Dánia – Szlovákia 3:2 (vége) | Franciaország – Magyarország 3:2 (1:0 szétlövés után)
Dánia
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Szlovákia
szombat 07.02.2015, 14:40 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A helyzeteivel jobban gazdálkodó Dánia egygólos győzelme végül megérdemeltnek mondható, de az, hogy az emberelőnyök mindkét oldalon kimaradtak, mindenesetre érdekes!
    Jöhet a dán himnusz, mi pedig csak időlegesen búcsúzunk, hiszen 17.40-től jönnek a mieink a franciák ellen!
    Tartsanak velünk akkor is! (16:32:48)

60:00

59:37
    Most tudták levinni a kapust a szlovákok, de csak rövid időre!

58:11
    Olausson korongja kerülte el a szlovák kaput.

58:00
    Kettő perc még a végéig!

57:21
    Ez a fór is kimaradt, kiegészültek a dánok!

56:17
    Culiková ziccerben lőtte a korongot bele a dán kapusba!

55:56
    Gapová középre tartó lövését védte szépen Joa!

55:21
    Langsager kapott gáncsolásért kettő percet, szlovák emberelőny!

55:11
    Gorecká lövése után ment el a korong a dán kapu mellett!

53:57
    Dánia gólt szerzett!
    Gólszerző PERSSON. Megint nem kellett emberelőny a gólhoz; JOSEFINE PERSSON nagy szóló, remek cselek után lőtte a korongot Kvaková alatt a szlovák kapuba! 3-2 Dánia javára!

53:05
    Mostantól ismét teljes létszámban mindkét együttes a jégen!

52:31
    Egy szlovák visszatérhetett, 4 a 4 ellen a jégen a felek.

52:05

51:04
    Eddig tartott a kettős dán fór, gáncsolásért Aasperup is kapott 2 percet, 4 a 3 elleni a játék!

50:47
    Palová magas bottal való játékért szintén 2 percet kapott, kettős a dán emberelőny!

50:31
    Korongkilövésért, a játék késleltetésért kapott 2 percet a szlovákoktól Gorecká! Újabb dán emberelőny!

49:45
    Újabb szlovák tilos felszabadítás.

49:34
    Gregersennel szemben védekezett jól a szlovák együttes!

49:16
    Tilosra ütötték a korongot a szlovákok.

47:41
    Kiegészültek a szlovákok, nincs gól továbbra sem emberelőnyből!

46:40
    Ernst egészen közelről sem tudott a szlovák kapuba találni.

45:55
    Frandsen lőtt távolról, Kvaková hárított és már lefújták a bírók az akciót, így hiába került a korong a szlovák kapuba, a gól nem érvényes!

45:41
    Fogásért kapott 2 percet Curmová, dán emberelőny!

44:59
    Beszorultak a szlovákok, ki is ütötték tilosra a korongot.

44:21
    Persson korongja is elment a szlovák kapu előtt!

43:11
    Peters lövésszerű beadása nem jelentett igazi veszélyt a szlovákok kapujára.

42:23
    Most a dánok ütötték ki tilosra a korongot.

41:24
    Henriksen lövése ment el a szlovák kapu mellett.

40:54
    Aasperup korongját fogta a túloldalon a szlovák kapus.

40:22
    Staronová nem tudta közelről a dán kapuba ütni a korongot.

40:01

Az eredmény szempontjából lekopírozta a két csapat az első harmadot, ám 2-2 után már egyértelműen Dánia fölénye bontakozott ki, de a szlovák kapus állta a sarat!
    Így lesz ez a harmadik harmadban is? Tartsanak velünk az újabb szünet után is és mindenre választ kapnak!

40:00

39:30
    Weis felperdülő korongja a szlovák kapu tetején landolt!

39:01
    Belül a második harmad utolsó percén!

38:09
    Megint a szlovák kapus volt nagy munkában, állandosuló dán fölény a jégen!

