Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:3 (1:0 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 5:4 (2:1 szétlövés után)
HC MIKRON Nové Zámky
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 26.01.2015, 18:00MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Hétfőn este az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésére korcsolyázik ki a HC Nové Zámky legénysége. A Brassói Farkasok csapatával méri össze erejét az érsekújvári gárda, majd február első napján, Brassóban rendezik a két csapat utolsó összecsapását. A harmadik helyet elfoglaló Érsekújvár jelenleg két pont előnnyel vezet a brassóiak előtt, és nagy valószínűséggel a két csapat egymáselleni hátralévő meccsein fog eldőlni a harmadik hely a tabellán.

Az érsekújváriak vásárnap a Megyeri úton kaptak ki 3-0-ra az újpestiektől, és fontos három pontot hullajtottak el, ezért mindenképp hárompontos győzelmet kellene hétfőn este aratniuk a Brassó csapata ellen, ami a végelszámolásnál akár hat pontot is érhet majd a harmadik helyért vívott harcban. Ezt nagyon jól tudják a brassóiak is, akik legutóbb a Jegesmedvék otthonában szenvedtek 4-2-es vereséget, ezért nagy csata várható az újvári csarnokban a tavalyi MOL Liga döntő résztvevői között. A mérkőzés helyszíni szöveges közvetítését, pár perccel este hat óra előtt kezdjük, itt az onlajnok oldalán.

A két csapat idénybeli egymáselleni meccsek eredményei:

2014.09.27. Corona Brasov – HC Nové Zámky 2-7
    2014.10.10. HC Nové Zámky – Corona Brasov 3-2 bü
    2014.11.29. Corona Brasov – HC Nové Zámky 7-1
    2014.12.05. HC Nové Zámky – Corona Brasov 4-3 bü

Edző: Ľubomír Hurtaj.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip (A), Obsut, Saluga, Klouda, Fodor – János, Hietamaki, Virág, Mihály (C), Molnár – Imecs, Nagy, Antal, Zsók (A), Petres – Mátyás, Bálint, Péter, Márton.

Edző: Jerry Björn Andersson.

Játékvezetők: Varjú, Kincses – Berger, Pálkövi.

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés

00:01

00:20
    Podstavek lövése a védőhálóra pattant, a buli a brassói kék vonal előtt lesz.

01:00
    Štefanka passzolt Podstavek botjára, aki egyből kapásból eresztett el egy lövést, de a vendég védelem blokkolni tudta a pakkot.

01:30
    Nagyon belekezd a hazai gárda, most Faith lövését védte Polc.

02:05
    Brandis is próbára tette Polc figyelmét, aki most a mamutjával védett.

02:50
    Weissmann került ígéretes helyzetbe Polc előtt, de ezt is hárítani tudta a brassói kapus.

03:20
    Nagy lövését blokkolták a védőhálóra, Krajčovič jobb oldalán lesz a buli.

03:49
    Az első kiállítások a meccsen, Molnár és Martin Dubec kapnak két percet.

03:55
    Rögtön a buli után Podstavek került helyzetbe Kowalczyk lövését követően, fonákkal lőtte Polc kapusba a ziccert.

03:57
    Hietamaki is lemegy két percre fogásért, nagy hazai lehetőség a gólszerzésre.

04:55
    Nagy hazai nyomás végén, sikerül kivágni a brassói csapatnak a pakkot.

05:23
    Frolík kap két percet a hazai csapatból, túl sok érsekújvári volt a jégen.

05:45
    Virág kemény lövését védi bravúrral Krajčovič.

05:53
    Faith is lemegy két percre bottal akasztásért.

06:17
    Obsut lövését tornázza ki Krajćovič a sarokba.

06:44
    Feláll a brassói gárda járatják a pakkot a hazai harmadban, keresik a rést a védelemben.

07:05
    Óriási ziccerben Molnár, Krajčovič az utolsó pillanatban hárított bravúrosan a mamutjával.

07:53
    Kiegészült az érsekújvári csapat, teljes létszámban játszanak a csapatok.

08:10
    Elhozza a hazai csapat a bulit, Štefanka indít támadást, de a brassóiak jól védik a területet, így máris a vendégek támadásban.

