Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
Stade Rennes
1:4 (1:1)
Stade Malherbe Caen
vasárnap 25.01.2015, 17:00 • Route de Lorient, Rennes • Ligue 1 Uber Eats

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Folytatódik a francia labdarúgó bajnokság 22. fordulója. Ezen két csapat között komoly különbség van mind pontszámban, mind helyezésben. A Caen jelenleg a sereghajtó, 18 eddig gyűjtött pontjával nincs még végzetes helyzetben, ami a kiesés elleni harcot illeti. A Rennesnek nincs ilyen problémája, éppen a tabella közepén helyezkedik el, 12 ponttal többet gyűjtve, mint mai riválisa, így viszonylag nyugodt lehet.

A legutóbbi fordulóban győzni tudott a Caen a Reims ellen, a Rennes pedig döntetlent harcolt ki a Saint Étienne ellen.

A találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Mexer, Armand, Diagne – Fernandes – Prcic, André, Brüls, Pedro Henrique – Toivonen
    Cserék: Sorin – Doucouré, Hosiner, Moreira, Pajot, Habibou, Zajkov

Stade Malherbe Caen: Vercoutre – Appiah, Yahia, Da Silva, Imorou – Seube – Koita, Kanté, Féret, Nangis – Privat
    Cserék: Perquis – Duhamel, Adéoti, Felipe Saad, Bazile, Calvé, Lemar

Játékvezetők: S. Moreira – A. Bremont, H. Ocak.

1

1
    A Rennes piros-feketében, a Caen fehérben játszik.

2
    Egyelőre a középpályán keverednek fejpárbajba a felek.

3
    Toivonen felé érkezett jobb oldali beadás, kifejelik a vendég védők.

4
    A túloldalon már Danzé fejeli ki Féret beadását.

4
    A Caen gólt szerzett!
    Második szándékból tudta beadni a labdát Féret, középen jó ütemben érkezett fejelni SLOAN PRIVAT, a földre fejelt labda pedig gyönyörűen a bal felsőbe került. 0-1!
    PRIVAT - 0:1

5
    Yahia és Toivonen csapott össze a középpályán, utóbbi nyerte a párharcot.

6
    Gyors góllal szerez vezetést tehát a nagyon rossz helyzetben levő Caen, innentől vélhetően megpróbálják mindenáron megőrizni ezt a három pontot.

7
    Kanté és Seube adogatnak a középpályán.

8
    Minden labdáért komoly harc folyik a pályán, már a felezőnél is.

9
    Hátul adogat a Caen, majd Féret indul meg középen. Gyorsan szerelik.

10
    Kanté szerzi gyorsan vissza, Koita indul meg a jobb oldalon, de megakad a támadás. A keresztlabda nagyon magas, már Danzé jöhet bedobással.

11
    Brüls indítja Pedro Henrique-t a bal oldalon, szépen veszi át, majd igen csúnyán lő fölé 25 méterről.

12
    Ismét a Caen támad, Kanté beadási kísérlete megpattan, Costil kezébe.

13
    Toivonen vett át jól egy labdát, végül sikerül egy szögletet kiharcolnia a hazaiaknak.

14
    Egyik csapat sem került eddig mezőnyfölénybe, felváltva vezetik támadásaikat a csapatok.

15
    A hazai támadásoknál rendre Toivonent próbálják megjátszani középen, őt azonban igen jól őrzik.

16
    Prcic indult volna meg a jobb oldalon, bedobásra szerelték.

16
    A Rennais gólt szerzett!
    Máris itt az egyenlítés egy okos góllal. A jobb oldalon futott fel a hazaiak támadása, Brüls középre lőtte laposan, a második hullámban érkezett BENJAMIN ANDRÉ, aki szép mozdulattal lőtt a hálóba jó 11 méterről! 1-1!
    ANDRÉ - 1:1

