Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5:6 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 4:2 (vége)
Dab.Docler
5:6 (1:1, 3:1, 1:4)
HSC Csíkszereda
szombat 24.01.2015, 17:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Egy nagyon balszerencsés napot kifogó Hajek és egy utolsó leheletéig küzdő Csíkszereda, ezek döntöttek a mérkőzésről. Elképesztő fordulatok a záró harmad utolsó perceiben. Ezt a mérkőzést sokáig fogja emlegetni mindkét csapat.

A mérkőzés előtt országos egyesnek gondoltuk a találkozót, de a vendégek rácáfoltak a várakozásokra. Az első helyért való közdelemben most nagyon fontos pontokat vesztett a Dab, míg a Csíkszereda kozmetikázhatott egy kicsit az eredményein ezzel a váratlan sikerrel. (19:01:24)

60:00

59:55
    A HSC gólt szerzett!
    Hát ez hihetetlen. MOLNÁR ZSOMBOR az utolsó pillanatokban megszerzi a vezetést a Csíkszeredának.

59:40
    Egy újabb távoli lövés után alakul ki tusakodás a kapu előtt, aminek a végén FARKAS TAMÁS talál be Hajek kapujába. Assziszt: Molnár és Spady

Továbbra is kapus nélkül a Szereda.

58:43
    Egy szinte kék vonalról megengedett lövés csúszik be megint Hajek lábai között. Ez egészen elképesztő. NAGY ISTVÁN a gólszerző. Assziszt: Satek és Farkas

Ruczuj helyett egy mezőnyjátékos folytatja.

57:50
    Vendég időkérés.

57:49
    Hazai kiállítás. Somogyi büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért.

57:30
    Jól tartja a korongot a vendégcsapat, még az utolsó rohamokat próbálják meg.

57:00
    Elnézést a kimaradásért, kisebb technikai problémánk volt.

53:00
    Magosi próbál korongot szerezni, de Salló centikkel megelőzi, ezzel megint lenyugodnak kicsit a kedélyek.

51:00
    Bár a korong a hazai kapuba kerül, a gólt nem adják meg a játékvezetők kis les miatt.

50:04
    Hazaiak teljes létszámban.

49:00
    Jól tartja a korongot hátrányban is a hazai csapat, nem jut szóhoz a csíki csapat.

48:04
    Hazai kiállítás. Szappanos büntetése 2 perc fogásért.

45:30
    Leült egy kicsit a mérkőzés, jobbára a semleges harmadban zajlanak az események.

44:38
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    SZEPESSY MÁTÉ piszkálgat addig a kapu előtt, amíg sikerül begyötörni Ruczuj kapujába a korongot. Ezzel megint kettő közte. Assziszt: Somogyi és Martine

urimate

Gólok és gólpasszok: 11. Galanisz (Azari, Szappanos), 26. Martine (Gröschl, Azari), 29. Galanisz, 36. Szepessy (Papp, Somogyi), 45. Szepessy (Somogyi, Martine) – 9. Salonen (Heffernan), 32. Gecse (Molnár, Farkas), 44. Satek (Farkas, Spady), 59. Nagy (Satek, Farkas), 60. Farkas (Molnár, Spady), 60. Molnár

Dab.Docler: Hajek (Kalnins) – Hüffner (A), Pozsgai, Galanisz, Azari, Szappanos – Martine, Mestyán, Eskelinen, Gröschl (C), Peterdi (A) – Nagy, Erdélyi, Somogyi, Szepessy, Papp – Hruby, Dörök, Magosi, Léránt
    HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Spady, Nagy I. (A), Molnár Zs., Satek, Farkas – Papp Sz. (C), Bíró O., Salonen, Heffernan, Bíró G. – Salló, Gecse, Molnár Z., Mihály (A), Tranca – Geréb, Bíró T., Rokaly

Játékvezetők: Varjú Árpád, Mayer Gábor – Abonyi Attila, Ivan Nedjelkovic