Debreceni HK – Dab.Docler 1:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 6:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
UTE Újpest Budapešť
péntek 30.01.2015, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A mérkőzés végét jelző dudaszót követően nagy ünneplés veszi kezdetét, hiszen ezzel a győzelemmel matematikailag is biztossá vált, hogy a Miskolci Jegesmedvék nyerték a MOL Liga 2014-2015-ös szezonjának alapszakaszát! A miskolciak ma visszafogott játékkal, egy nem túl elszánt Újpestet vertek 6-2-re, így már készülhetnek is az elődöntőre.
    Az Újpest a vereség ellenére szintén esélyes a rájátszásra, ám ehhez még vár rájuk egy komoly erőpróba vasárnap a DAB ellen.
    Miskolcról tehát legközelebb az elődöntővel jelentkezünk, kísérjék figyelemmel addig is a MOL Liga küzdelmeit és természetesen tartsanak velünk akkor is! Kellemes hétvégét kívánok, köszönöm a figyelmet! (21:09:22)

60:00

59:30
    Cohen passzából Dansereau nem tudott végül lőni.

59:14
    Gőz engedi ki a harmadból véletlenül a korongot, majd viszi vissza, les.

57:47
    Jussi Tapio kap még egy kiállítást a hajrára palánkra lökésért.

56:56
    Az Újpest gólt szerzett!
    Rögtön válaszol a bekapott gólra és szépít az Újpest! A miskolci védelem kihagyását kihasználva HODOS robog el a jobb szélen, majd öt méterről lő, a korong pedig a hibázó Duschek mellett a jobb felső sarokban köt ki. 6-2!

55:56
    A Miskolc gólt szerzett!
    Szépen kijátszott akció, Keegan Dansereau a kapu mögül passzol ZACHARY COHEN elé, aki kapásból tüzel három és fél méterről, Ágoston lábát még érinti a korong, de így is utat talál a bal alsóba! 6-1!

55:21
    Dansereau tette maga elé lendületből, lábbal a korongot, majd öt méterről lőtt, mellé.

54:25
    Kiss Dániel kap egy kétperces büntetést gáncsolásért.

53:27
    Láda Balázs lövésébe Sommer ér bele, a korong a palánk fölé pattan.

52:45
    Durak reklamál nagy vehemenciával, mígnem kap egy 10 perces fegyelmi büntetést, így az ő meccse véget is ért.

52:26
    Kiss Dánielnek sikerül középről kapura irányítania a korongot, de rőt már nem tudott vinni a lövésbe.

51:58
    Tóth centerezésére nem volt érkező a kapu előtt.

51:05
    Dudas veszélyes löketét blokkolta Lindgren a kapu előtt.

50:23
    Popovics lövése pattan kapu felé, Ágoston volt résen a bal alsónál.

49:51
    Roczanov távoli kísérletét szépen védte Ágoston.

49:09
    Ezúttal viszont Ágoston is tehetetlen volt! Tyler Metcalfe lőtt a jobb szélről, a kapusról lecsorgott a labda, GŐZ BALÁZS pedig jókor érkezett és fél méterről bepaskolta a korongot a kapuba! 5-1!

48:55
    Hajós és Metcalfe kísérletezett közvetlen közelről, Ágoston mindkettőt védte.

48:29
    Lindgren blokkolta Sagert durrantását.

48:16
    Hajós és Tóth szép összjátéka végén utóbbi próbált gólt lőni másfél méterről, de a kilépő Ágoston jól zárta a szöget.

47:10
    Elomo kap két percet fogásért.

46:45
    Elomo cselezi be magát a kapu elé, de még mielőtt lőhetett volna, Dósa kipiszkálta előle a korongot.

45:49
    Durak lő távolról, Duschek ölében landol a pakk.

45:30
    Roczanov próbálja közelről begyötörni a bal szélen a rövidre a korongot, de Ágoston útját állja.

45:08
    Dansereau kínálja meg egy lökettel Ágostont hat méterről, a kapus magabiztosan véd.

44:21
    Újra három van közte! BECZE TIHAMÉR szerzi meg saját harmadában a korongot, rávezeti a lemaradó védők mellett Ágostonra, majd higgadtan a bal felsőbe lő! 4-1!

42:49
    Szépít az Újpest! Teemu Elomo passzol JUSSI TAPIO elé, aki a bal szélről, éles szögből bevágja a korongot Duschek mellett! 3-1!

