Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5:6 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 4:2 (vége)
Dab.Docler
5:6 (1:1, 3:1, 1:4)
HSC Csíkszereda
szombat 24.01.2015, 17:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Egy nagyon balszerencsés napot kifogó Hajek és egy utolsó leheletéig küzdő Csíkszereda, ezek döntöttek a mérkőzésről. Elképesztő fordulatok a záró harmad utolsó perceiben. Ezt a mérkőzést sokáig fogja emlegetni mindkét csapat.

A mérkőzés előtt országos egyesnek gondoltuk a találkozót, de a vendégek rácáfoltak a várakozásokra. Az első helyért való közdelemben most nagyon fontos pontokat vesztett a Dab, míg a Csíkszereda kozmetikázhatott egy kicsit az eredményein ezzel a váratlan sikerrel. (19:01:24)

60:00

59:55
    A HSC gólt szerzett!
    Hát ez hihetetlen. MOLNÁR ZSOMBOR az utolsó pillanatokban megszerzi a vezetést a Csíkszeredának.

59:40
    Egy újabb távoli lövés után alakul ki tusakodás a kapu előtt, aminek a végén FARKAS TAMÁS talál be Hajek kapujába. Assziszt: Molnár és Spady

Továbbra is kapus nélkül a Szereda.

58:43
    Egy szinte kék vonalról megengedett lövés csúszik be megint Hajek lábai között. Ez egészen elképesztő. NAGY ISTVÁN a gólszerző. Assziszt: Satek és Farkas

Ruczuj helyett egy mezőnyjátékos folytatja.

57:50
    Vendég időkérés.

57:49
    Hazai kiállítás. Somogyi büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért.

57:30
    Jól tartja a korongot a vendégcsapat, még az utolsó rohamokat próbálják meg.

57:00
    Elnézést a kimaradásért, kisebb technikai problémánk volt.

53:00
    Magosi próbál korongot szerezni, de Salló centikkel megelőzi, ezzel megint lenyugodnak kicsit a kedélyek.

51:00
    Bár a korong a hazai kapuba kerül, a gólt nem adják meg a játékvezetők kis les miatt.

50:04
    Hazaiak teljes létszámban.

49:00
    Jól tartja a korongot hátrányban is a hazai csapat, nem jut szóhoz a csíki csapat.

48:04
    Hazai kiállítás. Szappanos büntetése 2 perc fogásért.

45:30
    Leült egy kicsit a mérkőzés, jobbára a semleges harmadban zajlanak az események.

44:38
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    SZEPESSY MÁTÉ piszkálgat addig a kapu előtt, amíg sikerül begyötörni Ruczuj kapujába a korongot. Ezzel megint kettő közte. Assziszt: Somogyi és Martine

44:00
    Helyzet a másik oldalon is, Bíró kellett hogy közbe avatkozzon. Izgalmas lesz így a mérkőzés vége, még bőven van idő és a különbség csak minimális.

43:23
    SATEK csap le egy kósza korongra és lő kapura, a kicsit lassan reagáló Hajek alatt becsorog a kapuba a pakk. Nem kis szerencse kellett ehhez a találathoz.

42:30
    Martine lő a kékről, de a saját csapattársában akad el a pakk.

42:00
    Vendég les.

41:30
    Somogyi korcsolyázza körbe a teljes vendég harmadot, majd végül lövésre szánja el magát, de ezúttal sem sikerül gólt szerezni.

41:00
    Helyzet azért akad a túloldalon is, de Ruczuj is teszi a dolgát.

40:30
    Erősen kezd a vendég csapat, több alkalommal is Hajeknek kell védeni az első másodpercekben.

40:01
    A vendég csapat kezdheti a záró harmadot.

40:01

Mozgalmas harmadon vagyunk túl, amiben hol az egyik, hol a másik csapat került fölénybe. Összességében a hazai alakulat jött ki jobban a gólváltásból, köszönhetően a jó emberhátrányos védekezésnek.

40:00

39:30
    Kiállítást reklamálnak a Szepessyvel szembeni szabálytalanság miatt, de a játékvezetők nem ítélnek kiállítást.

39:00
    Hazai les.

38:30
    Mestyánról pattan szerencsétlenül a saját kapuja felé a korong, de végül sikerül megakadályozni a gólt.

38:00
    Szappanos helyzetben a vendég kapu előtt, Ruczuj magabiztosan tenyerel a korongra.

37:30
    Martine védekezik jól és próbálja Magosit indítani, de hosszúnak bizonyul a passza.

36:00
    Tovább nyom a Dab, érzik, hogy most ők vannak meccsben.

35:12
    SZEPESSY MÁTÉ szerez korongot és tör kapura. Ezúttal nincs passz az érkező csapattársnak, hanem elvállalja és milyen jól teszi, a korong becsorog Ruczuj mellett. Assziszt: Papp és Somogyi

34:30
    Többet próbálkoznak a hazaiak, Szappanos és Galanisz is ott sertepertél a kapu előtt, de nem sikerül tovább növelni az előnyt.