08:18
    Rengeteg a kiállítás az első nyolc perc alatt, most nagy és Petres kapnak két percet, így két percig kettős előnyben a Zámky!

08:45
    Kowalczyk bombája a plexire pattan, folytatódik a hazai nyomás.

09:46
    Weissmann kemény lövését védi Polc, kicsit pihenhet a Brassó, buli következik.

10:00
    Huba lövését csak kiütni tudja Polc, marad a Zámky a harmadban.

10:20
    Kiegészült a brassói gárda , kivédekezték a kettős hazai előnyt!

11:00
    Pontatlan hazai indítás, nem lesz tilos felszabadítás, addig gyorsan cserél a hazai gárda.

11:55
    János remekül helyezett lövését a lepkéssel védte Krajčovič.

12:20
    Antal kereste a társát a kapu előtt, de nem volt érkező ember, így elment a pakk a kapu előtt, jöhet a hazai csapat.

12:50
    Štefanka éles szögből a rövid sarkat célozta meg, de Polc figyelmes volt.

13:20
    Vendég tilos felszabadítás.

14:08
    A Brassó gólt szerzett!
    Ketten az egy ellen szöktek meg a brassóiak. Klouda remekül találata a kapu előtt MARTIN SALUGA botját, aki fonákkal helyezte be Krajčovič mellett a vendégek vezető gólját. Gólpasszok: Peter Klouda, Richard Filip.

15:02
    Weissmann kap két percet gáncsolásért.

15:30
    Klouda kemény löketét blokkolták a hazai védők.

16:15
    Remekül védekezik a hazai gárda, eddig nem tudott helyzetet kidolgozni emberelőnyben a Brassó.

17:05
    Kiegészült a hazai csapat, Weissmann ismét bekapcsolódott a játékba.

17:20
    Lesre korcsolyáztak a hazaiak.

17:35
    Frolík nyúlt bele ügyesen Weissmann belőtt korongjába, a pakk a kapuvas mellett csorgott el.

18:00
    Saluga és Klouda okoztak ismét huzatot a hazai védelemben, végül Šiška szabadított fel.

19:00
    Šiška passzolt jó helyzetbe Brandis botjára, aki nem tudta jól lekezelni a korongot.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

A hazai csapat nem tudta kihasználni két perces kettős előnyét, majd a 15-ik perc elején Klouda ugrott ki Salugával és megszerezték a vendégeknek a vezetést. Sok volt a kiállított játékos az első harmadban, de eddig jó a meccs. Teljesen nyílt a mérkőzés, hamarosan a második játékrésszel folytatjuk közvetítésünket.

20:01

20:10
    A vendégek hozták el a kezdő bulit

20:33
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Villámgyors hazai góllal indul a második harmad. Hosszú keresztpasszal indította Stefanka ALBÍN PODSTAVEKOT, aki nem adott esélyt Polc kapusnak, fonákkal emelte a hálóba az egyenlítő gólt. Gólpassz: Ondrej Štefanka.

21:30
    Petres került ígéretes helyzetbe, de a döntő pillanatban nem tudta jól lekezelni a pakkot.

22:22
    Újabb brassói helyzet a haza kapu előtt, létszámfölényben voltak a vendégek Krajčovič előtt, de Mihály elhibázta a lehetőséget.

23:05
    Ďurčo lövése suhant el a kapu mellett.

24:07
    Ismét a vendégek vezetnek. Klouda ugrott ki újfent Salugával, és ketten az egy ellen KLOUDA PETER nem hibázott. Krajčovič kesztyűje alatt talált a hálóba. Gólpasszok: Martin Saluga, Fodor Csanád.

25:00
    A hazai csapat most kisebb nyomást gyakorol a vendégek harmadában.

25:55
    Kowalczyk lövése Tábi elé pattan, aki az üres kapu mellé lövi a pakkot.

26:30
    Folytatódik a nagy hazai nyomás ezekben a percekben, mindent megtesznek az egyenlítő gólért.

27:25
    Faith kap két percet magas bottal való játékért.

28:00
    Baron vágja ki egész Polcig a korongot, újabb támadást indít a Brassó.

