Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - ZF-Eger 10:10 (vége)

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: Nagy, Decker – Gocics 1, Madaras 1, Vámos, Hangay, Mezei, Alekszics 2, Tóth M., Varga Dániel 3, Varga Dénes 2, Kis , Sz. Mitrovics 1, Jansik

ZF Eger: B. Mitrovics, Csoma – Angyal 1, Hornyák, Csucskovic, Hosnyánszky, Lőrincz, Csuk 3, Szívós 3, Erdélyi, Vapenszki 1, Bedő, Hárai 1, Biros 1.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – ZF-Eger 10:10

Köszönöm a figyelmet! (20:24:55)

Fantasztikus meccset játszott a két szuper alakulat. Végig a Szolnok vezetett, az Eger 7-7-nél utolérte a hazaiakat. Onnantól is mindig a Dózsa vezetett egyel, de a hevesiek mindig tudtak egalizálni. Az utolsó két percben bármelyik csapat megnyerhette volna a mérkőzést, de végül egyiknek sem sikerült, így maradt a döntetlen. Ez az eredmény a Szolnoknak jobb hiszen, így továbbra is öt ponttal vezeti a bajnokságot.
    Az Egerben a remeklő Csuk és Szívós is három gólig jutott, a Szolnokban pedig Varga Dániel lőtt hármat és Alekszics is fantasztikusan teljesített védekezésben és támadásban is.

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Alekszics lőtt fölé-mellé.

32
    Szívós csavarból lőtt, Varga Dániel blokkolta.

32
    Vendég időkérés.

32
    Ifj. Cseh Sándort piros lappal kiállították.

31
    Sz.Mitrovics veszített labdát, majd elfordult róla Vapenszki, de az ő lövését védte Nagy.

31
    Madaras pattintott lövését tolta fölé bravúrral B.Mitrovics.

29
    SZÍVÓS MÁRTONról behúzódtak és ezt kihasználta és nyolc méterről óriási gólt ragasztott a bal felsőbe. (10:10)

29
    Alekszics lőtt kissé elhamarkodottan.

28
    Emberfórban volt az Eger, de zseniális mozdulattal labdát szerzett Sz.Mitrovics.

28
    Emberfórban MILAN ALEKSZICS három méteren hármat is lóbálhatott és természetesen nem hibázott ekkora ziccerben. (10:9)

27
    Csuk távoli löketét jobb kézzel fogta Nagy.

27
    Kis ellen az ítélet.

27
    MILOS CSUK lőtt el a blokkoló kezek mellett a bal alsóba. Harmadik gólja volt a szerbnek. (9:9)

26
    MILAN ALEKSZICS lőtt elképesztő bombát B.Mitrovics kapujába közel kilenc méterről. (9:8)

26
    SZÍVÓS MÁRTON vált le Varga Dánielről és két méterről a rövid felsőbe helyezett. (8:8)

25
    VARGA DÉNES a bal alsóba pattintotta az ötméterest. (8:7)

25
    Ötméteres Hárai Balázs ellen.

25
    Nagy jött ki remekül a kapujából és szerezte meg a bejátszott labdát.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Erdélyi hozta el a labdát.

Kiváló távoli lövésekkel jött fel az Eger ebben a negyedben három gólos hátrányból. A harmadik negyed az Egerről szólt, döntetlen állásról kezdődhet a negyedik negyed. Kapust cserélt a Szolnok, Nagy Viktor jött Decker Attila helyére.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    SZÍVÓS MÁRTON is pattintott lövéssel eredményes. (7:7)

24

24
    A centerező Kis elől Csuk hozta el a labdát.

24
    MILOS CSUK nagyon messziről suhintott egy bombát Decker kapujának jobb oldalába. (7:6)

23
    Lejárt a szolnoki támadóidő, nem jutottak lövésig.

23
    Bedőt a Varga-testvérek együttes erővel szerelték.

22
    Alekszics adta el a labdát.

22
    BIROS PÉTER értékesítette az ötméterest, a bal felsőbe vágta a labdát. (7:5)

22
    Varga Dániel ellen ötméteres.

22
    Emberfórban VARGA DÉNES pattintott a bal szélről a blokk mellett a rövid felsőbe. (7:4)

21
    Szolnoki időkérés.

21
    Szívóst blokkolta Alekszics, így ment mellé a labda.

21
    Emberfórban Varga Dániel passzolta el a labdát.

20
    Mindkét vezetőedző sárga lapot kapott az elmúlt egy percben.

20
    Madaras lőtt fölé hat méterről.

20
    Erdélyi lőtt csúnyán mellé emberfórból a bal szélről.

19
    Sz. Mitrovics kezéből kicsúszott a labda.

19
    Csuk passza után HÁRAI BALÁZS húzta be a kapufánál állva a labdát a kapu bal oldalába emberfórból. (6:4)

19
    Jansik kipontozódott.

18
    ZSIVKO GOCICSot nem támadták meg az egriek, így hat méterről a kapu jobb oldalába pattintott nagy erővel. (6:3)

18
    Angyal kezéből kicsúszott a labda.

18
    Bedő is bemutatott egy látványos labdaszerzést.

17
    Varga Dániel kapta le a levegőben Vapenszki passzát.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Varga Dániel érte el előbb a labdát, de víz alá vitte, így az Egeré sz első támadás.

