Fehérvár AV19 – HC TWK Innsbruck 3:1 (vége)
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC TWK Innsbruck
szombat 24.01.2015, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Egy esetleges mai győzelemmel hatalmas lépést tehet a Fehérvár AV19 csapata a biztos playoff-ba jutás felé! Ehhez az utolsó előtti Innsbruck gárdáját kéne legyűrni, ami a két csapat eddigi két meccsén egyaránt sikerült. A tegnapi, Klagenfurt elleni meccsen a távozó LoVecchio helyét Frank Banham és Michael Boivin vette át góllövésben, és reményeink szerint ma is mind ők, mind a hosszabbításban gólt szerző, és ezzel hőssé váló Kovács Csaba ismét góllövő ütőjét veszik kézbe a mai találkozón. Három pontra van a Fehérvártól a 7. helyezett Bolzano, a 8. Graz pedig négy egységre, ezért is mondható három meccsel az alapszakasz vége előtt, hogy a mai győzelemmel fél lábbal már a playoff-ban érezhetné magát a csapat! 17:30-kor bedobják a korongot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, tartsanak velünk!

00:01

00:16
    Engstrand mutatta be a meccs első komolyabb védését!

03:09
    Brndon Marino kapott ajándékba korongot az ellenfél védelmétől, közelről azonban végül mellé lőtt sajnos!

04:18
    Szépen támadott a Fehérvár, végül azonban kicsúszott a korong a harmadból.

04:54
    Beszorul most az Innsbruck, újabb buli Munro kapuja előtt.

05:42
    Kiszabadultak a vendégek, bár támadni nem tudnak a határozott védelemnek hála.

06:18
    Sikorcin korcsolyázott lesre sajnos, oda az ígéretes támadás.

06:36
    Engstrand kapuja előtt alakult ki komoly helyzet, de ezt most megúsztuk.

06:40
    A mérkőzés első kiállítása a Fehérvárt sújtja, Orbán Attila ül ki két percre.

07:19
    Marino üti ki végre a korongot.

07:49
    Kívülről húzták vissza a pakkot a vendégek, les.

08:13
    Engstrand véd szépen Beech lövését követően!

08:23
    A vendégek is négy főre fogyatkoznak, miután Valdix ül ki tőlük.

09:20
    Hatalmas fehérvári helyzet után újabb Munro védést láthattunk, erősen nyom a Volán.

09:57
    Szirányi előretörése után centikkel csúszik el a vendég kapu mellett a korong!!

10:26
    Az Innsbruck is kiegészült.

11:00
    Banham tette kapura a korongot, Munro védett.

11:25
    Kipattant a korong, fellélegezhetnek a vendégek.

12:15

13:07
    Hosszú idő után újabb veszélyes hazai támadás.

13:58
    Kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét csapatnak megvannak a maga lehetőségei.

14:51
    Engstrand védte a vendég lövést.

15:40
    Megint Engstrand-nak kellett nyújtózkodnia, jobban kéne koncentrálnunk hátul!

17:08
    Banham volt a védők gyűrűjében a vendég kapu előtt, jónéhány lökést nem vett észre a játékvezető.

18:19
    Vendég támadás közben pattan ki a korong a cserepadra.

19:04
    Banham lőtt kapura, majd megint kissé agresszívan rakták arrébb a vendég védők.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Nem az idny legnívósabb első harmadát láthattuk hölgyeim és uraim, inkább küzdős, mint látványos volt az első húsz perc. Banham játékát azonban mindenképpen dicsérni kell, több lövése, és ígéretes megindulása is volt. Engstrand-nak eddig nem volt olyan sok védeni valója, de amit kellett, azt hárította a fehérvári hálóőr. Reméljük a folytatásra megérkeznek a fehérvári gólok is, maradjanak velünk!

20:01

20:11
    Fehérvári támadással kezdődik a második harmad.

20:23

21:01
    Bartalis esett el, de szerencsére jól van.

21:07
    Lesre korcsolyázott a Fehérvár.

21:57
    Engstrand is bemutatta első védését a harmadban.

22:19
    Kaspitz próbálta meg felemelni a korongot a rövid felsőbe, de Engstrand résen volt!

23:05
    Támad a Fehérvár, Munronak kellett védenie.

24:05
    Nem tudjuk kihozni a korongot.

24:21
    Most sikerült, ki is harcoltunk egy bulit a vendég harmadban.

25:44
    Tilosra ütötték a vendégek a korongot.

26:15
    Feláll a Fehérvár a vendég kapu előtt.

26:38
    A Volán gólt szerzett!
    Megtöri a gólcsendet a Fehérvár!! Szép passzolgatás után KEVIN WEHRS bombázott kapura, a korong pedig végül a bal felső sarokban kötött ki! 1-0 a Fehérvár javára!

28:01
    Palánkra lökésért küldik ki Erdély Csanádot, ez a második hazai kiállítás.

28:43
    Az Innsbruck gólt szerzett!
    Gyorsan összejön a vendég egyenlítés! MAT SIDDAL indult el a bal szélen, majd hajszálpontosan kilőtte a bal felsőt!

30:59
    Támad az Innsbruck, a védelem azonban a helyén van.

31:28
    Lesre korcsolyázott oda a vendégek támadása.

31:54
    Munro tenyerel rá a korongra.

32:30
    Beech lőtt életveszélyesen kapura, Engstrand hatalmas bravúrral hárított!

33:56
    Orbán oszott ki egy hatalmas ütközést ellenfelének, a publikumnak nagyon tetszett a mozdulat!

34:49
    Az Innsbruck támad, nem tudunk most kijönni.

