Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:3 (1:0 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 5:4 (2:1 szétlövés után)
HC MIKRON Nové Zámky
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 26.01.2015, 18:00MOL Liga

A záró harmadban nagy offenzívába kezdett a hazai csapat, ennek eredmény négy gól volt Polc kapujában. Egygólos hátrányból tudott fordítani az Érsekújvár, így végül otthon tartotta a fontos három pontot és ötre növelte előnyét a nagy vetélytárs brassói csapat előtt a tabellán. Ezzel komoly lépést tettek az újváriak a harmadik hely megszerzéséjért a romániai túra előtt, ahol a Brassó otthonában mérkőznek az alapszakasz utolsó meccsén. Matematikai esélye még van a Brassónak, a harmadik hely sorsa Erdélyben fog eldőlni. (20:23:18)

60:00

59:56
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Az üres kapuba lőtte MAREK DUBEC az ötödik érsekújvári gólt. Gólpassz: Erik Weissmann, Martin Baron.

59:20
    Kiegészült a hazai csapat!

58:35
    Mihály kemény löketét a kékről védte bravúrral Krajčovič.

58:20
    Saluga lövése Krajčovič birtokában. Buli a hazai kapu előtt.

58:00
    Mihály lőtt fordulásból, kapásból, de blokkolták lövését, amely a védőhálón kötött ki.

57:30
    Hat emberrel próbálkozik a Brassó!

57:20
    Hazai kiállítás következik, közben időt kér a vendégek edzője.

57:00
    Nyomást gyakorol most a Brassó a hazai harmadban, Filip majd Saluga lövései suhannak el a hazai kapu mellett.

56:10
    Péter hiába várta egyedül Krajčovič előtt társaitól a pakkot, az nem érkezett meg, a hazai csapat jön ismét előre.

55:18
    Frolík lövése megpattan Polc kesztyűjén, majd Kowalczyk ismétel, de ő a kapu mellé durrant.

54:20
    A fiatal Tábi megy el szépen János mellett, végül a tapasztalt Obsut szereli.

53:35
    Pontatlan játék, brassói les.

53:00
    Teljes létszámban a Brassó.

52:25
    Felszabadít a brassói gárda, nem játszik jól előnyben most a Zámky.

51:30
    Nem tud felállni az érsekújvári csapat a vendégek harmadában, lövés nélkül eddig az előny.

50:52
    János kap két percet a brassói csapatból bottal akasztásért.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 21. Podstavek (O.Štefanka), 43. Bednárik (Šiška), 45. Faith (Hrudík, Frolík), 51. Frolík (Weissmann, Faith), 60. Marek (Weissmann, Baron) – 15. Saluga (Klouda, Filip), 25. Klouda (Saluga, Fodor)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek) – Huba (A), Ďurčo, Frolík, Weissmann, Faith (A) – Kowalczyk, Šiška, Podstavek, Marek Dubec (C), O.Štefanka – Baron, Hrudík, Brandis, M.Štefanka, Tábi – Leško, Král, Martin Dubec, Klobučník, Bednarik.

Edző: Ľubomír Hurtaj.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip (A), Obsut, Saluga, Klouda, Fodor – János, Hietamaki, Virág, Mihály (C), Molnár – Imecs, Nagy, Antal, Zsók (A), Petres – Mátyás, Bálint, Péter, Márton.

Edző: Jerry Björn Andersson.

Játékvezetők: Varjú, Kincses – Berger, Pálkövi.