21
    Siska lövését védi a feljavuló Bíró Blanka. (10:12)

21
    FÜLÖP a bal szélre keveredve lövi ki a hosszú alsót. (10:12)

20
    A megítélt hetest KARNIK Szabina lövi pattintva a kapuba. (9:12)

20
    Szondi kapott sárga lapot. (9:11)

19
    FARKAS félmagasan lő a kapu bal oldalába hetesből. Éled a Vác. (9:11)

19
    Hornyákot rántják vissza gólhelyzetben, hetes a Vácnak. Hornyák nem sérült meg szerencsére. (8:11)

19
    Bíró első bravúrja, Klikovac ziccerét védte beállóból. (8:11)

19
    HORNYÁK Dóra bal kettőből újabb óriási bombagólt szerez! (8:11)

18
    Kudor Kitti lövi talpról jócskán mellé. (7:11)

18
    Hámorit le kell támogatni, a szeme-homloka környéke sérült meg, reméljük, nem komolyan. (7:11)

18
    Hámori kap vétlenül egy ütést arcra, újabb ápolási szünet. (7:11)

17
    FARKAS Veronika egyéni játék után nagyon szépen tört be bal kettőben és a ziccert értékesíti is. (7:11)

17
    Bíró harcra kész, szerencsére nincs sérülés. (6:11)

17
    Karnik átlövését blokkolják, a labda a bal alsó felé kezdett vánszorogni, Bíró önfeláldozóan utánavetődött és kivédte, de közben a bal kapufába verte a fejét. Most ápolják. (6:11)

17
    Hornyák lépi el. (6:11)

16
    Gyenge védekezés, SISKA könnyedén tör be középen egy hatalmas üres területen és nem hibáz! (6:11)

16
    HORNYÁK Dóra átlövésből eredményes bal kettőből. (6:10)

15
    KELEMEN Éva megszórja magát, a bal szélről lövi ki a hosszút. Eddig Bírónak sem megy ma. (5:10)

15
    Drávai lövését blokkolják középen, majd Horváth-Pásztor könnyedén üti ki. (5:9)

15
    Időt kér a Vác, nem csoda, egyelőre a Debrecen sokkal jobban és szebben játszik. (5:9)

15
    KLIKOVAC ejti át Bíró fölött beállóból. (5:9)

15
    Karnik góljába fújnak bele, megköszönheti a Vác ezt most. (5:8)

14
    FARKAS Vera keze sült el középen talpról, nyolc méterről a léc alá. (5:8)

13
    KELEMEN Éva kiváló gólt szerez a bal szélről nehéz szögből a kapus lába alatt. (4:8)

13
    Hansághy kapott sárga lapot. (4:7)

13
    FARKAS Veronika a jobb felsőbe lövi a hetest. (4:7)

12
    Drávai harcolt ki hétméterest egy betörés után. (3:7)

12
    SISKA Pálma került üresbe középen a beálló helyén, nem is hibázta el a ziccert. (3:7)

11
    A Debrecen erőlteti a gyors befejezéseket, a Vác többedszerre játssza passzívig a támadásokat. (3:6)

11
    Farkas tüzelt passzívnál balról, Horváth-Pásztor könnyedén védte. (3:6)

10
    Kelemen Éva lépi el a bal szélen. (3:6)

10
    HORNYÁK Dóra tíz méterről óriási bombagólt ragaszt a bal felsőbe. (3:6)

9
    Most sem ért vissza a Vác, KUDOR Kitti rendezetlen védelem ellen jobb kettőből talál be betörés után. (2:6)

9
    FÜLÖP beállóból eredményes Hornyák bejátszása után. (2:5)

9
    Bíró hárítja Klikovac ziccerét, előtte azonban a játékvezetők szemet hunytak egy belemenés felett. (1:5)

8
    Tóth Eszter betörése jó, lövése nem, Horváth-Pásztor hárít. (1:5)

8
    Karnik Szabina kapott sárga lapot. (1:5)

8
    A Debrecen eddig gyors, dinamikus játékkal rukkolt elő, a Vác pedig lassúval. (1:5)

7
    KELEMEN Éva futott be második beállóba, meg is kapta a bejátszást és a kapus lába alatt bepattintja. (1:5)

7
    Szondi a bal szélről Horváth-Pásztorba lövi rossz szögből. A Vác eddig nem tud mit kezdeni a Loki védekezésével. (1:4)

