Real Sociedad – Rayo Vallecano 0:1 (vége) | Valencia – UD Almería 3:2 (vége) | Villarreal – Athletic Bilbao 2:0 (vége)
RCD Espanyol – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége)
Real Sociedad
0:1 (0:0)
Rayo Vallecano
szombat 17.01.2015, 16:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Az első félidőben nem született gól, a végét megnyomták a csaptok, de mindegyik próbálkozás pontatlan volt.

A második félidőben inkább a hazaiak veszélyeztettek, számos helyzetet teremtettek, de nem sikerült a mai napon betalálni Tono kapujába. Manucho volt a meccs embere, hiszen az ő remek fejes gólja három pontot ért! 81. percben egy szögletet követően talált be, ezzel a góllal pedig elrabolták a Sociedad otthonából a három pontot! Ezzel feljött a Rayo a 9. helyre. Elégedett lehet az edző a játékkal, a hazaiak csalódást okoztak a kilátogatott nézők számára. Köszönjük figyelmüket! (17:51:15)

90+3

90+3
    Manucho futott lesre.

90+2
    Nem tud veszélyt teremteni most a hazai csapat.

90
    Megkezdődött a rendes játékidő utolsó perce.

89
    Vela lesen tartózkodott.

88
    Martinez erőből tette volna be középre, de elakadt a sorfalban.

88
    Szabadhoz jutott a Real Sociedad. A tizenhatos előteréből jöhet a beadás!

83
    Castro beadására Ansotegi érkezett, aki centikkel fejelt a kapu mellé!

82
    Agirretxe harcolt ki szögletet.
    MANUCHO - 0:1

81
    A Rayo Vallecano gólt szerzett!

Trashorras beadása tökéletesre sikerült, MATEUS MANUCHO ugrott a legmagasabbra, majd a jobb alsóba bólintott. Pontos, szép fejes volt. Vezet a Rayo Vallecano!

81
    Kakuta harcolt ki szögletet a túloldalon.

80
    Vela gyakorlatilag feladta Tono-nak, aki gond nélkül húzta le a labdát.

80
    Prieto harcolt ki szögletet.

80
    Tíz perc a meccsből, labdázgatnak a hazaiak.

78
    Sanchez érkezik Bueno helyére.

78
    Elustondo ma nem mutatott sokat, helyette Castro a pályán.

78
    Quini buktatta ellenfelét, jogos a sárga.

77
    Morano lőtt kisodródott helyzetből, Rulli könnyedén véd.

76
    Trashorras tekerte be a kapu előterébe a labdát, de ez nem okozott gondot a védelemnek.

75
    Kakuta remek egyéni alakítását megállította Ansotegi, szöglet következhet.

75
    Carlos Vela beadását kivágták, a támadásnak ezennel vége.

74
    Pardo végezte el a szabadot, a védelem szögletre mentett.

74
    Trashorras megkapta megérdemelten a sárga lapot buktatás miatt.

72
    A hosszú oldalra tartó átadást Agirretxe vette le gyönyörűen majd kapura fordult, és tüzelt, de célt tévesztett. A labda 3-4 méterrel fölé szállt.

72
    Prieto-t lökték, szabadot kapott a középpályán.

71
    Kakuta ívelése felejthetőre sikerült. A labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgás jöhet.

70
    Megkezdődött az utolsó húsz perc is.

68
    Ba és Vela ütközött, szabálytalanságot nem látott a spori. Utóbbi büntetőt reklamál, de nem sikerül meggyőzni a játékvezetőt.

67
    A félidő derekánál járunk, továbbra sincs gól. Egyik csapat se szakad bele a mérkőzésbe, úgy vannak vele, hogy ha hibázik az egyik csapat akkor kihasználják. Közelebb a hazai csapat a gólhoz, de nem meddő a fölényük.

66
    Mókás jelenet volt. Tono a tizenhatosát is elhagyta és próbálta levédeni a beadás, de nem sikerült, az átadás azonban pontatlan volt, és nem sikerült az üres kapura fejelnie Manuchonak.