37:54
    Almquist lövését meglehetősen nehezn tudta védeni Kvaková!

37:00
    Három perc még a második harmadból, egyelőre döntetlen az állás!

35:24
    Kryger-Nordvi lövéséből sem lett meg a harmadik dán gól!

34:03
    Russell egészen közelről Kvaková kapusba vágta a korongot!

33:30
    Asperup korongja kerülte el a szlovák kaput.

32:36
    Glud közeli, csúsztatott korongját fogta meg a szlovákok kapusa!

31:46
    Megint egy dán tilos felszabadítás!

31:14
    Gólszerző WEIS. MICHELLE WEIS kapott korongot Gregersentől és kilőtte a jobb sarkot! 2-2

30:53
    Tilost ütöttek a dánok!

30:00
    Pontosan a rendes játékidő felénél járunk, egyelőre egygólos a szlovákok vezetése.

28:41
    Kiegészültek a szlovákok!

28:37
    Ezúttal Glud elől tisztázott a szlovákok kapusa!

28:13
    Gregersen egészen közeli lövését hárította Kvaková.

27:17
    Henriksen lőtt közelről kapuvasat!

26:41
    Fogásért Raková ül ki kettő percre a büntetőpadra, dán emberelőny megint!

25:56
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző OBERCIANOVÁ. Assziszt: Sroková és Gorecká. Megint szlovák vezetés! Sroková passzát KRISTINA OBERCIANOVÁ lőtte be Joa kapujába! 2-1 Szlovákia javára!

24:57
    Joa élt együtt jól a játékkal a túloldalon.

23:40
    Továbbra sincs emberelőnyös gól a meccsen, kiegészült Szlovákia.

23:10
    Olausson – aki íly' módon mégiscsak játszik – lövését hárította Kvaková.

22:01
    Kvaková volt munkában.

21:40
    Culiková gáncsolásért kapott 2 percet, dán emberelőny!

21:23
    Nielsen túlságosan megemelte a korongot, amely így elment a szlovák kapu felett.

20:36
    Kvakovának kellett védenie – magabiztos volt a szlovák kapus.

20:27
    Gregersen fonákja kerülte el a szlovák kaput.

20:01

Egyenlő erők küzdemében, az emberelőnyök kihasználása ugyan mindkét oldalon gondot okoz eddig, de 5 az 5 ellen azért született mindkét oldalon egy-egy találat!
    Folytatás 15 perc múlva, tartsanak velünk akkor is!

18:39
    Jól védekeznek egyelőre emberhátrányban a dánok!

18:20
    Klimasová lövését hatástalanította Joa!

17:10
    Testre ütésért Just-Jensen kapott 2 percet, újabb szlovák emberelőny!

16:02
    Gólszerző GLUD. Nem kell itt emberelőny a gólhoz kérem szépen!
    5 az 5 ellen SILKE GLUD lőtte a szlovák kapuba a korongot. 1-1

15:42
    Persson szólózott egyet, de végül mentett előle a szlovák védelem.

14:32
    Gapová lövését mamuttal hárította a dán kapus Joa!

13:55
    Peters nehéz szögből leadott lövését fogta meg Kvaková!

13:06
    Nem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel a dán együttes sem!

11:33
    Ernst korongját fogta meg Kvaková!

11:06
    Klimasová durva játékért kapott kettő percet, ezúttal a dánok emberelőnye következik.

11:06
    Gregersen elől mentett Kvaková!

10:24
    Kiegészült a dán válogatott!

09:01
    Egy dán visszatért, sima a szlovák emberelőny!

09:01
    Megint munkában a dán kapus.

08:44
    Klimasová löketét hárította Joa.

08:24
    Megint kettős lesz a szlovák fór, gáncsért Gregersen is kapott 2 percet!

08:06
    Russell visszatért, 5 a 4 ellen támadhatnak a szlovákok.

07:01
    Kettős tehát a szlovák emberelőny, gáncsolásért Henriksen kapta az újabb 2 percet!

