Ipress Center-Vác – Ferencváros 22:31 (vége)
Ipress Center-Vác
22:31 (11:12)
FTC Rail Cargo Hungaria
kedd 03.02.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

A Ferencváros megérdemelten nyerte meg a találkozót. A Vácnak időnként voltak felvillanásai, a kijjebb tolt védekezéssel azonban nem tudtak igazán mit kezdeni a hazaiak. Az első félidőt nagyon jól kezdte a Fradi, de a négy gólos előnyből egyetlen egy maradt a szünetre.

Jól kezdett a Vác a második játékrészben, még vezettek is egy rövid ideig, ám ekkor felpörgött a Fradi és gyorsan fordítani tudott. Jól védett Bíró Blanka és Tomasevics is, Tomori Zsuzsanna pedig klasszis második félidőt produkált a feledhető első után és hátán vitte a csapatot. Kovacsicz és Szucsánszki is eredményes volt átlagon felül, illetve Szamoránskyt is többször megtalálták beállóban.

A váciaknál Hornyák Dóra ma is szépen termelt, kilencnél állt meg végül. Tóth Eszter is ötig jutott, de ma mezőnyben kevesen nőttek fel hozzájuk, érezhető volt Fülöp hiánya. Az emberelőnyös helyzetekkel továbbra is hadilábon áll a Vác, de időnként már érezhető némi javulás a csapat játékán. A Vácnak nem ezt a meccset kellett megnyernie, bár a meccs képe alapján az 5-6 gólos különbség reálisabb lenne, mint ez a kilenc.
    Sok sikert a Ferencvárosnak a nemzetközi kupában!

Vác – Ferencváros: 22-31!
    ---- (19:20:58)

60
    Mérkőzés vége. (22:31)

60
    Hornyák sportszerűen nem dobja rá az időn túli szabaddobást. (22:31)

60
    KOVACSICZ a jobb szélről emeli át Sztranyant. (22:31)

60
    Tóth bejátszása pontatlan. (22:30)

60
    Sztranyan jól zavarta meg Penát, aki a felső lécre dobja a hetest. (22:30)

60
    Tomori lövi fejbe Bírót, nem volt benne szándékosság. Hetes a Fradi javára. (22:30)

60
    A mérkőzés utolsó perce kezdődött meg. (22:30)

59
    FARKAS jobb kettőből szerez óriási gólt. (22:30)

59
    Pelczéder szerez labdát a szélen. (21:30)

59
    Tomasevics most jól hegyezte magát Hornyák lövésére, de ez középre is ment. (21:30)

58
    TOMORI a túloldalon lemásolja Hornyák találatát, hasonló bombagól. (21:30)

58
    HORNYÁK Dóra hálószaggató bombagólja bal kettőből! (21:29)

58
    Ismét pályán Tóth Melinda is. (20:29)

57
    TOMORI a jobb szélen tűnt fel és Bíró hóna alatt talált a hálóba. (20:29)

57
    Egy ember visszajöhetett a Fradinál. (20:28)

56
    KATONA Flóra most nem hibázott, a jobb szélről pattintja be a labdát. (20:28)

56
    Bíró védi bravúrral Pena átlövését. (19:28)

56
    Katona hiába lő a hálóba jobb szélről, jól láthatóan a vonalra lépett előtte. (19:28)

55
    Pelczéder szerzett labdát, majd végigvinné a lerohanást, de Tóth Melinda elüti. Ez most két perces büntetés lett, az előző inkább tűnt annak. (19:28)

55
    Támadnak a zöld mezesek. (19:28)

55
    Pelczédert elég erősen ütötte el középen Tomori, de megússza a Fradi a két percet, sőt, Pelczéder ellen fújnak, pedig ez jól láthatóan fővárosi szabálytalanság volt. (19:28)

