Everton FC – West Bromwich Albion 0:0 (vége)
Everton FC
0:0 (0:0)
West Bromwich Albion
hétfő 19.01.2015, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

A második félidőben a birminghami együttes gyakorlatilag teljesen veszélytelen volt kapura, a felezőn is csak ritkán sikerült átérniük, az Everton ennek és a nyomasztó mezőnyfölénye ellenére képtelen volt a kapuba találni. Az érdekesség az, hogy valójában nem csak gólt nem értek el, de nagy ziccerig sem jutottak.

Nyugodtan mondhatjuk, hogy ugyan a második félidőre az iram sokat javult, de a pontatlanságok és az impotens támadójáték miatt igencsak lecsökkent a mérkőzés élvezete. A WBA végigbekkelt úgy 80 percet a kilencvenből, de sikernek érezhetik a szerzett egy pontot, az Evertonnak ez a szezon pedig továbbra is egy vesszőfutás.

Everton – West Bromwich Albion: 0-0.
    ---- (22:53:46)

90+4

90+4
    Még egy hazai szöglet a végére, az utolsó esély!

90+4
    Az utolsó perc felénél járunk, nagy meglepetés lenne ha most lőne gólt a hazai csapat.

90+4
    Barry beívelését fejelik ki a vendégek, Barkley próbálja meg most jobbról.

90+3
    Naismith mérgelődik amiatt, hogy Sessegnon a saját tizenhatosánál könnyen megadta magát egy lökésnek, de a vendégek jöhetnek kifelé szabadrúgással.

90+2
    Négy perc a ráadás, ez nem meglepő, jó 30 perce húzza az időt a WBA, de az Everton nem tud igazán helyzeteket kialakítani a nagy nyomás ellenére sem.

90+1
    Baines végezhetett el biztató helyről szabadrúgást, a bal oldalról az ötössel egy magasságból, laposan belőtt labdáját azonban kivágták a vendégek, ahogy eddig is mindig mindent.

90+1
    Dorrans kap sárga lapot mezhúzásért.

90
    McAuley mentett bedobásra, szokás szerint az Everton nyom a kapu előtt, de ziccereket nem tud kidolgozni.

89
    Stones és Ideye tartottak kézfogót, végül előbbi javára ítélnek szabadrúgást a középpályán.

88
    Nem tudja feltörni a WBA védekezését az Everton, egyre egyértelműbb.

87
    Koné középen szöktetné Lukakut, reménytelenül hosszú.

86
    A meccs eddigi nagyjából 85 percéből közel nyolcvanat támadott végig az Everton, de ezek közül rettentően kevés volt a szellemes akció, ívelgetés, rakkolás.

85
    Barkley gondolt egyet és vitte, vitte a labdát, egészen be a darálóba, a harmadik védő már megállította 15 méteren.

84
    A meccs hajrájába érkeztünk, változatlanul nincs gól, nő az esélye a gól nélküli döntetlennek.

83
    Ideye lépi át a labdát az ötös sarkánál, ez meglepi a társat, Sessegnont, aki ugyan 8 méterről kapura teszi, de erőtlenül, mellé.

82
    Lukaku felé elérhetetlen az indítás, Foster fogja meg a labdát, majd dajkálja még kicsit.

81
    Brunt kapja középen Sessegnontól, 25 méteres lövésébe belevetődött egy hazai védő.

80
    Besic le, Koné be, támadót hoz be az Everton.

80
    Anichebe igen lassú tempóban hagyja el a pályát a cserénél, Ideye a helyén.

79
    Cseréhez készülődik a WBA, de még várnak a változtatással, mert Sessegnont ápolni kell.

79
    Besic rúgott oda Sessegnonnak a középpályán, sárga lap.

78
    A jobb oldalon kapott labdát Naismith, ezúttal tökéletesen centerezte be Lukakunak középre, a rövid oldalon, 12 méterről suhintotta rá kapásból a belga támadó, de végül jócskán mellé szállt a bomba!

77
    Gardner kicsit határozatlanul indult meg középen, a felezőn túl hátulról utolérte és szerelte Besic.

76
    Oviedo balról adta be nagyon mélyen, egyenesen Foster kezébe.

76
    Besic tartja meg középen szépen, majd Coleman érkezik segíteni neki.

75
    Ha emlékezetem nem csal, ebben a félidőben egyetlen támadásnak nevezhető akciója volt csak a West Bromwichnak, mégsem tudja ezt kihasználni az Everton.

