Debreceni HK – Dab.Docler 1:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 6:2 (vége)
Debreceni HK
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Dab.Docler
péntek 30.01.2015, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

A mérkőzést a két kapus döntötte ma el. Janis Kalnins elképesztő bravúrokkal hozta a meccset csapatának, megérdemli a meccs legjobbja címet. Ezzel szemben Savva Borodin hiába védett végig kiegyensúlyozottan, potyája eldöntötte a mérkőzést. Ilyen a kapussors. Tényleg a legrosszabbkor hibázott az orosz, mert nagyon érett a DHK második gólja, amikor Pozsgai lövése becsúszott a bal alsóba. A lelkes hazaiak több helyzetig jutottak, de a ziccerek kihasználásán javítaniuk kell a debrecenieknek. A Dunaújváros nem lesz érdekelt a playoff első körében, de ennél mindenképpen több kell majd az elődöntőben Azariéktól.

Köszönöm mai megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (19:59:10)

Az utolsó perc a debreceni harmadban pörgött le, így esélye sem volt az egyenlítésre a hazaiaknak.

60:00

59:35
    Hazai időkérés.

59:35
    A hazai harmadban lesz buli.

59:25
    A debreceni harmadban tartja a korongot a DAB. Így nem tud lejönni Borodin.

58:13
    Voronov bombája Kalninsról jön ki.

56:58
    Hári találta meg Sijkát a kapu előtt, de utóbbi elütött a korong fölött.

56:47
    Sadikov emelésébe nem ér bele senki, így Kalnins le tudja húzni a pakkot.

56:43
    Kalnins véd megint magabiztosan.

56:22
    Az újvárosi támadók nem akartak kijönni a debreceni harmadból, így lest fújtak a sporik, sőt beviszik a bulit a vendégek kapuja elé.

55:33
    Megint Kaskov a főszereplő: ezúttal szép cselek után Kalnins szedi fel a pakkot az orosz elől az utolsó pillanatban.

55:19
    Kaskov esik el az újvárosi harmadban, de nincs újabb kiállítás.

54:58
    Galanisz veszélyeztetett emberhátrányban, de fölé lőtt végül.

54:20
    Ladányi lövését Kalnins védi, nincs kipattanó.

53:07
    Voronov húzott meg egy kockázatos cselt az újvárosi kék vonalon, de végül bejött, mert a nagy lendülettel érkező Somogyi Balázst kiállítják térdhasználatért két percre.

52:42
    Egyenlő létszám mellett tudott felállni a Dab.Docler, de Hüffner lövése végül a védőhálóban köt ki. Fellélegezhetnek a hazaiak.

51:45
    Hüffner lövésébe ért bele egy bot, de éppen mellé pattant a korong.

51:40
    Tilos felszabadítás: DHK!

50:57
    Dancsfalvi húzott el a jobb szélen, de a kapura kotort korongot megint magához öleli Kalnins.

50:04
    Kaskov nagy erejű lövése Kalnins lepkésében köt ki. Nagyon magabiztos a vendégek kapusa.

49:45
    Berta éles szögből Kalnins kesztyűjébe emel.

49:33

49:01
    Borodin lepkés kesztyűjében köt ki a korong.

Igazi momentumgyilkos gól volt ez. A lendületben lévő DHK lelkesedését teljesen visszavetheti ez a potyagól.

47:16
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    A hátvéd POZSGAI TAMÁS kapott passzt a semleges harmadban, a debreceni zónába érve megcélozta a hosszú alsót, a korong pedig Borodin mellett a hálóban kötött ki. Hatalmas kapushiba, egyszerűen mellényúlt az orosz hálóőr. Gólpassz: Szappanos Dávid, Gröschl Tamás.

46:38
    Kalnins kapja le a levegőből a korongot. Buli lesz, 6 másodperc még az előnyből.

45:55
    Kaskov ment el óriási lendülettel a bal szélen, keresztpasszát Hári hihetetlen módon kihagyta. Kalnins mamutja ért oda, de ez még így is belőhető lett volna.

45:40
    Peterdi tisztáz az emberelőny felénél.

44:57
    Nagyon pörög most a DHK! Berta lőtt takarásból, Kalnins nagyot védett.

44:44
    Kaskovot viszont Hruby Gellért bottal akasztotta, így újabb hazai emberelőny jön.

44:41
    Kaskov került ziccerbe, Kalnins remek ütemben szúrt ki a bárddal.

43:12
    A Debrecen gólt szerzett!
    Itt már Kalnins is tehetetlen! Néhány másodperc maradt még az emberelőnyből, amikor parádés játék végén KÖNCZEI ÁRON lőtt az üres kapuba két szép passz után. Gólpassz: Berta Ákos, Ladányi Balázs.

