Szlovénia
29:31 (15:18)
Katar
hétfő 19.01.2015, 17:00 • Lusail Multipurpose Hall, Katar • Világbajnokság

Nyolcaddöntőbe jutott Katar ezzel a győzelemmel, három meccsből három győzelem, hat pont a mérleg. Rivera kiváló munkát végzett az egyébként is remek alapanyagból, nagyon szépen összerakta ezt a csapatot, bárkire veszélyesek lehetnek a továbbiakban is. Óriási átlövőerő áll rendelkezésre, a szélsők is jók, kapusposzton sincs probléma.

Capote 12 góljával egészen kiemelkedőt nyújtott ma, a túloldalon Luka Zvizej és Skube nyújtott átlagon felülit, bár előbbi a meccs végén kulcsfontosságú helyzetben hibázott. A meccs elején jól kezdett Katar, majd több gólos szlovén vezetést láthattunk. Még a félidő vége előtt visszafordította a meccset maga javára Katar. A fordulás után is több gólos hazai előnyt láthattunk, ám Szlovénia szívósan visszaküzdötte magát döntetlenre. A vezetést nem sikerült átvenniük, majd a meccs végén néhány egészen hihetetlen hibával elvesztették végleg az esélyt a pontszerzésre. Katar megérdemelten győzött és Spanyolországgal majd a csoportelsőségért mérkőzhet meg.

Szlovénia – Katar: 29-31!
    ---- (18:38:53)

60
    Mérkőzés vége. (29:31)

60
    Még egy gyors DOLENEC gól a jobb oldalról, nem oszt, nem szoroz. (29:31)

60
    Szándékosan nagyon szabadon hagyták a bal szélt a szlovénok, hogy ne tudjanak sokáig adogatni a katariak, de ezúttal nem jött be a kockáztatás, három a hazai előny, innentől eldőlt végleg! HASSAB ALLA talált be. (28:31)

60
    Utolsó perc, nyilván próbálják passzívig játszani. (28:30)

59
    73 másodperccel a vége előtt időt kér Katar! Ha ezt belövik, nincs miről beszélni tovább. (28:30)

59
    A visszafutó Capote megszerzi a szlovén középkezdést azonnal, megint Katar jöhet. Óriási csoda kellene innentől a szlovén pontszerzéshez. (28:30)

59
    Köszöni szépen a lehetőséget CAPOTE, bal kettőből betörve növeli kettőre az előnyt! (28:30)

59
    Buta hiba Kozlinától, feleslegesen állíttatja ki magát két percre. A mérkőzés végéig kevesebben lesznek a szlovénok, óriási hiba! (28:29)

58
    Ha most gólt szerezne Katar, nagy lépést tenne a győzelem felé. (28:29)

58
    Mit védett Stojanovic! A bal szélről kiváló szögből lőhetett Luka Zvizej, de a kapus lábbal hárított! (28:29)

57
    MARKOVIC a rövid felsőbe zúdítja egy jobb oldali átlövésből! Katar vezet megint! (28:29)

57
    Kiegészült Katar, de jó ideje passzív van már. (28:28)

57
    Óriási a harc a hajrában, teljesen nyílt a mérkőzés egálnál. (28:28)

57
    Capote lövését fogja Skof, de visszafújják szabaddobásra jogosan. (28:28)

56
    DOLENEC elképesztő formában, a semmiből tört be jobb kettőben. Érvényes a gól, bár láthatóan lent volt a lába. (hetes lett volna egészen biztosan, ha nem dobja be) (28:28)

55
    Katari kiállítás, nem teljesen érthető Benali büntetése, talán kicsit visszakönyökölt, de tény, hogy a szlovén erősen rájátszott. (27:28)

55
    DOLENEC hátrányban is lövőhelyzetet alakít ki jobb kettőben és nem is hibázza el! (27:28)

54
    CAPOTA hatalmas bombagólja kilenc méterről középről, hova ugrott fel ez az ember!! (26:28)

54
    Emberhátrányból egyenlíthet Szlovénia, de nem fog, mert pontatlan a bejátszás. (26:27)

54
    Memisevic a felső lécre vágja a jobb szélről a ziccert, Skof végül megszerzi. (26:27)

53
    Némi meglepetésre Luka Zvizejt kiállítják két percre, bár a lassítás alapján adható volt, nyakra ment kicsit. (26:27)

