Fehérvár AV19 – Moser Medical Graz 99ers 2:4 (vége)
Fehérvár AV19
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Moser Medical Graz 99ers
péntek 16.01.2015, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

A záró harmad elején mindent megtettek a fehérváriak az egyenlítésért, még emberelőnyben is támadhattak Rob Pallin fiai, ám nem sikerült élni a lehetőséggel. Ahogy kiegészültek a vendégek, rögtön jött is a negyedik osztrák találat, ráadásul a mai sokadik hazai hibát követően.
    Rossz leírni, de ma nem érdemeltünk győzelmet, persze ettől még szerezhettünk volna pontot, pontokat. Bízzunk a jobb folytatásban, meg lehet még a felsőházi rájátszás. (21:37:37)

60:00

59:58
    Lepörög az idő, csalódottak vagyunk.

59:48
    Wehrs (Fehérvár) ül le kettő percre testre ütésért!

59:10
    Kiegészülnek a vendégek, 6 az 5 ellen a jégen a csapatok.

58:45
    Sarauer előtt a lecsorgó, de éles szögből nem sikerül gólt ütnie.

58:28
    Üres a hazai kapu, 6 a 4 ellen a jégen a fehérváriak!

58:28
    Időt kér a Volán, meg kell próbálni ilyen szituációban is a szépítést és az egyenlítést!

58:18
    Werner ugrik ki ziccerben emberhátrányban, kihagyja!

58:02
    Belül a mérkőzés utolsó kettő percén.

57:42
    Kicsúszik az osztrák harmadból a pakk.

57:26
    Wehrs lő takarásból, Sabourin magabiztosan véd, sajnos nincs kipattanó.

57:16
    Kovacevic (Graz) pihen két percet, emberelőnyben a Volán!

56:28
    A grazi kapu előterében lesz a buli.

55:57
    Kóger próbálkozik a körből, Sabourinról nem jön ki a pakk.

55:20
    Mezőnyjáték zajlik, nincs tűz a fehérváriakban.

53:25
    Próbálkozik a Volán, egyelőre nincs helyzet Sabourin kapuja előtt.

52:21
    LoVecchio (Fehérvár) kap 10 perc fegyelmit!

52:00
    Felállunk létszámazonosságnál.

51:38
    Nagy a csalódottság fehérvári oldalon, innen pokolian nehéz dolga lesz a Volánnak.

50:54
    A Graz gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Nem hogy egyenlítés, sőt! Rodman játszik a kapunk mögül lövésre, MANUEL GANAHL három fehérvári közül, zavartalanul bombáz a hazai kapuba! 2-4!

Gólpassz: David Rodman.

50:30
    Kiegészülnek az osztrákok.

50:07
    Bartalis próbálkozik kiszorított helyzetből, oldalháló.

49:30
    Ejdepalm lő a blokkba, döcög az előnyünk.

49:03
    Első lövés az előnyben, Sabourin magabiztosan véd.

48:48
    Felszabadítanak a vendégek.

48:29
    Emberelőnyben a Volán! Bastiansen (Graz) pihen meg a büntető padon kettő percre gáncsolás miatt! Egyenlíteni kell!

47:42
    Kóger küzdi ki a korongot magának, lövésre vissza is kerül a pakk, Szirányi kivár, talán egyből kellett volna lőnie. Nem jut el a kapuig a próbálkozás.

46:40
    Helyzet a grazi kapu előtt, de továbbra sem tudunk egyenlíteni!

45:43
    Lesre korcsolyáznak a vendégek.

45:24
    Kovács távoli lövése után buli jöhet a grazi kapu előteréből.

45:23
    Kapkodó a játék mindkét oldalon.

44:36
    Bastiansen keverget a hazai kapu mögött, de nem tud középre játszani.

43:56
    Magosi piszkálná be a korongot egészen közelről, Sabourin a helyén!

43:33
    Beszorulnak az osztrákok.

42:25
    A grazi harmad elől jöhet a buli.

41:51
    Engstrandról esik le a sisak védés közben, most picit áll a játék. Valószínűleg fejbe lőhették a magyar kapust.

40:53
    Sikorcin passza után Kovács lő kapásból, sajnos nincs gyors Volán gól.

40:01

Elveszítjük a második harmadot, így összesítésben az osztrákoknál van az előny. A 24. és a 29. percben két emberhátrányos gólt is benyeltünk, ezzel már 1-3 állt az eredményjelzőn. A 34. percben aztán kettős emberelőnybe kerültünk, amit viszonylag hamar ki is tudtunk használni Sarauer révén, után még másfél percig sima előnyben voltunk, az egyenlítés azonban nem jött össze. Mint ahogyan a későbbiekben sem, mindenesetre a szépítő találat új lendületet adott a csapatnak, reménykedhetünk még a győzelemben!

40:00

39:41
    Szépen járatjuk a korongot, de a lövés nem jut el a vendégek kapujáig.

