Szolnok – NKSE-Jászberényi FC 4:0 (vége) | Hódmezővásárhelyi FC – SZEOL SC 1:3 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Békéscsaba 0:1 (vége)
Győr – 1. FC Slovácko 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Bohemians 1905 4:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
4:2 (2:1)
Bohemians Praha 1905
szombat 31.01.2015, 14:00 • Antalya Stadion, Antalya, Törökország • Felkészülési mérkőzések

Egy szoros első félidő után a másodikban kivégezte az ellenfelét a Fradi végérvényesen.

Jobbak voltak ellenfelüknél, több helyzetük volt, egyénileg és csapatként is feléjük nőttek, tehát biztató jelek Törökországból!

Köszönöm, hogy velünk tartottak! (15:44:41)

90

86
    Nalepa kap sárga lapot.

85
    A Bohemians 1905 csapata gólt szerzett! A 85. percben egy jobb oldali szabadrúgás után nagy kavarodás alakult ki a kapunk előtt, a labdára SKERLE csapott le, és közelről a hálóba lőtt (4-2)!

78
    A Fradi gólt szerzett!
    LAMAH duplázik! Kicselezett két védőt is a tizenhatoson belül majd a léc alá vágta!

74
    LAMAH lépett meg a védők szorításából és a hálóba lőtte a labdát!

69
    A 69. percben Lamah ment el szépen a jobb oldalon, majd laposan középre gurított, Lauth érkezett, lőtt, de labdája egy védőről szögletre pattant.

62
    Dibusznak a második félidőben három átlövést kellett hárítania, de egyik sem okozott neki komolyabb gondot.

57
    Négy perccel később Busai kapott remek labdát a tizenhatoson belül a jobb oldalon Lamahtól, de játékosunk kissé kisodródott, így kiszorított szögből kellett lőnie – Svenger szögletre mentett.

53
    Az 53. percben Lauth lépett ki ziccerben, 18 méterről lőtt, de kísérlete elkerülte a kaput. Hatalmas lehetőség volt...

48
    Továbbra is a fradi birtokolják a labdát és irányítják a játékot, azonban védenie Dibusznak kellett Cicman 17 méterről megeresztett bombaerős lövésénél.

46

A félidőre ferencvárosi vezetéssel vonulhatnak a csapatok.

A félidő első szakaszában, inkább az első 15 percében még a cseh csapat tudott irányítani. Voltak helyzeteik, de egyik sem volt annyira komoly, természetesen a gólt leszámítva.

A félidő további részében azonban már végig a magyarok uralták a meccset, ez az eredményességben meg is látszott előbb Somalia, majd Mateos révén.

Maradjanak velünk!

45

43
    A félidő hajrájában Pauschek eresztett meg egy életerős lövést a kaputól 22 méterről. A labda a kapu jobb felső sarka mellett zúgott el nem sokkal.

40
    Egy veszélytelen cseh-fejes kerülte el a kapunkat. A Bohemians a gól óta nem tudott áthatolni a védelmünkön.

35
    A 35. percben Hajnal lőtt a bal felső sarok mellé egy kipattanó labdát. Szép kísérlet volt!

32
    MATEOS helyezi fel a balfelső sarokba a labdát! Fordít a Fradi!

31
    Böde ugrik ki, de buktatja őt Svenger, ezért tizenegyest kap a Ferencváros!

30
    A mérkőzés első félórája egész jó iramban ment le. Mindkét csapat előtt voltak nagy helyzetek. A Bohemians kezdett jobban és ennek megfelelően jött is a gól Mikus révén, de erre Somalia azonnal tudott válaszolni.

28
    Kukuruzovic és Haris játszott össze szépen a szélen, majd horvát középpályásunk a tizenhatos vonalából remekül ívelt középre, Svenger bravúrral ütötte szögletre a labdát.

27
    Újabb szögletet végezhet el a Fradi.

25
    Kukuruzovic tör be a tizenhatoson belülre és kiharcol a Ferencvárosnak egy szögletet.

24
    Somaliat keresnék a csapattársak, de Rada nem engedte őt labdához jutni.

23
    Jindrisek indulna meg befelé, Gyömbér mellett elmegy, de Mateos megállítja őt.

21
    Kezdi átvenni a mérkőzés irányítását a Ferencváros.

20
    Hajnal kerül földre a cseh térfél közepén, szabadrúgást kap.

19
    Hajnal ugratja ki a jobboldalon Somáliát, aki középre teszi a játékszert, de erre számítottak a csehek és hatástalanítják a magyar támadást.

18
    Kukuruzovic íveli középre a baloldalról, az egyik cseh védő felfejeli és így már nincs nehéz dolga Svengernek, aki könnyedén gyűjti be a labdát.

