Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
AS Saint-Étienne
0:1 (0:0)
Paris Saint-Germain
vasárnap 25.01.2015, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Rangadóval zárul a francia élvonal 22. fordulója, hiszen a címvédő, jelenleg harmadik helyezett, és 41 ponttal rendelkező PSG a tőle csak egy ponttal lemaradó, negyedik helyen álló St. Etienne otthonába látogat.

A hazaiak mérlege 11-7-3, és elég jó formában vannak, veretlenek az utóbbi öt fordulót tekintve, legutóbb odahaza legyőzték az Eviant, majd idegenben a Reimset is, és a Rennes otthonában játszott döntetlen sem rossz eredmény.

A PSG mérlege 11-8-2, de ők rapszodikus formát mutatnak, az utóbbi öt meccsükből kettőt megnyertek, a Nantes és az Evian volt az áldozat, de a Guingamp és a Bastia otthonában is kikaptak, így csúsztak vissza a dobogó alsó fokára.

A két csapat egymás elleni eredményében a PSG fölényét tapasztaljuk, a legutóbbi öt meccsükből hármat nyert a párizsi elit alakulat, odahaza futotta két döntetlenre a St. Etienne-nek, de a formák alapján nem zárhatunk ki most egy hazai győzelmet.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile Catherine, Baysse, Perrin, Tabanou – Hamouma, Clément, Lemoine, Mollo – Erdinc, van Wolfswinkel

Paris Saint-Germain: Sirigu – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuidi – Lucas, Ibrahimovic, Cavani

Játékvezetők: Boquet – Stien, Debart.

1

1
    A hazaiak zöld mezben és fehér nadrágban, míg a párizsiak pedig sötétkék szerelésben lépnek ma pályára.

1
    Lemoine kerül a földre, ápolással indul a meccs.

4
    Szöglethez jutnak a hazaiak.

4
    Hamouma sarokrúgása pocsék, senkinek sem jó.

5
    Marquinhos nem tudja bent tartani a játékszert, a saját szögletzászlójától dobhat a Saint-Étienne.

6
    Marquinhos ad lágyan középre az alapvonalról a tizenhatoson belül, nem jut társhoz a passz.

8
    Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet a PSG.

9
    Szabálytalanság miatt jöhet a Saint-Étienne a pontrúgást követően.

10
    A zöld mezesek visszaállnak a saját térfelükre.

12
    Cavani és Maxwell keverget a bal oldalon, nem sikerül középre adni a játékszert.

13
    Mollo tör előre középen, a közönség lövésre biztatja, egy kifele tolás után David Luiz mellől, 24 méterről tüzel, nagyon mellé.

14
    Lucas tolja meg hosszan a labdát, kirúgással jöhet a Saint-Étienne.

16
    Második hazai szöglet jöhet.

17
    Sirigu üti el Perrin elől a játékszert.

18
    Lucas lő a tizenhatoson belülről, levágódik a labda, felszabadítanak a vendégek.

19
    Lassan eltelik az első húsz perc, komolyabb helyzet nélkül eddig a csapatok.

20
    Van Wolfswinkel (Saint Étienne) lép oda nagyon csúnyán Thiago Mottának, jogos a lap.

22
    Egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerülnek a fővárosiak.

23
    Jobbára mezőnyjáték zajlik a pályán.

24
    Matuidi fejel lesről, Ruffier egyébként szépen védett.

26
    Lucas a földön, a félpálya közeléből jöhet szabadrúgással a PSG.

28
    Tabanou (Saint-Étienne) rántja le és rúg bele ellenfelébe, ez is teljesen jogos.

28
    Szögletnél jobb helyről jövő szabadrúgás a vendégek javára.

29
    Lucas pontrúgását Cavani megcsúsztatja, de nincs érkező a hosszún.

30
    Lassan túl vagyunk az első fél órán, bevallhatjuk, eléggé eseménytelen eddig a találkozó.

32
    Matuidi érkezik a hosszún, de Lucas labdája túl hosszúnak bizonyul.

35
    Szöglethez jutnak a fővárosiak.

35
    Ez a sarokrúgás sem kerül be sehova, a rövidről könnyedén felszabadítanak a zöld mezesek.

36
    Csapkodó a játék, ez eddig a hazaiaknak kedvez.

37
    Ibrahimovic hámozza át magát egy védőn, szabálytalanul teszi mindezt.

39
    Keveset van a labda a hazaiaknál, igaz, egyelőre nem tud helyzeteket kidolgozni a PSG.

40
    Thiago Silva rúgja ki a játékszert, dobhat a Saint-Étienne.

42
    Ibrahimovic passza rövid, Maxwell nem tud elmenni a bal oldalon.

43
    Leült a meccs, jót fog tenni a szünet.

44
    Töredezett a játék, hátul adogatnak most a vendégek.

45
    Ibrahimovic passza visszapattan a svéd csatárra, kirúgás lesz belőle.

45+1
    Szöglet a végére, a vendégek végezhetik el.

45+1
    Nagyon gyenge a sarokrúgás, az ismétlés szintén, a félidő előtt már nem fogunk gólt látni.

Nagyon unalmas első játékrészen vagyunk túl, reméljük, felpörögnek a játékosok, mert nem ezt vártuk a rangadótól. A játékrész nagy részét a PSG uralta, ám ez meddő mezőnyfölénynek bizonyult csak. Igazán komoly helyzet nélkül kellett végigkövetnünk az első negyvenöt percet.