42:40
    A védők figyelmetlensége folytán szerez könnyű korongot Roczanov, majd lő négy méterről, Ágoston véd nagyot.

41:35
    Pichler jobb szélről leadott lövését védte Duschek szép mozdulattal.

40:40
    Becze tüzel középről, öt méterről kapu fölé, a korong a palánkról egészen a kapu elé pattant vissza, de onnan a védők el tudták takarítani.

40:12
    Elomo bombáz hat méterről, nem sokkal mellé.

40:01

Megérkeztek a jégre a főszereplők, egy perc és folytatódik a találkozó!

A második harmad se hozott komoly izgalmakat, Popovics egyéni akciója révén nőtt a hazaiak előnye, így alig maradt nyitott kérdés a harmadik játékrész előtt. Az Újpest emberelőnyből is gólt kapott, ezek után szinte már csodára lenne szükségük, hogy szorossá tegyék még ezt a meccset. Tartsanak velünk a harmadik harmadban, negyedóra múlva kezdődik!

40:00

39:33
    Turbucz távoli lövését védi könnyen Duschek.

38:43
    Csanyi passzol a kapu elé, Duschek veszi birtokba a korongot.

37:05
    Hajós száguld a jobb szélen, centerez Tóth elé, aki egy hajszállal lemarad a korongról.

36:51
    Lindgren lövése Duschek lábáról perdül a palánkon túlra.

36:23
    Popovics passzát nem tudta maga elé tenni Ritó, így elúszott a lehetőség egy jó lövőhelyzetre.

35:47
    Kiss centerezése nem talál csapattársat, elsuhan a kapu előtt.

35:00
    Becze köröz a koronggal az újpesti kapu körül addig, míg végül sikerül leszerelnie őt a védelemnek.

34:05
    Gőz centerezését próbálta meg kapura terelni Cohen, sikertelenül.

33:00
    Tapio készít le Elomonak, aki azonban elég sután találja el a korongot, így ez lövésnek sem nevezhető.

32:26
    Dansereau cselezi be magát jobbról középre egy remek mozdulattal, de aztán egy pontatlan passzal elrontja az addigiakat.

31:38
    Turbucz lövését fogja Duschek gond nélkül.

31:06
    Turbucz borítja fel elég gyanúsan Gőz Balázst, de nincs szabálytalanság, nincs büntetés.

30:19
    Gőz keresztpasszáról marad le Fliszár, de érkezik Szilágyi, aki nyolc méterről, kapásból tüzelt, nem sokkal kapu mellé.

29:50
    Boyle emeli fel a korongot félpályáról, Ágostonnak meg kell fognia.

29:28
    Nem történt semmi, folytatódhat a játék.

29:28
    Durak marad lenn egy kicsit a jégen, aztán feláll, de a játékot már megszakították. Heves vita kezdődik a történtek rekonstruálásáról.

29:00
    Dudas bombáz a kék vonalról, a blokkról vágódik le a lövés.

28:37
    Sommer bombázza ki kapuja előteréből a pakkot, Duscheknek kell megfognia a másik oldalon.

27:30
    Csanyi lő takarásból, öt méterről, Duschekről kijött a korong, de Vojtkó eltakarította a veszélyzónából.

26:19
    Kialakul egy kisebb balhé Ágoston kapuja előtt, de a játékvezetők határozott fellépése elejét veszi a komolyabb harcnak, így folytatódhat a játék.

25:45
    Kiegészül a Miskolc.

24:46
    Emberhátrányban növeli előnyét a Miskolc! A pontatlankodó és lassú újpestiektől POPOVICS PATRIK szerzett korongot saját kapuja előtt, majd végigszáguldott a pályán és három méterről gyönyörűen kilőtte a jobb felső sarkot! 3-0!

24:09
    Lindgren ágyúz a kék vonalról, Boyle blokkol a kapu előtt.

23:33
    Jön a meccs első büntetése: Vojtkó Mátyás két percre ül le testreütésért.

23:01
    Csanyi tüzel hat méterről, csak egy kicsivel kapu mellé.

22:50
    Vojtkó lő távolról, nem túl erősen, Ágoston védi is könnyedén.

21:41
    Hajós lő két méterről, fordulásból, de Ágostonnak nem okoz gondot.

21:26
    Tilos felszabadítás Hegyi Ádámtól.

20:34
    Boyle távoli lövése kerüli el jócskán a kaput.

20:01

Újra a játéktéren a csapatok, egy perc és folytatódik a találkozó!

