Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:3 (1:0 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 5:4 (2:1 szétlövés után)
szétlövés vége (2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
5:4 (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)
HSC Csíkszereda
hétfő 26.01.2015, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A Fradi nyerte a szétlövést, egy egészen elképesztően izgalmas meccs méltó lezárásaként. A hazaiak egy kemény, küzdős első harmadban megszerezték a vezetést, majd következett egy sokáig emlékezetes második játékrész, amiben minden volt: oda-vissza fordítás, kapuscsere, kihagyott büntető, emberhátrányos gól... A záró harmadban már-már úgy tűnt, az előnyét visszaszerző és magabiztosan őrző FTC megszerzi a létfontosságú három pontot, de aztán következett a hidegzuhany, vagyis a szeredai egyenlítés – igaz, a játék képe alapján megérdemelten. A hosszabbításban már nem esett gól, a Fradi pedig a szétlövésben legalább két pontot otthon tartott. Így jelenleg hárommal áll a holnap Debrecenben jégre lépő Újpest mögött, akiknek immáron a hátralévő három meccsükből egyetlen győzelem is elegendő a rájátszás bebiztosításához... Soha rosszabb meccset!

Köszönjük, hogy velünk tartottak, viszontlátásra! (21:32:35)

A Ferencváros Bp. ESMTK csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: KISS Á..

3. serie
    2:1
    Farkas Tamás vezeti kapura, de lövés előtt lecsúszik az ütőjéről a korong, így könnyű zsákmány Budainak! Vége!

Kiss Ákost lezavarják a jégről két perc fegyelmivel, odaszólt az ellenfél kispadjának.

3. serie
    2:1
    KISS Ákos előbb balra cselez, majd villámgyorsan visszahúzza, és a hálóba emel.

2. serie
    1:1
    MOLNÁR Zsombor jobbra cselez, majd az elfekvő Budai mellett laposan a hálóba tolja.

2. serie
    1:0
    Dubek próbálja meg felemelni a vas alá, de Ruczuj lepkéssel hárít.

1. serie
    1:0
    Satek egyenesen halad a kapu felé, majd Budaiba vágja a korongot.

1. serie
    1:0
    RAFAJ Attila balról kanyarodik középre, majd egy lövőcsel után elhúzza Ruczuj mellett, és a kapuba vágja.

Szétlövés kezdete.
    Büntetők előtti jégfelújítás

A Fradi kivédekezett fél percnyi 4 a 3 elleni emberhátrányt, majd egyik csapat sem tudta belőni a győztes gólt. Következhet az orosz rulett, vagyis a büntetők...

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:59
    Még egy szeredai tilos felszabadítás, elképesztő izgalmak...

64:35
    Spady nagy lövését fogja Budai bravúrral, a kipattanót kiütik.

64:15
    Rafaj lövi el a felezővonalról, Ruczuj lábbal kitolja.

63:30
    Kicsit széteső most a játék, mindkét csapat nagyon fáradt már.

62:21
    Megint Budai tenyerel rá egy korongra, némi csetepaté a hazai kapu előtt. Vibrál a feszültség a csarnokban...

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 9. Novak (Guren), 27. Moravec (Novak), 31. Moravec (Novak, Dubek), 40. Kiss Á. (Guren), utolsó bünt. Kiss Á. – 22. Bíró G. (Heffernan, Papp Sz.), 26. Heffernan (Bíró G., Bíró O.), 30. Spady (Satek, Farkas T.), 54. Mihály E. (Tranca)

2:1   Farkas T. (HSC)

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Moravec, Guren, Dubek, Novak, Rafaj – Hegyi Á., Cerny, Galló, Kiss G., Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. – Géczi, Revák, Hardi, Farkas, Mach
    HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Spady, Nagy I., Satek, Molnár Zs., Farkas T. – Papp Sz., Bíró O., Salonen, Heffernan, Bíró G. – Salló, Gecse, Molnár Z., Mihály E., Tranca – Geréb, Bíró M., Rokaly

Játékvezetők: STANO Peter, NOVAK Milan (SOLTÉSZ Áron, VAS Mátyás)