SD Eibar – Getafe CF 2:1 (vége) | UD Almería – Sevilla 0:2 (vége) | Athletic Bilbao – Elche CF 1:2 (vége)
Granada – Real Sociedad 1:1 (vége) | Barcelona – Atlético Madrid 3:1 (vége)
FC Barcelona
3:1 (2:0)
Atlético Madrid
vasárnap 11.01.2015, 21:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

A Barca egy év és nyolc hónap után legyőzte az Atletico Madridot. A csatár trió mindhárom tagja betalált, a másik oldalon pedig Mandzukic volt eredmény. Az első félidőben már kettővel ment a Barca Neymar, és Suarez találatával.

A második félidőben egy vitatható büntetőt kapott az Atletico, amit Mandzukic váltott gólra. A meccs végig jó volt, szinvonalas volt, az Atleticonak nem jött össze a második gól, a Barcanak viszont összejött a harmadik, Messi révén, aki ezzel el is döntötte a meccset. Megérdemelt a katalánok győzelme, otthon tartotta tehát a három pontot a Barcelona. Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:56:40)

90+3

90+3
    Mandzukic lesen tartózkodott.

90+3
    Koke labdája jól jött be ugyan, de a lecsorgót Rafinha kivágta.

90+3
    Szabadot kapott az Atletico. Koke a labda mögött.

90+1
    Pedro érkezik Suarez helyére.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Eldugja a labdát a Barca, a közönség ünnepel. Jól játszottak a fiúk ma.

89
    Rakitic helyére érkezett Rafinha.
    Lionel MESSI - 3:1

87
    A Barca gólt szerzett!

LIONEL MESSI végleg eldönti a mérkőzés sorsát. Rakitic tálalása ugyan nem jó Messinek, de Garciaról visszapattant a csatár elé, aki köszöni szépen, és bepöccintette a bal alsóba. 3:1 ezzel a katalánoknak.

86
    Garcia szabálytalankodott Neymarral szemben.

85
    Tiago középre tartó lövését Bravo könnyedén fogta.

84
    Neymar tette be a bal szélről a második hullámban érkező Messinek, akinek a lapos lövését Moya védte.

83
    Siqueira váltja Gamezt az utolsó pár percre.

82
    Godin kapott sárgát sportszerűtlenség miatt.

80
    Messi találta telibe Moya-t, jogos a sárga lap.

80
    Torres adta be a bal szélről, Bravo vetődve védett, és paskolta ki a játékszert.

77
    Mandzukic tálalt az üresen érkező Torresnek, de Bravo együtt élt a játékkal, és kijött a kapujából remek ütemben.

76
    Torres tartózkodott lesen.

75
    Koke tette be a labdát a kapu elé, de a védelem tisztázott.

74
    Griezmannt váltja Garcia.

74
    Mascherano kapott sárgát szövegelés miatt.

73
    Suarez szabálytalankodott az ellenfél tizenhatosánál.

70
    Húsz perc van hátra a mérkőzésből.

69
    Griezmann kapott sárga lapot durvaság miatt.

68
    Torres váltja Gabit a félidő derekán.

67
    Alves sarkazása nem jött be, ellenfélhez ment.

66
    Messi 25 méterről tűzte kapura, Juanfran blokkolt azonban.

65
    Tiago kapott sárgát mezhúzás miatt.

64
    Neymar lövése lecsorgott, majd Messi próbálkozott, de elakadt az egyik védőben.

63
    Gabi szabálytalankodott Neymarral szemben. Bravo el is végezte a szabadot.

62
    A labda Alvesről ment ki, vendég bedobás jöhet.

60
    Mandzukic szabálytalan a pálya középső harmadában.

59
    Juanfran buktatta Neymart, azonban nem kapta meg második sárga lapját.

59
    Suarez kapott sárgát reklamálásért.

58
    Messi átadása Rakiticet kereste, akit eltüntettek, itt azonban nem látott szabálytalanságot.
    Mario MANDZUKIC - 2:1

57
    Az Atlético gólt szerzett!

MARIO MANDZUKIC erőből, középre felvarrta a léc alá, ezzel szépit az Atletico. 2:1 a mérkőzés új állása.

56
    Tizenegyest kapott az Atletico!! Messi buktatta Gamezt. A közönség tüntet, eléggé műesés szagú volt, de a spori megadta, és ez számit.

