2
17 25 21 29 12
hétfő 09.02.2015, 17:00Női röplabda Magyar Bajnokság

0:0
    Az előzetesen is lehetett sejtetni, hogy egy kiélezett és küzdelmes mérkőzésre számíthat mindkét csapat, de ilyen izgalmakra talán egyik fél sem számított.
    Az első szettet az Újpest amilyen könnyen nyerte, olyan simán elveszítette a másodikat. Az adrenalinszint ezután kezdett emelkedni, a valódik izgalmak ezután következtek. A harmadik játszmát a hazaiak kezdték jobban, azonban az első technikai szünetre egy pontra jött fel a Gödöllő. A remek sorozatot azonban a vendégek nem tudták folytatni, ismét fővárosi pontokat láthatott a hazai közönség. A hajrában aztán felváltva születtek a pontot, végül az Újpest örülhetett a szettgyőzelemnek.
    A negyedik játszmában gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem bírt a másikkal. A végjátékban egy hajszállal a Gödöllő tudott higgadtabb maradni, így következhetett a mindent eldöntő ötödik felvonás.
    Az első pontot az ötödik szettben ugyan a Gödöllő szerezte, de a technikai szünetben már a hazaiaknál volt a vezetés. Iricanin vezérletével az Újpest már nem engedte ki kezéből a vezetést, így a lilák a Kupa után hazai pályán ismét megverték ezt a kiváló erőkből álló Gödöllőt.
    Köszönöm a figyelmet! (19:08:49)

15:12

15:12
    Vége! Leidger kettesből ütés helyett az ejtést választotta, ezzel becsapta a gödöllőieket.

14:12
    Az Újpest időt kért!

14:12
    Az első mérkőzéslabdát hárították a vendégek, elképesztő nagyokat mentett a Gödöllő!

14:11
    Lakatos! Leütése után mérkőzéslabdája van az Újpestnek.

13:11
    Nem adják magukat könnyen a vendégek, Radomszki volt eredményes.

13:10
    Lakatos viszont nem hibázott, kőkeményen bevágta.

12:10
    Iricanin rontott bele a nyitásba.

12:9
    Fritz centerből hosszat ütött, reklamálnak egy sort a vendégek, nem vezetett eredményre.

11:9

11:9
    Szakmáry négyesből, majd Csengeri kettesből foghatatlanul vágta be. Ezzel kettőre jött fel a Gödöllő.

11:7
    A Gödöllő időt kért!

11:7
    Csengerit most sikerült leblokkolni, tombol a hazai közönség.

10:7
    Nagy mentések mindkét oldalon, végül Humphris centerből nem ismert kegyelmet.

9:7
    Szakmáry hibázott most négyesből, utána viszont Csengeri okosan ejtett.

8:6
    Technikai szünet!

8:6
    Radomszki nyitását könnyedén fogadták a hazaiak, majd Iricanin-nak a befejezéssel sem akadt problémája.

7:6
    Jó volt a vendégek ejtése.

7:5

7:5
    Csengeri nyitása rossz volt. Hazai oldalon viszont Szűcs nyitását Csengeri nem tudta megfelelően fogadni.

5:5
    Csengeri kettesből hosszút vágott, majd Széles egalizálta centerből az eredményt.

4:4
    Fej-fej mellett a csapatok, Csengerit sikerült a hazaiaknak lesáncolni.

3:3
    Szűcs fejezte be pontosan, ezzel egyenlő.

2:3
    Iricanin előbb hosszút nyitott, majd a másik oldalon Szakmáry viszont ászt.

2:1
    Iricanin! Kiválóan játszik a hazaiak játékosa. Majd Humphris centerből vágta be, ezzel újpesti vezetés a pályán.

0:1
    Fritz vágta be, ezzel az első pontot a vendégek szerezték.

0:0
    Elkezdődött az ötödik szett.

0:0
    Szorosabb eredményt nem igazán lehet elképzelni, a negyedik szett elképesztő végjátékot hozott, gyakorlatilag akármelyik csapat megnyerhette volna a játszmát. Ez végül a Gödöllőnek sikerült, így következhet az ötödik felvonás.

27:29
    Befejeződött a negyedik szett.

29:27
    Vége a negyedik szettnek! A szokásos forgatókönyv volt a pályán, előbb Szakmáry varrta be, majd Csengerinek sem remegett meg a keze.

