Franciaország – Dánia 1:2 (vége) | Magyarország – Szlovákia 4:2 (vége)
Magyarország
4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
Szlovákia
péntek 06.02.2015, 18:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Mára köszönjük a kedves figyelmet a Káposztásmegyeri Jégpalotából, holnap Franciaországgal játszanak a mieink, de előtte természetesen a Dánia-Szlovákia meccsről is jelentkezünk!
    Tartsanak velünk akkor is és persze a többi közvetítésünk alkalmával is! (20:14:43)

Nagy meccset nyert meg Buzás Norbert együttese Szlovákia ellen, egy jó első és egy okos harmadik harmados teljesítménnyel!
    Sroková a szlovákok, Kiss Andi a mieink legjobbja az edzők döntése alapján!

58:10
    Kiegészültek a szlovákok, mostantól kettős emberelőnyben támadhatnak!

58:01
    Belül a harmadik harmad utolsó kettő percén!

57:59
    Kiss-Simont is kiállították!

57:07
    Huszák kapott 2 percet, megint egy kis ideig 4 a 4 elleni a játék!

56:48
    Sroková elől kellett még mentenie Németh Anikónak!

56:41
    Mostantól emberelőnyben a mieink!

56:10
    Elcserélték magukat a szlovákok, oda az emberelőnyük!

55:40
    Culiková elől tenyerelt rá a korongra a mi kapusunk!

55:08
    Herichová lövését hárította Németh Anikó!

54:41
    Gáncsolásért 2 perc ezúttal a mieinknél, Jókai-Szilágyi Zsófi kapta!

54:27
    Kiegészültek a szlovákok.

54:18
    Lettrichová védett egyet!

54:00
    Jól védekezik most emberhátrányban a szlovák válogatott, de két góllal a mieink vezetnek.

52:27
    Gáncsolásért kapott 2 percet Staronová, magyar emberelőny!

52:03
    Huszák is egyedül próbálta megoldani a helyzetet, de nem lett belőle újabb magyar gól!

51:40
    Gasparics parádés szólója végén hárított Lettrichová!

50:48
    Culiková maradt lent a jégen egy kemény ütközést követően, le kell támogatni a szlovák hölgyet!

50:08
    Tilosra ütötték a korongot a szlovákok!

48:45
    Megint a nagyon harcosan és jól hokizó Kiss Andi elől kellett mentenie a szlovák védelemnek!

47:40
    Rónai bombáját fogta a szlovák kapus.

46:11
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző GASPARICS. Assziszt: Kiss A.. Beszorultak a szlovákok, már feküdt az egész védelmük, amikor Kiss Andi GASPARICS FANNI elé tolta a korongot, Ő pedig az üres kapuba csúsztatta azt! 4-2

45:47
    Brgles Nóra elől mentettek a szlovák védők, állandósuló magyar fölény egyelőre a jégen!

45:05
    Jókai-Szilágyi Kinga próbálkozásából sem született meg a negyedik magyar gól!

44:08
    Gasparics lőtt közelről a szlovák kapu fölé!

43:32
    Tilosra ütötték a korongot a szlovákok.

42:35
    Pintér Lili nem tudta kikaparni a gesztenyét a szlovák védőharmadban.

40:40
    A túloldalon a másik 18-as Culiková lövését hárította Németh Anikó!

40:14
    Huszák lövése kerülte el a szlovák kaput a harmadik harmad elején!

40:01

Az első harmadbeli gólzuhatag a második játékrészre megállt, "befagyott" az eredmény, legalábbis egyelőre! Szembetünő, hogy nem megy a magyar lányoknak az emberelőnyös játék! De egyelőre vezet a magyar válogatott, tartsanak velünk a harmadik harmadra is!

40:00

39:02
    Kiegészültek a szlovákok!

38:55
    Ungár Rebeka lövése sem ment be!

38:42
    Pintér Lilit tartoztatták fel a szlovákok cselsorozata végén.

37:46
    Rónai lövését hárította a "kiállítását töltő kapus"!

37:02
    Újabb magyar emberelőny és a kapus kapja durva játékért, helyette természetesen mezőnyjátékos üli le a büntetést!

37:02
    Kiss Andi nehéz szögből leadott lövését hárította Lettrichová!

35:18
    Culiková hatalmas bombája zúgott el a magyar kapu felett!

34:15
    Palová lövését mamuttal, szépen védte Németh Anikó!

33:30
    Kicsit most visszavettek a rohanásból a csapatok, alig van játék a kapuk előtt!

32:00
    Gyönyörű szerelés a visszazáró Kiss Andrea részéről!

30:41
    Rónai elől mentett a szlovák kapus.

29:33
    Nem tudtak élni a mieink a kettős fór adta lehetőséggel, kiegészült a szlovák válogatott.

29:30
    Horváth Tifani ütőjét szedték fel még mielőtt kapura lőhetett volna!