55
    Szenes hetesét védi lábbal Tomasevics, a kipattanó Pelczéderé. (19:28)

54
    Mészáros Rea kap két perces büntetést és hetes a Vácnak. (19:28)

54
    KOVACSICZ a jobb szélről talál be ismét. Kiegészül közben a Vác. (19:28)

54
    HÁMORI tört be középen szépen, majd egy visszarántás ellenére is betalál. Itt alighanem megúszott a Fradi egy kettő perces kiállítást. (19:27)

53
    KOVACSICZ könnyedén lövi be Bíró mellett a jobb szélről, a tíz gól közelében a Fradi. (18:27)

53
    Hornyák félmagas 8 méteres lövését Tomasevics könnyedén védte. (18:26)

52
    PENA hetesébe beleért Balog Judit, de a labda beszédült így is a kapuba. (18:26)

52
    Bíró hiába védi Mészáros ziccerét, hetes a Fradinak és két perces büntetést kap Farkas. (18:25)

52
    Helembai állt a vonalon, de egyébként is pontatlan volt a bejátszás. (18:25)

52
    Hornyák passzát fülelik le, Vérten azonban a ziccert túl erősen pattintja a földre, a felső lécről a vonal elé esik, Bíró pedig megkaparintja. (18:25)

51
    PENA nagyon szép csellel küld el mindenkit a túlpartra, majd a ziccert nem hibázza el. Kezd eldőlni a meccs. (18:25)

51
    Drávai lövését védi Tomasevics, majd a kipattanót Farkas a vonalon szedi össze már. (18:24)

50
    Hosszú lefolyású váci támadás. (18:24)

50
    Farkas és Drávai zárt össze jól, majd Vérten bal szélső ziccerét védi Bíró. (18:24)

49
    Eladta a Vác a labdát, jöhetnek a vendégek. (18:24)

49
    Most Drávai a bal lövő, rá is messze kilépnek a vendégek. (18:24)

48
    Váci támadással folytatódik a mérkőzés. (18:24)

48
    Időt kér a Vác, hat gól a hátrány, az utóbbi percekben jobban játszik a Fradi és fokozatosan húz el. (18:24)

48
    SZUCSÁNSZKI középről átlövésből a bal felsőbe bombázott. (18:24)

48
    Eladta a labdát a Vác, Bíró bravúrral védte Pena cunderét, de a kipattanó a Fradié. (18:23)

47
    Tomori lő a jobb kapufa mellé, úgy tűnt, lökték közben. (18:23)

47
    Hornyák kapott egy kis pihenőt az utóbbi 1,5 percben, most is még a padon. (18:23)

47
    Drávai átlövése túlságosan középre ment, Tomasevicsnek nem okozott gondot. (18:23)

46
    SZAMORÁNSKY ismét levált a védőről, beállóból eredményes. (18:23)

46
    HORNYÁK Dóra a bal felsőbe bombázza a hetest. De még mindig néggyel vezet a Fradi. (18:22)

45
    Kovacsicz öt méteren védekezett Hornyák lövésénél, hetes. (17:22)

45
    SZAMORÁNSKY kapta a bejátszást beállóban, majd hanyag mozdulattal lőtt a hálóba. (17:22)

44
    Tomori ellen az ítélet, ám a hosszú indítást Szucsánszki könnyedén halássza le. Közben teljes létszámban az FTC is. (17:21)