65
    Manucho durva belépője sárga lapot ért.

65
    Moreno ismét lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

64
    A próbálkozások száma 8:8, kaput talált ebből 3, illetve 1.

63
    Real Sociedad bedobással folytatódik a játék.

62
    Moreno lesen tartózkodott.

61
    Fél óra a mérkőzésből. Egyenlőre gól nélküli döntetlen, de most benne van a gól a levegőben.

60
    Aquino helyére Moreno érkezik. Fél órát kapott a játékos.

59
    Canales teszi be középre a játékszert, de az ellenfél fejét találta meg, aki kifejelte a tizenhatoson kívülre.

59
    Agirretxe a hazaik legjobba, ismét ő próbálkozott, de ezt is blokkolták. Újabb szöglet!

58
    Granero beadását ezúttal kifejelték a védők, nyom most a hazai gárda.

57
    Granero beadása jól tekeredett be, de Tono kipaskolta a léc alá tartó labdát, ismét szöglet.

57
    Agirretxe parádés lövését blokkolták. Szöglet!

57
    Pardo lökte fel ellenfelét, Mario Melero López a sípjába fújt.

56
    A jobb szélről érkező beadás remekül szállt be, de Ze Castro kifejelte a veszélyes területről.

55
    Kakuta számára picit hosszú lett az átadás, Rulli jött ki a kapujából és tisztázott.

53
    Bergara-t váltja Pardo a félidő elején.

52
    Prieto kapott remek labdát, de Tono együtt élt a játékkal, és kivetődve megszerezte a labdát.

51
    Elustondo mutatott be remek védőmunkát. A támadóról ment ki a játékszer, így kirúgás következik.

48
    Bueno kapu elé tett labdáját kivágják a védők.

47
    Trashorras kapott szabadrúgást. A vétkes Elustondo.

46
    Tito-t váltja Quini a második félidőben.

46

Az első negyven percben semmi nem történt gyakorlatilag.
    Az utolsó öt percben Trashorras veszélyeztetett, de kaput nem sikerült találnia. Ezt követően Manucho válaszolt egy lövéssel, de Rulli bravúrral védeni tudott. A félidő végén Manucho nem tudta gólra váltani az ordító helyzetet, így gól nélküli döntetlennel zárult az első félidő! Bizakodjunk az izgalmasabb folytatásban. Tartsanak velünk!

45+1

45+1
    Hatalmas helyzetbe került Manucho, vajon miért nem lőtt? Ő sem tudja. Az üres kapu tátongott előtte, de inkább visszapasszolta a társának, akinek a lövését blokkolták!

45
    Sociedad bedobás a középpályánál.

45
    Megkezdődött a félidő utolsó perce is.

43
    Manucho óriási, harminc méteres lövését Rulli szedte ki a bal sarokból. Majdnem beakadt! Az első játékrész legszebb jelenete volt.

43
    Granero szabálytalan az ellenfél térfelén.

42
    Trashorras szögletére Bueno érkezett, aki fejjel veszélyeztetett, de mellé szállt a játékszer.

41
    Trashorras lőtte rá 22 méterről, amibe beleért egy védő lába is, centikkel suhant el a felső léc felett a labda. Szöglet !

