Békéscsaba – Ipress Center-Vác 32:26 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Fehérvár 25:20 (vége) | Érd – Debrecen 25:24 (vége)
MTK-Budapest – Szeged KKSE 34:21 (vége)
MTK-Budapest
34:21 (14:7)
Szeged KKSE
vasárnap 18.01.2015, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

A vártnál talán simábban, könnyebben nyert az MTK-Budapest, a Szeged a mai napon nem sok ellenállást tanúsított.
    A kék-fehérek a hétközi győzelmük után végül megérdemelten gyűjtötték be a két pontot, és ezzel a tabellán pontszámban befogták a Vácot és a Mosonmagyaróvárt, sőt jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzni is tudnak.
    Szünetre 14:7-es hazai vezetésnél mehettek a csapatok, a fordulást követően a különbség pedig egyre nőtt. A hajrában már a védekezéssel egyik oldalon se nagyon törődtek, szakmányban potyogtak a gólok.
    Köszönöm a figyelmet! (19:31:45)

60
    Mérkőzés vége. (34:21)

60
    KOVÁCS egyedül árválkodott középen, kapta is a labdát, ziccerben nem hibázott. (34:21)

59
    BARJÁN cselezte magát szabadra, lövésénél Ignácz-Pethő tehetetlen volt. (33:21)

58
    KOVÁCS vállalta el a hazaiak büntetőjét, magabiztosan fejezte be. (33:20)

58
    Gulyás kapott két perces büntetést, ezzel emberhátrányban a Szeged. (32:20)

57
    BARJÁN átlövése után megvan a Szeged huszadik találata. (32:20)

56
    FEKETE átlövésből volt eredményes, nagyon bevarrta a léc alá. (32:19)

56
    A Szeged lőhetett büntetőt, SZABÓ nem hibázott bele. (31:19)

55
    ARON bal kettőből tört be, némileg kozmetikázva az eredményt. (31:18)

54
    Szegedi labdavesztés után az elfutó FEKETE bravúrosan összeszedte még a labdát, a befejezéssel sem akadt problémája. (31:17)

54
    A Szeged időt kért. (30:17)

54
    Ismét sikerült leindítani a vendégeket, BALOG ziccere után harmincnál járnak a fővárosiak. (30:17)

53
    Hazai labdaszerzés után leindítottak a kék-fehérek, TÖRÖK nem hibázott ziccerben. (29:17)

52
    ÁBRAHÁM ismét! Középen beállóból ma megbízhatóan szállítja a gólokat. (28:17)

52
    CSUKA lőtt ma már nem először közéről, lökete befért a bal kapufa mellett. (27:17)

51
    SZABÓ bal kettőből tört be, lövésénél Ignácz-Pethő tehetetlen volt. (26:17)

51
    ÁBRAHÁM-ot sikerült középen megjátszani, befordulása után már nem volt nehéz dolga. (26:16)

50
    Potyognak a gólok, ismét GULYÁS volt eredményes a vendégektől. (25:16)

50
    Tízzel mennek a hazaiak! Leindítás után TÖRÖK volt eredményes. (25:15)

49
    CSUKA bombázott középről, Dobó nem védhette. (24:15)

48
    GULYÁS-t sikerült megjátszani középen, góljával megvan a vendégek tizenötödik találata. (23:15)

47
    Megint egy leindítás a kék-fehérektől, TÖRÖK a befejező ember. (23:14)

46
    Hazai labdaszerzés után azonnal leindított az MTK-Budapest, CSUKA magabiztosan fejezte be. (22:14)

46
    Gulyás ütött, két percet kapott érte. (21:14)

45
    SZABÓ vállalta el a vendégek hétméteresét, nem ismert kegyelmet. (21:14)

45
    Kovács Gréta kapott két perces büntetést, emberelőnyben ezzel a Szeged. (21:13)

45
    SELMECI bal kettőből tört be, bátorsága gólt hozott a Szeged konyhájára. (21:13)

44
    Aron mellé puffantott, CSUKA viszont nem hibázott középről. Átlövésből volt eredményes. (21:12)

43
    A hazaiak labdát szereztek, rendezetlen védelemmel szemben támadhattak, TÖRÖK fejezte be eredményesen az akciót. (20:12)

42

41
    Szádvári lába leért, a Szeged bejátszása viszont rossz. Az MTK-Budapest támadhat. (19:12)

40
    Varga lövését még védte Dobó, de a kipattanónál már tehetetlen volt. SZÁDVÁRI higgadtan fejezte be. (19:12)

39
    ARON bal kettőből próbálta meg, lövése Ignácz-Pethőről becsorgott. (18:12)

39
    BARNa középről suhintott, Dobó nem védhette. (18:11)

38
    SELMECI középről laposan tüzelt, góljával zárkóznak a vendégek. (17:11)

38
    Varga jobb szélről ellőtte keresztbe, a Szeged támadhat. (17:10)

37
    SZABÓ kapta a labdát bal szélen, ügyesen pörgette el Ignácz-Pethő mellett. (17:10)

37
    A Szeged időt kért. (17:9)

37
    Ignácz-Pethő nagyot védett, majd rosszul indította az elfutó Wolfot. Ismét a vendégek támadhatnak. (17:9)

36
    Varga jobb szélről tüzelt, Dobó védeni tudott. A Szeged csökkentheti a hátrányát. (17:9)

35
    Barján mellé durrantott, az MTK-Budapest vezethet támadást. (17:9)

34
    ÁBRAHÁM-kapta a labdát középen, beállóból szerezte a kék-fehérek újabb gólját. (17:9)