74
    Végre egy egészséges lövés, Besic kissé jobbról, 28 méterről suhintotta rá, Foster ujjheggyel tolja mellé!

73
    Anichebe élesen középre lőtt lapos labdáját vágta ki Jagielka.

72
    Besic adja el, Foster vágja ki a mezőnybe, Anichebe pedig megtartja elől.

71
    Berahino le, Dorrans be a WBA együttesében.

71
    Lukaku futott lesre a jobb oldalon, valóban így volt.

70
    Coleman játszotta középre a jobb szélről, a szokásos eredménnyel, kifejeli a WBA, majd újra jöhet előre az Everton.

69
    Besic húzott befelé középen, majd pontatlanul passzol, két csapattárs közé. Kirúgás.

68
    Kicsit fellélegezhet most a WBA, ebben a félidőben a vendégek támadójátéka a nullához konvergál eddig.

67
    Lukakutól Baines kapta a bal oldalon, közeli lövését bravúrral hárította lábbal Foster. Utólag kiderült, lesen kapta már Baines.

66
    Sességnon érkezett Morrison helyére az első vendég csereként.

66
    Oviedo kap indítást Besictől a bal oldalon, kicsit túl hosszú lett, nincs helyzet most sem.

66
    Ebből sem alakult ki komoly lehetőség. Óriási a nyomás most a vendégek kapuján, de igazi gólveszély nélkül. Közben Yacobról pattan szögletre Besic 25 méteres lövése.

65
    Lukaku tolta meg középen, Berahino szerelte tisztán, szépen, de hamarosan újra eladja a WBA és szögletig jut az Everton.

64
    A sarokrúgás laposan belőve érkezett középre, de senkinek sem lett igazán jó, végül meg is szerzik a fehérek.

63
    Naismith és Yacob nagy lökdösődésben a szöglet előtt, kétszer is áll emiatt a játék.

62
    Coleman szép figura végén indul meg a jobb oldalon, beadását szögletre kotorják a vendégek. Nő a nyomás a WBA kapuján.

61
    Egy óra játék után még mindig Everton – West Bromwich Albion: 0-0.

60
    Barkley tűzte rá 20 méterről a szabadrúgást, Lescottról pattan szögletre.

60
    Morrison csak sárga lapot érően tudta megakadályozni Baines lövését jó helyzetből még a tizenhatoson kívül.

59
    Lukaku cselezett befelé jobbról, bal lábas lövését blokkolják, ám nem szabadul fel ezzel még a WBA kapuja.

59
    McAuley végezhet el szabadrúgást a felező környékéről, ívelését kifejelik a hazai védők, Lescott begyűjti, majd eladja. Barkley szintén.

58
    Naismithnek egyszerűen nem megy támadásban, sokadik rossz passza, majd szabálytalankodik is Anichebével szemben.

57
    Besic két csel után ballal kapura csavarta 22 méterről, elég gyenge lett, Fosternek nem okoz gondot. De hát lövésből lesz a gól.

57
    Lescott fejeli ki a belőtt labdát, Barkley pedig begyűjti újra.

56
    Wisdom lökte fel Lukakut a középpályán, hazai szabadrúgás.

55
    Rettentően sok a pontatlanság a mérkőzésen, néha öt méterre álló társakhoz nem tudnak pontosan passzolni a felek.

54
    Oviedo hátulról kaszálta el a meginduló Gardnert, ez valóban sárga lap volt.

54
    Besic adta be jobbról, McAuley vágja ki középről.

53
    Igencsak elütötték Jagielkát, aki a szöglet után szerzett labdával iramodott volna meg, ezúttal elmarad a lap.

52
    Brunt beadásába Coleman teszi bele a lábát, szögletre pattan.

51
    Barry érezte a veszélyt, hogy Berahino megindulhatna kontrázni, sárga lapot érően kellett megállítania.

50
    Úgy kezdődik a második félidő, mint az első – erős hazai mezőnyfölény, a WBA nem tudja 10-20 mp-nél többet birtokolni a labdát.