33:30
    Azari lopja a távolságot a kapu felé, majd hirtelen ellövi, Ruczuj azonban számított erre és védeni tud.

33:00
    Feláll a Dab, Eskelinen és Somogyi próbálnak gólhelyzetbe kerülni, egyelőre sikertelenül.

32:30
    Hazai tilos felszabadítás.

31:52
    Molnár ugrik ki jól a bal szélen és passzol önzetlenül GECSE HUGÓ elé, aki kilövi a rövid felsőt. Hajek most tehetetlen volt. Assziszt: Molnár és Farkas

30:00
    Újabb Mihály akció, aminek a végén Hajeknek kell játékba avatkozni. Gól ezúttal sincs.

29:30
    Ziccer a túloldalon. Mihály egyedül kiugorva lőhetett kapura és talán egy kicsit korán vállalkozott lövésre, Hajek bravúros mozdulattal védte a csíki támadó lövését.

28:53
    GALANISZ NIKANDROSZ a lehető legjobb ütemben jön vissza a büntetőpadról és csap le egy kósza korongra. Egy az egyben viheti Ruczujra a korongot és nem hibázik.

28:45

28:30
    Hajekről megint kijön egy lövés után a korong, de Satek nem tud élni a lehetőséggel.

28:00
    Satek felszabadítása után a korong elhagyja a játékteret, bedobás a semleges harmadban.

27:15
    Feláll a vendég csapat, de Bíró Ottó rossz korongátvétele után kicsúszik a pakk a hazai harmadból.

26:45
    Újabb hazai kiállítás. Galanisz büntetése 2 perc bottal akasztásért.

26:45
    Heffernan kapja szinte ziccerben a korongot, de elüt fölötte.

26:00
    Helyzet a másik oldalon is, Hajek ezúttal lenyeli a korongot.

25:12
    A kiállítás után egyből támad a hazai csapat. Azari lövése után méh kijön Ruczujról a korong, a kipattanóra jól érkezik azonban NATHAN MARTINE. Assziszt: Gröschl és Azari

25:02

24:00
    Peterdi szerez korongot és indul meg a vendég kapu felé. A Gröschl felé beadott korongra Ruczuj tud lecsapni, mielőtt baj lenne.

23:30
    Gyorsan feláll a vendég csapat, Satek majd Farkas próbálkozik.

23:02
    Hazai kiállítás. Szepessy Máté büntetése 2 perc magas bottal való játékért.

22:30
    Spady lövése után áll meg a játék és lép életbe a kiállítás.

Ruczuj lekorcsolyázik, késleltetett kiállítás lesz.

22:00
    Martine majd Peterdi kerül helyzetbe, de egyik lövésből sincs gól.

21:30
    Somogyi áll bele egy lövésbe, a hosszú felső felé tartó korongot Ruczuj a botossal hárítja.

20:30
    Szappanos középre adott korongját nem tudja Galanisz a rossz irányba csúszó Ruczuj mellett a kapuba sodorni.

20:01
    Ezúttal a vendégek vezethetik az első támadást.

20:01

Álmosan kezdődött a mérkőzés, a langyos játékot egy hazai hiba szakította meg, amiből gólt is szerzett a HSC. Ezután egy emberelőnyt kihasználva gyorsan egyenlített a Dab, majd újra visszaállt a lassabb tempó. A csapatok, de különösen a hazaiak az utolsó percekre pörögtek fel megint, de ekkor már újabb találat nem született, így döntetlen állásnál vonulhattak az öltözőkbe a csapatok.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Mestyán korcsolyázik el a jobb szélen és ad be egy korongot élesen középre, de nem érkezik társ.

19:30
    Galanisz próbálkozik közelről, de nem sikerül átemelni Ruczuj felett a pakkot.

19:00
    Eskelinen adja vissza Hüffnernek lövésre, de Ruzujhoz már lelassulva ér el a korong, amit így hárítani tud a vendég kapus.

Beszorul a Csíkszereda a saját kapuja elé.

18:00
    Somogyi lövése megy el a keresztben a vendég kapu előtt.

17:30
    Papp átcselezi magát az egész pályán, majd lövés nélkül fejezi be a nagy rohanást.

16:59
    Vendégek teljes létszámban.

16:30
    Azari passzol a kapu mögül Szappanos felé, aki nem tudja átvenni, ezzel lassan le is telik a kiállítás.

16:00
    Több helyzet is kimarad most hazai részről, fegyelmezetten védekezik a vendég csapat.

15:30
    Hüffner bombát a kékről, ami után kijön a korong Ruczujról és felszabadítanak a védők.

14:59
    Vendég kiállítás. Erik Spady büntetése 2 perc könyökhasználatért.

14:30
    Az utóbbi percben a vendégek birtokolják többet a korongot, Spady ütközi le Papp-ot, ez kiállítás lesz.

13:30
    Szappanos és Bíró fekszenek a korongra a vendég kapu mögött, bedobás következhet.

13:00
    Vendég tilos felszabadítás.