40
    Kakuta átadását lefülelték a védők, ebben a támadásban azért több volt, de mindig az utolsó passzok pontatlanak.

39
    Tito szabálytalankodott a pálya középső harmadában.

38
    A próbálkozások száma 4:2, kapura tartó pedig 3:0. Nem túl acélos a csapatok teljesítménye eddig.

36
    Agirretxe érkezett jó ütemben, majd fejelt, de Tono könnyedén védett.

36
    Szabadot kaptak a hazaiak, jó negyven méter a táv.

35
    Kakuta kapu elé tett labdáját Rulli szedte le a magasból.

34
    Nem szép a meccs, ezúttal Canales lökte ellenfelét. Lap ezúttal sincs.

32
    Agirretxe szabálytalankodott az ellenfél tizenhatosánál.

31
    Bergara kapott egyet a lábára, ápolni kell. Nem biztos, hogy képes folytatni.

31
    Negyed óra az első félidőből.

30
    Agirretxe verte meg Kakukat, majd lőtt, de a labda középre tartott, könnyedén fogta Tono.

29
    De La Bella szabálytalankodott, megúszta lap nélkül.

28
    Kakuta beadásába Castro csúsztatott bele, de jócskán fölé szállt. Kirúgás.

27
    A tizenhatos csücskéből jöhet a vendégek szabadrúgása. Kakuta a labda mögött.

25
    Agirretxe tartózkodott lesen.

24
    A félidő derekán járunk, egyenlőre kaput eltaláló lövés egy volt, Agirretxe nevéhez fűződik.

23
    Vele tekerte be a kapu elé, Tono jött, és megkaparintotta a játékszert.

22
    Agirretxe remekül fordult kapura, majd tüzelt, de Tono résen volt, és védett.

21
    Manucho felé pontos volt az indítás, de nem tudta lekezelni a támadó, és elvesztette.

19
    Manucho szabálytalankodott a középpályán.

19
    Az utóbbi percekben ébredezik a hazai csapat, most náluk van inkább a játékszer. Veszélyt egyenlőre nem tudnak kialakítani Tono kapujára.

18
    De La Bella kezezett, jöhet a Rayo.

17
    A próbálkozások száma 1:0, kaput azonban nem talált az az egyetlen lövés.

15
    Tito követett el támadó szabálytalanságot. Lökés miatt jöhetnek a hazaiak.

14
    Granero kicsiben végezte el a szögletet, ezt követően a keresztlabda nem volt pontos.

14
    Vela próbálkozott lövéssel, de még beleért az egyik védő is, így szöglet következhet.

13
    Az első negyed óra lassan el is telik, egyenlőre kiemelendő esemény nélkül.

11
    Trashorras beadása nem talált társat, a támadásnak ezennel vége.

10
    Manucho elől tisztáztak nagyszerűen, az első vendég szöglet jöhet.

8
    Bueno kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

7
    Kakuta lesen tartózkodott.

6
    Álmosan kezdenek a hazaiak, egyenlőre a vendégek irányítanak, és szövögetik a támadást.

4
    De Le Bella került a földre, a sípszó azonban elmaradt, és Tono kaparintotta meg a játékszert.

3
    Apró rövid passzok a vendégek részéről, ők kezdeményeznek a meccs elején.

2
    Rayo szabadrúgás a középpályán, melyet el is végeztek már.

1
    Piros mezben a Rayo, szokásos, világoskék-fehérben a hazaiak.

1

A Primero Dvision 19.fordulójában a Real Rociedad fogadja a Rayo Vallecano csapatát.

A hazaiak a vártnál gyengébben teljesítenek, és csak a 12. helyen találhatóak a tabellán tizenkilenc ponttal. Hazai környezetben szerezték pontjainak 3/4-ét, kilenc meccsből négy győzelem, két döntetlen, három vereség a mérleg. Gólarányuk 14:10. Legutóbbi hazai meccsükön meglepetésre verték a Barcelonát!

A Rayo jelenleg egy ponttal előzi meg a Sociedadot, jelenleg a 13. a csapat húsz egységgel. Idegenben megy jobban a csapatnak, hiszen tizenhárom egységet gyűjtöttek, míg otthon csupán hatot! Idegenben kilenc meccsből négy győzelem, egy döntetlen, négy vereség a mérleg! A csapat legutóbb hazai környezetben kisebb meglepetésre kikapott a Cordobától 1:0-ra.

A két csapat a 2013/14-es szezonban találkozott utoljára, ahol mindkét meccsen egy góllal nyert a Rayo Vallecano! Jó meccs lesz, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Gólok: 81. Manucho

Lapok:   65. Manucho (VLL), 74. Trashorras (VLL), 78. Quini (VLL), 87. Ba (VLL)

Real Sociedad: Rulli – De La Bella, Martinez, Ansotegi, Elustondo ( 78' Castro ) – Granero ( 84' Finnbogason ) , Bergara ( 53' Pardo ) – Canales, Prieto (C), Vela – Agirretxe
    Cserék: Zubikarai – Berchiche, Castro, Finnbogason, Gonzalez, Gorka, Pardo

Edző: D. Moyes

Rayo Vallecano: Tono – Tito ( 46' Quini ) , Ze Castro, Ba, Insua, Baena, Trashorras (C) – Aquino ( 60' Moreno ) , Bueno ( 78' Sanchez ), Kakuta – Manucho
    Cserék: Alvarez – Amaya, Lica, Moreno, Pozuelo, Quini, Jozabed