28:43
    Megint Gasparics Fanni, közeli lövését ezúttal Lettrichová hárította!

28:01
    Gasparics lövése levágódott a szlovák védelemről!

27:33
    Kettős a magyar fór, gáncsért Culiková is kapott 2 percet!

26:45
    Lettrichová védett egyet.

26:03
    Most lép érványbe a kiállítás; Istocyová kapta bottal lökésért!

25:41
    Késleltetett kiállításnál Jókai-Szilágyi Zsófi korongja kerülte el a szlovák kaput.

24:40
    Trebulovát tartoztatta fel a magyar védelem.

23:10
    Horváth Tifani érkezett gólra éhesen, de a szlovák kapus mentett előle!

22:19
    Brgles Nóra közelről nem tudta becsapni Lettrichová kapust!

21:40
    Culiková hatalmas helyzetben emelt fonákkal a mieink kapuja fölé!

21:05
    Jókai-Szilágyi Kingával szemben mentettek a szlovák lányok.

20:01

Rendkívül érdekes első harmadot láthattak a kilátogató nézők! A magyar lányok úgy kezdtek mint az álom és a gyors vezetés után jött a második gól is! Ám ezután a szlovákok úgymond visszajöttek a meccsbe, kétszer is szépítettek, így egyelőre szoros a csata!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:40
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző MIKESKOVÁ. Gyorsan belőtték a fórt a szlovákok! Culiková passzát MIRIAM MIKESKOVÁ vágta Németh Anikó kapujába! 3-2

18:47
    Németh Anikó védett, de közben az imént még kapura lövő Jókai-Szilágyi Zsófi került a büntetőpadra, fogásért. Szlovák emberelőny!

18:28
    Jókai-Szilágyi Zsófia lövése vágódott le a szlovákokról!

17:50
    Gapová lövésénél mentett a magyar védelem.

16:37

16:10
    Kiss Andrea ütött el a korong felett nagy helyzetben a szlovák kapu előtt!

15:40
    Pál Vanda lövése kerülte el a szlovák kaput.

14:37
    Itt az első magyar emberelőny, Sroková kapta a kettő percet, gáncsolásért!

14:09
    Tilos a mieink részéről!

12:42
    Gólszerző KISS A.. Assziszt: Huszák és Trencsényi. Villámgyors magyar válasz a bekapott gólra! Trencsényi tette a korongot Huszák Alexandra elé, aki KISS ANDREÁNAK adta és a mieink 12-ese könnyedén lőtt a kapuba! 3-1

12:31
    Gólszerző CULIKOVÁ. Assziszt: Mikesková. Szépen kijátszották a helyzetet a szlovákok és Mikesková passzából MIRIAM MIKESKOVÁ ütötte a mieink kapujába! 2-1

11:12
    Németh Bernadett lövése akadt el a szlovák védők egyikében.

10:28
    Jókai-Szilágyi Kinga kotorta közelről a szlovák kapu mellé a korongot.

09:53
    Gasparics remek cselek után lőtt a szlovák kapu mellé-fölé!

09:33
    Tilosra ütötték a korongot a mieink.

09:02
    Pintér Hanna elől mentett Palová a szlovákok harmadában!

07:37
    Gólszerző PINTÉR L.. Assziszt: Horváth T.. Már kettő! Horváth Tifani most visszaadta a gólpasszt PINTÉR LILINEK és máris 2-0 Magyarország javára!

07:24
    Rónai elől a kapujából kikorcsolyázva mentett Lettrichová!

07:07
    Gorecká lövése vágódott fel egy magyar botról.

06:30
    Kiss Andival szemben védekeztek jól a szlovákok!

03:50
    Továbbra is főleg a szlovákok védőharmadában zajlik a játék.

01:59
    Gólszerző HORVÁTH T.. Assziszt: Pintér L.. Gyors magyar vezető gól; Pintér Lili korongját HORVÁTH TIFANI ütötte közelről a kapuba egy szép kombináció végén! 1-0

01:35
    Pintér Lili közeli lövését védte a szlovák kapus.

00:31
    Mikesková korongját fogta Németh Anikó!

00:02
    Németh Anikó kezd a mieink, Andrea Letrrichová a szlovákok kapujában!

00:01

Buzás Norbert edző Somogyi Viviennek és Csiszér Saroltnak adott pihenőt a mai estére, míg Andrej Schober a szlovákok mestere mind a 22 játékosának játéklehetőséget kíván ma adni!
    A meccs azonnal kezdődik, tartsanak velünk!

Hamarosan megkezdi szereplését a magyar női jégkorong válogatott is ezen a felkészülési tornán, a mieinkkel egy világbajnoki osztályban lévő Szlovákia ellen! Jelenleg a bemelegítés zajlik itt, Káposztásmegyeren, hamarosan jövünk a ma este jégre lépők névsorával.
    Tartsanak velünk!

