Aston Villa FC – Liverpool F.C. 0:2 (vége) | Burnley FC – Crystal Palace 2:3 (vége) | Leicester City – Stoke City 0:1 (vége)
Queens Park Rangers – Manchester United 0:2 (vége) | Swansea City – Chelsea F.C. 0:5 (vége) | Tottenham Hotspur – Sunderland AFC 2:1 (vége)
Newcastle United – Southampton FC 1:2 (vége)
Newcastle United
1:2 (1:1)
Southampton FC
szombat 17.01.2015, 18:30 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Barclays Premier League

Sportszerű mérkőzésen vagyunk túl, ahol a Soton győzött Elia duplájával. Az első félidőben Elia remek góljára még Gouffran válaszolni tudott, ezt követően nem sok esemény történt az első félidőben.

A második félidőben a 62. percben Elia találta három pontot jelentett a Southampton számára. A negyedik gólhoz is közelebb volt a vendég csapat, hiszen Pellé a kapufát találta el fejjel. A végén beállt védekezni a vendég csapat, ami sikerült is, nem sikerült az egyenlités a Newcastle számára. A 93. percben egy vitatható szituáció volt, hiszen kezezés miatt büntetőnek kellett volna jönnie, ám ez elmaradt, igy a végén maradt az 1:2. A Southampton megtartotta tehát ezt a fordulót követően is parádés, harmadik helyét a bajnoki tabellán. Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:23:46)

90+6

90+6
    Az utolsó hazai támadás jöhet.

90+5
    Vendég szabadrúgás, letelt a beigért hosszabbitás.

90+4
    Long kapott sárgát, taktikai szabálytalanság volt.

90+4
    Az utolsó percben járunk.

90+3
    Riviere kezezést reklamál, lerohanják a játékvezetőt. A visszajátszásból kiderül, hogy ez bizony tizenegyes volt! A portugál védő kezét érintette a labda, de elmaradt a büntető!

90+2
    Ameobi harcolt ki szögletet, melyet kicsiben már el is végeztek.

90+2
    A bal szélről érkező beadást Riviere lőhette volna rá, de eltörte a labdát, veszélyt nem okozott. Ebben sokkal több volt.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Őrzi a labdát a vendég csapat, ez a legjobb amit tehetnek. Long maradt lent közben, ápolni kell!

90
    Szabadot kaptak a vendégek, Gardos nem kapkodja el a szabadrúgást.

89
    Soton bedobás következhet.

88
    Cabella tette be középre a labdát, amit Ameobi letudott fejelni, de ezt követően nagy nehézségek árán felszabadul Forster kapuja.

87
    A második félidőben nem talált kaput a Newcastle.

86
    A Newcastle drukkerek töretlenül biztatják csapatukat, a végsőkig kitartanak csapatuk mellett.

82
    A két gólos Elia helyére Targett érkezik.

80
    Colback beadása mindenki számára magas lett, kirúgással jöhet Forster.

80
    Dummett helyére Williamson érkezik.

79
    Reed lövését könnyedén fogja Krul.

78
    Remek átadást kapott Pellé, aki fejjel veszélyeztetett, próbálkozása a lécen csattant!

76
    Colback beadására Dummett érkezett, fejese centikkel suhant el a bal kapufa mellett.

75
    Ameobi tekerte be a labdát a kapu előterébe, de ezt is szögletre mentik. 6:0 a szöglet arány.

74
    Cabella kicsiben végezte el a szögletet, járatják a labdát a vendégek.

74
    Colback beadását ismét szögletre mentik a védők.

70
    Cabella kicsiben végezte el a szögletet, ezt követően veszély nem teremtődött Forster kapujára.

69
    A játékszer Clyne-ról pattant ki, hazai szöglet következik.

69
    Gouffran nem képes folytatni, helyette Ameobi a pályán.

68
    Riviere érkezett Anita helyére.

68
    9:3 a próbálkozások száma, még is a vendégek vezetnek! Helyzetkihasználásból jelesre vizsgáznak Ronald Koeman fiai.