33
    SELMECI jobb kettőből tüzelt, Ignácz-Pethő csak beleérni tudott. (16:9)

33
    HORVÁTH jobbátlövőből varrta be, találatával nyolc van közte. (16:8)

32
    VARGA szedett össze egy kipattanót, lövésénél Dobó tehetetlen volt. (15:8)

31
    BARJÁN középről eresztett el egy félmagas lövést, labdája befért a jobb sarokba. (14:8)

31
    A Szeged kezdte a második félidőt. (14:7)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:7)

Hazai szempontból az előzetes várakozásoktól talán valamivel simább volt az első félidő, a vendég Szeged mindössze hét gólig jutott.
    Wolf góljával a kék-fehérek szereztek vezetést, majd folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között. A hazaiak 8:3-as vezetésénél a Szeged időt kért, de igazából ez sem sokat segített a Tisza-partiakon. Az MTK-Budapest Ábrahámot beállóban gyakran meg tudta játszani, aki élt is a lehetőségekkel. Mellette még Szádvári játszik nagy kedvvel a fővárosiaktól.
    A Szeged eddigi legjobbja Dobó, a vendégek kapusa elég jó százalékkal védett az első félidőben.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:7)

30
    A Szeged még dobhatott egy időn túlit, Selmeci lövése veszélytelen volt a hazaiak kapujára. (14:7)

30
    Gyönyörű hazai akció! Szádvári bal szélről nem a lövést választotta, hanem átette a másik oldalra, VARGA jobbról már befejezte. (14:7)

29
    A kék-fehérek most elég sokat könnyelműsködnek, pedig még közel nem nyerték meg a találkozót. (13:7)

29
    A játékvezetők keze már a magasban, a Szegednek lőni kellett, Horváth jól blokkolt. (13:7)

28
    Dobó jól véd a szegedi kapuban, ezúttal Valovics átlövését hatástalanította. (13:7)

27
    Az MTK-Budapest időt kért. (13:7)

27
    SELMECI átlövésének szeme volt, a labda a bal alsóba vágódott. Blazek nem érte el. (13:7)

26
    A Szegednek sikerült leindítani, ZSILÁK magabiztosan értékesítette a ziccert. (13:6)

26
    Valovics labdát szerzett, azonnal indította az elfutó Wolfot, aki viszont nem tudta összeszedni. (13:5)

25
    Barna védekezett túlságosan agresszíven középen, két perc büntetést kapott érte. (13:5)

25
    Hoppá! VALOVICS emelkedett magasra, balátlövőből ragasztott nagy gólt. (13:5)

24
    SZABÓ vállalta el a vendégek büntetőjét, a bal felsőbe vágta, Blazek a másik oldalra mozdult. (12:5)

23
    Hosszasan támadtak a vendégek, lövésüket végül blokkolták a hazaiak, de a labda maradt a Szegednél. (12:4)

23
    Wolf szabálytalankodott középen, két perces kiállítást kapott. Emberelőnyben támadhat a Szeged. (12:4)

22
    Ábrahámot bántották beállóban, a kiharcolt hétméterest WOLF értékesítette. (12:4)

21
    Dobó ismét védett egy átlövést, a vendégek viszont nem tudtak faragni a hátrányukból. (11:4)

20
    A Szeged passzívig támadt, végül Kiss durrantott fölé. (11:4)

19
    BARJÁN átlövésébe Blazek csak beleérni tudott, a labda végül becsorgott. (11:4)

19
    Az MTK-Budapest labdát szerzett, azonnal leindított, SZÁDVÁRI hidegvérrel fejezte be. (11:3)

18
    Zsilák jobb szélről eleresztett lökete elment a hosszú mellett, majd a hazaiaktól Szádvári trafálta el a kapufát balról. (10:3)

17
    Kimaradt ismét egy-egy akció mindkét oldalon, a Szeged támadhat. (10:3)

16
    Blazek nagyot védett, csak úgy mint szegedi oldalon Dobó. A vendégek kapus nélkül, így eggyel több mezőnyjátékossal próbálkoznak. (10:3)