17
    Bönig passzol Bödéhez, aki a partjelző szerint lesen állt. Kifelé lesz szabadrúgás.

16
    Ismételten hátulról építi a magyar csapat a játékát, de most letámadnak a csehek.

15
    Kukuruzovic teszi középre laposan, amit SOMALIA vág a hálóba! Hamar itt az egyenlítő találat, hajrá FRADI!

14
    A Bohemians 1905 csapata gólt szerzett! A 12. percben egy eladott labda után MIKUS lódult meg a kapunk felé, egy testcsellel ziccerbe hozta magát, majd Dibusz kapujának bal oldalába lőtt (0-1)!

13
    Kukuruzovic jön fel a baloldalon, mellette nagy lendülettel érkezik Bönig, kapja is a labdát, amit középre ível... érkezett rá Hajnal, de közelről nem tudta eltalálni a kaput!

12
    A Ferencváros hátsó alakulata járatja a labdát.

11
    Csilus vágja előre Böde felé, de Böde eddig elég magányos elől és nem nagyon tudja a labdákat megtartani.

10
    Bönig teszi középre a labdát, de a partjelző már lesen kapta az egyik bent álló fradistát.

9
    A meccset a Bohemians kezdte aktívabban, de nagy veszély még egyik kapu előtt sem alakult ki.

8
    Hajnallal szemben Jindrisek szabálytalankodik, szabadrúgást kap az ex-magyar válogatott.

7
    Pavlovic szerez labdát, de utána olyan gyorsan el is adta, ahogy megszerezte.

6
    A csehek lőnek távolról, de ez jócskán elkerülte a kaput.

5
    Csilus nem tudja lekezelni a labdát, cseh bedobás következhet.

2
    Bohemians kezdi meg az első félidőt.

1

A Fradi tiszta fehérben, a vendégek sárga-feketében lépnek majd pályára.

Üdvözlöm a kedves szurkolókat!

Cseh csapat bemutatása:

Keret

A mértékadó transfermarkt.de oldal szerint a csehek keretének legértékesebb játékosa a félmillió eurót érő szlovén támadó, Elvis Bratanovic. Rajta kívül található még egy-egy nigériai, kolumbiai, elefántcsontparti és ukrán labdarúgó is a keretben, amelynek zömét azonban cseh és kisebb részben szlovák játékosok alkotják.

Meglepő módon az őszi szezonban egy védő, Josef Jindrisek volt a Bohemians legeredményesebb játékosa, öt találattal. A csapat vezetőedzője a szlovák Roman Pivarnik.

Érdekességek

- A klub elnöke a korábbi legendás játékos, a leginkább az 1976-os Eb-finálét eldöntő 11-eséről ismert Antonin Panenka. A támadó középpályás, aki a nevével egybeforrt pimasz büntető-elvégzésnél jóval többet is elért a futballpályán, 1967 és 1981 között játszott a Bohemiansban.

- Habár a Bohemians sikerekben messze elmarad a városi rivális Slaviától és Spartától, a klub szurkolói bázisa hasonló az előbb említett két egyesületéhez, a városi derbik pedig mindig parázs hangulatúak. Némi vigasz a zöld-fehérek szurkolóinak, hogy a gyengébb őszi teljesítmény mellett a kerületi derbit 2-0-ra megnyerték a Slavia ellen.
    - A cseh futballéletben létezik egy másik Bohemians Praha is, amely 2005 óta viseli a tradicionális nevet. Az eredeti Bohemians 1993-ban kilépett a több szakosztályt tömörítő anyaegyesületből, amely a kenguruk 2005-ös visszasorolása után a Strizkov Praha csapatának adta a nevet. A két klub között jelenleg is folyik a jogi vita, hogy ki jogosult a Bohemians név használatára, de a cseh futballszurkolók egyértelműen holnapi ellenfelünket tekintik az igazi Bohemiansnak.

- Sokat emlegetett becenevét 1927-ben nyerte el a klub, amikor ausztráliai túrájáról két élő kenguruval tért haza. A különleges állatok a prágai állatkertben találtak új otthonra, a kenguru pedig a Bohemians címer- és kabalaállata lett.

- A Ferencváros és a Bohemians korábban még soha nem játszott egymás ellen, tehát holnap történelmi meccsen lépnek pályára a csapatok.

A Ferencvárosnak ez egy remek erőfelmérő lesz, mindenképpen megéri velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Koppány Veres

Gólok: 15. Somalia, 32. Mateos, 74. Lamah, 78. Lamah – 14. Mikus, 85. Skerle

Lapok:   86. Nalepa (FTC)

Ferencvárosi Torna Club: FTC, I. félidő: Dibusz – Csilus Á., Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Haris – Somalia, Hajnal, Kukuruzovic – Böde
    FTC, II. félidő: Dibusz – Ramírez, Nalepa, Batik, Dilaver – Cukic, Busai – Lamah, Gera, Nagy Dániel – Lauth

Cserék: Vezetőedző: Thomas Doll

Bohemians Praha 1905: Svenger – Pauschek, Smíd, Skerle, Sírl – Cicman, Jindrisek, Rada, Havel – Jarolím, Mikus