28:37
    Kiegyenlítődnek az erőviszonyok a pályán, Mihály kap két percet szabálytalan testjátékért.

29:00
    Weissmann vitte be a támadó harmadba a pakkot, máris feláll a Zámky.

29:30
    Teljes létszámban a hazai gárda.

30:00
    Antal szerez korongot emberhátrányban, majd kivágja Krajčovič elé, aki már indítja is társait.

30:40
    Mihály büntetése letelt, továbbra is marad az egygólos vendég előny.

31:04
    Most Klobúčnik kap két percet a hazai csapatból gáncsolásért. Brassói lehetőség a gólszerzésre.

31:30
    Virág fonákkal lőtt a kapu mellé, több volt ebben a helyzetben.

32:00
    Egyelőre jól védekezik hátrányban a hazai gárda.

32:33
    Obsut kemény lövése Krajčovič mamutjai között tűnik el.

33:05
    Kiegészült a hazai csapat, Klobúčnik újra a jégen.

33:11
    Saluga vágta fel Klobucnikot ziccerben, aki büntetőt kap.

33:11
    Polc kivédte Klobučník büntetőjét, marad az 1-2.

33:20
    Hosszú brassói indítás, de pontatlanra sikeredett, így tilos felszabadítás, Polc előtt a buli.

33:38
    A büntetőpadok nem tudnak kihűlni, most az érsekújvári Faith megy le ismét bottal akasztásért.

33:56
    Virág is lemegy a vendégektől két percre, magas bottal való játékért.

34:05
    A buli után FIlip megy el a jobb oldalon, majd lő, Krajčovič remekül véd. Szép hoki jelenet volt.

34:38
    Egy az egyben korcsolyázott Klouda Krajčovičra, aki a vállával védte a ziccert.

35:40
    Kiegészült a hazai csapat, 18 másodpercig előnyben a Zámky.

36:00
    A brassói csapat is teljes létszámban.

36:30
    Brandis lövését védte Polc, majd Zsolt indult meg szépen a jobb oldalon, de keményen szerelték a hazai védők, nem lesz kiállítás.

37:00
    Tábi verekedte be magát a kapu elé, majd fonákkal próbálta becsapni Polcot, aki a lepkéssel védte a ziccert.

37:30
    Ďurčo a kapu mögül indít újabb hazai támadást.

38:20
    Frolík lövését blokkolják, végül Polc lábvédőjén pattan meg a korong.

39:39
    Az utolsó percben a brassói Antal kap két percet bottal akasztásért.

40:00

Villámgyors góllal egyenlített a harmad elején a hazai gárda, majd három perccel az egyenlítő gól után Saluga és Klouda mentek el újfent ketten az egy ellen és visszaszerezték a vezetést. Ismét nagyon sok volt a kiállítás ebben a harmadban is. Nagy a harc a győzelemért, a záró harmad egészen biztos izgalmas lesz. Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk.

40:01

40:10
    Antal még több mint egy percig a büntetőpadon, hazai előnnyel kezdődik a harmadik harmad.

40:30
    Gyorsan felállt a hazai gárda a vendégek harmadában, egyelőre járatják a pakkot.

41:05
    Ďurčo ereszt el a kék vonalról egy kemény lövést, Polc a lepkéssel hárít.

41:30
    Kipattanó korong a nézőtérre, a játékvezetők kihozzák a kék vonal elé a bulit.

41:45
    Kiegészült a Brassó, Antal újra a jégen, kihúzták kapott gól nélkül a vendégek.

42:55
    Végül teljes létszámban egyenlít a Zámky csapata PATRIK BEDNÁRIK révén, aki Šiška lövésé után a kipattanót lövi be Polc lábvédői között. Gólpassz: Michal Šiška.

44:41
    Két percen belül fordít a hazai csapat! Ismét egy kipattanó korong Polc előtt, amit JURAJ FAITH fonákkal helyez a hálóba. Gólpasszok: Jakub Hrudík, Martin Frolík.

45:30
    Folytatódik a nagy hazai nyomás ezekben a percekben.

46:00
    Polc véd remekül egy takarásból leadott lövést.

