HSC Csíkszereda – Dab.Docler 1:4 (vége) | Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 2:6 (vége)
HSC Csíkszereda
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Dab.Docler
szombat 10.01.2015, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

Magabiztos győzelmet aratott a Dunaújváros, végig uralta a második és a harmadik harmadot is, jól védekeztek és eredményesen támadtak. A HSC-n a fáradtság jelei is látszottak, sok volt a pontatlanság és a hiba támadásban és védekezésben egyaránt.
    Holnap HSC-Miskolc, tartsanak velünk! (18:59:06)

60:00

59:00
    Mestyán várt egy korongot középen, de nem érte el.

56:11
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    AZARI ZSOLT húzott el a bal oldalon, majd kinézte a hosszú sarkat és kegyetlenül bevágta, és ezzel el is döntötte a mérkőzést.

54:20
    Bíró Mátyás helyzetben, a vendégek védői tisztáznak.

53:15
    Bedobás következik a HSC harmadában.

52:10
    Papp Szabolcs maradt lent a jégen, a kezét fájlalva elhagyja a játékteret.

52:00
    Mihály kerül nagy helyzetbe, de rosszul céloz a kapu előtt.

50:36
    Spady lőtt a kék vonalról, Bíró Tamás pedig nem tudott eredményes lenni a kipattanónál.

49:26
    Galanisz volt ziccerbe, de elrontotta a korongátvételt.

48:57
    Papp lőtt laposan, Kalnins megint véd.

47:48
    Jól kidolgozott akicó után Spady tüzel, Kalnins védeni tud!

47:12
    Szappanos kap 2 percet gáncsolásért.

46:55
    Azari két nagy csel után ziccerbe kerül, Raitums védi a lövését.

46:22
    Nagy lövése pattan meg Farkas botján, nem sokkal ment fölé.

42:10
    Bíró Tamás kerülhetett volna teljes ziccerbe, de elrontotta az átvételt.

41:40
    Tranca lőtt éles szögből, Kalnins könnyedén védett.

40:40
    A HSc építheti az első támadást.

40:01

Teljesen dominálta ezt a játékrészt a Dunaújváros. A HSC emberelőnyből tudott eredményes lenni, azon kívűl kevés helyzetük volt. A Dab sok helyzetet dolgozott ki, és sokszor meg tudták bontani a hazaiak védelmét. Ha így folytatják az utolsó harmadban is akkor nagyon simán megnyerhetik ezt a mérkőzést. A HSC-nek fel kell javulnia ha vissza akar jönni a meccsbe.

40:00

39:30
    Satek kap szép passzt, de a lövése nem volt jó.

37:53

36:15
    Gröschl volt lövőhelyzetben, Raitums hárított.

34:43
    Egy komoly védelmi után SOMOGYI BALÁZS kap jó passzt, elviszi a korongot Raitums mellett, majd bevágja a kapuba!

34:12
    Farkas Tamás lövését védte Kalnins.

32:46

31:20
    Kettős kiállítás. Kovács illetve Bors kap 2-2 percet, mindketten durva játékért.

30:05
    Egy szép támadás után egy bejátszást követően középen várta a korongot AZARI ZSOLT, majd kapásból kilőtte a kapu bal alsó sarkát.

29:01
    A HSC gólt szerzett!
    Emberelőnyben egyenlít a HSC.Spady lőtt a kék vonalról, a korong pedig szerencsésen pattant meg MICHAL SATEK botján ami becsapta Kalnins kapust.

28:46
    Azari kap 2 percet fogásért.

28:40
    Galanisz lőhetett közelről, Raitums szépen hárított.

28:20
    Kovács tört be a szélen, lövését Raitums védte.

27:10
    Spady óriási hibája után Szappanos lőtt egy bődületes kapuvasat.

26:59
    Satek lőtt éles szögből, Kalnins védett.

25:54
    Nagyon jól kezdte a második harmadot a Dunaújváros, folyamatos nyomás alatt tartják a HSC kapuját.

24:55
    Mestyán lő erősen, Raitums védeni tud, a kipattanó veszélytelen.

23:34
    Salló lövése megpattan, de fölé megy.

22:42
    Heffernan passzol Molnár Zsomborhoz aki rosszul találja el a korongot.