53
    Hihetetlen messzire ugrott be Luka ZVIZEJ a bal szélről, nagyon szép gólt szerez! (26:27)

52
    MARKOVICOT nem különösebben zavarta, hogy bal kettőből kellett bal kézzel átlőnie, góllal fejezte be! (25:27)

52
    Időt kér Katar. Nagyon izgalmas a hajrá, egyetlen góllal megy a házigazda, de most már kiegészült. (25:26)

51
    Skof védése után az egyenlítésért támad Szlovénia. Dolenec azonban most elkapkodja egy előkészítetlen lövéssel 9 méterről, könnyű zsákmány Stojanovicnak. (25:26)

51
    Hamarosan kiegészül Katar, egyetlen góllal még mindig vezet a házigazda. (25:26)

50
    Luka ZVIZEJ keveredett a jobb oldalra a beállós posztra, labdát kapott, majd a hatodik gólját szerezte! (25:26)

50
    MARKOVIC fontos gólja jobb kettőből átlövésből, megint kettő! (24:26)

50
    Tovább támad Katar emberhátrányban. (24:25)

50
    Markovic ismét sikerrel tör be még emberhátrányban is, de Skof oldalra rúgja a lövést ziccerben. (24:25)

49
    Két perces kiállítás Muradnak, mert utánanyúlt ziccerben Dolenecnek. (24:25)

49
    Labdát szerzett Szlovénia könnyedén, majd DOLENEC jobb kettőben tör be és hozza fel egyre szomszédunkat! (24:25)

49
    Jelentősen lelassultak a támadások mindkét oldalon, ez Szlovéniának jobb. (23:25)

48
    DOLENEC egy lövőcsel után értékesíti a hetest a jobb alsóba. (23:25)

48
    Bombac harcol ki büntetőt egy bal oldali betöréssel. (22:25)

47
    MARKOVIC azonban egyéni játék során betör jobb kettőben és bepattintja Skof lába alatt. (22:25)

47
    Hosszú lefolyású katari támadás, úgy tűnik, fogást találtak a házigazdán az utóbbi percekben. (22:24)

46
    Labdaszerzés után KAVTICNIK vihette végig a ziccert a jobb oldalon, ezúttal nem hibázta el. Csak kettő a különbség, kérem! (22:24)

46
    Kavticnik hiába került ziccerbe a jobb szélen, a hosszú sarok mellé puffantott! (21:24)

45
    Markovic durrant mellé a jobb oldalról, kettőre jöhet Szlovénia. (21:24)

45
    Ötödik gólja Luka ZVIZEJNEK, még nem rendeződött vissza rendesen a házigazda. Megint csak három. (21:24)

