A-Híd OSC - BVSC Waberer 13:8 (vége) | PVSK-Mecsek Füszért - DVSE 10:8 (vége)
PVSK-Mecsek Füszért - DVSE

10:8

(4:1, 1:3, 2:1, 3:3)

csütörtök 12.02.2015, 19:00 • Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, Pécs • E.ON Férfi OB I

Remek védekezéssel, Francsics szép góljaival és kiemelkedő kapusteljesítménnyel nyerte meg a mai mérkőzést a PVSK. A DVSE a második negyedben játszott jól, a többiben sok rossz megoldást választottak a kapu előtt.
    Úgy látszik jót tett a Pécsnek az edzőváltás, Lukács Gergely vezetésével megnyerték a mérkőzést. (20:20:22)

Vége a mérkőzésnek.

32
    Rossz bejátszás Szabótól, a hazaiaké a labda!

32
    Még 24 másodperc van hátra a mérkőzésből.

32
    Időt kér a DVSE.

32
    Lejár a Pécs támadóideje, fordulhat a DVSE.

32
    SZABÓ BOTOND úszott meg a jobb szélen és a hosszú sarokba lőtt négy méterről. 10:8

32
    Kontra a Pécs ellen, fordul a DVSE.

31
    KÁLLAY MÁRK lőtt a jobb alsó sarokba. 10:7

31
    Barát helyére Kósik jön a pécsiek kapujába.

31
    FRANCSICS DÁNIEL a bal felsőbe lövi a büntetőt! 10:6

31
    Ötméteres a PSVK-nak! Haleké a hibapont a vendégeknél.

31
    Tóth lőtt csúnyán a kapu fölé, fordulhat a PVSK!

30
    Lajkó hat méteres lövését mellé üti Aleksic, sarokdobás jobbról a Pécsnek.

29
    Pataki négy méterről a kapu fölé húzza a labdát.

29
    Ne jut lövéshez a PVSK, fordulhat a DVSE.

28
    Szedmáknak elszakad a sapkakötő zsinórja, most várnia kell az újra, áll a mérkőzés. Végül a játékoscsere segít a problémán.

28
    Müller lövése Aleksicről fölé megy, sarokdobás a Pécsnek.

28
    Lajkó a bal szélről a blokkba lövi a labdát.

27
    Kontra a Debrecen ellen, jöhet a Pécs megint előre!

26
    De Blasio jobb oldali lövése a kapufán csattan.

25
    Tóth a kiállított a vendégektől.

25
    Kontra a a PVSk-nak, jöhetnek előre a hazaiak.

25
    Müller a blokkba lövi a labdát, jöhet előre a DVSE.

25
    Barát szokás szerint védeni tud, fordulhat a Pécs.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, a DVSE hozta el a labdát.

Két góllal vezetnek a hazaiak, de még keményen meg kell dolgozniuk a győzelemért, a negyedik negyedben még okozhat meglepatést a Debrecen!

24
    Csacsovszkynak jött centerbe a labda, de a pattintását fogta Aleksic.

24
    Hoppál Gergely a kapu mellé lőtte a büntetőt!

24
    Ötméterest kap a DVSE! Horvát Zsombor kapta a hazaiaktól a hibapontot.

23
    Kontra a Pécs ellen, oda a hazaiak támadása.

23
    Rossz a bejátszás Kincsestől, a PVSK-é a labda.

22
    FRANCSICS DÁNIEL hat méterről lőtt a léc alá! 7:4

22
    Sarokdobás a hazaiaknak, majd Szabót állítják ki a vendégektől!

22
    De Blasio hét méteres lövését üti oldalra Aleksic.

21
    Tóth lövése elakad a hazai blokkon, fordulhat a PVSK.

21
    Időt kért a DVSE.

21
    Lajkó a kiállított a PVSK-ból.

20
    Danilo centerben, de elsodorják előle a labdát.

20
    Kontra a Pécsnek, de Francsics lövését kiüti Aleksic, sarokdobás a PVSK-nak.

19
    Barát ismét magabiztosan véd, kiváló formában a pécsiek kapusa!

18
    Crivella távoliját ismét fogta Aleksic.

18
    Barát védte Halek lövését, megúszta az emberhátrányt a PVSK.

17
    Csacsovszky a kiállított a Pécsből.

17
    Crivella távoli lövését könnyedén fogta Aleksic.

17
    A PVSK hozta el a labdát a ráúszásnál.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed.

Egy gól az előnye a PVSK-nak, a DVSE vissza tudott jönni a meccsbe a második negyedben. A mérkőzés így továbbra is izgalmas marad, érdemes velünk tartani a hátralévő két negyedben!

16
    Vége a második negyednek.

16
    Kivédekezik a pécsiek, vége a negyednek.

16
    Halek lövése kipattan a blokkról, de marad a labda a vendégeknél.

16

15
    Crivella lövése a kapufáról pattan ki!

15
    Varga Tamást is kiállítják a játékvezetők.

15
    Süveges a kiállított a vendégektől.

14
    PATAKI GERGELY húzta a kapuba a bejátszást. 5:4

14
    Crivella lövését most védeni tudta Aleksic.

14
    VARGA TAMÁS hat méterről lőtte ki bal felsőt! 5:3

13
    JONAS DE OLIVEIRA CRIVELLA bombázott hét méterről a bal alsó sarokba! 5:2

13
    KINCSES ATTILA jobb oldali, négy méteres lövése Barát kezéről a kapuba pattant. 4:2

12
    Egy pécsi kézben elakad Süveges hat méteres lövése.

12
    Krizsán kapta a labdát, de a négy méteres lövését védte Aleksic.

11
    Francsics csípet el egy indítás, fordulhatnak a hazaiak.

11
    Csacsovszky hat méteres lövését fogta Aleksic.

10
    Danilo két védő szorításából csak a kapufát találta el jobbról.

10
    Süveges hat méteres lövését fogta Barát!

9
    Aleksic fogta Müller lövését, jöhetnek előre a vendégek.

9
    Ejtéssel próbálkozott Szabó, de a hazaik kapujának keresztlécéről visszajött a labda.

9
    Elkezdődött a második negyed, a DVSE hozta el a labdát.

Remekül kezdenek a PVSK-sok, három gól az előnyük az első negyed után, a vendégek még nem találják a játék ütemét.