54
    Alba lövését blokkolták a tizenhatos vonalán.

53
    Arda rúgott oda Iniestanak, szabadrúgás a Barca térfelén.

52
    Godin lökte fel Neymart, ez is szabadrúgás.

51
    Messi kapu elé tett labdáját kifejelték, az akciónak vége.

50
    Rakitic lábára tartott rá Koke, szabadrúgás a tizenhatos csücskéből.

50
    Alves jobb oldali beadását blokkolták, a labda maradt a katalánoknál.

49
    Juanfran kapott sárgát Neymar buktatása miatt.

48
    Koke beadását Godin fejelte kapura, de a játékszer centikkel fölé szállt.

48
    A labda Griezmann elé pattant, aki szögletet harcolt ki.

47
    Mascherano szabálytalankodott, 35 méterről jöhet a beadás.

46
    A Barca kezdte a második félidőt.

46

69:31 a labdabirtoklás aránya, a próbálkozások száma 11:1!

A Barca megérdemelten vezet két góllal az Atletico ellen. Gyengén játszanak ma a madridiak, és egyszer lőttek mindössze kapura, az is veszélytelen volt. Ellenben a Barcaval, akik tizenegyszer próbálkoztak, ebből kettő be is akadt!
    A 12. percben Suarez térdéről Neymar elé pattant a labda, amit kisebb nehézségek árán, de bevágott a brazil, majd a 35. percben Messi tálalt az üresen érkező Suarez elé aki a jobb alsóba lőtt higgadtan. Ezzel a két góllal vezet tehát a Barca. Hamarosan folytatjuk, tartsanak velünk!

45+1

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Suarez nem tudta bent tartani, picit hosszú lett az átadás neki. Moya jöhet kirúgással.

43
    Labdázgatnak a hazaiak, 70 százalékban náluk van a labda, jól játszanak a mai napon a katalánok.

42
    Alves beadását Messi fejelte rá, nem sokat tévedett az argentin sztár, de a labda mellészállt.

41
    Messi lapos passzát Tiago fülelte le.

40
    Pique fedezte jól a labdát. Kirúgással folytatódik a meccs.

39
    Messi szabálytalankodott Gamezzel szemben.

37
    Koke beadását kisebb nehézségek árán ugyan, de kifejelték a kapu előteréből.

36
    Gamez kapott egyet a lábára. Szabadrúgás a tizenhatos előteréből.
    Luis SUAREZ - 2:0

35

LUIS SUAREZ megduplázta a katalánok előnyét. Messi tálalt jó ütemben Suarez elé aki jobb lábbal 10 méterről előtte Moya mellett a kapu jobb oldalába. 2:0.

33
    Mandzukic kapott sárgát könyöklés miatt.

33
    Rakitic élesen tette be középre, de ez csak Moyanak volt jó.

32
    Iniestaval szemben szabálytalan Gabi, megúszta lap nélkül.

31
    Rakitic beadását Moya könnyedén húzta le.

30
    8:1 a lövések aránya.

29
    Messi tört be a tizenhatoson belülre, majd kisodródott szituációból lőtt, Moya azonban védett. Messi másodjára beadta, de Neymar elől kifejelték! Lehetőség volt ez is.

29
    Juanfran tette be a jobb szélről, de nem volt pontos, jöhet a Barca.

28
    Juanfran végezheti el a bedobást.

27
    Neymar rúgott oda Gameznak egyet a középpályán.

27
    Koke kicsiben végzi el a szabadot, járatja a labdát az Atletico.

26
    Alves szabálytalankodott.

25
    Húsz perc az első félidőből. Megérdemelt a Barcelona vezetése.

24
    Alves szabálytalankodott Kokeval szemben.

23
    Parádés Barca kontra volt. Suarez megkerülős cselt mutatott be, majd tálalt az üresen maradt Neymarnak, de célt tévesztett. Egy-két métert tévedett. Kirúgással folytatódhat a játék!

22
    Neymar taps közepette tért vissza.

21
    Gamez kapott sárgát, Messit rúgta fel ismét.

20
    Ezúttal Messinek rúgtak oda, nem szép a meccs most.

20
    Folytatódhat a meccs, egyenlőre emberhátrányban a hazaiak.

17
    Neymar lába vérzik, nem biztos hogy képes folytatni.

16
    Rakitic tette le Neymarnak, akinek a lövését blokkolták. A brazil lent is maradt, ápolni kell. Gimenez tartott rá a lábára.