Remek a találkozó, a második negyed a Dózsáé volt, elsősorban Varga Dániel jóvoltából húztak el hiszen a csapatkapitány három gólt szerzett az eddigi öt szolnokiból. Az egri lövések nem olyan minőségűek mint azt megszokhattuk, ezért Deckernek nincsen nehéz dolga eddig.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Gocics lőtt az utolsó másodpercben messziről, de középre ment, védett B.Mitrovics.

16
    Vapenszki kezéből esett ki a labda.

16

16
    Vámos és Szívós akaszkodott össze, de figyelmeztették őket a játékvezetők, nem állították ki őket.

15
    Alekszics blokkoló kezén pattant meg a labda, ezért nem ment be.

15
    Vapenszkit szerelte három szolnoki védő együttes erővel.

14
    VARGA DÁNIEL elképesztő nagy gólja nyolc méterről a bal felsőbe. (5:3)

14

14
    Vámos távoli löketét fölé tolta B.Mitrovics.

13
    Lejárt az egri támadóidő.

13
    VARGA DÁNIEL hat méterről, rosszkéz oldalról pattintott felsőléces bombagólt. (4:3)

12
    Hosnyánszky most a kapufát találta el, ez eddig nem az ő meccse.

12
    Hosnyánszky pattintott hat méterről emberfórból, Decker védett.

11
    Szabályosan szerelte Hosnyánszky a centerező Mezeit.

11
    MILOS CSUK hatméteres lövésébe még beleért Decker, de csak beljebb segíteni tudta. (3:3)

10
    SZTEFAN MITROVICS vált le Birosról a bal szélen és zseniálisan ejtett gólt B.Mitrovics feje fölött.

10
    Angyal lövését blokkolta a backelő Jansik.

9
    Most viszont Mezeit szerelte Hosnyánszky.

9
    Egy nagyszerű labdalopás Mezeitől.

9
    Elkezdődött a második negyed, Csuk hozta el a labdát.

Már az első negyed is fordulatos és kiegyenlített volt. Hibák ugyan voltak, de nagyszerű megoldásokat láthattunk főként, ezek közül is kiemelkedik Angyal félpályáról lőtt gólja.

8
    Vége az első negyednek.

8
    ANGYAL DÁNIEL szinte a félpályáról lőtt pattintva gólt, Decker hóna alatt ment be a labda, ebben benne volt a kapus. (2:2)

8
    Alekszics lőtt felső lécet a bal szélről.

8
    Emberfórban egy újabb eladott labda az egriektől, egyelőre sok hibával játszanak.

7
    Egri időkérés.

7
    Varga Dániel lőtt, de már lejárt a támadóidő, fejbe találta a lövés B.Mitrovicsot.

7
    Csuk távoli bombáját is hatástalanította Decker, ez sem ment szélre.

6
    Varda Dániel kihagyta az ötméterest, B.Mitrovics bal kézzel védett.

5
    Parádés centerezés Bedőtől és lőtt, de Decker védett.

5
    MADARAS NORBERT kapásból vágta be a labdát a rövidbe, Varga Dániel passza után. (2:1)

4
    Hosnyánszky lövése középre ment, védett Decker.

4
    Mezei vitte víz alá a labdát.

4
    Alekszics bombázott a balszélről, védett B.Mitrovics.

3
    Emberelőnyben egy eladott labda Csuktól.

2
    VARGA DÁNIEL maradt üresen egy pillantra hat méteren, és rögtön gólt lőtt. (1:1)

2
    BORISZ VAPENSZKI pattintott egy óriási erejű lövést a kapu jobb oldalába.(0:1)

2
    Tóth lőtt kapásból közelről, B.Mitrovics védett bravúrral.

1
    Hárait is megelőzték.

1
    A centerező Tóthot szerelték.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Gocics hozta el a labdát.

A férfi vízilabda OB I szuperrangadóját rendezik a bajnokság 16. fordulójában Szolnokon, ugyanis a listavezető hazaiak a második helyezett Egert fogadják a Vízilabda Arénában.
    A találkozón tulajdonképpen szolnoki siker esetén eldől az alapszakasz-győzelem kérdése, hiszen a Dózsa 100 %-os mutatóval vezet, az Egernek viszont már öt vesztett pontja van, ugyanis kikapott a mostani ellenféltől ősszel és csak döntetlent játszott az UVSE-vel a második fordulóban.
    Ez a két magyar csapat érdekelt még a Bajnokok Ligájában, ahol mindketten a saját csoportjuk második helyén tanyáznak. A Szolnok 9 megszerzett egységgel a B-, míg az Eger 7 ponttal az A-csoportban. Az elmúlt héten a BL-ben az Eger győzött az Olympiakosz ellen 10-9-re hazai pályán, míg a Szolnok kikapott Dubrovnikban 11-9-re.
    Az vendégeknél sérülés (orrtörés) miatt nem játszhat a fiatal Zalánki Gergő, a Dózsánál Varga Dénes játéka kérdéses, hiszen lázas beteg volt az elmúlt napokban, ki is hagyta a Vasas elleni meccset.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.