RACIONET Honvéd - FTC 10:10 (vége) | DVSE - BVSC Wáberer 7:8 (vége)
RACIONET Honvéd - FTC

10:10

(4:3, 2:4, 1:1, 3:2)

szombat 17.01.2015, 18:00 • Kőér utcai uszoda • E.ON Férfi OB I

Fantasztikus rangadót láthatott a közönség! Bár a harmadik negyedben kicsit leült a játék, a maradék időben szép támadásokkal örvendeztették meg a szurkolókat a játékosok. A találkozót a Honvéd kezdte jobban, ám a fordítás után egészen a hajráig úgy tűnt, hogy a Ferencváros nyeri a meccset. A végén kellett a hazaiak tapasztalata is Kiss Gergely részéről a sikerhez, végül egy igazságos döntetlen született! Köszönöm a figyelmüket, további szép estét kívánok! (19:22:18)

32
    Eladják a labdát a hazaiak, vége a mérkőzésnek!

Hatalmas izgalmak itt a hajrában!

32
    Húsz másodperccel a mérkőzés vége előtt kontra a Ferencváros ellen, időt kér a Honvéd!

32
    Fülöp kinti kísérlete a kapu fölé száll.

32
    Egy perccel a vége előtt támadhat a Honvéd a vezetésért!

31
    Nyéki távoli lövése kivágódik a jobb kapufáról!

31
    SZŐKE SZABOLCS a támadóidő lejárta előtt pattint laposan a jobb oldalról a bal alsóba! (10:10)

30
    KISS GERGELY vágja nagy erővel a labdát a jobb felsőbe! (9:10)

30
    Vad Lajost küldik el a játékvezetők a kispadról.

29
    Két gyors labdaeladást követően támadhatnak a hazaiak.

28
    Peches gól! MARNITZ GERGŐ lövése a felső lécről pattan Lévai hátára, onnan pedig a kapuba! (8:10)

28
    Emberelőnybe kerül az FTC, Varga Zsolt pedig időt kér.

28
    KISS GERGELY magabiztosan lövi az ötméterest a jobb felső sarokba! (8:9)

28
    Kontra a Fradi ellen.

27
    Egy újabb eladott labdát követően jöhetnek a vendégek.

25
    NYÉKI BALÁZS a kapu jobb oldalába vágja a büntetőt! (7:9)

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Jansik hozza el a labdát.

Ebben a nyolc percben nagyon pontatlanok voltak a csapatok. A Ferencváros már az idővel is játszott, kérdés, ez nem fogja-e megbosszulni magát. Hamarosan kiderül!

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Lévai lehúzza a távoli kísérletet.

23
    Újabb páros kiállítás, Katonás kipontozódik.

23
    A Ferencváros végig játssza a támadóidejét.

22
    Marnitzot szerelik a védők, most Vad Lajos kér időt.

22
    Varga Zsolt kér időt.

21
    Újabb pontatlan hazai támadás, fordulhat a Fradi.

21
    Ernyey hatalmas lövése kivágódik a bal kapufáról.

20
    A blokkról lecsorgó labdát összeszedik a hazaiak.

19
    SIMON ROLAND Koji passzát öklözi a bal alsóba! (7:8)

19
    Lejár a Honvéd támadóideje, lövés nélkül.

18
    A felső lécről levágódó labdát Lévainak passzolják a társak.

17
    Páros kiállítás, de a hazaiak támadnak.

17
    Az eladott hazai labda után JANSIK SZILÁRD pofozza be a golyóbist a kapuba! (6:8)

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Fülöp hozza el a játékszert.

Rangadóhoz méltó a hangulat és a mutatott játék is. A Ferencváros nagy hajrával meg tudta fordítani a meccset, a Honvéd 6:4 után beragadt. Izgalmas folytatásra van kilátás! Maradjanak velünk!