44
    Blokkolt lövés, Skofnak nem jelent gondot. (20:24)

44
    Kitűnő félcunder Luka ZVIZEJTŐL, négyre jön vissza Szlovénia. (20:24)

43
    Lerohanásgól Katartól, ezek döntő fontosságúak ilyenkor, BENALI vitte végig a ziccert. (19:24)

43
    Eladja Zorman emberelőnyben. (19:23)

43
    Két perces kiállítás Capote számára két kezes lökés miatt. (19:23)

43
    CAPOTE mégis gólra váltja a támadást, a kipattanót megkapta, középen pedig betört sikerrel. (19:23)

43
    Remek bejátszás után Benali lőhetett beállóból, Skof bravúrral védett. (19:22)

42
    Gajic óriási hibája, a jobb oldalon törhetett be, kiváló szögben lőhetett, de mellé durrantott! (19:22)

42
    Belemenés miatt hazai támadófault. (19:22)

41
    Luka ZVIZEJ most nem gatyázott, hanem a bal szélről betörve húzott lövéssel talál a hálóba. (19:22)

41
    CAPOTE középről újabb bombagóllal jelentkezik átlövésből. (18:22)

41
    Túlcifrázta Szlovénia, Luka Zvizej kínait szeretett volna a bal szélről, de elszúrták. (18:21)

40
    MEMISEVIC a jobb szélről talál a rövid oldalon a hálóba, Skof csak beleérni tudott. (18:21)

40
    Talpról tüzel Dolenec a jobb kettes pozícióból, Stojanovic hárítja lábbal. (18:20)

39
    Marash passza borzalmas a bal szélre, eladja Katar emberelőnyben. (18:20)

39
    Miha Zvizej találta el Markovicot, két percig szlovén emberhátrány! (18:20)

39
    Mallash könyöke találta el vétlenül M. Zvizejt, de szerencsére rövid ápolás után tudja folytatni. (18:20)

38
    Két jó blokk Szlovéniától, de sarokdobás újfent. (18:20)

38
    A túloldalon rossz bejátszás, Miha Zvizej lábára pattant. (18:20)

37
    CAPOTE nem zavartatta magát, hanem középen betörve, jobb kettőbe sodródva is betalál. (18:20)

37
    Középen erőlteti most Katar a támadásokat. (18:19)

37
    Bevetődve szerez gólt bal kettőből ZORMAN a rövid oldalra. (18:19)

36
    Rossz bejátszás Bombactól, de utána azonnal újabb katari technikai hiba már a saját térfélen. (17:19)

36
    Katari labdavesztés egy technikai hiba nyomán. (17:19)

35
    Gajic hetesét Stojanovic üti ki bravúrral. (17:19)

35
    Dolenec betörése hetest eredményez, kiválóan kezdi a második félidőt a szlovén játékos. (17:19)

34
    Szlovén labdaszerzés, majd Bombac hozza már fel a labdát. (17:19)

34
    Próbál jobban figyelni most Szlovénia, hogy Katar ne tudjon lerohanásgólokat szerezni. (17:19)

33
    DOLENEC pontosan ugyanazt eladja még egyszer, jobb kettőben betör és bal kézzel a hosszú felsőbe bombáz. (17:19)

32
    CAPOTE még éppen emberelőnyben bal kettőből Skof lába mellett pattintott a kapuba. (16:19)

32
    Skof már a szlovén kapuban, védése azonban érvénytelen, mert már visszafújták. (16:18)

32
    Gyönyörű betörés DOLENEC részéről jobb kettőben emberhátrányból! (16:18)

31
    Gajic a jobb szélről lő, Stojanovic hárít, de oldalt megy ki. (15:18)

31
    Ezt a félidőt Szlovénia kezdi, emberhátrányban. (15:18)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:18)

Közönségszórakoztató eddig a mérkőzés, Katar láthatóan nagyon össze van rakva és kiválóan használja ki az erősségeit. A kapusteljesítmény ma nem kiemelkedő, bár Stojanovicnak akadt néhány védése, a túloldalon Prost inkább a középső tíz percben fogott több labdát, de előtte és utána sokat benyelt.

Mallash és Capote különösen gólerősek ma, három gólos katari vezetéssel mehetnek pihenőre a csapatok úgy, hogy Katar emberelőnyben fogja kezdeni a második félidőt. Szlovéniának javulnia kell, ami a katari közönség előtt nem lesz egyszerű feladat.

Szlovénia – Katar: 15-18, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (15:18)

30
    Kettő perces kiállítás Spilernek levegőben lökésért, Szinte két teljes percen át Katar emberelőnyben kezdi majd a második félidőt. (15:18)

30
    Óriási védekezési hiba, alig pár másodperc volt hátra, mégis hagyták MEMISEVICET simán betörni és gólt szerezni a jobb szélről, ráadásul még lökték is a levegőben, amiért majd kiállítás jár. (15:18)

30
    SKUBE egészen bravúros gólja, miután átkígyózott a védelmen, középről a kapus lába alatt talált be. (15:17)

30
    De nem fognak, mert eladja Katar. (14:17)

29
    Skube belemenése után jöhet Katar, akár néggyel is elhúzhatnak. (14:17)

29
    CAPOTE tört be bal kettőben kihasználva az emberfórt és ezt a helyzetet sem hagyta ki! 6. gólja! (14:17)

28
    Egy kipattanó labdát BEZJAK három védő közül szerzett meg és lőtt bravúros gólt így. (14:16)

28
    Emberhátrányban támad Szlovénia. (13:16)

28
    Újabb gyönyörű átlövésgól elhajlásból, CAPOTE szerezte. (13:16)

28
    Konzekvensek a bírok a mezhúzás terén. Blagotinsek áll ki két percre. Katari emberelőny. (13:15)

27
    Skube már talpon, de kap egy kis pihenőt. (13:15)

27
    Skube tör be, Stojanovic védi a ziccert. Skube a földön marad, de nincs büntető, Katar fog támadni. Magam sem láttam szabálytalanságot. (13:15)