35:08
    Gyors kontra után buli a vendég kapu előtt.

35:27
    Most a vendégek kontráztak le minket, Engstrand védett.

36:21
    Nehéz perceket élünk. beszorul a Volán.

37:02
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás.

37:41
    Nem valami mozgalmas most a meccs, sok a játékmegszakítás.

38:01
    Most a vendégek ütik tilosra a korongot.

38:23
    Kétszer is elküldték a vendégek játékosait a bulitól mire végül sikerült bedobni a korongot.

38:53
    Térdelésért jár a második vendég kiállítás, Hörtnagl a büntetett.

40:00

Végülis teljesült a kívánságom, megjöttek a gólok a második harmadra, igaz, eggyel több a kelleténél. Wehrs találatával ugyanis még a Fehérvár szerezte meg a vezetést, azonban 2 perccel később Siddal lövése révén ismét döntetlenre álltak a csapatok. Az iram lényegesen feljavult a két gól után, addig nem igazán lehetett volna megmondani hogy egy EBEL meccset figyelünk. A záró harmadra sok fehérvári, és legalább eggyel kevesebb vendég találatot kívánok, maradjanak velünk!

40:01

40:22
    Volán támadással és lövéssel kezdődött a záró harmad.

40:54
    Az Innsbruck kiegészült.

41:09
    Centikkel száll el a lövés Munro kapuja mellett!

42:07
    Vincze Péter indult meg és lőtt kapura, a fiatal csatár próbálkozása azonban Munro kesztyűjében kötött ki

42:28
    Támadásba pontatlanok vagyunk sajnos, sok az eladott korong.

42:47
    Sarauer lőtt fölé, a védőháló állította meg a korongot.

43:11
    Németh és Vincze indulhatott egy védő ellen, Németh a lövést válaszotta, pedig társa üresen érkezett középen.

44:25
    Munro védése után a gólvonal mellől csorog ki a korong a kapu torkából!

44:49
    Újabb nagy lehetőség fehérvári oldalon.

45:59
    Teljesen beszorulnak a vendégek.

46:36
    Hihetetlen, mindig rosszul pattan a korong a mi szempontunkból.

46:39
    Hosszú idő után láthattunk Engstrand védést.

47:01
    Les szakítja meg a vendégek támadását.

47:43
    Ross ül ki akadályozásért.

47:52
    Ismét a Fehérvár szerzi meg, és minden elfogultság nélkü mondhatom, hogy jogosan! Szépen felálltunk emberelőnyben, körbejárattuk a korongot, Marino KOVÁCS CSABÁHOZ passzolt, aki gyönyörűen kilőtte a rövid felsőt egy igazítás után! 2-1 ide, ezt az előny már meg kell tartani!!

48:59
    Les szakítja meg a fehérvári támadást.

50:12
    A Volán tá,adást most megállították, de a kontrát legalább elkerültük.

50:55
    Andrew Sarauer ül ki a Fehérvárból két percre magas bottal való játékért.

51:50
    Marino lopott el értékes másodperceket a vendég előnyből.

52:49
    Kisles miatt szakad meg a vendégek támadása.

52:55
    A Fehérvár kiegészült.

53:27
    Sikerül beszorítani a vendégeket.

54:05
    Uralja a meccset a Fehérvár, sokkal jobban játszunk mint eddig.

54:56
    Engstrand védése után áll meg a játék.

55:21
    Kovács volt figyelmetlen, és korcsolyázott lesre.

55:53
    Az utolsó szalmaszálba kapaszkodnak a vendégek, és támadnak az egyenlítésért.

56:49
    Érthetetlen módon kislest ítél a játékvezető a kapunk előtt, ez hogy jött ki neki, senki sem érti.

57:11
    Engstrand védése után buli a fehérvári kapu előtt.

57:27
    A kapuvas ment meg az Innsbruckot, így még mindig szoros a meccs.

57:48
    Az Innsbruck időt kért.

58:17
    Engstrand véd szépen a lepkéssel, erre most nagy szükség volt!

58:39
    Üres az Innsbruck kapuja, 6 mezőnyjátékossal a vendégek!

59:07
    Villámgyorsan kihasználja az üres kapus szituációt a Fehérvár! Banham passza után ANDREW SARAUER lőtte meg harmadik gólját a mai meccsen!

59:57
    Na még egy buli Munro kapuja előtt!

60:00

És megvan, megtettük azt a bizonyos hatalmas lépést a rájátszás felé!! A meccs első részében nem ment annyira a játék, akadozott a gépezet, a mérkőzés 27. percétől azonban felpörögtek az események. Kétszer is megszereztük a vezetést, a vendégek pedig szerencsére csak egyszer tudtak egyenlíteni, a végén pedig Sarauer üres kapura megszerezte csapata harmadik gólját, amellyel kialakult a 3-1-es végeredmény! A hasonló folytatásban bízva köszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (19:47:33)

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 27. Wehrs (Sarauer, Szirányi), 48. Kovács (Marino, Ejdepalm), 60. Sarauer (Banham) – 29. Siddal

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer (A), Banham (C) – Hetény, Orbán, Kovács (A), Bartalis, Marino – Ejdepalm, Varga, Németh, Sikorcin, Vincze – Reiter, Benk, Erdély, Magosi
    HC TWK Innsbruck: Munro (Machreich) – Macaulay, Ross, Schennach, Beech (A), Sidall – Pedevilla, Van Ballegooie, Olsson, Valdix, Ulmer – Stern, Pitl (A), Höller, Kaspitz, Mössmer (C) – Scharm, Saringer, Hörtnagl, Huber, Frischmann