Győr – Siófok 34:20 (vége) | Ferencváros – Mosonmagyaróvári KCSE 32:19 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
32:19 (15:5)
Mosonmagyaróvári KCSE
szombat 17.01.2015, 18:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1

A várakozásnak megfelelően a Ferencváros könnyed és sima győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár ellen, Tomoriéknak az is belefért, hogy a második félidőben már kicsit kiengedtek.
    A mérkőzés elején percekig nem született gól, majd az ötödik perc végén Cifra beállóból elkezdte a gólgyártást. Ezt követően aztán beindult az a bizonyos ferencvárosi úthenger, a különbség folyamatosan nőtt a két csapat között.
    Az első játékrészben a hazaiak védekezésben kimagaslót nyújtottak, különösen középen Szucsánszki és Tomori védőmunkáját dicsérhetjük. Az első félidőt tízgólos előnnyel zárta a fővárosi csapat, így csak az maradt a kérdés, hogy a végén mennyi lesz közte.
    A fordulást követően a hazaiak kiengedése miatt az Óvár három góllal indított, közelebb viszont Tóth Gabiék már nem tudtak kerülni.
    A hazaiaknál leginkább Pena játszott elemében, illetve Cifra beállóból megbízhatóan szállította a gólokat. A második félidőben Lukács jobb szélső játéka színesítette a Ferencváros játékát.
    Az Óvár a hazai kemény védekezéssel szemben legtöbbször tanácstalan volt, a távoli lövések pedig sokszor célt tévesztettek. Tóth Gabi önmagához képest a mai napot haloványabb teljesítményt nyújtott, a második félidőben leginkább Frankovic tartotta a lelket a vendégekben.
    Köszönöm a figyelmet! (19:36:06)

60
    Mérkőzés vége. (32:19)

60
    CIFRA keretet adott a mérkőzésnek, tudniillik ő kezdte ma a gólgyártást, és beállóból ő lőtte a találkozó utolsó gólját. (32:19)

59
    KOPECZ játszotta magát tisztára középen, a befejezéssel sem akadt problémája. (31:19)

59
    LUKÁCS lőhette a hazaiak büntetőjét, a zöld-fehérek üdvöskéje higgadtan fejezte be. (31:18)

58
    FRANKOVIC húzza most a vendégek szekerét, jobb kettőből talált be. (30:18)

57
    Leindítottak a hazaiak, LUKÁCS-nak ziccerben nem remegett meg a keze. (30:17)

56
    PENA! A spanyol válogatott játékos, középről pókhálózta ki a bal felsőt. (29:17)

55
    PENA érkezett nagy lendülettel, bal kettőből tört be, Petróczi tehetetlen volt. (28:17)

54
    FRANKOVIC betörése után tartja a tíz gólos különbséget az Óvár. (27:17)

54
    FRANKOVIC középről lőtte át a hazai falat, most Tomasevic sem tudott védeni. (27:16)

53
    Gyors hazai labdajáratás után LUKÁCS jobb szélről a hosszút választotta. (27:15)

53
    A hazaiak nem sokat vacakoltak emberelőnyben, RÉDEI-SOÓS jobb kettőből suhintott. (26:15)

52
    Tóth Gabi kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat a Ferencváros. (25:15)

52
    Tomasevic nagyot védett ziccerben, a hazaiak növelhetik az előnyüket. (25:15)

52
    Hoppá! PENA nem hagyott kétsége afelől, hogy ki az úr a háznál! A szaggatottról ragasztotta be. (25:15)

51
    A Ferencváros időt kért. (24:15)

51
    A Ferencváros eladta a labdát, a vendégek viszont belementek. Ismét a fővárosiak támadhatnak. (24:15)

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic, Hlogyik (kapusok) – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth Melinda, Szucsánszki, Kovacsicz, Rédei-Soós, Lukács, Tomori, Pena, Kocsis, Hárfa, Mód
    Mosonmagyaróvári KCSE: Petróczi, Mistina (kapusok) – Hajtai, Kiss, Kurucz, Dombi, Szerző, Frankovic, Gyimesi, Csala, Tóth Gabriella, Élő, Bardi, Kopecz

Játékvezetők: Balogh Bettina, Tóth Viktória