Az első harmadban a hazaiak domináltak, aminek az első tíz percben két góllal is nyomatékot tudtak adni. Ha Ágoston Olivér nem védene remek formában, már nagyobb is lehetne a különbség, így azonban még adott a lehetőség a feltámadásra. Ehhez azonban jelentősen fel kéne javulnia a vendégcsapatnak, ám hogy ez sikerül-e, azt a következő játékrész során tudhatjuk meg, tartsanak velünk negyedóra múlva a folytatásban!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:54
    Fliszár és Ritó veszik célba a kaput, de Ágostont nem tudják kizökkenteni.

19:23
    Lindgren lőhet hét méterről, de a jobb kapuvas mellé bombáz.

18:55
    Roczanov passza után Miskolczi tüzel hat méterről, Ágoston véd.

18:23
    Hajós, Tóth és Dansereau folyamatos rettegésben tartja az újpesti védelmet, de Ágoston kisebb bravúrral ismét megvédte csapatát az újabb góltól.

17:55
    Hajós passzából Dansereau lő középről, Ágoston nagy védést mutat be.

17:40
    Boyle lökete után Ágoston védett, ám alig találta meg maga alatt a korongot.

16:50
    Pontos keresztpassz után Tapio lőtt tisztán, három méterről, kapásból, Duschek bravúrral ért le a löketre.

16:07
    Ritó jutott váratlanul koronghoz a kapu előterében, de nem tudta már elhúzni a kapus mellett, Durak visszaért és szerelte.

15:30
    Dósa lő a bal szélről, Ágoston könnyen üti ki a pakkot.

15:06
    Ezúttal Vojtkó gondolt egyet és tüzelt majdnem félpályáról, Ágoston simán kapta el a korongot.

14:40
    A jobb szélen két lövőcsel után öt méterről lő Elomo, de Dósa blokkjában elakad a kísérlet.

13:48
    Sommer takarásból lő, de nem talál kaput.

13:15
    Folyamatos tűzijáték az UTE kapuja előtt, de se Metcalfe, se Becze nem tudta belőni közvetlen közelről. Ágostont a szerencse is segítette, de megúszta az akciót gól nélkül.

12:50
    Becze szúrja kapura hat méterről a pakkot, Ágoston nagyot védett lábbal.

12:34
    Metcalfe csinált meg egy elegáns cselt, de a tömörülő védelemtől nem tudott lőni.

11:55
    Elomo csinált meg egy cselt a felezővonalnál, majd egészen messziről lövésre szánta el magát, de a kaput nem tudta eltalálni.

11:18
    Sagert lő messziről, Ágoston fogja simán.

11:05
    Fekti lódult meg a jobb szélen, Sagert remek mozdulattal szerelte, mielőtt még lőhetett volna.

09:57
    Pichler lő három méterről, fordulásból, Duscheknek ez sem okoz gondot.

09:20
    Csanyi lőtt a jobb szélről, kissé kiszorított helyzetből, Duscheknek kellett nagyot védenie.

08:08
    Már kettő a hazaiak előnye! Becze Tihamér szerzett megint korongot a kapu mögött a bambuló hazai védőktől, majd az érkező ZACHARY COHEN elé tálalt, aki kapásból kilőtte a bal alsót! 2-0!

07:17
    Becze szerzett szemfülesen korongot Zalaváritól veszélyes területen, de kapu elé tett passzáról Cohen egy picivel lemaradt.

06:43
    Csanyi vállalkozott lövésre tizenegy méterről, de jócskán elkerülte a kaput a pakk.

05:30
    Szép összjáték és egy remek csel után Miskolczi került helyzetbe, önzetlenül passzolni akart, de Láda Balázsnak picit hosszú lett az átadás.

04:16
    Tóth centerezéséről marad le Hajós egy kicsivel.

03:19
    Vezet a hazai csapat! Becze Tihamér tért ölelő passzát Zachary Cohen balról, hajszálpontosan tálalja TYLER METCALFE elé, aki két méterről a jobb alsóba helyez! 1-0!

02:48
    Elomo jobbról, éles szögből lő kapura, Duschek védi.

02:00
    Láda Balázs került ziccerbe, de nem tudta elhúzni a kilépő Ágoston mellett a korongot.

01:49
    Láda Balázs passzol balról Miskolczi elé, akinek egyet igazítania kellett, majd tüzelt, egyenest Ágoston kesztyűjébe.

