Horvátország – Kanada 11:5 (vége) | Magyarország – Egyesült Államok 21:11 (vége)
Horvátország – Kanada

11:5

(3:1, 1:1, 4:2, 3:1)

péntek 13.02.2015, 16:30Volvo Kupa

A mérkőzésen végül érvényesült a papírforma, a nagyobb játékerőt képviselő Horvátország különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a találkozót. A kanadaiaknak igazából egy jó negyedük volt, a másodikat sikerült 1:1-re lehozniuk. Az észak-amerikaiak a végére talán kicsit el is fáradtak, de szégyent így sem vallottak az aktuális olimpiai bajnok ellen.
    Köszönöm a figyelmet! (17:45:18)

32
    Az időkérés után Kanada támadhatott, nem tudtak kozmetikázni az eredményen.

Kanada időt kért.

31
    MARO JOKOVIC jól játszik, távolról bombázott a kanadai kapuba.

31
    Mcelroy vállalta el a kanadaiak ötméteresét, nem tudott túljárni Pavic kapus eszén.

31
    Buslje kapott kiállítást, Kanada pedig ötméterest dobhat.

30
    GORETA ANTON használta ki csapata emberelőnyös helyzetét, ezzel megvan a horvátok tizedik találata.

30
    Taschereau-t szórták ki a játékvezetők, emberfórban támadhat Horvátország.

29
    Kanada könnyen elveszítette a labdát támadásban, a horvátok jöhetnek.

29
    MARO JOKOVIC szerzett szerencsés gólt, jobbról suhintott, labdája védője kezéről a kapuba pattant.

29
    A támadóidő legvégén lőtték el a kanadaiak, könnyű zsákmány volt Pavicnak.

28
    Obradovic vállalta el a horvátok ötméteresét, Aleksic viszont megfogta a lövést.

28
    Vikalo szabálytalankodott középen, a horvátok jöhetnek ötméteressel.

Horvátország időt kért.

27
    Jól védekeznek most a csapatok, egyik fél sem tudta góllal befejezni a támadást.

26
    Robinsont szórták ki a játékvezetők, Horvátország viszont nem tudta kihasználni a lehetőséget.

25
    SCOTT ROBINSON távolról vállalkozott, lökete után Kanada örülhet a gólnak.

25
    Ráúszásnál a kanadaiak hozták el a labdát.

Elkezdődött az utolsó negyed.

A harmadik negyed elején potyogtak a gólok, ekkor a két csapat kevésbé figyelt a védekezésre. Aztán megnyugodtak a kedélyek, és minkét fél játszotta azt amit tud. A horvátok négy góllal vezetnek, a kanadaiaknak ez már komoly hátrány az olimpiai bajnok ellen.

Vége a harmadik negyednek.

24
    A horvátok nem hagyták kihasználatlanul az emberfóros lehetőséget, ANTE VISKOVIC jobbról a rövidedbe bombázott.

24
    Robinsont szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Horvátország.

Horvátország időt kért!

23
    Kanada nem tudta csökkenteni hátrányát, könnyen elszórták a labdát.

22
    Déli szomszédaink ki is használták az emberfóros helyzetet, SANDRO SUKNO távolról ragasztott nagy gól.

21
    Vikalo kapott kiállítást, emberelőnyben játszhat Horvátország.

21
    Graham vállalkozott egy távoli lövésre, labdája a felső kapufáról jött le, de támadásban maradt Kanada. Jobbról gyenge volt az észak-amerikaiak befejezése.

20
    A negyed elején potyogtak a gólok, most viszont mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás.

19
    PAOLO OBRADOVIC távolról vállalkozott, csapata szempontjából kiváló döntést hozott.

19
    Tokaris kapott kiállítást, ezúttal Horvátország játszhat emberelőnyben.

18
    SCOTT ROBINSON használta ki csapat emberelőnyét, távolról volt eredményes.

18
    Macan kapott kiállítást, emberfórban támadhat Kanada.

18
    Taschereau-t szórták ki a játékvezetők, MARO JOKOVIC nagy lóba után jobbról a rövidet választotta.

17
    Szép gól! TASCHEREAU ALEC távolról eresztette el egy löketet, labdája a bal sarokba vágódott

17
    Pontatlan centerezés után Kanada támadhat, csökkentheti hátrányát.

17
    A harmadik negyed első támadását Horvátország vezetheti.

Elkezdődött a harmadik negyed.

A második negyedben Kanada játéka feljavult, főleg védekezésben nyújtottak jobb teljesítményt. A hátrányukat azonban nem sikerült csökkenteni, a nagyszünetben maradt a kétgólos horvát előny.

Vége a második negyednek.

16
    Az utolsó percben egyik csapat sem tudott betalálni, következtet a nagyszünet.

15
    Elhamarkodott horvát támadás után Kana támadhatott. Graham lőhetett volna, nem merte elvállalni, végül a horvátok elhalászták tőle a labdát.