21:40
    Nagy kavarodás a HSC kapuja előtt, de ismét megússzák gól nélkül a hazaiak.

20:40
    Kettő az egy elleni ziccert rontott a Dab. Raitums Spady segítségével góltól mentette meg csapatát.

20:01

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, a Dunaújváros közepes játékkal is vezetést tudott szerezni, míg a hazaiak egymás után hagyták ki a helyzeteket. Jó iramú a mérkőzés és vannak helyzetek is, reméljük ez a folytatásban sem fog változni. Tartsanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:27
    Nagy lövése kipattan, Farkas azonban nem tud betalálni.

18:26
    Spady lövését az védőhálóba tolja ki Kalnins.

18:14
    Martine kap 2 percet bottal lökésért.

17:26
    Vendégek teljes létszámban.

17:16
    Tranca lőtt egy szép egyéni akció végén, Kalnins gyönyörűen védett.

16:04
    Hüffner lőhetett emberhátrányban, kis híján eredményes lehetett volna.

15:26
    Szappanos kap 2 percet könyök használatáért.

15:26
    Spady lőtt laposan, Kalnins résen volt.

13:50
    Szappanos volt nagyon jó helyzetben, Raitums védte a lövését.

12:52
    Bíró Mátyást ugratták ki, azonban lesen volt.

11:12
    Papp Viktor megkerüli a kaput, bejátszását Spady kezeli le.

09:37
    Nagy lövése Farkas botján pattan meg, a korong sisakon találja Kalninst.

09:26

08:20
    Felszabadít a Dab.Docler.

07:26
    Gröschl kap 2 percet akadályozásért.

07:18
    Bíró Ottó törne be a vendégharmadba, de lessel végződik a szituáció.

06:15
    A Dab kihasználja első komoly lehetőségét. PAPP VIKTOR volt szemfüles a kapu előtt és könnyedén mattolta Raitumst.

05:35
    Bíró Ottó vezethetett volna egy kontrát, jól reagáltak a vendégek.

04:30
    Bíró Mátyás próbálkozott, védett a vendégek kapusa.

03:40
    Papp lőtt, Kalninsról kipattant.

02:15
    Újabb jó hazai támadás, a beadás kicsit pontatlan volt, a HSC csatárának lábbal kellett megszelídíteni a korongot, de így a helyzet kihasználatlanul maradt.

01:45
    Hazai les.

01:00
    Bors fagyasztja a korongot a saját kapuja mögött.

00:35
    Helyzet a másik oldalon, Papp lőtt kapura, de a vendég kapus védeni tudott, a kipattanót pedig összeszedik a védők.

00:20
    A vendég csapat kezdi a mérkőzést.

00:01

HSC Csíkszereda: Raitums (Ruczuj) – Bors, Salló, Heffernan, Satek, Miály, Molnár Zs., Tranca, Papp, Spady, Bíró O., Bíró M., Nagy, Bíró T., Farkas, Gecse

Dab.Docler: Kalnins (Hajek) – Hruby, Martine, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Somogyi, Pozsgai, Hüffner, Gröschl – Szepessy, Papp, Nagy R., Mestyán, Peterdi – Kovács V. L., Magosi, Léránt, Erdélyi.

Ma este a nyolcadik helyezett HSC fogadja a harmadik helyezett Dab.Doclert a MOL Ligában. A hazai csapatnak továbbra sem megy jól, hiszen az új esztendőben mindössze egyetlen pontot szereztek, és 10 fordulóval az alapszakasz vége előtt 14 pontra vannak az utolsó playoff helyezéstől, tehát már csak matematikai esélyei maradtak a csíki csapatnak. A Dunaújvárosnak jó formában van mostanság, az új évben még nem veszítettek mérkőzést, egyenlő pontszámuk van az Érsekújvárral és a Miskolctól is csak 5 pontra vannak lemaradva, így még az alapszakasz győzelem sem kizárt az Acélbikáknál. A két csapat Csíkszeredában általában szoros meccseket vív egymással, reméljük ez ma is így lesz. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik.

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 30. Satek (Satek, Zs) – 7. Papp (Szepessy), 31. Azari (Galanisz, Pozsgai), 35. Somogyi (Papp, Szepessy), 57. Azari

Játékvezetők: Gergely Lehel, Topirceanu Cosmin, Trandafir Mihai, Sikó Szilárd