39:25
    Kisebb kakaskodás a grazi kapu előtt, buli jöhet az osztrákok harmadából.

39:07
    Mi marad ki! Bartalis próbálkozik három méterről, a kapus elől, Sabourin hárítani tud!

39:02
    Belül vagyunk a második harmad utolsó percén.

37:46
    Megint nem figyelünk hátul, kis szerencsével átvészeljük a helyzetet.

37:32
    Les, a Volán harmada előtt lesz a buli.

37:20
    Erdély ugrana ki, de az osztrák védők jól zárnak.

36:50
    Kiemelik a korongot a harmadból az osztrákok, töredezett most a játék.

36:25
    Próbáljuk megnyomni a harmad végét, jó lenne egyenlíteni.

35:09
    Kiegészülnek a vendégek, újra öt az öt ellen a jégen az együttesek.

34:56
    Nem sikerül felállni.

34:25
    Felszabadítanak a vendégek, fogy az időnk az előnyből.

34:20
    Banham távolról, Sabourin magához öleli a korongot.

34:02
    Véd egyet Sabourin, de marad nálunk a pakk.

33:31
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítünk! Hamar kihasználjuk a kettős előnyt, marad a sima! ANDREW SARAUER csap le a lecsorgóra, az üres kapuba üt egészen közelről! 2-3!

Gólpassz: Michael Boivin és Kevin Wehrs.

33:09
    Kettős emberelőny majdnem két percig! Ganzak (Graz) kap kettő percet bottal akasztásért! Ezt be kell most ütni!

33:02
    Kovacevic (Graz) ül le kettő percre!

33:02
    Sabourin vetődik rá a pakkra, de kiállítás is lesz.

32:40
    Engstrand szépen halássza le a rövid felsőből a pakkot, buli jöhet a hazai harmadból.

32:28
    A kék vonalról lőjük be a grazi kapu elé, de nem lesz belőle komolyabb helyzet.

31:40
    Wehrs érkezik lendületből, a hosszú sarkot célozza, nem sokat téved!

30:30
    Tilos felszabadítás (Graz).

30:08
    Távoli lövés, Sabourin öleli magához a pakkot, buli következik a grazi kapu elől.

29:51
    Időt kér a Fehérvár AV19!

29:29
    Kezdünk szétesni, legalábbis a védekezésünk, tiszta lövőhelyzetet hagyunk a vendégeknek, de ezt most megússzuk!

28:07
    GÓÓÓL! Ismét emberelőnyös gól, növeli előnyét az osztrák csapat! Ganahl gyűjti be a lecsorgót, LUKE WALKER elé tálal, sakk-matt helyzet! 1-3!

Gólpassz: Manuel Ganahl és David Rodman.

27:59
    Felállnak a graziak emberelőnyben.

27:26
    Benk (Fehérvár) ül le kettő percre!

27:01
    Kiegészülünk, de megint hazai kiállítás jöhet majd.

26:38
    Felszabadítunk, hamarosan lejár a kiállítás.

26:03
    Sarauer emberhátrányban korcsolyázza körbe a vendégek kapuját, fonákkal begyötörné a pakkot, de nem jár sikerrel!

24:58
    Ismét emberelőnyben a graziak! Erdély (Fehérvár) korcsolyázik le kettő percre palánkra lökésért!

24:47
    Engstrand tenyerel rá a pakkra, buli jön a fehérvári kapu előteréből.

23:39
    GÓÓÓL! Emberelőnyös gólla vezetnek az osztrákok! MANUEL GANAHL marad teljesen üresen a kapu torkában! 1-2!

22:19
    Elalszik a védelem, Kelly ziccerben lőhet, Engstrand a botossal!

22:08
    Kóger (Fehérvár) áll ki kettő percre magas bottal való játék miatt!

21:20
    Eddig nem sokat van nálunk a korong.

20:39
    Bastiansen kerüli meg a hazai kaput, majd lő, de szerencsére sokan állnak előtte, végül nem lesz kipattanó!

20:01

Nem indult rosszul a találkozó, a 10. percben egy kapu előtti kavarodást Kóger használta ki szemfülesen, ám nem telt el egy perc, máris szépített a Graz. Ezt követően a harmad második felében az osztrákok játszottak veszélyesebben, ám újabb vendég találat már nem született.
    Jól jön a szünet a Volán számára, kissé feszülten játszanak a fehérvári játékosok.

20:00

19:48
    Bedobás jön a a Volán harmada elől.

19:28
    Most mi veszélyeztetünk, Bartalis lövésébe belepiszkálnak!

19:02
    Megkezdődik az utolsó perc az első harmadban.

18:36
    Élesen belőtt korong grazi részről, szerencsére nem lesz belőle nagyobb baj.

17:59
    Magosi nem tudja áthámozni magát a palánk mellett, nem lesz hazai helyzet.

17:09

16:31
    Újabb grazi kísérlet, ez most elkerüli a fehérvári kaput.