46

46
    Úgy néz ki, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

47
    Hamouma harcol ki szögletet a hazaiak javára.

47
    Sikerül kapu irányába juttatni a labdát a sarokrúgást követően, ám nem emelkedett a pulzus számunk ettől.

48
    Théophile Catherine első lövését blokkolják, az ismétlés jócskán mellé, fölé száll.

49
    Megnyomja a félidő elejét a Saint-Étienne, ismét szöglet lesz.

49
    Jöhet a következő, Erdinc fejelt a rövidről.

50
    Sikerül felszabadítaniuk a párizsiaknak a sarokrúgást követően.

52
    Matuidi adna középre, de már kint van a labda.

53
    Végre valami: Cavani lövése pattan meg, Ruffier magához öleli a labdát.

54
    Hiába emel Cavani a hálóba, lesről tette mindezt a PSG csatára!

55
    Kissé felpezsdült a játék, már most több dolog történt, mint az első játékrészben.

57
    Thiago Motta adja el a labdát a félpályánál.

58
    Théophile Catherine hosszú indítását nem érheti el Erdinc.

58
    Az eddigi legnagyobb helyzet: Verratti szöktetése után Ibrahimovic ziccerben lő, Ruffier lábbal hárít!

59
    11-es a vendégek javára! Kézzel ér bele Clément a labdába a sarokrúgás után!

60
    A PSG gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezet a PSG! ZLATAN IBRAHIMOVIC áll a labda mögé, a svéd játékos jobbal a jobb sarokba lő félmagasan! 0-1!
    IBRAHIMOVIC - 0:1

63
    Kisebb reklamálás után folytatódik a mérkőzés.

64
    Théophile Catherine beadásába David Luiz ér bele pocsékul, a labda felpörög, Mollo azonban nem találja el jól, nincs nagy helyzet belőle.

66
    A gól után is a PSG dominál, a párizsiak kezében van eddig a mérkőzés.

67
    Hátul passzolgatnak a vendégek, a Saint-Étienne nem támad le.

69
    Első hazai csere: Erdinc le, Saint-Maximin be.

70
    Ibrahimovic lövését blokkolják a hazaiak.

71
    33 méterről jöhet szabadrúgással a Saint-Étienne.

71
    Mollo beívelése nem talál társat.

72
    Lucas jó helyzetből a passzt választja, a labda Ibrahimovic és Cavani közé érkezik!

72
    Lucas (PSG) kapja az első lapot a PSG-nél.

73
    Szöglet lesz a hazaiak javára.

73
    Sikerül kicsúsztatni a játékszert a sarokrúgást követően.

75
    Első csere a párizsiaknál: Lucas helyén Pastore folytatja.

76
    Mi marad ki, te jó ég! Cavani lép ki Pastore labdájával, remekül, lehelet finoman emeli át a teljesen esélytelen Ruffiert, felső kapufa!

78
    A mérkőzés hajrájára visszaáll a PSG.

79
    Szöglet a hazaiak javára.

79
    Hamouma kis szöglete után gyenge lövés, kirúgás a végeredmény.

80
    Théophile Catherine lövi középre a játékszert, végül felszabadítanak a kék mezesek.

81
    Ibrahimovic sarkazása pontatlan.

82
    Marquinhos blokkol, hazai szöglet lesz.

82
    Hamouma egyre rosszabb sarokrúgásokat mutat be.

82
    Második hazai csere: Lemoine helyén N'Guémo játszik tovább.

82
    Utolsó hazai változtatás: Mollo le, Bamba be.

84
    Második PSG csere: Cavani le, Lavezzi be.

85
    Utolsó párizsi változtatás: Verrati helyét Cabaye foglalja el.

85
    Bamba lő jó 24 méterről, nem talál kaput.

87
    Próbálkozik a hazai alakulat, de továbbra is elmondhatjuk, komolyabb helyzet nélkül teszik mindezt.

88
    Thiago Motta (PSG) kap sárgát időhúzásért.

89
    Jó helyről jöhet szabadrúgással a Saint-Étienne, Hamoumát buktatta Cabaye.

89
    Hamouma az ívelést választja, nem talál meg vele hazai játékost.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Lavezzi centerezését Baysse füleli le.

90+2
    Durva megmozdulás, Ibrahimovic (PSG) nagyon csúnyán rátart Hamouma lábára, minimum sárga, de inkább piros lapos megmozdulás volt!

90+3
    Lavezzi teker a tizenhatoson kívülről, a hosszú alsó mellett hagyja el a játékteret a labda.

90+4
    Még engedi a játékvezető.

90+5
    Egy hazai beívelés a végére, kivágják a párizsiak.

Igencsak feledhető mérkőzésen vagyunk túl, a PSG csak és kizárólag a három bajnoki pontnak örülhet. A második félidő jól kezdődött, mondjuk az elsőnél nem volt nehéz színvonalasabb produkciót bemutatni. Zlatan Ibrahimovic belőtte a büntetőt a 60. percben, onnantól kezdve pedig gond nélkül megtartotta előnyét a címvédő. Cavani a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, ám a kapufa megakadályozta ebben, igaz, erre már nem is volt szüksége a fővárosi alakulatnak. (22:59:19)