01:08
    Lindgren kínálja meg egy félmagas, távoli lökettel Duscheket, aki magabiztosan fogja a pakkot.

00:15
    Azonnal támadásban a Miskolc, Cohen előbb éles szögből lő kiszorítva, majd sokkal jobb helyzetből, Dudas passzát követően, de Ágoston mindkétszer védeni tudott.

00:01

A játékosok és a játékvezetők megérkeztek a jégre, egy percen belül kezdődik a találkozó. A lelátón mintegy ezer néző foglal helyet, az Újpestet körülbelül tíz szurkoló kísérte el.

Miskolc JJSE: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Metcalfe – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Roczanov, Láda B., Miskolczi – Szilágyi, Láda P., Popovics, Ritó, Fliszár
    vezetőedző: Majoross Gergely

Újpesti TE: Ágoston (Szabó) – Durak, Kiss D., Tapio, Coleman, Elomo – Lindgren, Hegyi, Dömötör, Csanyi, Pichler – Zalavári, Garbacz, Reiter, Turbucz, Szűcs – Sommer, Fekti, Hodos
    vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Halassy, Varjú – Berger, Vas.

Kettő forduló és nyolc mérkőzés van még hátra a MOL Liga 2014-2015-ös szezonjának alapszakaszából. A lényegi kérdések már majdnem eldőltek, pénteken Miskolcon legalább egy, vagy akár két újabb kérdésre is végleges választ kaphatunk: ha a Jegesmedvék pontot szereznek, megnyerik az alapszakaszt, ha az Újpest távozik ponttal Miskolcról, akkor biztosítja helyét a rájátszásban. A két körülmény nem zárja ki egymást, így egy rendes játékidőbeli döntetlen mindkét csapatnak kedvezne, ám az kizárható, hogy ebben a felfogásban lépne jégre bármelyik együttes.

Ha abból indulunk ki, hogy a Miskolcnak toronymagasan a legjobb gólkülönbsége van, és számításba vesszük, hogy eddig két meccsen tizenöt gólt rámoltak a lilák kapujába hazai pályán (miközben egyet kaptak), akkor fel sem merülhet, hogy éppen akkor veszik félvállról feladatukat, amikor egyre élesebbnek és jobbnak kell lenniük.
    Bár a négypontos előnyük is megnyugtatónak mondható, az már egészen biztos, hogy a rájátszás első körét kihagyják, így kulcsjátékosaik pihentetése helyett inkább formában tartásuk lehet a fontos, ami nem sok jót ígér a fővárosiaknak. Szintén fontos a hazaiak szempontjából, hogy önbizalmukat növeljék, miután zsinórban másodszor is kapituláltak a fő rivális DAB ellen. Ennek érdekében biztosra vehetjük, hogy az első pillanattól a szokásos gólra törő és keményen letámadó arcát fogja mutatni a borsodi alakulat.

Az Újpest tehát ellenfele gyengélkedésében aligha, saját formájában annál inkább bizakodhat. Múlt héten szerdán még kikaptak ugyan az ősi rivális FTC-től, ám azóta rátaláltak a győzelem útjára, 4-1-re verték a Brassót, 3-0-ra a címvédő Érsekújvárt, majd hétfőn Debrecenből is elhoztak két pontot (2-1, büntetőkkel), így tartani tudták a távolságot a rájátszásért kétségbeesetten küzdő Fraditól. Ha sikerül meglepniük a Miskolcot és folytatniuk a remek szériát, már pénteken bebiztosíthatják helyüket a rájátszásban.

Az alapszakasz véghajrájának hamisítatlan hangulata várja tehát a csapatokat és a nézőket Miskolcon, valamint Olvasóinkat is, ha velünk tartanak pénteken 19 órától!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 4. Metcalfe (Cohen, Becze), 9. Cohen (Becze), 25. Popovics (Sagert, Gőz), 45. Becze, 50. Gőz (Metcalfe, Tóth), 56. Cohen (Dansereau, Dudas) – 43. Tapio (Elomo, Lindgre), 57. Hodos (D., Reiter)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Metcalfe – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Roczanov, Láda B., Miskolczi – Szilágyi, Láda P., Popovics, Ritó, Fliszár

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Szabó) – Durak, Kiss D., Tapio, Coleman, Elomo – Lindgren, Hegyi, Dömötör, Csanyi, Pichler – Zalavári, Garbacz, Reiter, Turbucz, Szűcs – Sommer, Fekti, Hodos

Játékvezetők: Halassy, Varjú – Berger, Vas