27
    Négy perc a félidőig, az első félidő hajrájában járunk. (13:15)

26
    Időt kér Szlovénia, ismét kettővel meglépett ugyanis a házigazda. (13:15)

26
    Dolenec passzol rosszul, majd lerohanásból eredményes DAMJANOVIC. (13:15)

26
    Prost véd, most már a szlovénoké a laszti. (13:14)

26
    Blokkolt lövés a házigazdáktól, Capote tüzelt, még mindig támadhatnak. (13:14)

25
    Prost védi Hassab Alla lövését, de a kipattanó a fehéreké. (13:14)

25
    Plusz kettőért támadhat Katar. (13:14)

24
    Natek próbált a zavarosban halászni, talpról előtte némi védelmi hiba után, de mellé. (13:14)

24
    Szlovénia támad az egyenlítésért. (13:14)

23
    Katar büntet, MALLASH talpról eredményes ezúttal. (13:14)

23
    Labdaszerzés után Gajic a jobb szélről nem tudja elcunderezni Stojanovic lába mellett, véd a kapus. (13:13)

23
    Hosszabban támad most Katar, mint szokott. (13:13)

22
    Majdnem labdát szerzett Katar, de a majdnem most nem volt elég, SKUBE még befutott középen üresbe egy blokk után, a ziccert pedig értékesítette. (13:13)

21
    CAPOTE mintha lemásolta volna az iménti gólját, ismét óriási átlövéstalálat. (12:13)

21
    Elszórja a labdát Szlovénia, pontatlan passz a jobb szélre. Visszaveheti a vezetést az arab ország csapata. (12:12)

21
    Hát kérem szépen, ez a bombagólok meccse, CAPOTE csodás átlövése bal kettőből. (12:12)

20
    GABER maradt üresen középen egy befutás után és nem hibázta el a ziccert. (12:11)

19
    MALLASH egyelőre tarthatatlan, ezúttal középről, magasra ugorva óriási átlövésgólt szerzett! (11:11)

19
    Nem kellett sokáig várni a válaszra, Luka ZVIZEJ a bal szélről a hosszú sarokba lőtt. (11:10)

18
    Mallash kiváló bejátszása után DAMJANOVIC beállóból szép gólt szerez! (10:10)

18
    Natek átlövése száll mellé. (10:9)

17
    Jót tett az időkérés eddig Katarnak, újabb gyors gól, rendezetlen védelem ellen CAPOTE eredményes középről. (10:9)

17
    Gyors szlovén labdavesztés. (10:8)

16
    MALLASH a bal alsóba pattintja a hetest. (10:8)

16
    Memisevic harcolt ki hetest. (10:7)

16
    Gaber kapott sárga lapot. (10:7)

15
    GAJIC most már Stojanovic lába mellett pattint a hálóba, mivel Katar közben kapust cserélt. Saric az első percekben jól védett, azóta semmit. (10:7)

15
    Zorman harcol ki hetest, hárommal is elmehet a szlovén válogatott. Jogos a büntető. (9:7)

15
    Prost újabb bravúrja, fantasztikusan véd ma. 100%-os ziccerben lőhetett kapura Memisevic, Prost azonban ezt is hárította, ráadásul a kék mezeseké a labda! (9:7)

14
    Nem meglepő módon időt is kér Katar, az utóbbi percekben a kiállításon kívül is fölényben volt Szlovénia. (9:7)

14
    Prost védése után GAJIC a jobb szélről középre húzott ziccerben és bepattintja Saric lába mellett. Kettő a "vendégek" előnye. (9:7)

14
    Még mindig katari emberhátrány, csak szimpla. (8:7)

13
    Ha valaki esetleg nem tudná az előzményeket, Katar nagyon jó játékosokat "vásárolt össze" (honosított) erre a világbajnokságra készülve, így ne intézzük el egy legyintéssel Katar válogatottját, mint például 5-6 évvel ezelőtt. (8:7)

13
    Szlovénia gyorsan végigvitte hat a négy ellen a támadást, ZORMAN pedig már a vezetést szerezte meg betöréses góljával Szlovéniának. (8:7)

13
    Markovicot blokkolták, Prostnak ez csemege. (7:7)

12
    Meg is kapja a kettő perces kiállítást az esetért Katar, kettős előnyben Szlovénia. Capote a kiállított egyébként. (7:7)