44
    Még 20 mp-ig emberhátrányban a Fradi. (17:21)

43
    TÓTH Eszter nyolc méterről beugrott és bebombázta. (17:21)

43
    SZUCSÁNSZKI lőtt nem túlságosan jól bal kettőből, Bíró azonban nem jól nyúlt érte, a kezéről bepattant. (16:21)

43
    Hornyák jobb kettőből tüzelt, Tomasevics a bal felsőből tornászta ki bravúrral. (16:20)

42
    Ahogy leírtam, Lukács azonban két percet kap két kezes lökésért. Váci emberelőny. (16:20)

42
    A Fradi védekezése elég erőszakos, de egyelőre ez nem párosul kiállításokkal. (16:20)

42
    LUKÁCS Viktória a jobb szélről pattintja be szépen Bíró lába alatt. (16:20)

41
    HORNYÁK Dóra talpról, 8 méterről veszi be Tomasevics kapuját. (16:19)

40
    Felpörgött a Fradi, TOMORI zsinórban sokadik gólját szerzi rendezetlen védelem ellen középről. (15:19)

40
    Tóth jobb kettőből lőtt talpról, Tomasevicsnek ez csemege volt. (15:18)

40
    Törlés miatt áll a játék, Hornyákot lökték el. (15:18)

39
    TOMORIRA most sem léptek ki időben a váciak, bal kettőből talál a jobb felsőbe. Kiegészült a Fradi. (15:18)

39
    SZONDI Zsófia a bal szélről szép figura végén talál a rövidbe. (15:17)

38
    TOMORI passzívnál átlövésből eredményes. (14:17)

38
    Passzív a Fradinál jó ideje. (14:16)

38
    Farkast blokkolják középen, jöhet előre a Ferencváros. (14:16)

37
    Farkast tarolta le Szucsánszki (bár akár Mészáros is kaphatta volna), kettő perc. (14:16)

37
    Kijjebb tolta védekezését a Fradi jól láthatóan. (14:16)

36
    Tomori lövését védte Bíró lábbal. (14:16)

36
    Kiegészült a Vác, TÓTH Eszter be is tört bal kettőben és a kapus lábai közt betalált. (14:16)

35
    TOMORI középen gyors indítás után tör be egy nagy résen. Itt alighanem megúszott a Vác egy két percet. (13:16)

35
    Farkas tüzelt talpról, Tomasevics tuszkolja fölé. (13:15)

34
    Véleményes ítélet után az FTC támadhatott, a túloldalon MÉSZÁROS Rea pedig rendezetlen védelem ellen beállóból eredményes. (13:15)

34
    Stefanovic két percig bűnhődik az iménti lökésért. (13:14)

34
    TOMORI tört be középen szépen, Stefanovic meglökte, de így is betalált. (13:14)

33
    Dakos passza nem volt tökéletes Hornyáknak. A túloldalon Bíró hárítja Tomori közeli ziccerét, de végül Lukács javára fújnak a jobb szélen. (13:13)

33
    PENA trükkös hetessel talál a bal felsőbe. (13:13)

32
    Hetest harcolt ki Pena középen. (13:12)

32
    HORNYÁK Dóra kapufás átlövésgólja, vezet a Vác! (13:12)

32
    Szép figura végén Lukács a vonalra lép a jobb szélen. (12:12)

31
    FARKAS középről lőtt át, Tomasevics kezéről a hálóba szédült végül a labda. Egál! (12:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:12)

A második félidőt a Vác kezdi.

A jó kezdés után a Ferencváros kicsit elkényelmesedett, a Vác pedig felpörgött. A 10. percben született meg az első váci találat, de utána még tíz következett, a Fradi pedig lelassult játékban. A hazai védekezés már felvette a kesztyűt és lassan, de biztosan csökkentették a hátrányt a Dunakanyar lányai.

A félidő végén a Vác többször is egyenlíthetett volna, de ez nem jött össze. Egyelőre (főleg a kezdést látva) meglepően szoros az állás, de továbbra is az FTC az esélyesebb a győzelemre. De ennél több kell, mint amit a legutóbbi 20 percben nyújtottak a fővárosiak.