46:30
    Kiváló a mérkőzés ezekben a percekben, a közönségnek megjött a hangja, nagy buzdításba kezdtek bele.

46:40
    Podstavek fekszik a jégen, Petres kap két percet palánkra lökésért, a közönségnek nem tetszik az ítélet, 2+2 percet reklamálnak.

47:00
    Ismét Saluga és Klouda szöktek meg az újvári védelemnek, ezúttal nem végződött góllal az akció.

47:40
    Sikerül kivágni Filipnek a korongot a brassói harmadból.

48:20
    Podstavek Hietamaki lábaiba lövi a pakkot, nem játszik jól most a hazai gárda emberelőnyben.

49:00
    Kiegészült a brassói csapat, kimarad a hazai előny.

49:20
    Kisebb vendég nyomás a hazai kapu előtt, Brandis tétovázott, nem tudta időben felszabadítani, így maradnak a vendégek a harmadban.

50:00
    Antal lövése megpattan, senki nem tudja hol a korong, a játékvezető megszakítja a játékot.

50:36
    Kettőre növeli a hazai csapat MARTIN FROLÍK révén az előnyét, aki a fekvő Polc fölött egy kontra végén helyezi a korongot a hálóba. Gólpasszok: Erik Weissmann, Juraj Faith.

50:52
    János kap két percet a brassói csapatból bottal akasztásért.

51:30
    Nem tud felállni az érsekújvári csapat a vendégek harmadában, lövés nélkül eddig az előny.

52:25
    Felszabadít a brassói gárda, nem játszik jól előnyben most a Zámky.

53:00
    Teljes létszámban a Brassó.

53:35
    Pontatlan játék, brassói les.

54:20
    A fiatal Tábi megy el szépen János mellett, végül a tapasztalt Obsut szereli.

55:18
    Frolík lövése megpattan Polc kesztyűjén, majd Kowalczyk ismétel, de ő a kapu mellé durrant.

56:10
    Péter hiába várta egyedül Krajčovič előtt társaitól a pakkot, az nem érkezett meg, a hazai csapat jön ismét előre.

57:00
    Nyomást gyakorol most a Brassó a hazai harmadban, Filip majd Saluga lövései suhannak el a hazai kapu mellett.

57:20
    Hazai kiállítás következik, közben időt kér a vendégek edzője.

57:30
    Hat emberrel próbálkozik a Brassó!

58:00
    Mihály lőtt fordulásból, kapásból, de blokkolták lövését, amely a védőhálón kötött ki.

58:20
    Saluga lövése Krajčovič birtokában. Buli a hazai kapu előtt.

58:35
    Mihály kemény löketét a kékről védte bravúrral Krajčovič.

59:20
    Kiegészült a hazai csapat!

59:56
    Az üres kapuba lőtte MAREK DUBEC az ötödik érsekújvári gólt. Gólpassz: Erik Weissmann, Martin Baron.

60:00

A záró harmadban nagy offenzívába kezdett a hazai csapat, ennek eredmény négy gól volt Polc kapujában. Egygólos hátrányból tudott fordítani az Érsekújvár, így végül otthon tartotta a fontos három pontot és ötre növelte előnyét a nagy vetélytárs brassói csapat előtt a tabellán. Ezzel komoly lépést tettek az újváriak a harmadik hely megszerzéséjért a romániai túra előtt, ahol a Brassó otthonában mérkőznek az alapszakasz utolsó meccsén. Matematikai esélye még van a Brassónak, a harmadik hely sorsa Erdélyben fog eldőlni. (20:23:18)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 21. Podstavek (O.Štefanka), 43. Bednárik (Šiška), 45. Faith (Hrudík, Frolík), 51. Frolík (Weissmann, Faith), 60. Marek (Weissmann, Baron) – 15. Saluga (Klouda, Filip), 25. Klouda (Saluga, Fodor)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek) – Huba (A), Ďurčo, Frolík, Weissmann, Faith (A) – Kowalczyk, Šiška, Podstavek, Marek Dubec (C), O.Štefanka – Baron, Hrudík, Brandis, M.Štefanka, Tábi – Leško, Král, Martin Dubec, Klobučník, Bednarik.