12
    Egy levegőben lökés ellenére is betör DOLENEC középen és pattintva a hálóba lő. Egál! (7:7)

12
    Rossz passz, Markovic lehalássza, ám Prost a túloldalon bravúrt mutat be Mallash ziccerénél! (6:7)

12
    Lépéshiba és belemenés is egyszerre, az egyenlítésért támad Szlovénia. (6:7)

11
    GAJIC tekerte el Saric támaszkodó lába mellett a hetest. Eggyel vezet csak Katar. (6:7)

11
    Túl keményen védekezett Mabrouk, két perc a jutalma, szlovén emberelőny. (5:7)

10
    Markovic is besárgul. (5:7)

10
    Dolenec kapott sárga lapot. (5:7)

10
    Bal kettőből MALLASH eredményes, eddig igen jól játszik. (5:7)

9
    Gyors szlovén ellenakció, ismét siker koronázza, SKUBE talál be középtávolról. (5:6)

9
    MALLASH pattintja be ezt a hetest is. (4:6)

8
    Leért már a katari játékos lába, így a gól érvénytelen, de hetes, beállóból harcolta ki Damjanovic. (4:5)

8
    Ritka eset, de Saric kapushibája miatt SKUBE szinte nulla szögből talált jobb kézzel a jobb oldalról a rövid oldalra! (4:5)

8
    Hiába lőtt a kapuba Mallash, előtte már támadót fújtak. (3:5)

8
    Benali kapott sárga lapot. (3:5)

8
    Nagyon szép test melletti gól SKUBE részéről bal kettőből. (3:5)

7
    Hosszú szlovén támadás már teljes létszámban. (2:5)

6
    Szép gól a jobb oldalról MARKOVICTÓL átlövésből! (2:5)

6
    Mindkét oldalon 1-1 labdaeladás, majd gyors indulás Luka ZVIZEJTŐL, nem is hibázza el a ziccert. (2:4)

5
    Már csak szimpla a hátrány. (1:4)

5
    Kettős hátrányban még Szlovénia, de hamarosan jöhet Zvizej. (1:4)

4
    MALLASH szép büntetővel növeli háromra az előnyt. (1:4)

4
    Ismét hetes és két perc Katarnak, a jobb oldalról tört be Memisevic, Uros Zorman viszont kiáll két percre, mert odanyúlt. (1:3)

4
    Markovic laposan lőtt büntetőjét védi Prost bravúrral. (1:3)

4
    Hetest harcol ki Katar, egészen pontosan Benali. (1:3)

4
    Labdát szerez Katar, Sarichoz el sem jutott a laszti. (1:3)

3
    Annyira, hogy Zvizej ki is áll két percre ütés miatt. Szlovén emberhátrány. (1:3)

3
    Mallasht kell ápolni egy kicsit, kapott egyet a gól közben. (1:3)

3
    Középen maradt az üres folyosó, MALLASH nem is húzta az időt, azonnal betört és tiszta átlövésgóllal növeli az előnyt. (1:3)

2
    Prost védte Capote kísérletét, de marad Katarnál. (1:2)

2
    Rendezetlen védelem ellen Uros ZORMAN eredményes középről. (1:2)

2
    Lendületből érkezett CAPOTE és magasra ugorva hatalmas átlövésgólt szerzett. (0:2)

2
    Saric óriási védése Dolenec lövésénél. (0:1)

1
    DAMJANOVIC tört be sikerrel a jobb oldalon és bebombázta a vonalról. (0:1)

1
    Markovic lövése lejön a blokkról, de marad a házigazdánál. (0:0)

1
    Katar kezdte az összecsapást. (0:0)

1

Kékben Szlovénia, fehérben Katar, azonnal kezdünk!

Szlovénia: Skof, Prost – Zorman, Kavticnik, Miha Zvizej, Luka Zvizej, Gajic, Kozlina, Spiler, Skube, Natek, Bombac, Bezjak, Dolenec, Gaber

Katar: Saric, Stojanovic – Capote, Roine, Markovic, Murad, Memisevic, Mabrouk, Madadi, Hamdoon, Mallash, Al-Karbi, Vidal, Benali, Hassab Alla, Zakkar.

Két százszázalékos csapat csatáját kísérhetjük figyelemmel az idei katari férfi kézilabda világbajnokság csoport körében. Az A csoportot jelenleg Szlovénia vezeti jobb gólkülönbsége miatt Katar és Spanyolország előtt. Mindhárom együttes négy-négy pontos.

Most az első két helyezett egymás ellen küzd. A találkozó érdekessége számunkra, hogy Szlovénia ütött el minket a selejtezőn (némileg váratlanul) a VB részvételtől, Katar együttese pedig a rengeteg honosított játékos miatt érdekes a semleges szurkolók számára, elég csak Saricot vagy Markovicot megemlíteni.

Szlovénia Chilét és Fehéroroszországot győzte le eddig a tornán, míg Katar a nyitómeccsen Brazíliát, a második körben pedig Chilét verte meg. Spanyolországot eddig elkerülték.

A találkozó magyar idő szerint 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!