12:30
    Mintha a Dab a döntetlenre játszana, az egyenlítés után visszaállt megint az a lassú tempó, ami az első percekben volt tapasztalható.

11:30
    Gröschl nagy iramban tör a kapu felé, majd passzol Azari felé, de pontatlan az átadás, ezzel a támadás megakad.

A góllal a vendég csapat kiegészült.

10:23
    Kihasználja az előnyt a hazai csapat. GALANISZ NIKANDROSZ tüzel messziről, amibe a kapust takaró Martine már nem ér bele. Assziszt: Szappanos és Azari

10:15
    Feláll a hazai csapat, Azari lövésébe beleblokkol az egyik vendég védő.

09:30
    Egy újvárosi játékos ugrik ki 2 vendég védő között, de Ruczujnak nem kell beavatkozni, a lövés mellé megy.

09:27
    Vendég kiállítás. Nagy István büntetése 2 perc bottal akasztásért.

09:00
    Magosi ütközi le Gecsét a palánk mellett, aki egy pár pillanatig lent is marad a jégen, de úgy tűnik nincs nagy baj, saját lábon hagyja el a jeget. Kiállítás nincs.

08:07
    Eskelinen hibája után szerez korongot a Csíkszereda, amivel PASI PETTERI SALONEN iramodik meg és már már úgy tűnt a lövése után Hajek kesztyűjében hal el a korong, de az valahogy mégis csak becsorog a hazai kapuba. Assziszt: Heffernan

06:00
    Jól tartja a korongot a hazai csapat a pálya minden részén, de a kapu előtt egyelőre elég tanácstalanok a hazai játékosok.

05:30
    Egy lefülelt hazai átadás után Satek indulhat meg a kapu felé, a lövése azonban mellé megy, a plexin csattan a pakk.

05:00
    Hátul adogat a Dab, majd Szepessy iramodik meg a vendég kapu felé.

04:00
    Molnár felé egy hosszú indítás és Hajek nem legjobb ütemben nyúlt ki a bárddal, így majdnem helyzetbe került a vendégek csatára.

Egyelőre elég lassú iramban folyik a mérkőzés, járatják a csapatok a korongot, de helyzetek nem nagyon alakulnak ki egyik oldalon sem.

02:30
    Martine kapott a kapu mögül egy nagyon jó passzt, de a lövése eléggé lentre érkezett, Ruczujnak nem okozott gondot a védés.

01:30
    Peterdi – Gröschl összjáték után akad el a hazai támadás.

01:00
    Nehezen tud kijönni harmadából a vendég együttes, de egyelőre a hazai csapat előtt sem akadt helyzet.

00:30
    Gyorsan fel is állnak a piros mezesek, szépen járatják a korongot a vendég kapu előtt.

00:01
    A hazai csapat hozza el a korongot, ők vezethetik az első támadást.

00:01

Érkeznek a játékosok, már csak percek vannak hátra a kezdésig.

Dab.Docler: Hajek (Kalnins) – Hüffner (A), Pozsgai, Galanisz, Azari, Szappanos – Martine, Mestyán, Eskelinen, Gröschl (C), Peterdi (A) – Nagy, Erdélyi, Somogyi, Szepessy, Papp – Hruby, Dörök, Magosi, Léránt

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Spady, Nagy I. (A), Molnár Zs., Satek, Farkas – Papp Sz. (C), Bíró O., Salonen, Heffernan, Bíró G. – Salló, Gecse, Molnár Z., Mihály (A), Tranca – Geréb, Bíró T., Rokaly

Játékvezetők: Varjú Árpád, Mayer Gábor – Abonyi Attila.

A HSC tegnap nagy vereségbe szaladt bele Debrecenben, a mai mérkőzés sem lesz könnyebb, ugyanis az ellenfél a ligaelsőségért küzdő Dunaújváros lesz.

A Dab sem hangolt jól a mai találkozóra, hiszen 24 órával ezelőtt Érsekújváron kapott ki 4-1-re.

A HSC idén még nem szerzett pontot Dunaújvárosban, sőt az eddigi öt meccs során mindössze két pontot fogott szombati ellenfelével szemben, az első szeredai összecsapást nyerték meg Mihály Edéék hosszabbításban. A párharc érdekessége, hogy az volt az egyetlen alkalom, amikor az Acélbikák nem négy, csak három gólt tudtak lőni és ez a győzelembe is került. A másik négy meccsen nem több, nem kevesebb, mindig éppen négy újvárosi találat született, ami mindig elég is volt a három pont megszerzéséhez.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 11. Galanisz (Azari, Szappanos), 26. Martine (Gröschl, Azari), 29. Galanisz, 36. Szepessy (Papp, Somogyi), 45. Szepessy (Somogyi, Martine) – 9. Salonen (Heffernan), 32. Gecse (Molnár, Farkas), 44. Satek (Farkas, Spady), 59. Nagy (Satek, Farkas), 60. Farkas (Molnár, Spady), 60. Molnár

Játékvezetők: Varjú Árpád, Mayer Gábor – Abonyi Attila, Ivan Nedjelkovic