17
    Alig negyed óra elteltével máris két gólt láttunk, kezdésnek egész jó.

18
    Elhalt a Caen jobb oldali támadása, bedobással jöhet előre a Rennes.

19
    Pedro Henrique tört be a támadó zónába szép csellel, de jött egy második védő, Appiah, aki szerelni tudta.

20
    Armand ment meg egy labdát a bal oldalon, végül azonban mégis elcsípi a Caen.

21
    A gól óta sajnos kissé leülni látszik a mérkőzés.

22
    Nangis harcosan tart meg egy lehetetlennek tűnő labdát a bal oldalon, vendég bedobás.

23
    Megpattant Féret távoli lövése egy védőn, így lett szöglet.

24
    Kifejelik a sarokrúgást, ebből most nem lett nagy veszély, de még mindig ott a labda a tizenhatos környékén.

25
    Mexer volt szabálytalan Féret-vel szemben a középpályán.

26
    Az előreívelés senkinek sem jó, Costil hozhatja már játékba a labdát.

27
    Toivonen elől fejelik ki az újabb bal oldali hazai beívelést.

28
    Brüls harcolt a bal oldalon a labdáért, de Yahia előnyösebb helyzetben bedobást harcolt ki.

29
    Nangisról megy ki a labda a bal oldalon, de csakhamar visszaszerzi a Caen. Egyelőre két azonos tudású csapatnak tűnnek.

30
    Akrobatikus mozdulattal húzta ki a labdát Diagne, majd Koita kap egyet az oldalvonal mellett.

31
    Fél óra játékot követően Rennes – Caen: 1-1.

32
    Prcic vette át mellel ígéretes helyzetben a labdát a jobb oldalon, 10 méterre a kaputól, ám se nem lőtt, se nem adott be igazán, a hibridmegoldás pedig mindenki felett átszállt.

33
    Privat felé érkezett az indítás, lekapcsolják, majd megindul a Rennes. A jobb oldalról kapott beívelést Toivonen, a rövid oldalon megelőzte a védőt és kapura fejelt, alig fél méterrel a bal kapufa mellé!

34
    Toivonen fejjel toldott meg egy előreívelést, Brülst azonban megelőzte Imorou és felszabadított.

35
    Koita vette át jól a jobb oldalon, befelé tolta meg, majd ballal 25 méterről rásuhintotta, fél métert tévedett.

36
    André állítja meg szabálytalanul Kantét, igen veszélyes helyről, 18-20 méterre a kaputól szabadrúgás a vendégek javára kissé jobbról.

37
    Nem lövés lett, hanem beívelés, aminek végén lesen kapta Privat. Ebben sokkal több volt.

38
    Támad a Rennes, Prcic és Brüls kényszerítője nem jön be a jobb oldalon.

39
    Imorou kapott egyet a középpályán, de nem történt szabálytalanság, mert először a labdát rúgta el André.

40
    Sajnos teljesen leült a meccs, állóháborút látunk.

41
    Rendre a jobb oldalon próbál a védők mögé kerülni a Rennes, Imorou azonban állja a sarat.

42
    Az első félidő hajrájához érkeztünk, jó lenne, ha a csapatok is hajráznának, nagyon statikus most a játék.

43
    André tűzte rá középről, jó 30 méterről, egy védőn kicsit gellert kapott, így került szögletre.

44
    Toivonen ötlete nagyon jónak tűnt, hogy a jobb oldali laposan belőtt labdát 12 méterről, állítgatás nélkül küldi kapura! Vercoutre azonban erre számított és hárított!

45
    Igen kevés említésre méltó esemény történik már hosszú ideje, Toivonen lehetősége kellemes színfolt volt.

45
    Armand hosszan szólózott, lövése lepattant egy védőről, a középre adást pedig már Vercoutre akadályozta meg.

45+1

Jól kezdődött a mérkőzés, negyed óra alatt két gólt is láthattunk. Sajnos nem folytatódott ennyire jól, bár a statisztika 6-6 lövést említ a két oldalon, de ebben benne vannak az egészen gyenge kísérletek és fejesek is. A Rennes és a Caen is vezetget időnként veszélyes támadásokat, de igazi gólveszély a gólokon kívül nem is akadt. Reméljük, a második félidő jobb lesz.

Rennes – Caen: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

46

46
    Nem történt csere a szünetben.

47
    Fernandes szerzett labdát a középpályán, majd egészen Costilig került hátra.

48
    André vitte be a sűrűbe a bal oldalon, de győzött a túlerő.

49
    Féret igyekezett kiugratni középen Privat-t, hajszál hiányzott csak hozzá, egy védő lába éppen bele tudott piszkálni.