27:27
    Elképesztő! A nyitásspecialista Széles hálóba nyitott.

26:27
    Fordít a Gödöllő! Előbb Szakmáry, majd Csengeri volt a nyerő ember.

26:25
    Humphris fejezte be a hazaiak akcióját, mérkőzéslabdája van az Újpestnek.

25:25
    Iricanin egalizált, elképesztő izgalmak itt a végén.

24:25
    Szűcs ma már nem először nyitott rosszul. A Gödöllőnek van ezzel szettlabdája.

24:24
    Jó a hazaiak leütése, ezzel ismét egyenlő.

23:24
    Radomszki leütése pontot, ezzel szettlabdája van a Gödöllőnek.

23:23
    Egál! Leidger centerből megnézte a sarkot.

22:23
    Lakatost most sikerült lesáncolni.

22:22
    Radomszki fejezte be pontot érően, majd hálóérintés miatt egyenlő az állás.

22:20

22:20
    Jó volt a hazaiak nyitásfogadása, Lakatos fejezte be eredményesen. Komoly izgalmak itt a hajrában.

21:20

21:20
    Csengeri! A Gödöllő kiválósága döntő pillanatban nem hibázott. Négyesből bikázta be.

21:19
    Jó az ejtés a hazaiaktól, utána viszont Iricanin hosszút nyitott.

20:18

20:18
    Iricanin előbb kettesből vágta be, majd nyitott egy ászt. Kettővel megy ezzel az Újpest!

18:18
    Iricanin pontot szerzett a hazaiaknak, a Gödöllő azonnal egalizált.

17:17
    Széles nyitását most sikerült megfogni a hazaiaknak, majd Szakmáry hibázott négyesből.

16:17
    Leidger szélest nyitott, a vendégeké a pont.

16:16
    Iricanin jól játszik, bátran is vállalkozik.

15:16

15:16
    Szakmárynak adták fel a vendégek, négyesben nem remegett meg a kezet, ezzel vendégvezetés a pályán.

15:15
    Széles centerből hosszan tette át, majd Csengeri ismét egalizálta kettesből az eredményt.

14:14
    Nem bír egymással a két csapat, Szűcs érdeme volt most a hazai pontszerzés.

13:14
    Csengeri ász értékűt nyitott.

13:13
    Előbb Humphris centerből, majd Széles ugyanezt megtette a másik oldalon.

12:12
    Egál! Radomszki kettesből ütött, nem volt ellenszer.

12:11
    Ismét egy pont a különbség, Csengeri pillanatai ezek.

12:9
    Antennát ért a labda, az UTE örülhet a pontnak. Majd egy jó sánc után három a különbség.

10:9

10:9
    Csengeri kettesből szerzett pontot, majd Szakmáry ászt nyitott. Ezzel egy pont a különbség.

10:7
    Iricanin előbb jól fejezte be, majd hálóba nyitott.

9:6
    Szakmáry tartja most a lelket a vendégekben, leütése most is pontos volt.

9:5
    Egy jó ejtés után most a hazaiak örülhetnek.

8:5
    Szakmáry vetett végett a hazaik tündöklésének, négyesből bikázta be.

8:4

8:4
    Leidger előbb nyitott egy ász értékűt, majd egy hosszú labdamenet után Iricanin labdájára nem volt ellenszere a Gödöllőnek.

6:4
    Leidger kezd belelendülni, ezúttal is ő fejezte be eredményesen a hazaiak támadását.

5:4
    Hálóérintés miatt a Gödöllőé a pont.

5:3
    Leidger nem hibázott, kettesből fejezte be eredményesen.

4:3
    Lakatos nyitása most rossz, a vendégeké a pont.

4:2
    Lakatos tarthatatlan, majd egy átnyúlás után kettővel vezetnek a hazaiak.

2:2
    Fej-fej mellett egyelőre a csapatok.

1:1
    Az első pontot a játszmában a hazaiak szerezték, majd Iricanin nyitása hosszúra sikerült.

0:0
    Elkezdődött a negyedik szett.

0:0
    A hazaiak kezdték kiválóan a harmadik játszmát, de az első technikai szünetig már felzárkózott a Gödöllő. Utána viszont már ismét a hazaik akarta érvényesült inkább, a végén ők örülhettek a szettgyőzelemnek.