8
    Nem jut el a hazai kapuig a Debrecen, vége a negyednek.

8
    Eladják labdát a hazaiak, fordulhat a Debrecen.

8
    Varga lövését védi Barát, majd a kipattanót SOLTÉSZ ALPÁR lövi a kapuba öt méterről. 4:1

8

8
    Francsics a kiállított a PVSK-ból.

7
    Kihasználja az emberelőnyt a PVSK, FRANCSICS DÁNIEL lövi ki középről a jobb alsót! 4:0

7

7
    Varga Tamás a kiállított a Debrecenből.

6
    Varga lövése most a keresztlécről pattan fölé, nincs szerencséje eddig a kétszeres olimpiai bajnoknak!

6
    LAJKÓ MÁRTON öt méterről lőtt a bal alsó sarokba! 3:0

6
    Csaba hat méteres lövését üti ki Aleksic, sarokdobás a Pécsnek.

6
    Lajkó blokkolja Kállay lövését, a pécsieké a labda.

5
    Crivella átlövése a keresztlécről pattan vissza.

5
    Varga hat méteres lövését fogta Barát.

4
    Lejár a PVSK támadóideje, nem jutnak lövéshez.

4
    Varga lő csúnyán fölé, a hazaiaké a labda.

3
    MÜLLER MÁTÉ kapja üresen a labdát és balról, négy méterről a kapuba pattint. 2:0

3
    Barát fogja Kolarik négy méteres lövését!

2
    Krizsán a kiállított a Pécsből.

2
    CSACSOVSZKY ALEX jobbról lövi ki a hosszú sarkot. 1:0

1
    De Blasio lövése is elakad a kapusan, jöhet a Debrecen.

1
    Barát védi Hioppál lövését, a hazaiaké a labda.

1
    Elkezdődött az első negyed.

De Blasio Domenicot, a PSVK játékosét köszöntik ma a mérkőzés előtt, mert már 250 lejátszott bajnoki mérkőzésen van túl a pályafutása során.

PVSK-Mecsek Füszért: Barát (Kósik) – Horváth, Polovic, Cabrilo, Szedmák, Csacsovszky, Francsics, Crivella, Lajkó, Müller, Krizsán, Csaba, De Blasio

DVSE: Aleksic (Kátai), Pataki, Kállay, Soltész, Hoppál, Smitula, Varga, Kincses, Süveges, Szabó, martin, Tóth, Halek, Kátai

„Talán azért is esett rám a választás, mert jól ismerem a csapatot, az ifik miatt napi kapcsolatban voltam Bereczki Mikivel, alkalomadtán edzéseken be is szálltam közéjük. Ezek alapján bátran állítom, egyértelműen az első osztályban a Pécs helye! Fiatal, motivált a társaság, ám természetesen rengeteget kell dolgozni ahhoz, hogy összeálljon a történet. Hogy elérhető-e a biztos bentmaradást érő tizedik hely? Bármi benne van a pakliban. De számolgatni nem szeretek, most sem teszem. Amikor a serdülőkkel ezüstérmet szereztünk az országos bajnokságban, ugyanezt mondtam a gyerekeknek: nem szabad a tabellát nézni, csak a végén. Ezt szeretném most is elérni. Nyilvánvalóan lesznek súlyozott meccseink, amelyeken mindenképpen győzni kell, és lesznek olyan találkozóink, amelyen nem lesz reális esélyünk a sikerre, mindenesetre fontos volna, hogy az élcsapatok ellen is helyt álljunk.”- nyilatkozta a waterpolo.hu-nak az újonnan kinevezett Lukács Gergely.

A leváltott Bereczki Miklós a következőket nyilatkozta a bama.hu oldalnak:
    "„Békében és barátságban váltunk el egymástól. Valószínűleg a KSI elleni vereség tette be a kaput, amit tökéletesen meg tudok érteni. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de szurkolok a csapatnak továbbra is, hogy sikerüljön bennmaradni az OB I-ben.”"

A vízilabda OB 1-ben, a 16.fordulóból elhalasztott meccset pótolják a PVSK-Mecsek Füszért – DVSE mérkőzéssel.
    A PVSK bajban van rizsen az utolsó előtti helyre csúszott a tabellán a legutóbbi KSI elleni veresége után, így az eddigi tíz mellé nagyon kell a pont a pécsieknek ma este, hazai medencében. Januárban jól kezdték az évet, itthon sikerült legyőzniük a Vasast, de aztán három vereség jött idegenben. A vezetőség úgy érezte itt az ideje változtatni és Bereczki Miklós vezetőedzőnek megköszönték az eddigi munkáját. Az új edző Lukács Gergely lett, aki eddig az utánpótlásnál tevékenykedett Pécsett.
    A Debrecen a kilencedik helyen van a tabellán, az eddig megszerzett 15 pontjával, így nem lehetnek nyugodtak, hiszen csak öt pont az előnyük a PVSK-val szemben, néhány meccs alatt akár helyet is cserélhet a két csapat, ha rosszul játszanak a debreceniek.
    Az edzőcsere után biztosan nagyon akarnak majd ma a PVSK játékosai, nem lesz könnyű dolga a DVSE csapatának a medencében!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.