50
    Toivonen próbálta balra adni Pedro Henrique-nek, kicsit mögé kapta, így a jobb helyzetben levő Da Silva könnyedén szerelte.

51
    Prcic vette át a labdát a jobb oldalon, hagyta lepattanni, majd jobbal jobbról, 25 méterről a léc alá próbált lőni, de gyengére sikeredett, nem jelentett gondot Vercoutre-nak.

52
    Először csak helyzet alakult ki a hazai kapu előtt, majd LENNY NANGIS kapott egészen kiváló indítást Féret-től, balról vitte el a kapus mellett, majd igen éles szögből ügyesen helyezett a hosszú alsóba! 1-2!
    NANGIS - 1:2

53
    Ugyanúgy, ahogy az első félidőben, a másodikban is már a játékrész elején betalál a Caen, futhat a Rennes az eredmény után.

54
    A gól előtt fél perccel egyébként elég gyanús, mintha kihúzták volna Koita lábát a lövés előtt a tizenhatoson belül, de végül nem lett jelentősége.

55
    André a földön, Yahia adott neki egyet, hazai szabadrúgás a középpályáról.

56
    A gól óta megint visszaesett az iram, a Rennes-nek pedig csipkednie kéne magát.

57
    Tüzelt jobbról nagy erővel Mexer, 10 centivel fölé.

58
    Caen támadás akad el a jobb oldalon.

59
    Prcic keze érte el Imorou arcát, sárga nincs, de szabadrúgás igen, jó 40 méterre a kaputól.

60
    A beívelést kifejelik, utána pedig már Armand-nal szemben szabálytalankodnak a vendégek.

60
    Pedro Henrique helyett Habibou a pályán a hazaiaknál.

61
    Féret keresztlabdája jó Koitának, a beívelést már az imént beállt Habibou kezelte le és rúgta ki.

62
    Egy óra játékot követően Rennes – Caen: 1-2.

63
    A jobb oldalon kapott labdát Habibou, befelé cselezett, majd 25 méterről rásózta ballal, Vercoutre vetődött rá a labdára.

64
    A Caen harcol ki bedobást a bal oldalon a felező környékén.

65
    Koita felé tűnik jónak a keresztlabda, szerelik, de a fehér mezesek hamarosan ismét labdát szereznek.

66
    Nangis bonyolódott kicsit túl sok cselbe a bal oldalon, ahogy betört a tizenhatoson belülre, végül Habibou szerelni tudta.

67
    Prcic bal oldali beadása mély, Vercoutre öleli magához.

67
    Hazai csere, Brüls helyett Doucouré folytatja.

68
    Nem annyira statikus a játék, mint az első félidőben, de ismét jó ideje hiányoznak a helyzetek.

69
    Seube kapott egyet Andrétól, aki túl vehemensen szerzett labdát, 40 méteres szabadrúgás a vendégek javára.

70
    Lesen kapta a beívelést Yahia, de egyébként is fölé szállt volna. Négyen is lesen voltak egyébként.

71
    André megmozdulását fújta le a játékvezető, egyelőre sajnos nagyon kevés értékelhető megmozdulás az utóbbi percekben.

72
    A Caen láthatóan próbálja lassítani a játékot, ez mindenképpen nekik kedvez, mert nem tud lendületbe jönni a már kettőt is cserélő Rennes.

73
    Armand előreívelése túlságosan mély, Vercoutre számára csemege.

74
    28 méterről végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, Prcic ívelte előre Diagne és Doudouré irányába, de túl hosszan, kirúgás lett a dologból.

75
    Sajnos nemigen alakul ki jó ideje folyamatos játék, rengeteg a játékmegszakítás ami igencsak a vendégeknek kedvez és próbálják is így alakítani az eseményeket.

76
    Nem nézett fel a jobb oldali beadás előtt a jobb oldalon Koita, egy ütemmel késtek középen a többiek, így lemaradtak a keresztbe lőtt labdáról.

77
    Armand beívelése teljesen tisztán találta Danzét a jobb oldalon, jól vette át, majd 8 méterről kapura bombázta, a lapos lövést Vercoutre bravúrral védte!