25:21
    Befejeződött a harmadik szett.

25:21
    A játszma utolsó pontjáért megdolgoztak rendesen az újpestiek, de végül érvényesítették a szettlabdát.

24:21
    Leidger viszont most nem hibázott bele, centerből fejezte be eredményesen.

23:21
    Szűcs előbb hosszút nyitott, majd Leidger fejezte be pontatlanul. Nem adja magát könnyen a Gödöllő.

23:19
    Két pontot csinált egymásután a hazai csapat, ezzel már négy a különbség.

21:19
    Hosszú a hazaiak leütése, a Gödöllő örülhet a pontnak.

21:18
    Lakatos előbb pontosan ütött, majd egy ász értékűt nyitott.

19:18
    Jó volt a Gödöllő sánca.

19:17
    Két rossz nyitást láthattunk, a vendégeknél előbb Szakmáry hibázott, majd a hazaiaknál Humphris.

18:16
    Két pontra jön fel a Gödöllő, előbb Csengeri leütése volt pontos, majd egy átnyúlás miatt örülhetnek pontnak a vendégek.

18:14
    Iricanin jól nyitott, a Gödöllő rosszul fogadta.

17:14
    Iricanin labdájánál viszont nincs vita, négyesből foghatatlanul bevágta.

16:14
    Csengeri ütött kettesből, a hazaiak out-ot reklamáltak.

16:13

16:13
    Humphris centerből befejezte, három pont a különbség a két csapat között.

15:13
    Leidger nyitása rossz, Szélesé a másik oldalon viszont annál jobb.

15:11
    Iricanin viszont nem hibázott, négyesből ahogy illik.

14:11
    Gyönyörű és látványos labdamenet végén Lakatos most hibázott, a hálóba tette a labdát.

14:10
    Szűcs hosszút nyitott, a Gödöllő örülhet a pontnak.

14:9
    Leidger centerből fejezte be, ezzel gondoskodott, hogy megmaradjon a hazaiak öt pontot előnye.

13:9
    Csengeri vetett véget a hazaiak menetelésének. Kettesből nem hibázott bele.

13:8
    A Gödöllő időt kért.

13:8
    Lakatos előbb ász értékűt nyitott, majd egy hosszú labdamenet végén Leidger fejezte be centerből. Ezzel öttel vezet az Újpest.

11:8
    Lakatos viszont nem igazán ront bele, ezúttal egy jó ejtéssel vetette magát észre.

10:8
    Szűcs rontott, a hálóba verte a labdát.

10:7
    Csengerit sikerült lesáncolni, az Újpesté a pont.

9:7
    Lakatos okosan tette át, Radomszki hiába repült, már nem érhette el.

8:7

8:7
    Radomszki hosszút ütött, a fővárosiak örülhetnek a pontnak.

7:7
    Megtört a jég, Lakatos kettesből befejezte.

6:7
    Szűcs ütését sáncolták le eredményesen a vendégek.

6:6

6:6
    Öt pontot csinált zsinórban a Gödöllő, most éppen egy jó ejtés után.

6:5
    Csengeri leütése pontot ér, majd egy jó blokk után egyre jön fel a Gödöllő.

6:3
    Iricanin előbb rosszul nyitott, majd Csengeri kettesből nem hibázott, zárkóznak a gödöllőiek.

6:1

6:1
    Szakmáry kettesből hosszat ütött, ezzel öttel vezetnek a hazaiak.

5:1
    Lakatos leütése után vendég kezekről pályán kívülre pattant a labda.

4:1
    Iricanin és Lakatos! Nagy kedvvel és főleg jól játszik mindkét hazai játékos.

2:1
    Egy jó leütés után már a Gödöllő mehet nyitni.

2:0
    M'Norton ász értékűt nyitott.

1:0
    A játszma első pontjának a hazaiak örülhetnek, Iricanin fejezte be pontosan.

0:0
    Elkezdődött a harmadik szett.

0:0
    Az első játszmát amilyen könnyen elveszítette a Gödöllő, a másodikat olyan simán nyerte. Ezzel egyenlő az állás, lesz itt még izgalom bőven.

13:25
    Vége a második szettnek.

13:25
    Egy jó ejtés után azonnal érvényesíti a Gödöllő a szettlabdáját.

