Fehérvár – Győr 19:27 (vége) | Siófok – Békéscsaba 38:26 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Érd 23:22 (vége)
Dunaújvárosi KKA
23:22 (10:15)
Érd
szerda 04.02.2015, 19:00 • Dunaújvárosi sportcsarnok, Dunaújváros • Női kézilabda NB1

Micsoda mérkőzés! Rég nem látott izgalmak! Eszméletlen feltámadás, illetve zuhanás. Ez jellemzi a mai meccset!

Az Érd 45 percig vezetett, a félidőben öttel is mentek, sőt a 31.percben hat is volt közte, ám ekkor jött egy tizenegy perces érdi gólcsend és zárkózott a hazai csapat. 10:16-ről 14:16-ra jött fel a DKKA, ekkor ismét elmentek négyre a vendégek. Aztán jött a fordulat! 15:19-ről 23:20! Ez 8:1-es részeredmény. Ezzel a feltámadással nyerte meg a meccset a DKKA. Noha még jöttek fel az érdi lányok, de egyenliteni már nem tudtak. Az esély meg volt rá húsz másodperccel a vége előtt, viszont egy technikai hiba megpecsételte a vendégek sorsát.

Gratulálunk mindkét csapatnak, amiért ezt a parádét nyújtották ma a kézilabdát szeretők számára! A végeredmény tehát 23:22 lett a DKKA-nak, ezzel nagy lépést tettek a TOP4-be jutásért! Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:33:21)

60
    Mérkőzés vége. (23:22)

60
    Mehet tovább! 20 másodperc! Láb miatt, az újváros jöhet! Eldőlt!!!!! (23:22)

60
    Pálos-Boglár a földön, Triscsuk a földön. Ápolás jöhet. (23:22)

60
    Bulath pontatlanul passzolt! Jöhet az Érd! (23:22)

60
    48 mp-vel a vége előtt törlés következik. Ha ebből gól lesz, akkor eldől! (23:22)

60
    Egy perc sincs már hátra! (23:22)

59
    Krpez lövését Triffa bravúrral védte! (23:22)

59
    1perc 30 másodperc van hátra! (23:22)

59
    Nem egészen két perccel a vége előtt az Érd támadhat. Óriási izgalmak. (23:22)

59
    Szabó Edina (Érd) időt kért. (23:22)

58
    De nem lőtték be! Bulath lövését Oguntoye védeni tudta! (23:22)

58
    Kovács Anna lövése mellé száll. Amennyiben betalál most a DKKA, akkor lehet, hogy eldől. (23:22)

58
    Levitték a kapust a vendégek, Klivinyin a megkülönböztető mez. (23:22)

57
    Triscsuknál belemenést láttak a sporik. (23:22)

57
    Vukcevic óriási butaságot követett el. Bulath-ot ütötte meg, mikor passziv jelzés volt már, és hazai lövési kényszer. Ez lehet döntő momentum. (23:22)

57
    Bulath kapott szabaddobást. (23:22)

56
    PÁLOS-BOGNÁR a bal felsőbe tüzelt! Ismét csak egy a differencia. (23:22)

56
    Öt perc ebből a remek meccsből. (23:21)