67
    Gouffran megsérült, ápolni kell.

66
    Long beadása a jobb szélről érkezett, de nem sikerült valami jóra, az akciónak vége.

65
    A félidő derekánál járunk, Elia duplájával vezetnek a szentek!

63
    Davis megmozdulása sárga lapot ért Robert Madley-nél.
    Eljero ELIA - 1:2

62
    A Southampton gólt szerzett!

Ismét vezetést szerzett a Soton. ELJERO ELIA másodjára is a gólszerző. Coloccini lemaradt a támadóról, aki viszonylag üresen maradt, majd a bal alsóba lőtte a játékszert. Egy védőn még egy picit irányt változtatott, és kibabrált ez Krul kapussal rendesen. 1:2.

62
    A bal szélről érkező beadást Gouffran fejelhette rá, de célt tévesztett!

60
    Tadic helyére Long érkezik.

60
    Ward-Prowse helyére Cork érkezik.

59
    Szabadot kaptak a hazaiak, Krul a labda mögött.

58
    Clyne beadása a jobb szélről Pellé-nek magas volt, kifejelték a védők.

57
    Egyik csapat sem cserélt még, a frissités új lendületet hozhat a mérkőzésbe.

56
    Clyne lövését Perez blokkolta, bedobás jöhet.

55
    Csordogál a mérkőzés, sajnos nincs nagy iram továbbra sem. A próbálkozások pontatlanok, és nem élvezhető a meccs. Célfutballt játszanak a csapatok, és úgy tűnik, nem elégedetlenek a döntetlennel.

53
    Cabella távolról lőtt, de eltörte a labdát, kirúgás.

52
    Janmaat beadása lecsúszott, kirúgás jöhet.

51
    Haidara remekül tartja a labdát, tapsot kap a nézőktől.

49
    50:50 a labdabirtoklás aránya, teljesen döntetlen ez a mutató is.

48
    Adogatnak a vendégek, megbecsülik a labdát.

47
    Davist szerelték a tizenhatos vonalánál., Colback szerelt.

46

A félidő eleje jól kezdődött, Elia a 14. percben egy remek, okos lövéssel vezetést szerzett a vendégeknek, majd a 29. percben Gouffran egyenlitett egy szerencsés góllal. Ezt követően leült a meccs, egyik csapat sem kockáztatott, a félidőben 1:1-es döntetlennel mehetnek pihenni a csapatok. Tartsanak velünk továbbra is !

45+1

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Sissoko harcolt ki szögletet, melyet kicsiben el is végeztek már.

44
    A vendégek kaptak szabadot a középpályán.

44
    Gardos szerelt, Soton bedobás jöhet a középpályán.

42
    Perez kapott remek labdát, majd tüzelt. Lövése centikkel suhant el a bal sarok mellett. Kirúgás.

42
    Az egyenlitő találat óta leült a mérkőzés, kevesebb a roham, és a lehetőségek száma is.

40
    Clyne szerelt hatalmasat, Sissoko a földön, de hiába reklamál. Remek becsúszás volt.

40
    Öt perc a félidőből.

39
    Hátul labdázgat a Newcastle, lábról-lábra jár a labda, előrejutni azonban nem tudnak.

38
    Pellé kapott jó labdát, de hárman figyeltek rá, és csak kifelé tudott cselezni. Ráerősitett most a vendég csapat. Ők irányitják a játékot.

37
    Gouffran lövése méterekkel fölé szállt.

37
    6:2 a próbálkozások száma, ebből kaput talált 2, illetve 1.

36
    Gardos hosszan tolta meg, dobhat a Newcastle.

34
    Elia-ról pattant ki a játékszer. Krul jöhet kirúgással.

33
    Tadic beadását magabiztosan húzta le Krul.

31
    Haidara szabálytalan Tadic-cal szemben, megúszta lap nélkül.

30
    Fél óra telt el a meccsből, egyenlőre igazságos döntetlen az állás, egyik csapat sem nőtt a másik fölé.
    Yoan GOUFFRAN - 1:1

29
    A Newcastle gólt szerzett!

Kisebb szerencse kellett a gólhoz. Gardos próbált felszabaditani, de telibe találta YOAN GOUFFRAN-t, akiről az üres kapu pattant a labda. 1:1.

27
    Ward-Prowse került volna helyzetbe, de Krul remek ütemben jött, és kaparintotta meg a labdát.

26
    Túl nyomó többségben a pálya középső harmadában folyik a játék. Igyekezik mint két csapat már a középpályán labdát szerezni.