13:24
    Előbb Széles okosan ejtett, majd Szakmáry nem hibázott hatos helyről. Szettlabdája van ezzel a Gödöllőnek.

13:22
    Fritz nyitása most rossz volt, majd centerből Kotlárik fejezte be eredményesen az Újpest akcióját.

11:22
    Humphris rosszul nyitott a hazaiaknál, Fritz viszont ász értékűt a másik oldalon.

11:20
    Lakatos fejezte be pontot érően a hazaik akcióját.

10:20
    Iricanin előbb pontosan ütött, majd rosszul nyitott.

9:19
    Szakmáry a befejező ember a vendégeknél, leütésébe csak belekapni tudtak a hazaiak.

9:18
    Széles is tud hibázni, ezúttal hosszút nyitott.

8:18
    Széles tovább folytatja remek nyitásait.

8:17
    Több nagy mentés volt mindkét oldalon, végül Csengeri varrta be.

8:16

8:16
    Ász! Széles nyitásához hozzá se tudtak érni a hazaiak.

8:15
    Széles nyitásaival nem tudnak mit kezdeni a hazaiak, remekül nyit a válogatott játékos.

8:13
    Előbb Csengeri szerzett pontot, majd egy átnyúlás után öttel mennek a vendégek.

8:11
    Leidger ász értékűt nyitott.

7:11
    Radomszki rossz nyitása után a hazaiak szereztek pontot.

6:11
    Szakmáry előbb nem tudta eredményesen befejezni, utána viszont okosan ejtett.

5:10
    Szűcs négyesből szélest ütött, ezzel már öttel mennek a vendégek.

5:9
    Szűcs centizte ki a sarkot, a hazaiak szereztek pontot. Majd Széles centerből pontosan ejtett.

4:8

4:8
    Az Újpestnek nem sikerült közelebb lopózni, a technikai szünet előtt a Gödöllő szerzett pontot.

4:7
    Szakmáry nyitása rossz, a hazaiaké a pont.

3:6
    Humphris centerből ütött, jó volt a Gödöllő sánca.

3:6

3:6
    Iricanin hatos helyről hosszat ütött, a Gödöllő örülhet a pontnak.

3:5
    A Gödöllő kezdi elkapni a fonalat, Csengeri kettesből kőkeményen vágta be, majd egy jó ejtés után már kettővel mennek a vendégek.

3:3
    Csengeri állította meg a hazaiak menetelését, majd egy jó blokk után máris egyenlő.

3:1
    Az Újpest egymásután három pontot szerzett, Lakatos és Iricanin tarthatatlan.

0:1
    Lakatos talán először hibázott a mérkőzésen, négyesből nem tudta eredményesen befejezni.

0:0
    Elkezdődött a második szett.

0:0
    Az első játszmát meglehetősen könnyedén nyerte az Újpest, a vendégek játéka egyelőre lagymatag.

25:17
    Vége az első szettnek.

25:17
    Az Újpest az első szettlabdáját azonnal érvényesítette, Szakmáry hosszút ütött.

24:17
    A hazaiak egymásután két pontot szereztek, Lakatosnak ma még nem volt elrontott labdája. Szettlabdája van az Újpestnek.

22:17
    Iricanin hosszan tette át, a Gödöllő örülhet a pontnak.

22:16
    Kiválóan működik a hazaiak blokkja, ezúttal Csengerit sáncolták le.

21:16
    Jót tett az időkérés a hazaiaknak, Iricanin négyesből pontosan és erősen fejezte be.

20:16
    Az UTE időt kért.

20:16
    Három pontot szerzett egymásután a Gödöllő! Sorrendben Csengeri kettesből, majd Szakmáry most nem hibázta el a lehetőséget, végül ismét Csengeri érkezett a feladásra.

20:13
    Szakmáry-t sáncolták sikeresen a hazaiak.

19:13
    Könnyű pontot szerzett a Gödöllő, a hazaiak adták fel a labdát.

19:12
    Jó hazai blokk után a lilák örülhetnek a pontnak.

18:12
    Széles centerből szerzett pontot a vendégeknek.

18:11
    Két pontot szerzett egymásután az UTE, előbb egy jó fogadást láthattunk, majd Csengeri hosszút ütött.

16:11
    Csengeri tartja a lelket egyelőre a vendégekben, kettesből foghatatlanul varrta be.