16
    Griezmann szabálytalan Messivel szemben. A távolság 30-32 méter.

15
    Griezmann beadását kifejelték, majd Koke lőtt mellé méterekkel.

13
    Jordi Alba lövését Moya védte, a kipattanót nem tudta gólra váltani Suarez! Majdnem ott volt a második!
    NEYMAR - 1:0

12

NEYMAR DA SILVA talált be Moya kapujába. Érdekes gól volt. Messi passza Suarezhez ment, aki nem tudta rendesen lekezelni, Juanfran mellett elgurult a labda, és Neymar becsúszva begyötörte a kapuba a labdát. 1:0 a Barcelonanak!

10
    A vendégek a kontrákra rendeződtek be, nyom a Barca percek óta.

9
    Messi kapta Neymartól, majd lőtt 7-8 méterről, azonban célt tévesztett. Kirúgás jöhet. Az első komolyabb lehetőség a hazaiak előtt adódott.

9
    A keresztlabda pontatlan volt, madridi bedobással folytatódhat a játék.

7
    Átvette az irányiást a Barca, minden játékos az Atletico térfelén.

6
    Messi középre tett labdáját Gimenez fejelte ki, a játékszer maradt a katalánoknál.

5
    Atletico bedobás jöhet a pálya középső harmadában.

4
    Rakitic beadásának pillanatában Pique szabálytalan. Szabadrúgás kifelé.

3
    Neymar harcolt ki szögletet.

3
    Tiago passzát Mascherano fülelte le, támadhat a Barca.

2
    Griezmann tartózkodott lesen.

1
    Gránátvörös-kékben a Barca, szürkében az Atletico.

1
    Az Atletico kezdte a meccset.

1

A 18. forduló rangadóját rendezik vasárnap este 21.00-kor!
    A Barcelona fogadja a bajnoki címvédő Atlético Madrid csapatát!

A Barca második a tabellán, négy pont a lemaradásuk a Real Madrid mögött. Hazai környezetben bravúros teljesítményt mutat a csapat. Kilenc meccsből egyet elvesztettek ugyan, de nyolcat megnyertek, gólkülönbségük 29-3, egészen elképesztő mutató ez tehát! Hétközben 5:0-ra nyertek a kupában az Elche ellen könnyed játékkal.

Az Atletico jelenleg a Barca mögött található a harmadik helyen a pontvadászatban. Nekik is négy pont a lemaradásuk a Reallal szemben, viszont a Barca gólkülönbsége miatt található előttük.
    Legutóbb a kupában voltak érdekeltek hétközben, ahol a vártnál talán könnyebben, 2:0-ra verték a Real Madridot az első fordulóban, így ha a visszavágón egyet lőnek, akkor a Realnak négyet kéne, tehát kedvezőnek mondható ez az eredmény számukra! A bajnokságban idegenben annyira nem megy a csapatnak, mint otthon, hiszen nyolc meccsükből kettőt elvesztettek, egy döntetlen és öt vereség mellett. Gólarányuk 12:7, ami nem túl acélos bajnokesélyes csapathoz mérve.

A két csapat 2013-14-es szezonban játszott meccsein egyaránt döntetlen született, viszont a Bajnokok Ligájában is találkoztak, ahol a Camp Nouban elért döntetlen után, otthon az Atletico nyerni tudott, és továbbjutott a katalánok ellen!

A Camp Nouban a legutóbbi három meccsen döntetlen született! Az Atletico legutóbb 9 éve nyert a Barca vendégeként! Hogy mi lesz ennek a mérkőzésnek a végkimenetele? Tartsanak velünk, és megtudják!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Gólok: 12. Neymar, 35. Suarez, 87. Messi – 57. Mandzukic (bünt.)

Lapok:   59. Suarez (BAR), 74. Mascherano (BAR), 80. Messi (BAR) – 21. Gamez (ATM), 33. Mandzukic (ATM), 49. Juanfran (ATM), 65. Tiago (ATM), 69. Griezmann (ATM), 82. Godin (ATM)

FC Barcelona: Bravo – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Rakitic ( 89' Rafinha ) , Busquets, Iniesta (C) – Suarez ( 90+1' Pedro ) , Messi, Neymar
    Cserék: ter Stegen – Bartra, Adriano, Roberto, Rafinha, Pedro, Munir

Edző: Luis Enrique

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Gimenez, Godin, Gamez ( 83' Siqueira ) – Turan, Gabi (C) ( 68' Torres ) , Griezmann ( 74' Garcia ) , Tiago, Koke – Mandzukic
    Cserék: Oblak – Miranda, Siqueira, Garcia, M. Suarez, Saul, Torres