43:01
    Ladányi lövése után Csíkié a kipattanó, de Kalnins ezt is védi.

42:07
    Sadikov kapott remek passzt, de nem vette át jól a pakkot az orosz bekk, így tisztáztak előle a vendégek.

41:16
    Kaskov nagyon megetette Martine-t egy szép csellel, aki az orosz támadó után nyúlt, fogásért jár a két perc.

40:16
    A védőhálóban a korong, mivel Csíki emelte oda, ezért kihozzák a bulit a semleges harmadba.

40:09
    Tilos felszabadítás: DAB!

40:01

Megszületett a meccs első – és eddigi egyetlen – gólja Papp Viktor révén. A helyzet az első harmadhoz képest nagyon hasonló: a DHK előtt több helyzet adódott, de Kalnins eszén ma eddig nem tudtak túljárni a hazaiak. A szünet után talán kicsit szerencsésebb lesz a DHK, ellenkező esetben az sem elképzelhetetlen, hogy az Acélbikák kapusa kapott gól nélkül hozza le a meccset.

40:00

39:41
    A nézőtérre repült korong után középen lesz buli.

39:39
    Dancsfalvi ezúttal lőtt, Kalnins nagyot védett.

39:37
    Dancsfalvi rosszul veszi át ziccerben Ladányi passzát.

38:09
    Emelianov passza elérhetetlennek bizonyult Hári számára. Tilos felszabadítás.

37:36
    Borodinnál a korong a másik kapu előtt. Bedobás lesz.

37:30
    Vaszjunyin alapvonalról leadott lövése jött ki Kalninsról.

36:55
    Kalnins tenyerel rá a kapuja előtt pattogó korongra.

36:20
    Kalnins védése után a vendégek harmadában lesz buli.

36:00
    Galanisz pöccintette kapura Azari remek passzát, Borodin reflexből védett.

35:34
    Sijka védekezett jól, megint felszabadul a debreceni kapu.

34:46
    Azari lövését Emelianov blokkolja.

34:30
    Peterdi volt lesen, nem tud felállni a DAB.

33:55
    Barabás László volt fegyelmezetlen, akasztásért jár a két perc.

33:24
    Hruby állítja meg Sijkát kőkeményen a vendégek kék vonalán. Nagy ütközés volt!

32:53
    Debreceni les miatt áll meg a játék.

32:13
    Ladányi lőtt váratlanul, a Kalninsról kipattanót Berta elől tisztázzák a vendégek. Néhány másodperc múlva megint Kalnins védi Ladányi lövését.

31:12

30:30
    Csíki és Somogyi mennek bele egy adok-kapokba a debreceni sarokban.

29:02
    Tőkési kapott óriási ütközést, lenn is maradt pár másodpercig a veterán bekk.

27:30
    Majdnem jött a válasz a másik oldalon, de a Kalninsról kipattanó nem debreceni játékoshoz került.

27:01
    Szappanos Dávid került nagy helyzetbe Nagy Richárd remek keresztpassza után, ekkor még Borodin nagyot védett, de a kipattanót PAPP VIKTOR laposan a debreceni kapuba kotorta.

26:42
    Berta előtt megy el centikkel a centerezés.

26:12
    Sijka lőhetett jó helyzetből, de Kalnins nagy bravúrral tolta ki a a botos kesztyű segítségével a korongot.

25:55
    A védőhálóban köt ki a palánk mentén körbelőtt korong. Középen lesz buli.

25:36
    Vaszjunyin lőhetett közvetlen közelről, de Kalnins megint a mamutját használta a védéshez.

25:22
    Lecsúszott Martine ütőjéről a passz, így tilos felszabadítás lett belőle.

24:07

23:24
    A debreceni első sor alakított ki gólhelyzetet, és bár Ladányi jó lövőhelyzetben inkább passzolt, végül Könczei előtt adódott lehetőség. Kalnins szépen védte a fonákemelést.

23:06
    Ladányi centerezése nem jut el Bertáig.

22:39
    Azari ígéretes lövését blokkolja Tőkési, így a kapu mellé csúszik a pakk.

21:35

21:17
    Borodin véd szépen a másik oldalon.

21:02
    Kalninsnak kell nagyot védenie, meg is teszi.

20:47
    Peterdi kapott nagy passzt a kapu előtt, de egyszerűen mellé perdítette a korongot.

20:11
    Hüffner távoli lövése száll fölé, a plexiről visszajön a pakk, és marad a debreceni harmadban.

20:01

8:6 a kapuralövések aránya a hazaiak javára, a számok is alátámasztják tehát, hogy több kísérletre lesz szükség Kalnins, illetve Borodin mattolásához.