55
    Kamper lapos lövését Oguntoye védeni tudta! (23:21)

55
    PÁLOS-BOGNÁR remekül húzta vissza a rövid felsőbe, még bármi megtörténhet! (23:21)

54
    HOSSZU fejezte be a kontrát egy góllal! (23:20)

54
    Vukcevic átadása pontatlan, indulhat a DKKA. (22:20)

54
    Ezúttal Pálos-Bognár ápolása miatt szakadt félbe a meccs. De már folytatódhat is! (22:20)

53
    Parádés támadás. Bulath játszotta be HOSSZU-nak aki átejtette a hálóőrt, kettővel megy a DKKA! (22:20)

53
    Kamper ápolása miatt áll a játék. (21:20)

52
    KLIVINYI lövése kapu mellé szállt. (21:20)

52
    KAMPER a nyerő ember? Lehetséges. Ezúttal passziv jelzésnél 10 méterről lőtt a kapuba. (21:20)

51
    Ferling lövését Oguntoye védte, a labda maradt a hazaiaknál, akik magukhoz ragadták a kezdeményezést. (20:20)

50
    KLIVINYI törte meg a vendég gólcsendet átlövés góljával. (20:20)

50
    KAMPER lerohanásból eredményes. Leblokkoltak az érdiek. (20:19)

49
    BULATH kilőtte a jobb alsó sarkot. Extázisban a csapat, és a közönség is! (19:19)

49
    Pálos-Bognár lövése a kapufán csattant! Jöhet az egyenlitésért a DKKA! Micsoda izgalmak! (18:19)

48
    KAMPER parádé, ismét egy testcsel, is a bal sarokba tüzelés! Egy van közte csupán! (18:19)

47
    KAMPER beindult, remek csel sorozat után a hálóba lőtt! (17:19)

47
    Lépéshiba érdi oldalról. (16:19)

46
    KAMPER átlövésből szerzi meg első gólját. (16:19)

46
    Negyed óra a mérkőzésből, az elejétől fogva a vendégek vezetnek, és mondhatni uralják a meccset. Noha a 31. perctől a 42.ig nem lőttek gólt, még úgy tűnik ez is belefér a mai napon. Hiányzik az átütő erő a hazaiakból ma idáig. (15:19)

46
    Mátéfi Eszter (DKKA) időt kért. (15:19)

45
    KLIVINYI ismét beköszönt hosszú idő után. A jobb alsóba lőtt. (15:19)

44
    Kamper lövését blokkolták, nem engedte ezúttal se két gólnál közelebb az Érd a Dunaújvárost. (15:18)

43
    SZEKERES hasonlóan az előzőhöz, a védők keze között lőtt Víg kapujába! (15:18)

43
    Kiegészültek az érdiek. (15:17)

42
    TRISCSUK átlövésből eredményes. Ez a harmadik gólja volt a mai napon. (15:17)

42
    SZEKERES emberhátrányos gólja megtörte az érdi gólcsendet. Több mint 10 perc után lőttek gólt. (14:17)

42
    Azari kihagyta a jobb szélről való próbálkozást. Egyre jöhetett volna a DKKA. (14:16)

41
    Kovács A. ismét kiállt két percre nyakra ütés miatt. (14:16)

41
    Pálos-Bognár lövését Víg védeni tudta. (14:16)

40
    TAKÁCS Dusmáta első gólja a meccsen, beállóból eredményes. (14:16)

39
    Kovács A.-nál láttak belemenést, kettőre jöhet fel Mátéfi Eszter csapata. (13:16)

38
    Lépéshiba miatt jöhetett a DKKA, Vincze az üres kapura könnyedén bedobta. (13:16)

38
    Triscsuk lövését Janurik védte! Mindent megfog ma. (12:16)

38
    Pálos-Bognár kapott két percet amiért odaütött Triscsuknak. (12:16)

38
    Krpez eladta a labdát, hat perce nincs vendég találat! (12:16)

37
    Bulath lövését ismét védeni tudta Janurik! Egyenlőre Janurik a meccs embere. (12:16)

37
    Signaté lövése jó másfél méterrel fölé. (12:16)

36
    Folytatódhat a mérkőzés. (12:16)

36
    Szabó Edina (Érd) időt kért. (12:16)

36
    Schatzl lövését Víg védte, de a túloldalon Janurik is a helyén. Körülbelül 40 százalékkal véd az érdi kapus. (12:16)

35
    BULATH a hatodik gólját lőtte emberelőnyből. (12:16)

34
    Vincze lövését Janurik védte, maradt a DKKA-nál. (11:16)

34
    Érdi labdavesztés, majd Kovács A. két perc árán akadályozta meg a kontrát. (11:16)

34
    VINCZE a bal szélről eredményes. (11:16)

33
    Krpez a kapufát találta el. (10:16)

33
    Bulath lövése elsuhant a bal alsó sarok mellett. (10:16)

32
    Vincze kapott szabaddobást. (10:16)

32
    KOVÁCS A. kipókhálózta a bal felső sarkot. (10:16)

31
    Az Érd kezdte a második félidőt. (10:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:15)

A hazaiak mindent középről próbál, a széleken egyaltalán nincs támadás. Az Érd középről, szélről egyaránt eredményes. Jobban játszik a vendég csapat, és megérdemelten, öt góllal vezet a félidőben. Az érdi csapatnál Krpez, illetve Janurik kapus teljesitménye kiemelendő, a két játékos tehet leginkább arról, hogy ilyen jól megy az Érdnek! A dunaújvárosiaknál Bulath, és Ferling viszi hátán a csapatot. Egy félidő még hátra van, és az öt gól abszolút ledolgozható kézilabdában, ehhez azonban pontosabb végjáték, és kevesebb labdaeladás szükséges. Izgalmas lesz a folytatás is! Tartsanak velünk!