A sérültek – Medgyes, Pavuk, Holzer és Szűcs – hiányában, majd a keret szűkítését követően a következő 24 fős kerettel vág neki a magyar női válogatott ennek a hétvégének:
    Kapusok: Németh Anikó, Poltzer Renáta
    Védők: Csiszér Sarolt, Kiss-Simon Franciska, Németh Bernadett, Odnoga Lotti, Pál Vanda, Szlaby Gyöngyi, Tóth Enikő, Trencsényi Kitti.
    Csatárok: Brgles Nóra, Dabasi Réka, Gasparics Fanni, Gottlibet Zora, Horváth Tifani, Huszák Alexandra, Jókai Szilágyi Kinga, Jókai Szilágyi Zsófia, Kiss Andrea, Pintér Hanna, Pintér Lili, Rónai Alexandra, Somogyi Vivien, Ungár Rebeka.
    Szövetségi edző: Buzás Norbert

Egy egészen elképesztően fiatal kerettel vesz részt a magyar felnőtt, női jégkorong válogatott az e hétvégi négy nemzet tornán, a Jégpalotában! Sokatmondó adat, hogy a keret tagjai közül Szlaby Gyöngyi az egyetlen, aki nem a 90-es években – vagy még később – született, Ő 27 esztendejével már valóságos "korelnöknek" számít a mieinknél!
    Itt vannak persze a még most is jóval húszon innen járó egykori U18-asok, akik tavaly korosztályukban a nyolccsapatos (!) világelitben szerepeltek. Németh Anikó, Medgyes Dorka – sajnos a magyar női hoki egyik "arca" vállsérülése miatt ki kell, hogy hagyja ezt a tornát – Kiss Andi, Horváth Tifani neve talán már sok kedves szurkoló számára ismerősen cseng, de Trencsényi Kitti, Huszák Szandi vagy éppen Gasparics Fanni is letette már névjegyét, sőt többen közülük külföldön is megállták helyüket, öregbítve a fiatal magyar női jégkorongozás hírnevét!
    A most hétvégi tornán – amely számunkra természetesen az áprilisi, kínai, divízió1/b. világbajnokságra való minél jobb felkészülést szolgálja – talán pont az első mérkőzés lesz a legfontosabb, tekintettel arra, hogy a szlovákok a vb-n is ellenfeleink lesznek majd!
    A mi lányaink tavaly is ebben a világbajnoki osztályban szerepeltek, az ott megszerzett bronzéremnél vágyunk idén egy fényesebb medáliára, míg északi szomszédaink a div1/a-ból estek ki úgy, hogy csupán az épp' elöttük végző, de Náluk végül 5 ponttal többet szerző osztrákokat tudták ráadásos meccsre kényszeríteni. Nyilván idén Kínában szeretnének rögtön visszajutni, reméljük ehhez a magyar válogatottnak is lesz néhány szava!
    Ezen a tornán mindenesetre már az első napon lemérhetjük, hogy ott vagyunk -e már tudásban a világbajnoki másodosztály közvetlen közelében!
    Kedves Olvasóink, Hokibarátok!
    Szurkoljanak tehát már az első napon a magyar női hokiválogatottunknak, az északi szomszéd együttese ellen, mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk eme meccs és persze az egész torna valamennyi rezdülésével!
    Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:10 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 2. Horváth T. (Pintér L.), 8. Pintér L. (Horváth T., Brgles), 13. Kiss A. (Huszák, Trencsényi), 47. Gasparics (Kiss A., Huszák) – 13. Culiková (Mikesková), 20. Mikesková (Culiková, Palová)

Magyarország: Kapusok: Németh Anikó, Poltzer Renáta
    Védők: Kiss-Simon Franciska, Németh Bernadett, Odnoga Lotti, Pál Vanda, Szlaby Gyöngyi, Tóth Enikő, Trencsényi Kitti.
    Csatárok: Brgles Nóra, Dabasi Réka, Gasparics Fanni, Gottlibet Zora, Horváth Tifani, Huszák Alexandra, Jókai Szilágyi Kinga, Jókai Szilágyi Zsófia, Kiss Andrea, Pintér Hanna, Pintér Lili, Rónai Alexandra, Ungár Rebeka.

Szlovákia: Kapusok: Lettrichová, Kvaková
    Védők: Drabeková, Zalesaková, Istocyová, Curmová, Cernaková, Raková, Palová.
    Csatárok: Sroková, Klimasová, Obercianová, Trebulová, Herichová, Zaborská, Gorecka, Staronová, Culiková, Mikesková, Kvaková, Koreniková, Gapová, Stasová. Szövetségi edző: Andrej Schober

Játékvezetők: Vas Mátyás, Bedő Péter – Sándor Zsuzsanna, Gebora Zita