16
    Vége a második negyednek.

16
    A hazaiaknak 18 másodpercük maradt, Vad Lajos időt kért.

16
    Harminc másodperccel a negyed vége előtt labdát szerez a Ferencváros.

16
    Nyéki bejátszását JOEL SWIFT lövi be centerből a jobb felsőbe! (6:7)

15
    JANSIK SZILÁRD hét méterről pattint a bal felsőbe! Egyenlítenek a vendégek! (6:6)

13
    A fór kimaradt, de a kipattanó labdát KATONÁS GERGŐ vágja a kapu jobb oldalába! (6:5)

13
    Előnyben a vendégek, Varga Zsolt előbb időt kér.

12
    Fülöp távoli ejtése a bal kapufán csattan.

11
    Koji emberelőnyben pattint a jobb kapufára.

11
    Katonás távoli kísérlete fölé száll.

10
    SZŐKE SZABOLCS hatalmas gólt lő kintről a felső léc alá! (6:4)

10
    JOEL SWIFT lövése bepattan Lévairól a jobb kapufa mellett! (5:4)

9
    FÜLÖP BENCE viszi végig a labdát a jobb szélen, és vágja Gárdonyi kezei között a hálóba! (5:3)

9
    Hamar kontra a vendégek ellen.

9
    Elkezdődött a második negyed, Jansik hozza el a labdát.

Sok az emberelőny a mérkőzésen, amit egyelőre jól használnak ki a csapatok. A Ferencváros viszont még nem dobott akciógólt, bár a Honvéd is csak egyet.

8
    Jansik jól védekezik és így már nem jut el lövésig a hazai együttes. Vége az első negyednek.

8
    Roach két méteren belülre úszott, így húsz másodperccel a negyed vége előtt még támadhat a Honvéd. Vad Lajos időt kér előtte.

8
    Nem jut el lövésig a Honvéd, fordulhat a Fradi.

7
    MARNITZ GERGŐ értékesíti gyorsan a fórt, a jobb felsőbe lő! (4:3)

7
    Előnyben a Ferencváros, de előtte Varga Zsolt időt kér.

6
    Most Ernyey próbálkozását tolja ki a hazai kapus a bal alsóból.

6
    Marnitz lövését a bal szélről védi Lévai.

5
    SIMON ROLAND az emberelőnyt centerből lövi a jobb alsóba! (4:2)

5
    MARNITZ GERGŐ a bal alsóba vágja a büntetőt! (3:2)

4
    NENAD STOJCIC használja ki a fórt és centerből a kapuba húzza a labdát! (3:1)

3
    Illés emberelőnyös lövése a blokkról a jobb kapufára pattan.

3
    Tóth szerel hátul.

3
    FÜLÖP BENCE lőhetett a jobb oldalról, éppen amikor kiegészültek a vendégek, és a labda a bal felsőben köt ki! (2:1)

2
    A jubiláló KATONÁS GERGŐ szintén fórból, a bal szélről csavarja el a rövidre védője mellett! (1:1)

1
    YUSUKE SHIMIZU az emberelőny végén talál a jobb alsóba! (1:0)

1
    A Honvéd szerez labdát.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros vezetheti az első támadást.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, telt ház, jó hangulat várja a játékosokat! Katonás Gergőt a találkozó előtt 400. OB I-es szereplésén köszöntötték!

A férfi vízilabda-bajnokság fővárosi rangadójára kerül sor az OB I utolsó "őszi" fordulójában, ahol a Honvéd, a Ferencvárost fogadja. Mindkét együttes fej-fej mellett halad 27-27 ponttal a bajnokságban a Szolnok, OSC, Eger trió mögött és küzd a negyedik helyért. A rájátszást érő hatodik pozíciótól megnyugtató távolságra vannak, de azért nem mindegy, hogy az alapszakaszt hányadikként zárják.

A 2015-ös évet a Honvéd a BVSC elleni könnyed 9-5-ös győzelemmel kezdte, míg a Fradi csúnya verésbe szalad bele a Szolnok vendégeként (18-3).

A szezonban a Magyar Kupa negyeddöntőjében már találkoztak a felek, akkor a Honvéd örülhetett, miután a hazai medencében elért 12-7-es siker után idegenben csak 8-5-re kaptak ki a kispestiek. Igaz azóta a zöld-fehérek egy szerb világbajnokkal erősítettek. Bánatukra azonban ezen az estén még nem számíthatnak rá, hanem a szabályok szerint csak a jövő héten kezdődő tavaszi szezontól játszhat.

Ettől függetlenül parázs összecsapásra és izgalmas találkozóra van kilátás, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik..