Werder Bremen – Hertha BSC 2:0 (vége) | FC Augsburg – 1899 Hoffenheim 3:1 (vége)
FC Augsburg
3:1 (2:1)
TSG 1899 Hoffenheim
vasárnap 01.02.2015, 17:30 • SGL Arena, Augsburg • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

A Bundesliga 18. fordulójának záró mérkőzésén, a 6. Augsburg fogadja a 7. Hoffenheim csapatát.

A hazaiak eddig 27 pontot szereztek. Mérlegük 9 győzelem, 8 vereség. Otthon 6 győzelem, 2 vereség.

A vendégek 26 pontot szereztek eddig, mérlegük 7 győzelem, 5 döntetlen és 5 vereség. Idegenben nem valami fényes a statisztikájuk.

A két csapat mérkőzéseit általában az otthon játszó együttes nyeri, legutóbb 2:0-ra nyert a Hoffenheim.

Egy perces gyászszünettel kezdenek a csapatok az autóbalesetben elhunyt fiatal Wolfsburg középpályás emlékére.

1

2
    Az Augsburg passzolgat hátul, itt építgetik a támadásukat.

3
    Bodabilla állt lesre, amit észre is vett a játékvezető.

4
    Modeste ugrik ki a baloldalon, majd kapura lő... Manninger védett!

5
    Altintop került földre Beck mellett, de a játékvezetőnem ítél semmit.

6
    Baiernek rúg oda Modeste, szabadrúgással jöhet az Augsburg.

7
    Eddig az Augsburg jóval többet birtokolja a labdát, de csak a saját térfelén tud játszani a labdával.

8
    Szögletet harcolt ki az Augsburg.

9
    Bodabilla tekeri középre a szögletet, de a védők tisztáznak fejjel. Újabb szöglet következik.

10
    Ismételten Bodabilla tekeri be a labdát, de a védők ezt már ki tudták vágni a kapu elől.

11
    Verhaegh adná be a labdát, de a beadását blokkolják.

12
    Bodabilla rúghatja az újabb szögletet, de ezt Baumann lehúzta a levegőből.

13
    Werner adja be a baloldalról, amit Altintop szúr kapura középen, de Baumann a helyén volt!

15
    Beck húzza a lábát egy ütközés után, de nem kér ápolást a védő.

16
    Modeste ugratja ki Firminot, aki kapura lő 16 méterről, de Manninger leér rá!

17
    Volland megy el két védő mellett, akik összecsúsznak emiatt, de a lövése már nem sikerült túl jól.

18
    Feulner szabálytalankodott, amiért sárga lapot kapott.

21
    Beck adná be a labdát, de blokkolják a védők.

23
    Polanski szerzi meg a labdát és már kontrázhat is a Hoffeinheim.

24
    Kontrázik az Augsburg....

25
    .... Abraham azonban megelőzte a csatárt és így nem lett veszélyes.

26
    Baier tör be a tizenhatoson belülre, éles szögből kapura lő, tud védeni Baumann, de pont Hojbjerg elé üti ki, de a középpályás nem tudja a kapuba lőni a labdát, mert az utolsó pillanatban kivágták előle!

27
    Hojbjerg egyébként ma debütál az Augsburg csapatában.

28
    Esswein volt szabálytalan Strobllel szemben, ezért jár a szabadrúgás a Hoffeinheimnek.

29
    Verhaegh nem akarja odaadni az ellenfélnek a bedobásnál a labdát, amit később fehérről sárgára cserélnek.

30
    Volland szabálytalan Klavannal, kifelé lesz szabadrúgás.

31
    Baier lő távolról, de már megpattant az egyik védőn a labda, ezért nem lett igazán veszélyes ez a próbálkozás.

32
    Olyan hó esik Németországban, hogy már elég nehézkes követni a játékot.

33
    Verhaegh dobhat jó helyről, visszakapja, de fel is rúgják őt. Szabadrúgást kap a jobboldalról az Augsburg.

35
    Jól tekeredik középre a labda, érkezik is egy fejes Altintoptól, de pár centivel elkerüli a kaput!

36
    Salihovic emeli be a jobboldalról a labdát, de ezt kifejelik a védők.

37
    Bodabilla indulna meg a vonal mellett, de lerántják őt. Jár a szabadrúgás az Augsburgnak.

38
    A labdabirtoklás 57%-43% a hazaiak javára, ami meglátszik a játékban is eddig.

39
    Schwegler visszalépve rúgja fel Bodabillát, ezért rúg szabadot majd a hazai csapat.

40
    Az Augsburg gólt szerzett!
    Hojbjerg adja be a jobboldalról a labdát és ezzel ad egy gólpasszt ALTINTOPNAK, aki gyönyörűen csúsztatja a hosszúba! 1-0!
    Halil ALTINTOP - 1:0

41
    Abraham késett el a belépőjével, ezért kapott sárga lapot.

42
    Remek helyről rúghat szabadrúgást a hazai csapat.

43
    Olyan jó a szög, hogy WERNER érintés nélkül juttatja a hálóba a labdát! 2-0 már a hazaiaknak!

A Hoffenheim gólt szerzett!
    Egy baloldali szabadrúgást követően FIRMINO fejelt a hálóba! Itt a szépítés, már 2-1 az állás!
    Roberto FIRMINO - 2:1

45+2
    Két perc lesz a hosszabbítás.

