Szolnok – NKSE-Jászberényi FC 4:0 (vége) | Hódmezővásárhelyi FC – SZEOL SC 1:3 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Békéscsaba 0:1 (vége)
Győr – 1. FC Slovácko 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Bohemians 1905 4:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
4:2 (2:1)
Bohemians Praha 1905
szombat 31.01.2015, 14:00 • Antalya Stadion, Antalya, Törökország • Felkészülési mérkőzések

Egy szoros első félidő után a másodikban kivégezte az ellenfelét a Fradi végérvényesen.

Jobbak voltak ellenfelüknél, több helyzetük volt, egyénileg és csapatként is feléjük nőttek, tehát biztató jelek Törökországból!

Köszönöm, hogy velünk tartottak! (15:44:41)

90

86
    Nalepa kap sárga lapot.

85
    A Bohemians 1905 csapata gólt szerzett! A 85. percben egy jobb oldali szabadrúgás után nagy kavarodás alakult ki a kapunk előtt, a labdára SKERLE csapott le, és közelről a hálóba lőtt (4-2)!

78
    A Fradi gólt szerzett!
    LAMAH duplázik! Kicselezett két védőt is a tizenhatoson belül majd a léc alá vágta!

74
    LAMAH lépett meg a védők szorításából és a hálóba lőtte a labdát!

69
    A 69. percben Lamah ment el szépen a jobb oldalon, majd laposan középre gurított, Lauth érkezett, lőtt, de labdája egy védőről szögletre pattant.

62
    Dibusznak a második félidőben három átlövést kellett hárítania, de egyik sem okozott neki komolyabb gondot.

57
    Négy perccel később Busai kapott remek labdát a tizenhatoson belül a jobb oldalon Lamahtól, de játékosunk kissé kisodródott, így kiszorított szögből kellett lőnie – Svenger szögletre mentett.

53
    Az 53. percben Lauth lépett ki ziccerben, 18 méterről lőtt, de kísérlete elkerülte a kaput. Hatalmas lehetőség volt...

48
    Továbbra is a fradi birtokolják a labdát és irányítják a játékot, azonban védenie Dibusznak kellett Cicman 17 méterről megeresztett bombaerős lövésénél.

46

A félidőre ferencvárosi vezetéssel vonulhatnak a csapatok.

A félidő első szakaszában, inkább az első 15 percében még a cseh csapat tudott irányítani. Voltak helyzeteik, de egyik sem volt annyira komoly, természetesen a gólt leszámítva.

A félidő további részében azonban már végig a magyarok uralták a meccset, ez az eredményességben meg is látszott előbb Somalia, majd Mateos révén.

Maradjanak velünk!

45

43
    A félidő hajrájában Pauschek eresztett meg egy életerős lövést a kaputól 22 méterről. A labda a kapu jobb felső sarka mellett zúgott el nem sokkal.

40
    Egy veszélytelen cseh-fejes kerülte el a kapunkat. A Bohemians a gól óta nem tudott áthatolni a védelmünkön.

35
    A 35. percben Hajnal lőtt a bal felső sarok mellé egy kipattanó labdát. Szép kísérlet volt!

32
    MATEOS helyezi fel a balfelső sarokba a labdát! Fordít a Fradi!

Koppány Veres

Gólok: 15. Somalia, 32. Mateos, 74. Lamah, 78. Lamah – 14. Mikus, 85. Skerle

Lapok:   86. Nalepa (FTC)

Ferencvárosi Torna Club: FTC, I. félidő: Dibusz – Csilus Á., Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Haris – Somalia, Hajnal, Kukuruzovic – Böde
    FTC, II. félidő: Dibusz – Ramírez, Nalepa, Batik, Dilaver – Cukic, Busai – Lamah, Gera, Nagy Dániel – Lauth

Cserék: Vezetőedző: Thomas Doll

Bohemians Praha 1905: Svenger – Pauschek, Smíd, Skerle, Sírl – Cicman, Jindrisek, Rada, Havel – Jarolím, Mikus