6
    SLAKTA a jobb szélről szerez gólt, hárommal megy a Loki! (1:4)

6
    Hansághy első lövése a jobb szélről nem jó, ez is a kapust találta telibe. (1:3)

6
    Kudor lövését Bíró hárítja a túloldalon. (1:3)

6
    Hornyák lövését védte Horváth-Pásztor, ez is középre ment. (1:3)

5
    KARNIK Szabina szerez átlövésgólt. (1:3)

5
    Hornyák Dóra az újabb sárga lapos. (1:2)

4
    Kudor Kitti is besárgult. (1:2)

4
    FÜLÖP szép bejátszás után szerez beállóból gólt. (1:2)

4
    Siska kapott sárga lapot. Így érvénytelen a lépéshiba is. (0:2)

4
    Hornyák Dóra keveredik a jobb oldalra, de ellépi. (0:2)

3
    KLIKOVAC gyors indításból eredményes. Eddig ugyanabból a kottából játszik a Vác, ami az utóbbi hónapokban nem vezetett sikerre. (0:2)

3
    Farkas lő test mellett, pont középre. (0:1)

3
    A Loki kemény védekezése egyelőre nem ízlik a Vácnak. (0:1)

2
    KUDOR 9 méterről talpról felhúzott lövéssel szerez gyönyörű gólt. (0:1)

1
    Passzívnál nem jó a bejátszás Fülöpnek. (0:0)

1
    Hornyák harcolt ki szabaddobást. (0:0)

1
    A váciak kezdték a találkozót. Máris óriási a hangulat a csarnokban. (0:0)

1

Már zajlik a csapatok bemutatása, a vendég debreceni csapat fehér mezben lép pályára, a váciak pedig pirosban. Hamarosan kezdünk!

A fiatalabbak találkozóin kettős váci siker született, bő másfél óra múlva megtudjuk, hogy a felnőtteknél melyik együttes kerekedik majd felül.

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Hornyák D., Drávai, Virág, Helembai

DVSC – TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Makai – Bohus-Karnik M., Szilágyi, Vörös, Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Gorilska, Siska, Klikovac, Marincsák, Karnik Sz., Kudor

Játékvezetők: Heim Attila – Kiss Olivér.

A magyar női kézilabda bajnokság 13. fordulójához érkeztünk. A Vác együttese fogadja a Debrecen gárdáját. 2010 tavaszán ez a két csapat a bajnokság második és harmadik helyén végzett a Győr mögött, most azonban a tabella második felében foglalnak helyet.

Az idény kétség kívül legnagyobb csalódása a Vác, nyáron még a felsőházba kerülésről szövögettek álmokat, ehhez képest egyelőre 12 forduló után három győzelem és kilenc vereség a mérlegük. A szeptember közepi, Békéscsaba elleni győzelmet követően mindössze egyetlen egyszer hagyták el győztesen a pályát, a sereghajtó Szeged ellen, de még a szegediek ellen is igencsak megizzadtak a Dunakanyar lányai.

Nagyon sok érthetetlen dolog van mostanában a Duna bal partján. A játékosállomány könnyedén alkalmas lenne az 5-8. hely elérésére, az eredmények azonban nem jönnek és a mutatott játék láttán is kevés a pozitívum. A korábbi rengeteg sérült többnyire már meggyógyult, jó két hónapja harcra kész. Konkoly Csaba helyét október elején vette át Ottó Katalin a vezetőedzői poszton, de egyelőre az eredmények tekintetében semmi sem változott.

Több váratlan és előre biztosan nem kalkulált vereség is becsúszott már, a Mosonmagyaróvártól oda-vissza zakó (úgy, hogy a Vác 7:1-es vezetésével kezdődött a találkozó!), vereség az MTK otthonában bajnoki, hazai pályán pedig kupameccsen. Hat pontjuk egyelőre ahhoz is kevés, hogy a középházba jussanak a hazaiak. Egy esetleges győzelemmel ismét felélednének a remények, de így is lassacskán bravúr kell ahhoz is, hogy a Vác az 5-8. helyért játszhasson a rájátszásban. Egyre inkább körvonalazódik, hogy idén bizony a kiesés elkerülése lesz a fő cél, aztán valamit nagyon át kell nézni a bajnokság végén, hogy hol és mi siklott ki ennyire.

A Debrecennek tíz pontja van eddig a bajnokságban, köztük két komoly bravúrgyőzelem az Érd és most legutóbb a Fehérvár ellen. Igencsak erőtől duzzadva jöhet tehát a Loki Vácra, a győzelem abszolút reális esélyével. Egy esetleges debreceni győzelemmel a vendégek hatalmas lépést tennének a középházba kerülésért, talán még a 4-6. hely felé is szagot foghatnának.

A Debrecen számára tehát a középházban való megragadás a tét, a Vácnak pedig létkérdés már a két pont megszerzése, ha nem akarnak nagy eséllyel a kiesés ellen harcolni idény végén. A Loki azon kevés csapatok egyike, akiket a hazaiak ősszel le tudtak győzni, méghozzá idegenben.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!