16
    Valovics belement, a Tisza-partiak faraghattak a hátrányukból. (10:3)

15
    A hazaiak kivédekezték a Szege támadását, majd VARGA jobb szélről belőtte a kék-fehérek tizedik gólját. (10:3)

14
    A vendégek mellé durrantottak, nem úgy SZÁDVÁRI, bal szélről ejtett okosan. (9:3)

14
    Kiss ellépte, a hazaiak támadhattak, de Khouildi átlövését lábbal védte Dobó. (8:3)

13
    A Szeged időt kért. (8:3)

13
    ÁBRAHÁM kapta beállóban a labdát, biztos kezű végrehajtónak bizonyult ezúttal is. (8:3)

12
    Valovics kapott sárga lapot. (7:3)

12
    Rohantak most a csapatok, egyik oldalon se sikerült góllal befejezni az akciót. (7:3)

11
    Barján kapott két perces kiállítást, emberhátrányban támadhat a Szeged. (7:3)

11
    WOLF futott be középre, érkezett is hozzá a labda, ziccerben nem hibázott bele. (7:3)

10
    A hazaiak labdát szereztek, majd azonnal leindítottak, Szádvári lövését azonban védte Dobó. (6:3)

10
    VARGA jobb szélen kapta a labdát, rengeteg helye volt a lövésre, nem is hibázta el. (6:3)

9
    ARON jobb kettőből suhintott, Blazek nem tudott védeni. (5:3)

8
    Khouildi elhamarkodottan lőtte el, Dobó könnyedén fogta átlövését. (5:2)

8
    Selmeci is két percet kapott, néhány másodpercig kettős emberelőnyben támadhat az MTK-Budapest. (5:2)

7
    A hazaiak hamar kihasználták az emberfórt, KHOUILDI középről varrta be a jobb felsőbe. (5:2)

6
    Barján kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat az MTK-Budapest. (4:2)

6
    ÁBRAHÁM-ot ismét sikerült megjátszani beállóban, könnyedén értékesítette a lehetőséget. (4:2)

6
    Varga kapott sárga lapos figyelmeztetést. (3:2)

5
    BARJÁN lőtte át a hazaiak falát, ezzel egy a különbség a két csapat között. (3:2)

4
    ÁBRAHÁM kapott remek labdát beállóban, magabiztosan élt a lehetőséggel. (3:1)

4
    SZABÓ kapta a labdát bal szélen, ügyes ejtésével megvan a szegediek első találata. (2:1)

3
    Albert maradt lent a parketten, letámogatják a pályáról. Reméljük nincs komolyabb baja. (2:0)

3
    Jó hazai blokk után Szádvári szerzett labdát, azonnal indította elől VARGÁ-t, ziccerben nem hibázta el. (2:0)

2
    WOLF kezdte a gólgyártást, büntetőből a bal felsőbe bombázott. (1:0)

2
    Selmeci kapott sárga lapot. (0:0)

1
    A hazaiaknak nem sikerült góllal befejezni az első támadást, majd a Szeged ellépte. Újra a fővárosiak jöhetnek. (0:0)

Az MTK-Budapestnél Blazek, míg a vendégeknél Dobó kezd a kapuban. (0:0)

1
    Az MTK-Budapest kezdte a találkozót. (0:0)

1

Bemutatták a Szeged játékosait, most a hazai kedvencek következhetnek. Pillanatokon belül kezdődik a találkozó.

A csapatok befejezték a bemelegítést, megy a pacsizás, egymás biztatása. A Szeged mindössze kilenc mezőnyjátékossal érkezett a fővárosba.

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek (kapusok) – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Balog, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács Gréta, Urfi, Wolf, Khouildi, Valovics

Szeged KKSE: Dobó, Futaki (kapusok) – Hárs, Aron, Barján, Albert, Zsilák, Gulyás, Selmeci, Kiss, Szabó

Játékvezetők: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.

Alsóházi rangadó a női kézilabda NB I 15. fordulójában, az utolsó előtti MTK-Budapest a Népfürdő utcában fogadja a sereghajtó Szegedet. Mindkét együttes a kiesés elől menekül, ezért minden egyes árva pont megszerzésének nagy jelentősége lehet.
    Pontokból a fővárosiak állnak jobban, a kék-fehérek eddig hatot gyűjtöttek, a hétközi fordulóban a Békéscsabát verték.

A vendég Szeged tavaly meggyőző fölénnyel nyerte meg a másodosztályt, de az élvonal azért már egy más kávéház. A Tisza-partiak erejéből eddig mindössze egy döntetlenre futotta, ezt az egy pontot viszont még ősszel éppen az MTK-Budapest ellen szerezték. Ennek ellenére a Szeged közel sem egy ügyetlen csapat, legutóbb például a BL-győztes Győr otthonában egy vállalható, tisztes vereséget szenvedett.

Győzelemre a hazaiaknak van nagyobb esélye, különösen motiválhatja őket, hogy sikerük esetén előreléphetnek a bajnoki tabellán. Ugyanakkor abban is biztosak lehetünk, hogy a Szeged nem feltartott kezekkel érkezik a fővárosba, a szegedi paprika néha nagyon tud csípni.
    Izgalomból és harcból nem lesz hiány, tartsanak velünk!