Naturtex-SZTE-Szedeák – Jászberény KSE 88:80 (vége) | EGIS Körmend – Soproni Sördögök 106:99 (vége)
Naturtex-SZTE-Szedeák
88:80 (29:26, 43:51, 68:70)
Jászberény KSE
csütörtök 12.02.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi NB I. A csoport

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:39:12)

Nikola Lazic: “Sérülések és betegségek miatt nagyon nehéz helyzetben voltunk a mérkőzésen, a nagyszünet utáni fegyelmezett védekezésünknek köszönhetjük győzelmünket.”

Bencze Tamás: “A harmadik negyed közepén rosszul védtük a kettő-kettőket, minek következtében elolvadt az előnyünk. Az utolsó percekben rendre rossz döntéseket hoztunk.”

Zúg a "Szép volt fiúk!" az újszegedi csarnokban, hiszen ezzel a nagyon fontos sikerével a Szedeák megváltotta jegyét a bajnokság középházába. A szinte végig teljesen kiegyenlített meccsen a hazaiak kezdtek jobban, de minimális előnyüket a második etapban eladták. A harmadik negyed eleje ismét a szegedieké volt, fordítani is tudtak, de a negyed végére visszajött a Jászberény, s újra előnybe került. Az utolsó negyedben a hazaiak szíve a helyén volt, miközben ellenfelük egyre többet hibázott, így az utolsó percekben már nem fenyegette veszély a hazaiak győzelmét.

40:00
    Mérkőzés vége. (88:80)

39:59
    Cseh triplája nem jó a bal szélről, Jereminov pedig sajnos már dudaszó után dob hatalmas triplát a kezdőkörből. (88:80)

39:45
    Kuntic dobhatott büntetőket, az első kimaradt, a másodikat bedobta. (88:80)

39:32
    Ware triplája sem talál, a hazaiaké a lepattanó. (87:80)

39:22
    Stefanovic mindkét büntetőjét kihagyta. (87:80)

39:22
    Dramicanin triplakísérlete balról, Stefanovic szedi a lepattanót. (87:80)

39:14
    Stefanovic tört be középen, de nem tudta feltenni, a vendégek indulhatnak. (87:80)

38:50
    Ware passza után Kerpel ront a palánk alatt. (87:80)

38:35
    Jereminov triplakísérlete rövid, a vendégek támadhatnak. (87:80)

38:15
    Cseh rövid triplája után Jereminové a lepattanó. (87:80)

37:56
    Jereminov az első büntetőt kihagyta, a másodikat bedobta. (87:80)

37:55
    Ware próbálkozik betöréssel középen, de nem talál be, a hazaiaké a labda, Jereminov kap büntetőket. (86:80)

37:41
    Kuntic homály-triplája után Balaban talál be jobbról. (86:80)

37:25
    Kuntic rövid triplája után a hazaiaké a lepattanó. (84:80)

36:59
    Horváth rövid triplája után Balabané a lepattanó. (84:80)

36:39
    Kuntic tört be középen, de kiszédül a labda a dobása után. (84:80)

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Jászberény KSE csapatának meccseihez. További információk.

Naturtex-SZTE-Szedeák: 5 Jereminov, 8 Vágvölgyi, 9 Demeter, 10 Kiss, 11 Molnár András, 12 Balaban, 14 Stefanovic, 22 Ciric, 23 Kuntic, 24 Varga, 35 Révész. Edző: Nikola Lazic
    Jászberény KSE: 4 Mladenovic, 5 Horváth, 6 Fekete, 7 Dramicanin, 8 Ware, 9 Nárai, 10 Cseh, 12 Szappanos, 13 Kerpel, 15 Szögi, 17 Répási. Edző: Bencze Tamás

Játékvezetők: Kapitány, Frányó, Fodor