Lendületes, hajtós első harmadot láthatott a debreceni publikum. Gól ugyan nem született, de helyzetek adódtak, főleg a debreceniek előtt. A két kapus hozza eddig megszokott formáját, talán több kapuralövéssel, nagyobb nyomással érdemes próbálkozniuk a támadóknak.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:12
    Borodin tolja ki Pozsgai életerős, de éles szögből leadott lövését.

18:23
    Borodin jegeli a pakkot megint, mielőtt odaérnének a vendég támadók.

18:19

17:55
    Kaskov és Sychov vezethettek kontrát egy védő ellen, a mintaszerű passz után Sychov lövése megy mellé. Nagy helyzet volt.

17:41
    A vendégek felszabadítása a palánkról egészen Borodinig csúszik, aki inkább rátenyerel a pakkra.

17:04
    Az utóbbi percekben aktívabb a DAB, de veszélyhelyzetet nem tudnak kialakítani a vendégek. Megint Borodinnál a korong egy erőtlen lövés után.

15:20
    Megint Martine lő középről, de ezt is tisztán látta Borodin.

14:15
    A debreceni kontratámadás végén Dancsfalvi lövését védi Kalnins.

13:32
    Galanisz beemelt korongja éri a tetőszerkezetet. Középen lesz buli.

12:15
    Kalnins üti ki a védőhálóba Dancsfalvi belőtt korongját.

11:38
    A semleges harmadban lesz bedobás.

11:06
    Sychov lövése a blokkon megpattant, Kalnins hatalmas bravúrral védett a mamuttal visszaérve, majd azonnal Könczei ismételt, de már nem tudta eléggé felemelni Kalnins mamutja fölött a pakkot. Két nagy védés!

10:12
    Sijka, Vaszjunyin és Dancsfalvi szorították be fél percig az Újvárost, de lövőhelyzetig nem jutott a trió.

08:42
    Somogyi lő fölé lendületből érkezve.

07:50
    Ladányi szerzett korongot a támadó harmadban, kissé kiszorított szögből a jobb alsót célozta, de Kalnins a mamuttal védett.

07:32
    Mestyán lőtte bokán Dancsfalvit, tisztáznak a kissé beszoruló hazaiak.

07:12
    A vendégek kispadján landolt a korong, emiatt lesz buli Kalnins jobb keze felől.

06:24
    Martine lőhetett tisztán középről, de nem ért bele senki a kapu előtt, így pedig nagyon gyenge lett a lövés. Borodin könnyedén fogta.

05:44
    Hiába próbál cserélni a fáradt DHK-sor, a tilos felszabadítás miatt maradniuk kell Könczeiéknek.

05:14
    Szepessy lő mellé egy létszámfölényes dunaújvárosi támadás végén.

03:56
    Az első játékmegszakítás egy debreceni les. Aktívan kezdődik a mérkőzés. Ha nem is estek egymásnak a csapatok, látható a felszabadultság a feleken.

02:51
    Könczei ütközi a palánkra Pozsgait.

01:25
    Gyönyörű összjáték után Hári passzát Sychov nem tudja a kapuba pofozni. Az utolsó védő mentett az orosz szélső elől.

00:48
    Pozsgai szerelte szépen Könczeit, aki ígéretes helyzetben kapott volna korongot.

00:01

Fehér-fekete összeállításában a Dab.Docler, szokásos piros-fekete szerelésében a DHK.

A DHK a hátralévő két mérkőzésén tulajdonképpen tét nélkül készülhet a rájátszásra, hiszen már biztosan az ötödik helyen végez az újonc az alapszakasz lezárultával. A vendég DAB valamivel motiváltabb lehet, hiszen akár még az alapszakasz bajnoka címet is elnyerhetik Galaniszék, de ahhoz két meccsen négy pontot kellene ledolgozniuk a listavezető Miskolccal szemben. Veszítenivalója egyik csapatnak sincs, így remélhetőleg felszabadult játékot, és jó mérkőzést láthatnak a kilátogató nézők. Külön csemege lehet a parádés statisztikákkal bíró kapusok (Janis Kalnins és Savva Borodin) párharca, ezen dőlhet el talán a mérkőzés is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 44. Könczei (Berta, Ladányi) – 28. Papp (Szappanos, Nagy), 48. Pozsgai (Szappanos, Gröschl)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Ladányi (C), Könczei (A), Hári – Sadikov, Voronov, Kaskov, Berta, Sijka – Tőkédi, Prakab, Dancsfalvi, Vaszjunyin (A), Sychov – Wéber, Okos, Barabás

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Dab.Docler: Kalnins (Hajek) – Pozsgai (A), Hüffner, Galanisz, Azari (A), Szappanos – Martine, Mestyán, Peterdi, Gröschl (C), Eskelinen – Nagy R., Hruby, Somogyi, Szepessy, Papp V. – Dörök, Magosi, Léránt