25
    Gouffran lesen tartózkodott.

23
    Szabadot kaptak a vendégek. Ward-Prowse beadását Fonte fejelte kapura, centikkel suhant el a léc felett!

22
    Janmaat átadása nem volt jó Perez számára.

21
    A félidő derekán járunk. Kiegyenlitett a játék, viszont Elia góljával vezetnek a vendégek.

20
    Bertrand szerelt remekül, megakadályozta a kontrát.

19
    Clyne elől tisztázott Anita, vendég bedobás, közel az alapvonalhoz.

17
    Haidara labdája nem jó Sissokonak, Soton bedobás következhet.

16
    Szinte a semmiből jött a gól, az első valamire való helyzetből gólt is lőttek a szentek.
    Eljero ELIA - 0:1

14

Remek támadás végén ELJERO ELIA remekül lőtte el Krul mellett a labdát, és megszerezte a vendégek vezetőgólját! Remek, nyolc méterről eleresztett lövés volt. 0:1.

14
    Newcastle bedobással folytatódhat a játék. Egyenlőre nem panaszkodhatunk a mérkőzés iramára.

13
    Gouffran bombáját Forster hatástalanitotta.

12
    Pellé adta el a labdát, támadhat a Newcastle. Clyne-ról pattant ki, szöglet következhet.

10
    Túl vagyunk az első tiz percen, komolyabb lehetőség nélkül.

8
    Janmaat átadása pontatlanra sikeredett.

6
    Tadic lesen tartózkodott.

5
    Remekül hozta ki a labdát a vendég csapat, szövögetik a támadást.

4
    Ward-Prowse inditása Elia-nak nagyon hosszú lett.

3
    Southampton jöhet bedobással.

2
    Cabella tette vissza Anitanak, aki eltörte a labdát, maradt a hazaiaknál.

2
    Tadic inditása Pellé felé szállt, de lekapcsolták.

1
    Fekete-fehér mezben a hazaiak, citromsárgában a vendégek.

1

A Premier League 22. fordulójában a Newcastle fogadja a Southampton csapatát.

A Newcastle jelenleg a 9. helyen található a tabellán. Hazai környezetben tíz meccsből ötöt nyertek, három döntetlen, és két vereség mellett. Gólarányuk 16:14 otthon.
    Legutóbb a Chelsea vendégei voltak, ahol két góllal kaptak ki Mourinho csapatától.

A Southampton jelenleg a parádés, harmadik helyen szerepel a tabellán. Ez Bajnokok Ligája csoportkört érő hely. A csapat legutóbb a Manchester Unitedet győzte le idegenben, ezzel jött fel a harmadik helyre, még Van Gaal csapata visszaszorult a negyedik helyre.
    Idegenben tíz meccsből ötöt nyertek, egy döntetlen, és négy vereség mellett, gólarányuk 11:8, ezen van mit javítaniuk, ha tartani szeretnék ezt a remek, harmadik helyet.

A két csapat Newcastleben játszott legutóbbi tíz meccsből nyolcat ! ! a hazaiak nyertek, két döntetlenre futottak a szenteknek, tehát a statisztika nem sok jót ígér a vendégeknek! Viszont a 2014/15-ös szezon úgynevezett odavágóján a Soton laza 4:0-ra verte a Newcastlet. Érdekes egy meccs lesz, abszolút háromesélyes a meccs, tartsanak velünk mindenképpen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Gólok: 29. Gouffran – 14. Elia, 62. Elia

Lapok:   63. Davis (SOT), 90+4. Long (SOT)

Newcastle United: Krul – Haidara, Dummett ( 80' Williamson ) , Coloccini (C) , Janmaat – Colback, Anita ( 68' Riviere ) – Gouffran ( 69' Ameobi ) , Sissoko, Cabella – Perez
    Cserék: Woodman – Abeid, Ameobi, Armstrong, Riviere, Santon, Williamson

Edző: J. Carver

Southampton FC: Forster – Clyne, Fonte (C), Gardos, Bertrand – Davis, Reed – Tadic ( 60' Long ) , Ward-Prowse ( 60' Long ) , Elia ( 82' Targett ) – Pellé
    Cserék: Davis – Cork, Hesketh, Isgrove, Long, McCarthy, Targett