49
    Baines beívelése nagyon mély, csak Fosternek jó.

48
    Máris az Everton támadhat újra, próbálnak rátenni egy lapáttal a hazaiak.

47
    Coleman kap hosszú indítást a jobb oldalon, megmenti a vonal előtt, beadja, Wisdom azonban megkaparintja.

46
    Mirallas helyett Oviedo a pályán a hazaiaknál. A tizenegyest kihagyta, a második félidőben pedig már ki sem jött.

46

Hiába játszott meglehetősen nagy mezőnyfölényben az Everton, nem sok helyzetet dolgoztak ki a hazaiak. A WBA sem törte össze magát a támadójátéka javítása érdekében. Az iram közepes, a színvonal elég gyengécske, rengeteg a pontatlanság, a bosszantó hiba. Az Everton közelebb állt a gólhoz, de ezt még tizenegyesből sem tudta megszerezni.

Everton – WBA: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Egy perc a ráadás. Naismith tisztázott egy bal oldali beívelésnél, előtte Robles öklözte ki kissé röviden.

45+1
    Óriási lehetőséget szalasztott el az Everton a félidő végén.

45
    Mirallas a jobb kapufára lövi a tizenegyest, ami a kapufáról kipattan az alapvonalon túlra. Kimarad a büntető!!

45
    Lukaku elől Lescott viszi el a labdát a tizenhatoson belül, de ehhez a kezét is használta, tizenegyes a hazaiak javára!

44
    Jagielka kapott egyet Anichebétől a hazai tizenhatosnál, kifelé szabadrúgás. Egyre többször jön előre a WBA.

43
    Nem éri el a jobb oldali indítást Berahino, Wisdom indított.

42
    Anichebe teszi le mellel lövésre Gardnernek, aki 20 méterről eltöri a labdát, jócskán mellé.

41
    Az első félidő hajrájába érkeztünk. Mirallas a bal oldalról ívelte be, Lukaku elérte fejjel, de csak háttal a kapunak, egészen másfelé pattant.

40
    Gyorsan elhalt a West Bromwich támadás, de a túloldalon sem jobb a helyzet, Barry passza három méterre sem pontos.

39
    A felezőnél megint labdát szerez a WBA, igen pontatlanul játszik az Everton is.

38
    Anichebe kapott jó labdát középen, lövésébe belelépnek, Berahinohoz pattan, de ebbe is belelépnek.

37
    Baines és Mirallas játszik össze a bal oldalon, Lukaku kap labdát, le is tud fordulni, de Baird blokkolni tudja!

36
    Berahino húzta meg a bal oldalon, be is tudta adni, de középen a hazai védők takarítanak fejjel.

35
    Besic jobb oldali lövésébe Naismith tette bele a lábát a bal oldalon, de fölé pattant jócskán.

34
    Besicet támadják a középpályán, de megtartja.

33
    Nem túl jó kirúgás, átpattog egészen Robles kapujáig, így megint a hazaiak támadhatnak.

32
    Jagielka jobb oldali indítása senkinek sem jó, csak Fosternek egy kirúgásra.

31
    Gardner kapott labdát a jobb oldalon, befelé cselezett, majd jó helyzetből lőtt ... volna, de mivel lesen kapta, a bírói sípszó megállította.

31
    Fél óra játékot követően Everton – WBA: 0-0.

30
    A sarokrúgás után Baines lesen ragadt.

29
    Besic a jobb oldalról szánta rá magát lövésre, megpattant, szögletet végezhet el az Everton.

28
    Megint próbál erősíteni az Everton, a WBA-nak szinte momentuma sem volt eddig egyetlen kontrán kívül.

27
    Barkley indul meg középen, majd Besic a labda útja, Coleman keresztlabdája Mirallasnak jónak tűnt, de nem tudta kapura tenni a labdát, végül szerelik.

26
    Mirallas tűzte rá jobb lábbal, jól helyezte a jobb felső irányába, Foster azonban erre számított és fogta!

25
    Everton szabadrúgás a bal oldalról, nagyjából 25-30 méterre a kaputól. Kecsegtető.

24
    Lukaku felé hosszú a szöktetés, Foster köszöni szépen és a vendégeket hozza már játékba.

23
    Lescott védekezik kitűnően hátul, Coleman nem tudta tőle megszerezni a labdát.

22
    Az első valamirevaló WBA kontra, Wisdom kapott labdát a második hullámban a jobb oldalon, de jó ütemben zárt össze Baines és Jagielka.