30
    Befejeződött az első félidő. (10:15)

30
    KOVÁCS A. időn túli szabaddobásból eredményes. Szinte hihetetlen! (10:15)

30
    Időn túli szabaddobás. (10:14)

30
    BULATH a jobb felsőbe varrta a játékszert. (10:14)

30
    Signaté belül védekezett, újvárosi hetes. (9:14)

29
    KOVÁCS A. ezúttal a következő érdi gól szerzője. Öttel mennek Szabó Edina lányai. (9:14)

29
    Kiegészült az Érd. 0:0-ra lehozták az emberhátrányt. (9:13)

29
    Kovács A. lövését Víg lábbal háritja. Oldalról jöhet az Érd. (9:13)

28
    Janurik hatalmasat védett Takács Dusmáta lövésénél! Parádézik az érdi kapus. (9:13)

27
    Signaté lövése is fölé repült. (9:13)

27
    Elkapkodták a hazaiak, Triscsuk lövése jó egy méterrel fölé szállt. (9:13)

27
    Klivinyi jutott a kiállitás sorsára, amiért odaütött Triscsuknak. (9:13)

26
    Ferling átlövését Janurik magabiztosan védte. (9:13)

26
    VUKCEVIC beállóból eredményes. (9:13)

25
    A túloldalon Gera lövése a kapufán csattant. (9:12)

25
    Schatzl lövése a bal szélről a kapu mellé szállt. (9:12)

24
    BULATH túl jár a harmadik számú érdi kapus, Oguntoye eszén is. (9:12)

24
    Janurik nagy védését követően Gerával szemben szabálytalan Signaté. Ez is hetes. (8:12)

23
    PÁLOS-BOGNÁR a jobb alsóba vágta a labdát. (8:12)

23
    Krpez harcolt ki büntetőt. Ferling a vétkes. (8:11)

22
    Triscsuk lövése a kapufáról fölé szállt. (8:11)

22
    KRPEZ ötödik gólját lőtt egy lerohanás után. Sok a pontatlanság az újvárosnál, ezt általában góllal büntetik egy gyors lerohanás végén. (8:11)

