Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
ACF Fiorentina
1:1 (1:0)
AS Roma
vasárnap 25.01.2015, 20:45 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Serie A

Két különböző félidőt láthattunk. Az elsőben a Fiorentina támadott többet, megérdemelten kerültek előnybe, növelhették is volna azt, a Roma nem nagyon veszélyeztetett.

A második félidőt nagy elánnal kezdte a vendég csapat, gyorsan egyenlítettek, a 60. perc környékén eszmélt fel a Fiorentina, kiegyenlített játék zajlott, igazán nagy helyzetek már nem adódtak, így a pontosztozkodás – amely végül is egyik csapatnak sem igazán jó – teljesen igazságos. (22:45:28)

90+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cuadrado (ACF Fiorentina), megütötte Manolast egy felugrás közben.

68
    Kiegyenlített játék zajlik a pályán, nem rossz az iram sem.

67
    Joaquín hozza helyzetbe Kurticot, de Yanga-Mbiwa belevetődik a lövésbe!

64
    Fernández helyén Kurtic.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pizarro (ACF Fiorentina), Nainggolant rúgta meg.

57
    Totti remek labdájával lép ki Iturbe, az éles szögből leadott lövését Tatarasanu védi!

50
    Gyorsan összejött az egyenlítés a Romának.
    LJAJIC - 1:1

49
    A Roma gólt szerzett!
    Iturbe vesz át egy labdát fejjel Basante mellett, az ötösön csinál egy visszacselt, középre passzol, ahol ADEM LJAJIC veszi át a labdát, és 8 méterről, estében a jobb sarokba lő! 1:1

Összességében megérdemelten vezet a Fiorentina, fölényben játszottak, több helyzetük is volt, Gómez szemfüles góljának köszönhetik az előnyüket. A Roma visszafogottan kezdett, egyszer Tatarasanu bravúrja akadályozta meg őket az egyenlítésben, de ennél jobban kell játszaniuk, ha nem akarnak nagyon leszakadni a Juventustól.

37
    Nainggolan löki fel Cuadradót, a szabadrúgást Pasqual íveli fel, utána Tomovic fordulhat kapura, de 10 méterről mellé lő!

35
    Nainggolan 22 méterről tüzel a bal sarok mellé kevéssel.

34
    Strootman megsérült, Pjanic a helyén.

31
    Ljajic íveli be a szögletet, Nainggolan csúsztat kapura, Tatarasanu tolja fölé bravúrral!

26
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Yanga-Mbiwa (AS Roma).

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Holebas (AS Roma).

21
    Kicsit szerencsés, vagy inkább szemfüles góllal vezet a Fiorentina.
    GÓMEZ - 1:0

20
    A Fiorentina gólt szerzett!
    Pizarro lő 20 méterről laposan, a kapu előtt helyezkedő MARIO GÓMEZ beleteszi a lábát, róla pattan a labda De Sanctist megzavarva a bal sarokba! 1:0

Gólok: 20. Gómez – 49. Ljajic

Lapok:   57. Pizarro (FIO), 90+1. Cuadrado (FIO) – 23. Holebas (ASR), 26. Yanga-Mbiwa (ASR)

ACF Fiorentina: Tatarusanu – Tomovic, Rodríguez, Basanta – Joaquín, Fernández (64' Kurtic), Pizarro, Valero, Pasqual (70' Alonso) – Cuadrado – Gómez (78' Babacar)

Cserék: Lezzerini, Lupatelli – Alonso, Babacar, Ilicic, Hegazy, Kurtic, Richards, Vargas, Diamanti

AS Roma: De Sanctis – Florenzi, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas – Nainggolan, De Rossi, Strootman (34' Pjanic) – Iturbe, Totti (79' Destro), Ljajic (87' Maicon)

Cserék: Skorupski – Astori, Calabresi, Borriello, Cole, Destro, Maicon, Paredes, Pjanic, Somma, Ucan, Verde

Játékvezetők: Banti – Faverani, Passeri