Elche CF – Rayo Vallecano 2:0 (vége)
Elche CF
2:0 (1:0)
Rayo Vallecano
hétfő 09.02.2015, 20:45 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Teljesen megérdemelten növeli előnyét, és nyeri meg a mérkőzést az összecsapás előtt utolsó helyen szerénykedő Elche gárdája, a madridi kis csapat így pont nélkül utazik ma haza.
    A fordulást követően is fölényben játszottak a fehér mezesek, a 76. percben aztán Baena fegyelmezetlensége miatt emberelőnybe került az Elche. Még inkább hazai dominancia mutatkozott ezt követően, és hat percen belül jött is a gól, ezzel pedig eldőlt a három bajnoki pont sorsa.
    Az Elche fellépett a 17. helyre, három egységre megközelítve a 15. Rayo Vallecano együttesét. (22:36:35)

90+3
    Helyzet a végére! Herrera kap labdát balról, előtte csak a kifutó kapus, ezúttal azonban nem fölé, hanem centikkel mellé lő a csereként beállt hazai támadó!

90+2
    Kakura tekerése csemege Tyton számára.

90+2
    Három perc a ráadás.

90+1
    Manuch támadja a hazai kapust, sikerül belelépni a kirúgásába, de nem pattan hazai szempontból rossz helyre a játékszer!

90
    Utolsó hazai csere: V. Rodríguez helyét Coro veszi át.

89
    A csereként beállt Jozabed (Rayo) rántja vissza ellenfelét.

88
    Fajr (Elche) buktatja teljesen feleslegesen ellenfelét a félpályánál.

88
    A frissen beállt Herrera hatalmas ziccerben lép ki, de talán kissé megijed a kapustól, és a tizenhatoson belülről fölé lő!

87
    Második hazai csere: Jonathas helyén Herrera folytatja.

86
    Kakuta jobb oldali beadása visszapattan a madridi játékosra, kirúgás jöhet az Elche javára.

85
    Sőt, ha minden igaz, a kieső zónából is!

84
    Most mér két gól és emberelőnyben vannak a hazaiak, aki így biztosan elmozdulnak az utolsó helyről.
    G. RODRIGUES - 2:0

82
    Az Elche gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Eldől a mérkőzés! Létszámfölényben támad az Elche, szép kényszeritőzés, GARRY RODRIGUES ballal, 14 méterről a kifutó Tono mellett laposan a hosszúba passzol! 2-0!

82
    Manucho mászik rá ellenfelére, szabadrúgás az Elche javára.

80
    Jonathas nem tudja bent tartani a játékszert, kirúgás a madridiak javára.

Nagy Zalán

Gólok: 21. D. Suárez, 82. G. Rodrigues

Lapok:   48. Albácár (ELC), 88. Fajr (ELC) – 26. Bueno (VLL), 36. Leo Baptistao (VLL), 72. Baena (VLL), 89. Jozabed (VLL)   76. Baena (VLL)

Elche CF: Tyton – D. Suárez, Lombán, Roco, Albácár – Adrián, Pasalic – Níguez(G. Rodrigues, 73.), V. Rodrigúez(Coro, 90.), Fajr – Jonathas(Herrera, 87.)
    Rayo Vallecano: Tono – Tito, Zé Castro, Amaya(Jozabed, 78.), Insúa – Baena, Trashorras – Aquino(Moreno, a szünetben), Bueno(Manucho, 70.), Kakuta – Leo Baptistao

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – Díaz Casado, Torre Cimiano

Nézőszám: 14000