07:01
    Culiková lőtt kapura, amikor késleltetett kiállítás volt, Joa védett!

06:28
    Sroková közeli lövését mamuttal hárította a dán kapus.

06:06
    Itt az első emberelőny, Russell kapott 2 percet a dánoktól!

05:16
    Tilost ütöttek a szlovákok!

05:07
    Mikesová találta el közelről a dán kapuvasat! Még a csattanást is lehetett hallani a csarnokban!

04:45
    Asperup elől tisztázott a szlovák védelem.

02:20
    Támadásban maradtak a szlovákok, Joa-nak kellett nehéz helyzetben tisztáznia!

01:40
    Gólszerző CULIKOVÁ. Gyors szlovák vezető találat! Korenková korongját JANKA CULIKOVÁ kissé balról lőtte a hosszú sarokba! 1-0 Szlovákia javára!

00:01

Dánia: Kapusok: Clayton-Jacobsen, Joa.
    Védők: Ploug-Thomsen, Langsager, Frandsen, Eberhardt, Lund-Jensen, Just-Jensen, Asperup, Weis, Kryger-Nordvi.
    Csatárok: Gregersen, Glud, Russell, Persson, Nielsen, Friis-Hansen, Almquist, Henriksen, Ernst, Peters. Szövetségi edző: Denis Larsen

Szlovákia: Kapusok: Lettrichová, Kvaková
    Védők: Drabeková, Zalesaková, Istocyová, Curmová, Cernaková, Raková, Palová.
    Csatárok: Sroková, Klimasová, Obercianová, Trebulová, Herichová, Zaborská, Gorecka, Staronová, Culiková, Mikesková, Kvaková, Koreniková, Gapová, Stasová. Szövetségi edző: Andrej Schober

Játékvezetők: Gérnyi Katalin, Halassy György – Gebora Zita, László Lóránt.

Tiszta pirosban a dánok, fehér felsőben a franciák!

Hamarosan megkezdődik itt, a Káposztásmegyeri Jégpalotában a Négy Nemzet Női jégkorongtorna második napjának nyitómérkőzése, a divizío1/A. vb osztályban szereplő, tegnap Franciaország ellen győztes dánok és az egy osztállyal lejjebb, a mieinkkel együtt a div1/B-ben szereplő, tegnap a magyar csapattól 4-2-es vereséget szenvedő szlovák válogatott összecsapása!
    Szlovákia ugyanazzal a csapattal lép jégre mint tegnap, míg a dánoknál Maria Olausson ezúttal hiányzik a 22-es keretből!
    A bemelegítés már megtörtént, a jég is kész, hamarosan kezdődik a mérkőzés!
    Tartsanak velünk!

A divízió 1/A. osztályú vb-re készülő dánok egygólos győzelemmel, míg a div1/b-s szlovákok a mieinktől elszenvedett kétgólos vereséggel nyitották a budapesti Négy Nemzet női hokitornát!
    A szombati második játéknapon e két válogatott meccsével kezdődik majd a program, kora délután a Képosztásmegyeri Jégpalotában! Tavaly a csehországi div1/a. vb-n is összecsaptak a felek, akkor 5-3-as győzelmük okán a dánok örülhettek!
    A pénteken látottak alapján a dánok tűnnek jóval erősebbnek, meglátjuk, mit hoz majd ez a találkozó, összeszedi -e magát északi szomszédunk együttese!
    Tartsanak velünk és minden kiderül!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:40 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 17. Glud, 32. Weis (Gregersen), 54. Persson – 2. Culiková (Korenková, Istocyová), 26. Obercianová (Sroková, Gorecká)

Védők: Ploug-Thomsen, Langsager, Frandsen, Eberhardt, Lund-Jensen, Just-Jensen, Olausson, Asperup, Weis, Kryger-Nordvi.

Játékvezetők: Gérnyi Katalin, Halassy György – Gebora Zita, László Lóránt