21
    Technikai hiba érdi oldalon, egyre jöhet a DKKA. (8:10)

21
    Mehet tovább a mérkőzés. Támad az Érd. (8:10)

21
    Szabó Edina (Érd) időt kért. (8:10)

21
    TRISCSUK-ra nem jutott védő, majd Janurik mellett a bal alsóba lőtt. (8:10)

20
    Vukcevic kapott sárga lapot. (7:10)

20
    Kovács A. bejátszása pontatlan, zárkózhat tovább a hazai csapat. (7:10)

19
    FERLING remekül fordult le Kovács-ról, majd a bal sarokba lőtte a játékszert. (7:10)

18
    Víg védte Pálos-Bognár lövését. A túloldalon Janurik védett, majd pontatlanul inditott, jöhet az újváros. (6:10)

18
    FERLING egy csel után ugrott, majd remek gólt szerzett. Négy közte. (6:10)

17
    Víg Vivienn a hazai kapuban. (5:10)

17
    KOSTIUKOVA eredményes a szélről. Kapust cserélt az újváros. (5:10)

16
    Janurik magabiztosan védte Bulath gyenge lövését. (5:9)

16
    Bulath lövését blokkolták, maradt a hazaiaknál. (5:9)

16
    Kiegészült az Érd. (5:9)

15
    KLIVINYI egy test csellel elküldte védőjét. Emberhátrányból kettőt lőtt az Érd! (5:9)

15
    Bulath is besárgult falt miatt. (5:8)

15
    Triscsuk kapott sárga lapot lökés miatt. (5:8)

14
    BULATH megszerezte első akció gólját. (5:8)

14
    KOVÁCS A. átlövésből eredményes. (4:8)

14
    BULATH értékesiti a jogos büntetőt. (4:7)

14
    Krpez kap két percet Triscsuk földre vitele miatt. (3:7)

13
    Mátéfi Eszter (DKKA) időt kért. (3:7)

13
    KRPEZ ezúttal beállóból eredményes. (3:7)

13
    Bulath-ék ismét labdát vesztettek, támadhat a +4ért az Érd. (3:6)

12
    PÁLOS-BOGNÁR remek támadás végén lőtt gólt. (3:6)

12
    Takács Bianka is sárgát kapott. (3:5)

12
    Janurik ezúttal is magabiztosan védett. (3:5)

11
    SZEREKES lerohanás végén eredményes. (3:5)

11
    Triscsuk kapott szabaddobást. (3:4)

11
    KRPEZ harmadik gólja a szélről. (3:4)

10
    BULATH magabiztosan értékesiti a büntetőt. Kiegyenlitett a DKKA. (3:3)

10
    Szerekes kapott sárga lapot. Plusz újvárosi büntetőt. (2:3)

9
    Schatzl lövését a kapufa és Triffa együttes erővel védeni tudta. (2:3)

9
    VINCZE szerzett labdát, majd végig is vitte. (2:3)

8
    Kamper lövését Janurik védte bravúrral. (1:3)

7
    KLIVINYI hatalmas bombát ragasztott Triffa kapujába. (1:3)

7
    TIRSCSUK átlövésből megszerezte csapata első találatát. (1:2)

6
    Lépéshiba miatt elveszik a labdát az Érdtől. (0:2)

6
    Ismét pontatlan a bejátszás, öt perc után nincs DKKA gól. (0:2)

5
    Schatzl lövése a kapu fölé szállt. (0:2)

5
    Továbbra sincs hazai gól, akár meglóghatnak hárommal a vendégek rögtön. (0:2)

4
    Signate kapott sárga lapot. (0:2)

4
    KRPEZ megszerzi egymaga, és csapata második gólját is. (0:2)

3
    Triscsuk eladta a labdát, jöhet az Érd. (0:1)

3
    Ferling harcolt ki szabaddobást. (0:1)

2
    KRPEZ szerzett gólt a jobb szélről. Vezet az Érd. (0:1)

2
    Triscsuk lövése kijött a kapufáról, a túloldalon Triffa is bemutatott egy védést. (0:0)

1
    Bulath lövését blokkolták, majd Janurik védett. (0:0)

1
    A hazaiak kezdték a meccset. (0:0)

1

Hamarosan megtelnek a lelátók is. Perceken belül kezdünk!

A női NBI 18.fordulójában a DKKA fogadja az Érd együttesét. A forduló egyik legizgalmasabb meccsének igérkezik ez.

A dunaújvárosi hölgyek jelenleg negyedikek a tabellán. Tizenhét meccsből tizenegyet nyertek, egy döntetlen, és öt vereség mellett. Gólarányuk 449:391. Hazai környezetben jobban megy a szekér a csapatnak, hiszen Nyolc meccsből hatot nyertek, és kétszer kaptak ki. Legutóbbi két idegenbeli meccsén egy pontocskát szereztek a Vác otthonában. A békéscsabai meccsen egy góllal kaptak ki némi meglepetésre. Otthon négy meccses győzelmi szériában a csapat, és talán egy leheletnyivel ők a szerdai meccsnek az esélyesei.

Az Érd jelenleg a harmadik a tabellán. Ugyanannyi ponttal rendelkeznek, mint a DKKA, viszont jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előrébb vannak. Nekik +59, a DKKA-nak +58, tehát egyetlen gól a differencia csupán. Idegenben nyolc meccsből ötöt nyertek, háromszor kaptak ki. Legutóbbi hét bajnokijukat megnyerték, parádés formában vannak az érdi hölgyek.

A két csapat októberi mérkőzésén Érdről elhozta a két pontot a DKKA, 24:18-ra győztek Mátéfi Eszter tanitványai. A tavalyi szezonban a Play Offban is találkoztak, ahol a harmadik helyért való küzdelemben mindkét meccsen döntetlen született, majd mindkét ráadásban egy góllal nyertek az érdi hölgyek. Szoros, küzdelmes meccs lesz. Tartsanak velünk, ha tehetik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Dunaújvárosi KKA: Triffa (1), Nagy É. (89), Víg (16) – Ferling (2), Gera (3), Triscsuk (5), Azari (7), Takács D. (10), Vincze (19), Bulath (20), Hanusz (25), Kamper (29), Takács B. (31), Hosszu (44), Berta (8), Rádl (86)

Edző: Mátéfi Eszter

Érd: Gridnyeva (1), Janurik (13), Oguntoye ( 90) – Schatzl (3) , Kovács A. (6), Vukcevic (9), Szekeres (11), Kisfaludy (14), Klivinyi (15), Pálos-Bognár (20), Signaté (24), Kostiukova (30), Krpez (33), Takács (35), Mester (44), Nick (95)
    Edző: Szabó Edina

Játékvezetők: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária