Videoton FC II. – Aqvital FC Csákvár 4:2 (vége) | – Budapest Honvéd FC 3:1 (vége) | BFC Siófok – Kozármisleny 2:0 (vége)
Soroksár – Vác FC 3:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – FC Hatvan 4:1 (vége) | Internazionale – Szombathelyi Haladás 2:2 (vége)
Soroksár SC
3:2 (1:2)
Vác FC
szerda 11.02.2015, 15:00 • Haraszti út • Felkészülési mérkőzések

Fordulatos, jó kis mérkőzést játszott egymással a két csapat. A találkozót a Vác kezdte jobban, ennek ellenére a 12. percben a hazaiak örülhettek a gólnak. A Duna-partiak a 36. percben büntetőből egyenlítettek, majd a 45. percben egy kapusbaki miatt a vezetést is megszerezték.
    A fordulást követően igazából kiegyenlített volt a játék, a Soroksár egyenlítő gólja az 55. percben született. A továbbiakban mindkét csapat felvállalta a nyílt támadójátékot, bátran mentek előre. A 78. percben Hodgyai egyéni akciója után a Soroksár ismét megfordította az eredményt. A mérkőzésen újabb gól már nem született, így a fővárosiak ünnepelhetnek győzelmet.
    Köszönöm a figyelmet! (16:41:00)

90

90
    Mezőnyben folyt a harc a labdáért, majd a játékvezető lefújta a találkozót.

88
    A hajrában inkább a Vác birtokolja többet a labdát, ugyanakkor helyzeteket nem tudnak kidolgozni a vendégek.

87
    Tóth Barnabás kapott labdát a jobb szélen, kivezette a labdát. Bedobással jöhet a Soroksár.

85
    Jobbról érkezett a Vác beadása, középen magabiztosan tisztáztak a védők.

84
    A Vác becsülettel megy előre az egyenlítő gólért, Csank János még a pálya széléről biztatja a fiait.

83
    Hosszú az indítás a vendégektől, a Soroksár jöhet bedobással.

82
    Jobbról ívelték középre a szabadrúgást a vendégek, középen mintegy hat méterről Pallagi fejelt fölé.

81
    Buktatás után a Vác ívelhet be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé.

80
    Kása próbálkozott meg egy lövéssel, 23 méterről eleresztett lökete a blokkban elakadt.

78
    A Soroksár gólt szerzett!
    HODGYAI LÁSZLÓ szerzett labdát a Vác tizenhatosa előtt, majd jobb szélről cselezett befelé, miután védőjén átjutott, éles szögből is be tudta venni Palásthy kapuját.

76
    A fővárosiak adogatnak saját térfelükön, támadásban nehezen jutnak előre.

75
    Németh kapott indítást a bal szélre, beadnia nem sikerült a labdát, végül ő volt szabálytalan. Szabadrúgással jöhet kifelé a Soroksár.

75
    Szenes kapott jó indítást, végül saját cseleibe gabalyodott bele, kirúgással jöhet a Vác.

74
    Hodgyai hiába kapott jó labdát, már lesen volt a hazaiak támadója.

73
    Mélységi indítással próbálkoztak a váciak, Kincses fejjel szépen hazaadta a labdát.

72
    Hodgyai gyújtotta be a rakétákat a jobb szélen beadását a védők kivágták.

70
    Kása cselezgetett a bal oldalon, nem tudta középre tenni a labdát.

69
    Szenes felé ment egy indítás, a hazaiak játékosát elválasztották a labdától.

68
    Az első félidőhöz képest kényelmessé vált a mérkőzés, egyik csapat sem diktál komoly iramot.

67
    A váciak tartják a labdát a Soroksár térfelén, veszélyes területre azonban nem tudja bejátszani a labdát.

66
    Pontatlan és hosszú volt a hazaiak mélységi indítása, a Vác vezethet támadást.

65
    Kása bonyolódott cselezésbe a hazaiak tizenhatosa előtt, a védők végül elválasztották a labdától.

64
    A Soroksár birtokolja a labdát, nem sok érdemleges történik most a mérkőzésen.

63
    A Soroksár is cserélt, lement Lovrencsics és Pandur és Pál, helyettük Gyurácz és Kovács és Hodgyai érkezett.

62
    A Vác cserélt, lement Farkas, Kószás és Szeleczky. Helyettük Gulyás, Pölöskei és Tányéros érkezett.

61
    A Vác ívelhetett be szögletet balról, középen fejjel szabadítottak fel a védők.

60
    Egy hajszállal talán a Vác aktívabb, ugyanakkor helyzeteket nem igazán tud kidolgozni.

59
    Kincses jött be a lecserélt Farkas helyett.

59
    A hazaiak is cseréltek, Vass jött be Simita helyett.

58
    Greff jött be a lecserélt Magos helyett.

57
    A jobbról beívelt vendég sarokrúgás veszélytelen, középen könnyedén tisztáztak a védők.

56
    Most a Vác előtt adódott gólszerzési lehetőség, Fábri éles szögből lőtt kapura, Holczer nagyot mentett. Szöglettel jöhetnek a váciak.

55
    Balról érkezett a hazaiak beadása, középen PÉTER ANTAL senkitől sem zavartatva higgadtan fejezte be.

54
    Mindkét csapat győzelemre játszik, bátran felvállalják a nyílt támadójátékot.

53
    Egy kontra után Magos vezette rá a hazai védőkre a labdát, végül védője mellett elesett, de szabálytalanság nem történt.

52
    Ismét szögletet rúghatott a Soroksár, ebben sem volt semmilyen veszély.

51
    A balról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, középen fejjel tisztáztak a védők.

50
    Bal oldalon vezetett támadást a Soroksár, a beadás a védőről szögletre vágódott.

49
    A balról beívelt váci szabadrúgás veszélytelen, kirúgással jöhet a Soroksár.

48
    A vendégek vezettek támadást, buktatás után szabadrúgást ívelhetnek be a Soroksár tizenhatosára.

47
    Mélységi indítás után már lesre futott az egyik hazai játékos, szabadrúgással jöhet kifelé a Vác.

46
    A szünetben a hazaiaktól lement Lisztes, helyette Sándir érkezett. A Váctól Tóth Gergely ment le, Rása érkezett helyette.

46

Az első félidőt a Vác kezdte aktívabban, mégis az első támadásából a Soroksár szerzett vezetést. Ezt követően kiegyenlített volt a mérkőzés, a 36. percben büntetőből egyenlített a Vác. Majd a játékrész utolsó percében jött a hazai hidegzuhany, egy baki után a Vác megfordította a meccs állását.

45

45
    A Vác gólt szerzett!
    Egy ártalmatlan helyzetből a vendégek megfordították az eredményt. A fővárosiak tizenhatosára belőtt labdánáé Holczer elcsúszott, így FÁBRI TAMÁS-nak már csak az üres kapuba kellett passzolnia.

44
    A Vác birtokolja a labdát, a hazaiak védelme mögé azonban már nem tudta bejátszani.

43
    A pálya közepén harcolnak a csapatok a labdáért, most egyik fél sem tudja veszélyes területre bejátszani.

42
    Lovrencsics felé ment egy mélységi indítás, a kapujából Palásthy futott ki, a tizenhatoson kívül mentett. A hazaiak kezezést reklamáltak.

41
    Szabadrúgást végezhetett el a középpályáról a Vác, majd a bal szélre kitett labdát már lekapcsolták a soroksáriak.

40
    Bedobás után a Soroksár tartja a labdát, a váciak lelkesedése valamelyest visszaesett.

38
    Jobbról érkezett a Soroksár beadása, középen hat méterről Lovrencsics bólintott mellé.

36
    ZSOLNAI RICHÁRD vállalta el a vendégek büntetőjét, higgadtan a bal alsóba helyezett.

35
    Tóth Barnabás cselezgetett a hazaiak tizenhatosán belül, ártalmatlan helyzetben elhúzták a lábát, a játékvezető a büntetőpontra mutatott.

34
    A Soroksár végezhetett el szabadrúgást, Lisztes ívelte középre a labdát, les miatt azonban már a Vác jöhet kifelé.

33
    Most a Soroksár tartja a labdát, a váciak tizenhatosa előtt járatja azt.

31
    Lovrencsics kapott remek kiugratást, senkitől sem zavartatva vezethette kapura, a kapujából kifutó Palásthy mellett azonban nem tudta elvinni a labdát, a kapus lelopta azt a lábáról. Ettől komolyabb helyzet nem sok lesz a mérkőzésen!

30
    Inkább a Vác birtokolja a labdát, a hazaiak jobbára kontrákkal próbálkoznak.

29
    Szép támadást vezetett a Vác! Tóth Gergely gyújtotta be a rakétákat a jobb szélen, beadását középen mintegy 14 méterről Magos rúgta mellé.

28
    Rossz a bejátszás a váci védelem mögé, a vendégek fordulhatnak támadással.

27
    Bedobással jöhettek a fővárosiak, majd a középpályán igyekeznek megtartani a labdát.

25
    Zsolnai cselezgetett a jobb szélen, beadnia nem sikerült a labdát, végül ő volt szabálytalan.

24
    Bátran játszik a Vác, a vendégek egyáltalán nincsenek megilletődve a Soroksár otthonában.

23
    A Vác ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, a labda pontatlan, érintés nélkül elhagyta a játékteret.

22
    Lisztes indítás pontatlan, de a hazaiak hamar visszaszerezték a labdát.

21
    Pál felé ment egy mélységi indítás, a kapujából kifutó Palásthy kézzel már nem foghatta meg a labdát, így hajmeresztő cselezésbe kezdett. Végül sikerült megoldania a helyzetet.

20
    Huszák buktatása után a hazaiak végezhettek el szabadrúgást, hamar elveszítették a labdát.

19
    A Soroksár átadja a területet a vendégeknek, a Vác saját térfelén szabadon passzolgathat.

18
    A Vác végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, ügyesen tartják most a labdát a vendégek.

16
    Könnyen egyenlíthetett volna a Vác! Németh kapott kiváló kiugratást, ziccerben vezethette kapura, azonban a kapujából kifutó Holczer lábbal menteni tudta a lövést. A kipattanót Fábri értékesíthette volna, nem találta el a kaput.

15
    A középpályán harcolnak a labdáért a csapatok, mezőnyben teljesen kiegyenlített a játék.

14
    Magos indult meg nagy lendülettel a labdával a középpályán, sok volt a csel, végül el is veszítette a labdát.

12
    Az első komolyabb támadásból gólt szerzett a hazai csapat. Lisztes remek ütemben ugratta ki PÁL ANDRÁS-t, a fővárosiak játékosa ziccerben vezethette kapura, majd balról éles szögből, mintegy hét méterről a hosszú helyezett.

11
    Ismét Pál futott lesre, szabadrúgással jöhet a Vác.

10
    Rossz keresztlabda a vendégektől, bedobás után a Soroksár építkezhet.

9
    Pál felé ment egy indítás a bal oldalra, a partjelző viszont les miatt már emelte a zászlaját. Szabadrúgással jöhet kifelé a Vác.

8
    Zsolnait buktatták, a Vác jöhetett szabadrúgással a középpályáról. A Duna-partiak nem jutottak el a hazaiak tizenhatosáig.

7
    A Soroksár az elvégzett szabadrúgás után hosszan előreívelte a labdát, ott azonban nem volt hazai játékos.

6
    Pál kapott egyet a lábára, a középpályáról végezhet el szabadrúgást a Soroksár.

5
    A Vác kezdte aktívabban a mérkőzést, a fővárosiak egyelőre még nem jutottak el a vendégek tizenhatosáig.

4
    Egymásután két szögletet végezhetett el a Vác, igazából egyik sem volt veszélyes a hazaiak kapujára.

3
    Rögtön egy nagy helyzet a váciaktól! Fábrit ugratták ki a vendégek, ziccerben vezethette kapura, végül éles szögből tette kapura, nem sokkal ment mellé.

2
    Magost indították a vendégek a jobb szélen, elcsúszott, így védője könnyen megszerezte a labdát.

1
    A Vác kezdte a mérkőzést.

1

Soroksár SC: Holczer – Simita, Farkas, Pandur, Tóbiás – Huszák, Péter, Lannert, Pál – Lisztes, Lovrencsics
    Cserék: Keszthelyi – Vass, Kincses, Gyurácz, Kovács, Balaskó, Szenes, Szabó, Hodgyai, Sándir, Tokodi

Vác FC: Palásthy – Tóth Gergely, Szeleczky, Farkas, Németh – Tóth Barnabás, Pallagi, Kószás, Magos – Fábri, Zsolnai
    Cserék: Szekeres – Rusvay, Greff, Gulyás, Pölöskei, Tányéros, Rása.

Idehaza labdarúgásban a különböző osztályokban ugyan még szünetel a bajnokság, de a felkészülési időszaknak lassan vége, és kezdődhet a harc a bajnoki pontokért. A tavaszi rajtig még egy-két edzőmérkőzést játszanak a csapatok, ma például a Soroksár a Váccal méri össze erejét.

A Soroksár az őszi szezont a hetedik helyen zárta az NB II-ben, és ezzel az eredménnyel könnyen lehet, hogy a bajnokság végén is elégedett lenne a klubvezetés. A fővárosiak a télen a keretüket is igyekeztek megerősíteni, három új játékos érkezett a csapathoz. A csapat Törökországban edzőtáborozott, felkészülési mérkőzéseken pedig igen figyelemreméltó eredményeket is elért. A Soroksár győzni tudott egy elsőosztályú kazah csapat ellen, a dán Hobro-val pedig döntetlent játszott.

A Vác ősszel hétről-hétre mutatott be jó teljesítményt a bajnokságban, Csank János tanítványai öt ponttal vezetik az NB III Közép csoportját. Így a Duna-partiaknak minden esélyük megvan, hogy jövőre már a másodosztályban kamatoztassák tudásukat. A váciak legutóbb a Cegléd otthonában vendégszerepeltek, a felkészülési mérkőzésen 1:1-es döntetlen született.

A felkészülési mérkőzéseknek nem feltétlenül az eredményesség az elsődleges célja, sokkal inkább a formába lendülés, a taktikai elemek kipróbálása, az új játékosok beépítése a csapatba. Erre remek alkalom lesz ez a mai találkozó.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Vác FC csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 12. Pál, 55. Péter, 78. Hodgyai – 36. Zsolnai (bünt.), 45. Fábri

Cserék: Szekeres – Rusvay, Greff, Gulyás, Pölöskei, Tányéros, Rása