Vác – FTC: 11-12, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (11:12)

30
    Pelczéder az utolsó másodpercben próbálkozott átlövéssel, Tomasevics hárította. (11:12)

30
    25 másodperc hátra. (11:12)

30
    Tomori lő a bal kapufa mellé. (11:12)

30
    Rossz bejátszás a beállósnak, az FTC támadhat. (11:12)

29
    Kiváló most a váci védekezés, Szucsánszki lövését pedig fogja Bíró! (11:12)

29
    Pena kapott egy lökést, marad a Fradinál. (11:12)

29
    Az előző támadásnál a Fradi kárára is elnéztek egy komoly lökést. (11:12)

28
    HANSÁGHY Beatrix a jobb szélről szerez szép gólt! Egy csak a differencia. (11:12)

28
    Tóth Eszter Tomasevics jobb kezére dobta a hetest. (10:12)

27
    Helembai harcol ki hétméterest, egyre zárkózhat a rosszul kezdő Vác. (10:12)

27
    Bíró védi bravúrral Szarka ziccerét a bal szélről. (10:12)

27
    PELCZÉDER Orsolya nagyon szép gólt szerez a bal oldalról lerohanás végén. (10:12)

26
    Érdekes bírói ítélet, Helembait feltűnően fogta meznél fogva Tomori és Cifra is, de mehet tovább. (9:12)

26
    Tomori arcát találja el egy lövés, marad a Vácnál, de rövid ápolás miatt áll a játék. (9:12)

26
    Farkast lökik meg lövés közben, szabaddobás. (9:12)

25
    Elképesztő kapkodás a pályán percek óta. (9:12)

25
    Dakosnak pontatlan a bejátszás, a zöld mezesek támadhatnak, de Lukács elérhetetlen passzt kap. (9:12)

25
    Ismét pontatlan ferencvárosi passz, kettőre zárkózhat a Vác. (9:12)

24
    A Vác és a Fradi is elszórta a labdát, a Vác most másodszor is eladta. (9:12)

23
    Tóth Eszter, Hornyák Dóra, Szamoránsky, Soós Viktória és Drávai Gyöngyi lőtt gólokat, az utolsó gólt pedig Lukács Viktória szerezte. (9:12)

Szerverprobléma miatt jó 7 perc kimaradt a mérkőzésből, hamarosan behozzuk a lemaradást. (5:8)

Farkas passzol túl magasan Szondinak. (5:8)

16
    PENA középen talált lövőhelyzetet, emberrel a nyakán is betalál. (5:8)

16
    Tóth Eszter kapott sárga lapot. (5:7)

15
    SZONDI Zsófia futott be második beállóba és nem is hibázta el a ziccert. Már csak kettő a hátrány. (5:7)

15
    Tomori szerez labdát, majd rosszul indítja Kovacsiczot. (4:7)

14
    Bíró védi Pena lövését. (4:7)

14
    HORNYÁK Dóra bal kettőből klasszikus átlövésgólt szerez. (4:7)

13
    Nerea PENA megmozgatta Bírót, majd a hálóba talál hetesből. (3:7)

13
    Dakos Noémi kapott sárgát. (3:6)

12
    Újabb szép váci figura végén most középen volt hely, HORNYÁK Dóra pedig kihasználta, befutott és bebombázta. (3:6)