15:35
    Walker lövése kipattan, az ismétlés pedig nem pontos, ezt most megúsztuk!

15:11
    Sikorcin veszi le a korongot majd rögtön lő egészen közelről, Sabourin hárít!

14:11
    Kimegy a korong a játéktérről, a buli a grazi harmadban lesz.

13:21
    Sarauer kínálja meg a vendégek kapusát a bedobó kör széléről, nincs kipattanó.

12:37
    A bedobás a Volán harmadán kívülről jöhet.

12:26
    Támadnak a graziak, jó lenne újabb gól nélkül megúszni.

11:51
    Enstrandról nem jön ki a pakk, a buli a hazai harmadban lesz.

11:25
    Kissé megzavarodott a Volán a bekapott gólt követően.

10:02
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a vendégek! LUKE WALKER lép ki, egy védő áll előtte, el tudja lőni a korongot, Engstrand nem tud hárítani! 1-1!

Gólpassz: Manuel Ganahl.

09:07
    GÓÓÓL! Vezetnek a fehérváriak! KÓGER DÁNIEL tuszkolja be a pakkot a grazi kapuba hatalmas kavarodást követően! 1-0!

Gólpassz: Ladislav Sikorcin és Magosi Bálint.

08:09
    Kiegészülnek a vendégek.

07:36
    Élesen belőtt korong a grazi kapu elé, megússzák az osztrákok!

06:09
    Walker (Graz) áll ki kettő percre, túl sok játékos volt a jégen!

06:08
    Emberhátrányban tűzijáték a grazi kapu előtt! Sabourin a lepkéssel, vetődve ment hatalmasat!

05:11
    Sikerül átmenetileg felszabadítani.

05:00
    Felállnak a graziak.

04:46
    Michael Boivin (Fehérvár) ül le kettő percre akadályozásért!

03:59
    Hátul adogatnak az osztrákok.

02:50
    Moderer lövi be élesen a pakkot a fehérvári kapu elé, van érkező, de a fehérvári bekkek nem engedik a koronghoz.

02:27
    Buli következhet a hazai harmadból.

02:19
    Sarauer visszatett korongját Benk lövi a blokkba.

01:45
    A bedobás a grazi harmadban lesz.

00:56
    Magosi léphet ki ziccerben, de Sabourin hárítani tud!

00:56
    Az első lövés a Fehérváré, Marion duplázott.

00:25
    A vendégeké az első támadás, nem sikerül lőniük a graziaknak.

00:01

A fehérváriak a hazai kék szerelésükben, míg a graziak fehér-narancssárga mezben lépnek ma jégre.

Érkeznek a játékosok, hamarosan indul a Volán számára nagyon fontos összecsapás.

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Wehrs, Szirányi, Kovács Cs., Bartalis, Marino – Boivin, Ejdepalm, Benk, Sarauer, Banham – Orbán, Reiter, Kóger, Sikorcin, Magosi – Reiter, Hetényi, Varga, LoVecchio, Erdély, Németh

Vezetőedző: Rob Pallin

Vezetőedző: Todd Bjorkstrand

Játékvezetők: Igor Dremelj – Oscar Johnston, Martin Smeibidlo.

Egymás elleni mérleg a szezonban:

2014. november 30. Graz – Fehérvár 5-6 (szétlövés után)
    2014. november 16. Fehérvár – Graz 2-5
    2014. szeptember 26. Graz – Fehérvár 4-1

Az EBEL 39. fordulójában a Fehérvár AV19 csapata a Graz együttesét látja vendégül péntek este az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A fehérváriak jelenleg csak a 7. helyen állnak a tabellán, a felsőházi rájátszás eléréséhez a legjobb hatban kellene végezni a 44. forduló után.
    A Graz 8., öt ponttal állnak a kék-fehérek mögött, reméljük, ez a szám péntek késő estére már hétre duzzad.
    A Volán hazai jégen 13 győzelmet és 5 vereséget számlál, legutóbbi öt székesfehérvári fellépése alkalmából négyszer sikernek tapsolhatott a fehérvári publikum.
    A Graz idegenben nem áll rosszul, 8 győzelem és 11 vereség az osztrákok mérlege.Legutóbbi öt idegenbeli túrájukból viszont csak egyet nyertek meg a graziak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 10. Kóger (Sikorcin, Magosi), 34. Sarauer (Boivin, Wehrs) – 11. Walker (Ganahl), 24. Ganahl (Rodman, Kelly), 29. Walker (Ganahl, Rodman), 51. Ganahl (Rodman)

Moser Medical Graz 99ers: Sabourin (Imrich) – Kelly, Marto, Zagrapan, Bastiansen, Walker – Lassen, Kovacevic, Ganahl, Werner, Rodman – Ganzak, Strohmeier, Zusevics, Pinter, Moderer – Reinthaler, Petrovitz, Konecny, Woger

Játékvezetők: Igor Dremelj, Manuel Nikolic – Oscar Johnston, Martin Smeibidlo