78
    A harmadik csere is hazai, André helyett Hosiner folytatja, muszáj kockáztatniuk most már.

79
    Prcic okos lövése középről, 18 méterről alig kerüli el a bal alsót.

80
    Prcic a bal oldalon húzta meg, Toivonen középen várta volna, a beadás azonban megpattant, egyenesen Vercoutre kezébe.

81
    Da Silva mentett szögletre hátul, most egyértelműen próbálja erősíteni a tempót és a nyomást a Rennes.

82
    A szögletet kifejelik a vendég védők, az utóbbi percekben védekezésre kárhoztatott a Caen.

83
    Adeoti érkezik az igen lassan leballagó Koita helyére, az első vendég csere.

84
    Kicsit kiszabadult a nyomás alól a Caen, próbálja is megtartani a játékszert a középpályán. Túl sokáig nem sikerült.

85
    Nagyon szép akció a bal oldalon, Kanté beadását Seube fejelte a rövid oldalon, 10 méterről alig mellé!

86
    Óriási helyzet a túloldalon! Hosiner jól érezte, hogy a vendégek kapusa kicsit kint áll, 12 méterről kapura fejelte, de a felső léc hárított!

86
    Ahogy ilyenkor lenni szokott JULIAN FÉRET a túloldalon fantasztikus indítást kap középen, betört a tizenhatoson belülre, majd nagyon okosan a kifutó kapus lába mellett a jobb alsóba lőtt! 1-3!
    FÉRET - 1:3

87
    Privat helyett Duhamel a pályán, most már lehet pihentetni.

88
    Ezzel a góllal alighanem eldőlt a találkozó sorsa, fellazult a Rennes védelme, kénytelenek voltak támadni a hazaiak, ezt Féret kihasználta.

89
    Nangis kapott kiváló labdát a jobb oldalon, bár elcsúszott, még megmentette, de lőni nem tudott, beadását pedig kifejelték.

89
    Seube helyett Saad a pályán, a mai utolsó csere.

90
    Középen adogat Féret és Kanté, alighanem feladta a Rennes.

90
    Kegyelemdöfés a Rennes számára, Kanté indította a bal oldalon az egyvonalból induló DAMIAN DA SILVÁT, aki tolt rajta egyet, majd éles szögből egészen csodásan kilőtte a hosszú felső sarkot! 1-4!
    Da SILVA - 1:4

90+1
    Három perc a ráadás, a lényegi kérdések már eldőltek.

90+2
    Középen adogat a Rennes, próbálnak még előretörni, becsületből.

90+3
    Habibou került lövőhelyzetbe a jobb oldalon, azonnal rátűzte 25 méterről. Egy védő lábán megpattant és így hullott Vercoutre ölébe, aki látványos rávetődéssel nyert még néhány másodpercet.

90+3

Az első félidőhöz képest egy egészen jó másodikat láthattunk, kedves olvasóink. A Caen ismét úgy nyitotta a második 45 percet is, ahogyan az elsőt, gyors góllal. Ezúttal azonban nem sikerült a Rennes számára a gyors válasz, bár a félidő derekán tettek érte sokat, még kapufáig is eljutottak.

Az ellentámadásból azonban Féret eldöntötte a három pont sorsát okos góljával, míg a rá négy percre született negyedik vendég találat már csak hab volt a tortán, addigra lélekben már szétesett a Rennes. Ez bizony vaskos meglepetés, a 10. helyezett Rennes csapatát saját otthonában tudta így meglepni a sereghajtó Caen, amely csapat már nem lesz sereghajtó. A többi eredménytől is függően vélhetően a 18. helyre jó ez a plusz három pont, lehet tovább zárkózni a kiesés elkerülése érdekében.

Rennes – Caen: 1-4!
    ---- (18:51:46)

Gólok: 16. André – 4. Privat, 52. Nangis, 86. Féret, 90. Da Silva

Stade Rennes: Costil – Danzé, Mexer, Armand, Diagne – Fernandes – Prcic, André (Hosiner 78'), Brüls (Doucouré 67'), Pedro Henrique (Habibou 60') – Toivonen

Stade Malherbe Caen: Vercoutre – Appiah, Yahia, Da Silva, Imorou – Seube (Saad 89') – Koita (Adeoti 83'), Kanté, Féret, Nangis – Privat (Duhamel 87')

Játékvezetők: S. Moreira – A. Bremont, H. Ocak