16:10

16:10
    Lakatosnak adták fel a hazaiak, kettesből nem okozott neki a pontos befejezés.

15:10
    Ismét Csengeri volt a nyerő ember a vendégeknél.

15:9
    Jó a fővárosiak befejezése, a Gödöllő nem igazán tud közelebb lopakodni.

14:9
    Lutter ász értékűt nyitott, majd Csengeri mutatta meg tudását.

13:7
    Iricanin nem kegyelmezett négyesből, kőkeményen bevágta.

13:7
    Rossz hazai fogadás után a Gödöllő örülhet a pontnak.

13:6
    Leidger most hosszút nyitott.

13:5
    Annál inkább megy a liláknak, Leidger ász értékűt nyitott. Majd Humphris fejezte be eredményesen a hazaiak akcióját.

11:5
    Széles nyitása rossz, egyelőre nagyon nem megy a Gödöllőnek.

10:5
    Csengeri ütés helyett az ejtést választotta, ezzel becsapta a lilákat.

10:4

10:4
    Szakmárynak adták fel a vendégek, szélest ütött. Iricanin viszont eredményes tudott lenni négyesből.

8:4

8:4
    Az Újpest egymásután három pontot szerzett, a Gödöllő pontatlan volt a leütéseknél.

5:4
    Jó ejtés után zárkóznak a vendégek.

5:3
    Jobban kezdik a találkozót a hazaiak, centerből szereztek most pontot.

4:3
    Minkét oldalon egy-egy rossz nyitást láthattunk, a hazaiak vezetnek.

3:2
    Lakatos most se hibázott bele kettesből, ezzel fővárosi vezetés a pályán.

2:2
    A hazaiaknál előbb Humphris centerből vágta be, majd a vendégeknél Csengeri kettesből nem hibázott bele.

1:1
    Egy jó ejtés után azonnal egalizált a Gödöllő.

1:0
    Hosszú labdamenet végén az első pontot az Újpest szerezte, Lakatos kettesből foghatatlanul bikázta be.

0:0
    A nyitást jogát a hazaiak nyerték el, M'Norton fog nyitni.

0:0

0:0
    A két csapat befejezte a bemelegítést, néhány percen belül kezdődhet a találkozó.

0:0

UTE: Leidger 1, Szűcs 2, Hornok 3, Lakatos 5, Ancsin 6, Iricanin 7, Józsa 10, Rostás 11, Kotlárik 9, Glózer 12, M'Norton 14, Humphris 17, Hadnagy (libero) 4, Szabó (libero) 8

TEVA – Gödöllői RC: Halla 3, Lados 4, Radomszki 6, Lutter 7, Nagy 9, Takács 10, Szakmáry 11, Szekeres 12, Széles 13, Csengeri 14, Kalotai 15, Fritz 17, Kovács (libero) 16, Bánlaki (libero) 18.

0:0
    Az NB I női röplabda-bajnokságban hétfőn is rendeznek egy mérkőzést, még pedig nem is akármilyet, a hazai pályán eddig veretlen UTE a Gödöllőt látja vendégül.

A fővárosiak jelenleg ötödik helyen állomásoznak a bajnokságban, míg a Gödöllő második a tabellán. A két csapat nem régen találkozott egymással, a Magyar Kupa elődöntőjében mérték össze erejüket. A párharcból végül a Pest megyeiek kerültek ki győztesen, de Újpesten egy remek mérkőzésen a lilák 3:1 arányban győzni tudtak.

Az UTE helyzetét nehezíti, hogy Ancsin Kitti, a csapat feladója sérült (éppen a gödöllőiek ellen sérült meg), így a fővárosiaknak a hazaiak üdvöskéje nélkül kell helytállniuk. Ez pedig a kiváló erőkből álló Gödöllő ellen közel sem lesz egyszerű feladat. De az Újpest, különösen hazai pályán bármelyik magyar csapatra komoly veszélyt jelent.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a UTE csapatának meccseihez. További információk.

TEVA - Gödöllői RC: Halla 3, Lados 4, Radomszki 6, Lutter 7, Nagy 9, Takács 10, Szakmáry 11, Szekeres 12, Széles 13, Csengeri 14, Kalotai 15, Fritz 17, Kovács (libero) 16, Bánlaki (libero) 18

Játékvezetők: Szabó Péter, Csíkos Zoltán