45+2

Az első félidő végig papírformának bizonyult. az Augsburg többet birtokolta a labdát, érezhető volt a fölényük és több helyzetük volt. Ennek megfelelően szerezték is két gólt, ami után a Hoffeinheim kicsit összekapta magát és begyötörtek egy szépítő találatot.

Maradjanak velünk a második félidőre, hogy kiderüljön marad-e a papírforma, vagy összekapja-e agát a Hoffeinheim, esetleg Szalai Ádám is beáll-e?

46

48
    Feulner kapna egy keresztlabdát, de ez nagyon pontatlan volt.

50
    Az Augsburg ott kezdte, ahol abbahagyta. Folyamatos nyomás alatt tartja az ellenfelét.

51
    Schwegler rántja le ellenfelét a félpályánál, szabadrúgást kap az Augsburg.

52
    Ji Dong-Won futott lesre, amit Florian Meyer észre is vett és le is fújta.

53
    A hazaiak passzolgatnak már néhány perce.

54
    Werner adja be a labdát, de Bicakcic kivágja középről.

55
    Wernert lökik fel a vonal mellett, a sértett már el is végezte a szabadot.

56
    Hojbjerg lopja a távolságot majd kapura lő... ez elgurult jócskán a kapu mellett.

57
    Werner futott lesre, kifelé lesz a szabadrúgás.

58
    Salihovic helyére Elyounoussi érkezik.

59
    Schwegler támaszkodott rá Baierre fejelés közben, kifelé jár a szabadrúgás.

60
    Szalai Ádám készülődik a kispadnál.

61
    Modeste marad lenn a földön miután Klavan oda vágott neki egyet.

62
    Modeste helyén SZALAI ÁDÁM folytatja.

63
    Szalai nem vesztegeti az idejét, egy perce sem állt be, de verekedésért máris sárga lapot kapott.

64
    Altintopot rúgják fel a jobboldalon, onnan jöhet majd a hazai pontrúgás.

65
    Nagyon pontatlan most mindkét csapat. Nincs egymás után két jó passza egyik gárdának sem.

66
    Most a Hoffenheim veszi át a kezdeményezést.

67
    Jobboldalról érkezik egy vendég beadás, amit Szalai pár méterről fejel jócskán kapu fölé.

68
    Baier repült hatalmasat a tizenhatossarkánál, onnan jöhet a hazai szabad.

69
    A szabadrúgás Baumann kezei között halt el.

70
    Ji Dong-Wont ugratnák ki, de Strobl hatalmasat ment a szélső elől.

71
    Abraham a nagyon nehéz helyzetbe Baumannt, de a végén szögletre tudja hárítani Ji Dong-Won lövését.

72
    A szögletet nem tudták hasznosan kihasználni a hazaiak.

73
    Hojbjerg helyén Kohr folytatja.

74
    Polanski lő távolról ballal, ezt még blokkolják, de jön a jobbossal az ismétlés, ami centikkel kerüli el csak a felsőlécet!

75
    A Hoffeinheim harcol ki szögletet.

76
    A szögletet eljátszották a vendégek.

77
    Baier húzza meg a baloldalon, de visszajött védekezni vele Firmino, aki azonban fellöki őt. Szabadot kap a tizenhatossarkánál az Augsburg.

78
    A szabadrúgást könnyedén felszabadították a védők.

79
    Bodabilla gázolta el nagyon keményen Bicakcicot, kifelé lesz szabadrúgás.

80
    Firmino ismételten védekezik, de megint szabálytalan... ezúttal Altintopot rúgta fel a szögletzászlónál.

81
    Polanski helyén Schipplock folytatja.

82
    Szalait ugratnák ki, de már lesen volt a magyar center.

83
    Firmino sokadik szabálytalanságát már nem ússza meg sárga lap nélkül.

85
    Beck próbálja meg elvinni Feulner mellett, de ez most nem sikerült neki.

86
    Volland és Verhaegh kakaskodik kicsit egymással.

88
    Werner helyén Caiuby folytatja.

89
    Caiuby volt szabálytalan Firminoval szemben.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Szögletet harcolt ki a Hoffeinheim.

90+2
    Duplázhatnak, mert az előzőt kifejelték a védők.

90+2
    Abraham fejel kapura és hatalmasat véd Manninger!

90+3
    Manninger br 3-1!avúrja után itt van BODABILLA gólja egy gyönyörű egyéni akció végén!
    Raul BODABILLA - 3:1

90+4

Teljesen megérdemelt augsburgi győzelem.

Az első félidő tisztán az övék volt, a másodikban ugyan próbált feljebb lépni a Hoffeinheim, de nem sikerült igazán megszorongatnia ellenfelét és a végére még jutott egy Bodabilla gól a meccsre.

Köszönjük, hogy velünk tartottak! (19:26:12)