12
    SZUCSÁNSZKI tör be középen és szerzi a hatodik ferencvárosi gólt. (2:6)

11
    HORNYÁK Dóra szép figura után jobb kettőben tör be és szerez Szikora hóna alatt gólt. (2:5)

10
    SZAMORÁNSKY vált le az emberéről és egy mezhúzás ellenére is szép gólt szerez beállóból. (1:5)

10
    TÓTH Eszter a jobb felsőbe veri a hetest. (1:4)

9
    Hetest harcol ki Farkas Veronika passzívnál. (0:4)

9
    SOÓS Viktória jobb kettőben tör be, emberrel a nyakán is betalál. (0:4)

8
    Szikora tolja ki a jobb felsőből bravúrral Farkas átlövését. (0:3)

8
    Kőkemény eddig a ferencvárosi fal, de a váci támadójáték is elég harmatos. (0:3)

7
    Labdaszerzés után KOVACSICZ Mónika vitte végig sikerrel a lerohanást. (0:3)

7
    Leért Szamoránsky lába, de egyébként is pontatlan volt a bejátszás. (0:2)

7
    Stefanovic kapott sárgát mezhúzásért. (0:2)

6
    Tóth Eszter lőtt fölé 9-ről, bár gyanús, hogy előtte megtámasztották. (0:2)

6
    Nagyon jól védekezik a Fradi, a Vácnak csak ritkán adódik lövőhelyzete. (0:2)

6
    Szucsánszki feladásából TOMORI szerez gyönyörű kínai figurás találatot. (0:2)

5
    Dakos keveredett a bal szélre, Szikora testtel hárított. (0:1)

5
    Egyetlen gól eddig a találkozón. (0:1)

4
    Szarka közeli ziccerét védte Bíró. (0:1)

4
    Dakos hiába talál a hálóba beállóból, előtte a vonalon futott át. (0:1)

4
    Soós kapott sárga lapot. (0:1)

3
    Hornyák lőtte el passzívnál, Szikora könnyedén hárított lábbal, a túloldalon viszont eladta a Fradi. (0:1)

3
    Passzív a Vácnál. (0:1)

2
    SZUCSÁNSZKI középről, rendezetlen védelem ellen szerez átlövésgólt. (0:1)

2
    Hornyák középről zúgó kapufát lő. (0:0)

1
    Tomori tört be jobb kettőben ziccerben, Bíró azonban bravúrral védett. (0:0)

1
    A Ferencváros kezdte a találkozót. (0:0)

1

Már zajlik a csapatok bemutatása. Zöldben láthatjuk ma a Ferencvárost, pirosban pedig a Vácot.

A váciak esélyét tovább gyengíti, hogy betegség, illetve sérülés miatt a mai napon nem léphet pályára Fülöp Andrea és Dijana Jovetic sem.

Ipress Center-Vác: Balog, Sztranyan, Bíró – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Szenes, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Hornyák D., Drávai, Helembai

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevics – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth M., Szucsánszki, Mészáros R., Kovacsicz, Soós, Lukács, Tomori, Pena, Háfra, Faluvégi, Szamoránsky

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor.

A női kézilabda NB I 18. fordulójához érkeztünk. A jelenleg mindössze 10. helyezett Váci NKSE fogadja a második pozícióban álló FTC együttesét. Nincs egy súlycsoportban jelenleg a két gárda, így a váciaknak nem lehetnek vérmes reményeik a pontszerzésre.

Az elmúlt években mindig szoros és izgalmas meccseket játszott egymással ez a két csapat, időnként becsúszott néhány váci győzelem is (2008-ban, 2009-ben, 2010-ben is akadt rá példa), valamint nagyon szoros ferencvárosi diadal is. Erre most nemigen számíthatunk, a Vác ebben a szezonban látványos vergődést produkál és egyre inkább körvonalazódik, hogy bizony eséllyel "pályáznak" a Dunakanyar lányai az alsóházra idén.

Sok váratlan vereség miatt állnak ennyire gyengén a hazaiak, a Mosonmagyaróvártól például oda-vissza kikaptak, valamint vereség az MTK, a Békéscsaba otthonában is. Mivel az MTK időnként meglepetést szerez más csapatok ellen (is), így a váciak egyszer csak a fővárosiak mögött találták magukat a tabellán.

A Ferencvárosnak a bajnokság elején egy döntetlen csúfította a mérlegét a jó erőkből álló Siófok ellen, majd a Győr ellen vereséget szenvedtek. Mindössze ezt a három pontot hullajtották eddig a zöld-fehérek, így a második hely szinte már zsebben az alapszakasz végén. A jelenlegi fő üldöző Érd nyolc ponttal jár a Fradi mögött, nem igazán jelent veszélyt. Meglepetés lenne a Vác pontszerzése.

A találkozó kedden 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!