15
    Kanada nem tudott közelebb lopózni, elrontották a támadást.

14
    Tokaris centerben a felső kapufára húzta a labdát, Horvátország viszont támadószabálytalanságot követett el.

14
    Viskovic-ot szórták ki a játékvezetők, Kanada csökkentheti emberelőnyben a hátrányát.

13
    Távoli horvát bomba, a labda elakadt a kanadai kezekben.

13
    Radojcicnak ugyan sikerült centerbe bejátszani a labdát, a kanadaiak játékosa azonban melléhúzta.

12
    Kimaradt egy-egy támadás mindkét oldalon, most jól védekeznek a csapatok.

12
    Radojcic kapott kiállítást, a horvátok azonban nem tudták emberelőnyben eredményesen befejezni az akciót.

11
    A kanadaiak is be tudták játszani centerbe a labdát, CONSTANTIN-BICARI NICO szépített.

11
    Gyönyörű és pontos centerezés a horvátoktól, LONCAR LUKA nem hibázott ziccerben.

10
    Constantin-Bicari fejezte be lövéssel az észak-amerikaiak támadását, Pavic könnyedén hárított.

10
    Sukno kapott kiállítást, a kanadaiak támadhatnak emberelőnyben.

9
    Jokovic próbálkozott távolról, nem találta el a kaput. Kanada támadhat.

9
    Ráúszásnál ismét Kanada hozta el a labdát. Gyenge távoli kísérlet, a horvát blokkban elakadt a labda.

Elkezdődött a második negyed.

Az első negyedben maradéktalanul érvényesült a papírforma, a horvátok 3:0-ra vezettek, Kanada néhány másodperccel a negyed vége előtt szépített.

Vége az első negyednek.

8
    Maradt még néhány másodperc a horvátoknak egy támadásra, de ebből már nem született gól.

8
    Megszerezte első gólját Kanada, JOHN CONWAY balról a rövidet választotta.

8
    Rossz volt a centerezés a délszlávoktól, Kanada vezethet támadást.

7
    Távolról lövöldöznek a kanadaiaknak, Pavicnak ezek a labdát nem okoznak gondot.

7
    Pavic nagyot védett a horvát kapuban, támadást viszont csapata elrontotta. Kanada támadhat.

6
    Az emberfóros helyzet a horvátoktól kimaradt, jól védekezek most a kanadaiak.

6
    Taschereau-t szórták ki a játékvezetők, Horvátország emberelőnyben növelheti előnyét.

5
    A horvátoktól Buslje kapott kiállítást, emberfórban sem sikerült a szépítés a kanadaiaknak, Pavic védett egy távoli kísérletet.

5
    Bekezdtek a horvátok, DOBUD NIKSA találatával hárommal vezetnek a délszlávok.

4
    Jokovicot szórták ki a játékvezetők, a kanadaiak emberelőnyben támadhattak, nem sikerült góllal befejezniük a támadást.

4
    Ötmétereshez jutottak a horvátok, SUKNO SANDRO magabiztosa értékesítette.

3
    Robinson szépen fordult le védőjéről, azonban közelről nem találta el a kaput. A horvátok növelhetik az előnyüket.

3
    Két-két elrontott támadás volt mindkét oldalon, Kanada támadhat az egyenlítésért.

2
    Déli szomszédaink hamar kihasználták az emberfórt, JOKOVIC MARO jobbról betalált, ezzel megvan a találkozó első gólja.

2
    Tokaris kapott kiállítást, Horvátország támadhat emberelőnyben.

1
    Támadószabálytalanság után ismét az észak-amerikaiak jöhettek, halovány ejtési kísérlet távolról.

1
    A mérkőzés első ráúszásánál a kanadaiak hozták el a labdát. Gyenge próbálkozás volt középről, a horvátok támadhatnak.

Idén már kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Volvo-kupa, a rangos eseménynek ezúttal Budapest lesz az otthona, a mérkőzésekre a felújított Szőnyi úti Laky Károly Uszodában kerül sor. A tornán Magyarországon kívül Horvátország, Kanada és az Egyesült Államok válogatottja vesz részt. A nyitómeccsen Horvátország és Kanada méri össze erejét.

A horvát válogatottat különösen nem kell bemutatni a vízilabdát kedvelők népes táborának, déli szomszédainkról elég ha annyit mondunk, hogy a londoni olimpia aranyérmése, illetve százszázalékos teljesítménnyel vezetik világliga-csoportjukat, többek között Montenegró és Olaszország ellen is nyerni tudtak, ráadásul a taljánok ellen Torinóban.

A tornán résztvevő négyesből a kanadai válogatott tűnik a leggyengébbnek, ugyanakkor közel sem lebecsülendő csapatról van szó. Ezt bizonyítja az is, hogy az észak-amerikaiak keretéből heten is Európában játszanak.

A csapatok szövetségi kapitányai egyaránt fontosnak és hasznosnak minősítette a Volvo-kupát. Ivica Tucak, a horvátok mestere a következőket nyilatkozta:
    „Örömmel jövünk, nagyon fontos számunkra ez a három nap! Remek felkészülési állomás, a játékosok együtt tölthetnek kis időt, lehetőségünk van arra, hogy három egymást követő napon éles mérkőzéseken, jó ellenfelekkel szemben gyakoroljuk a magunk játékát, ha kell, javítsunk rajta, hogy jobbak és jobbak legyünk az év kiemelt világversenyeire.”
    Alex Beslin a kanadaiak szövetségi kapitánya pedig a következőket mondta:
    „Hét játékosunk szerepel Európában, nem tudunk így sajnos annyit együtt lenni, amennyit szeretnénk. Éppen ezért a magyarországi Volvo-kupa is azon események közé tartozik, amely kiemelten fontos számunkra. Ez egy első osztályú, kiváló torna, amelyen erős csapatok ellen próbálhatjuk ki magunkat. Az efféle közös napok során kell egységbe gyúrni az erőnket, leginkább ez a feladatunk, ezen dolgozunk”.
    Egy biztos, a hétvégén jó csapatokat és színvonalas játékot fogunk látni.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:30 - kor kezdődik.