HC TWK Innsbruck – Fehérvár AV19 1:4 (vége)
HC TWK Innsbruck
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Fehérvár AV19
péntek 30.01.2015, 19:15 • Tiroler Wasserkraft Arena, Innsbruck • EBEL

Vége! Magabiztos játékkal győzött a meccset végig a kezében tartó Fehérvár AV19 az Innsbruck otthonában, így eldőlt, hogy egy fordulóval az EBEL alapszakaszának vége előtt a Volán megszerezte a tabella hatodik helyét, és ezzel 2011-12 után ismét résztvevője lett az automatikus playoff-részvételt jelentő felsőházi középszakasznak!

Így vasárnap a Znojmo ellen igazi gálamérkőzést lehet rendezni az ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban! Tartsanak akkor is velünk! (21:17:42)

60:00

59:31
    Wehrs lő centikkel az üres innsbrucki kapu mellé, így viszont tilos felszabadítás.

58:40
    Vendégek teljes létszámban. Továbbra is üres kapuval támad az Innsbruck.

57:21
    Hazai időkérés.

57:00
    Közben már 3-1-re vezet a Klagenfurt a Bolzano ellen – eldőlt!

56:40
    Vincze Pétert állítják ki, emberelőnyben az Innsbruck. Machreich helyén is mezőnyjátékos a jégen, így 6 a 4 ellen támadhatnak a hazaiak.

55:00
    Klagenfurtban a harmadik harmad első percében vezetést szerez a KAC – innen már nem lehet elveszíteni azt a 6. helyet!

51:20
    Kevesebb mint 10 perc van hátra a mérkőzésből. Közben két harmad után a Bolzano 1-1-re áll Klagenfurtban – nehezen elképzelhető, hogy ne legyen meg a Fehérvárnak a hőn áhított 6. hely...

45:29
    Hazai tilos felszabadítás.

43:09
    Hazaiak és vendégek teljes létszámban.

41:09
    4 a 4 ellen a jégen, Wehrs és Siddall kaptak egy páros kiállítást egy kisebb bunyóért.

40:43
    Az Innsbruck gólt szerzett!

BEECH szépít, még nincs vége a meccsnek!

40:01
    A szünetben kapust cserélt az Innsbruck. Munro helyén Machreich a hazai kapuban.

40:01

Parádés harmadot produkált a Volán! A fehérváriak hamar megduplázták az első játékrészben megszerzett előnyüket, majd az utolsó percekben villámgyorsan kétszer is mattolták Munrót, és így egyelőre "önerőből" ott vannak a tabella hatodik helyén, függetlenül a Bolzano eredményétől! Ami pedig ennél is jobb hír, hogy az innsbruckiaknak szinte momentumuk sem volt a meccsen, Rob Pallin fiai tökéletesen kontrollálják a játékot!

Már csak 20 perc választja el tehát a fehérváriakat az ünnepléstől! Folytatás hamarosan!

40:00

38:00
    A Volán gólt szerzett!

Őrület! VARGA ARNOLD, kilövi a felső sarkot Munro botos kesztyűje felett! Néggyel vezet a Volán!

37:27

ANDREW SARAUER, az újdonsült magyar válogatott ugrott ki egyedül, és lőtte be a harmadik fehérvári gólt! Karnyújtásnyi közelségben a playoff!

36:45
    Fehérvári tilos felszabadítás.

32:31
    Vendégek teljes létszámban.

30:31
    Sarauer kap két percet botfogásért, emberelőnyben az Innsbruck.

28:31

KOVÁCS CSABA ugrik ki, és lövi be a Fehérvár második gólját. Közel a felsőház, és a rájátszás!

26:06

22:00
    Hazaiak teljes létszámban.

20:01
    Közben kiderült, Valdix kapta a kiállítást az előző harmad végén.

20:01

Remek alapszakasz-kezdés után, kijőve egy kisebb hullámvölgyből, megjárva a tabella második helyét is, majd belezuhanva egy komolyabb hullámvölgybe, egy meccs erejéig még a legjobb hatból is kicsúszva várta az alapszakasz hajráját a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL-ben. A Volán most már jópár éves EBEL-története során először érhetné el a középszakasz előtt a legjobb hatot, és folytathatná a küzdelmeket a felsőházból. Ez azért is létfontosságú, mert az első hat helyezett számára garantált a rájátszásban való részvétel. Rob Pallin vezetőedző a villachi pofon, az 1-8 után átvariálta a sorokat, és a szezont remekül, pontözönnel kezdő, de fokozatosan a mezőnybe szürkülő Jeff LoVecchiótól is megvált a csapat, a múlt heti két hazai győzelem során pedig úgy tűnt, sikerült rendet tenni a fejekben.

Úgy alakult a helyzet, hogy a fehérváriaknak hátralévő két meccsükön egyetlen pont is elegendő, hogy biztosan megtartsák hatodik helyüket, és ezzel bejussanak a playoffba. Ehhez azonban a hónapok óta tartó idegenbeli negatív sorozatot kellene megtörniük Innsbruckban. Nos, remek úton járnak, egy harmad után magabiztosan vezetnek a Tiroler Wasserkraft Arenában. Folytatás hamarosan!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

20:00
    Kiállítást adtak az utolsó másodpercekben hazai oldalon, de közben letelt a harmad játékideje, így a Fehérvár emberelőnyben kezdheti majd a második harmadot.

11:21

09:21
    Ulmert küldik ki két percre fogásért, előnyben ismét a Volán.

08:37

02:50

KÓGER DÁNIEL lőtt emberelőnyös gólt! Ezzel az Innsbruck kiegészül.

01:52
    Fehérvári emberelőny, Siddallt küldik le magas botért.

00:01

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 41. Beech (Macaulay, Siddall) – 3. Kóger (Sarauer), 29. Kovács Cs. (Bartalis), 38. Sarauer (Banham), 38. Varga A. (Sikorcin, Benk)

HC TWK Innsbruck: Munro (Machreich) – Ross, Macaulay, Schennach, Beech, Siddall – Padevilla, Van Ballegooie, Huber, Valdix, Ulmer – Pittl, Stern, Holler, Olsson, Mossmer – Saringer, Hortnagl, Steinacher, Schramm
    Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Orbán A., Reiter, Kovács Cs., Bartalis, Marino – Ejdepalm, Varga A., Benk, Sikorcin, Vincze – Németh A., Erdély, Magosi

Játékvezetők: GEBEI Péter, Miroslav STOLC