21
    Naismith megint rosszul passzol, a hazai csapat mezőnyfölénye nagyon meddő, helyzetig még nem jutottak.

20
    Rengeteg a pontatlanság, a rossz passz mindkét részről.

19
    Besic és Coleman közös erővel szereznek labdát hátul, Naismith indítása azonban elérhetetlenül hosszú Lukaku felé.

18
    A kék mezesek adogatnak a felező környékén, próbálják kijjebb csalogatni a WBA-t.

17
    Az iram eddig közepesnek mondható, a színvonal is. Látható mezőnyfölényben az Everton.

16
    Lukaku passzolta középre lövésre Naismithnek, de Lescott érezte a veszélyt és megelőzte.

15
    A középpályán folyik most a játék, Mirallasról pattan bedobásra.

14
    Berahino húzódott hátra védekezni, ő akadályozta meg Colemant egy jobb oldali elfutásban.

13
    Baines beadása lecsúszik, szusszanhat egyet a WBA.

12
    Mirallas harmadszor is tüzel, Wisdomról pattan ki bedobásra.

11
    Ismét Mirallas tüzelt középről, 25 méterről, Foster védi a lapos lövést, ez már jobb volt, mint az előző.

10
    Mirallasé a meccs első lövése középről, nem sikerült túl jól, könnyedén védi Foster.

9
    Barry szerez labdát a középpályán, majd Coleman kíséri az akciót a jobb oldalon, Besic menti meg a vonal mellett már a túloldalon.

8
    Beívelés Lukaku irányába, kifejelik a védők, de megint csak nem tudja megtartani a West Bromwich.

7
    Kiszabadult a WBA először a meccsen, Yacob indítása pontatlan, de a túloldalon Lukakunak sem jó a labda.

6
    Bal oldali szöglet, Baines lőtte be, kifejlik a vendégek, de továbbra is a kékek támadnak.

5
    Barkley kényszerítőzött volna Lukakuval, az még nem jött össze, de végül egy szögletet kiharcol az Everton.

4
    Naismith labdája pontatlan Barkleynak, végül Robleshoz tudja hátralőni.

3
    Barry indítja Naismitht, ő azonban kénytelen visszafelé cselezni.

2
    Stones, majd Jagielka a labda útja, lassan araszol előre a liverpooli csapat.

1
    Az Everton kezdte az összecsapást.

1

Fehérben a WBA, sötétkékben az Everton, hamarosan kezdünk!

Everton FC: Joel Robles – Coleman, Stones, Jagielka, Baines – Besic, Barry – Mirallas, Barkley, Naismith – Lukaku
    Cserék: Griffiths – Hibbert, Oviedo, Koné, Garbutt, Alcaraz, McAleny

West Bromwich Albion: Foster – Wisdom, McAuley, Lescott, Baird – Morrison, Yacob, Gardner, Brunt – Berahino, Anichebe
    Cserék: Myhill – Ideye, Pocognoli, Dorrans, Dawson, Sességnon, Samaras

Játékvezetők: M. Oliver – S. Bennett, G. Beswick.

Két, szebb napokat is látott csapat összecsapásával zárul az angol labdarúgó bajnokság 22. fordulója. A jelenleg mindössze 13. helyen tanyázó Everton fogadja a West Bromwich Albion együttesét. Az Everton elfogadhatóan jól kezdte a bajnokságot, de az utóbbi hetekben nem igazán jött össze semmi, váratlan vereségek bosszantották a liverpooli rajongókat. A legutóbbi fordulóban bravúros döntetlent értek el a Manchester City ellen, ez némileg reményt ad nekik a folytatásra. De tény, a kieső helyektől már csak három pontra vannak, így nagy szükségük lenne a győzelemre.

A WBA esetében a 15. pozíció nem annyira rossz, az már annál inkább, hogy csak két ponttal előzik meg a már kieső helyen álló Hullt és QPR-t. A legutóbbi körben azonban éppen az egyik közvetlen rivális Hull ellen szereztek három pontot, így egy hatpontos találkozót nyertek meg. A meccs esélyese az Everton lenne normál esetben, de az utóbbi hetek bukdácsolása miatt ez nem ennyire egyértelmű. A hazai pálya segíthet.

Az összecsapás hétfőn 21 órakor kezdődik, tartsanak velünk!