Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 5:3 (vége) | Nové Zámky – Budapešť 5:1 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
UTE Újpest Budapešť
szombat 14.02.2015, 19:00 • Zimny stadion, Érsekújvár • MOL Liga

A vártnál simábban nyert az Érsekújvár, az eddig kiválóan szereplő újpestiek ellen, de el kell mondani ma jobb csapat volt az Érsekújvár és megérdemelten jutott az elődöntőbe, ahol a Dunaújvárosi Acelbikák csapata várja őket. Én elköszönök innen az érsekújvári téli stadionból, köszönöm figyelmüket. (21:19:17)

60:00

59:30
    A közönség állva tapsol közeledik a meccs vége!

58:40
    Ketten az egy ellen mentek az újpestiek Cikánekra, de Pichler a kapus vállába lőtte a korongot.

58:10
    Az utolsó két percben járunk a közönség elkezdte ünnepelni a továbbjutást.

57:20
    M.Štefanka indult meg a koronggal, Kiss állta remekül útját és szerelni tudta.

56:50
    Mihálik volt jó helyzetben, de Tapio nem vette észre társát.

55:45
    Kisebb dulakodásoknak lehetünk ezekben a másodpercekben a szemtanúi, reméljük sportszerűen végződik a mérkőzés.

55:00
    Kowalczyk a kék vonaltól Kiss lábát találja el.

54:17
    Az Újpest gólt szerzett!
    KISS DÁNIEl rontja el Cikánek statisztikáját és megszerzi Elomo passza után az újpestiek becsület gólját. A körök közül fordulásból talált a hálóba. Gólpassz: Elomo Teemu.

54:11
    Huba kap két percet magas bottal való játékért.

53:45
    Csányi is bemutatott egy szép csel sorozatott az újváriak harmadában, majd éles szögből lőtt a kapu mellé.

53:00
    Tapio takarásból lőtt veszélyesen Cikánek kapujára, aki nem hagyta magát meglepni. Szeretné kapott gól nélkül befejezni a meccset.

52:20
    Mihalik ment el szép cselekkel a bal oldalon a palánk mellett, végül a másik oldalon egy újpesti gyorsabb volt, így les lett a dologból.

51:40
    Eldőlt a meccs a hazai csapat tartja a korongot, az újpestiek nem igen mennek előre, mindenki a meccs végét várja.

50:30
    Nagyon eseménytelenek ezek a percek, újpesti tilos felszabadítás.

50:00
    Uram kapott egy ígéretes átadást, de rosszul kezelte le a korongot.

49:30
    Leült most a meccs, a hazai csapat tartja a korongot.

48:20
    Ďurčo lövése megy el a kapuvas mellett.

47:50
    Hrudík indít újabb hazai támadást, végül Ágoston kapuja mögött visszaszerzik az újpestiek a pakkot.

47:00
    Kiegészült az Újpest, ezúttal megúszták gól nélkül.

46:40
    Faith lövését Ágoston Uram botjára üti ki, aki a félig üres újpesti kapu mellé lövi a korongot.

45:55
    Kissé lezseren játssza a Zámky ezt a emberelőnyös helyzetet.

45:15
    Elhozza a bulit az Újpest, és rögtön felszabadítanak, a korong Cikánek kapuja mögött.

44:57
    Hat újpesti a jégen, ezért két perc büntetés jár.

44:25
    Ágoston első védése, Marek Dubec lövését hárította.

43:35
    Mihálik passzát követően Tapio egyből Cikánek mamutjaiba bombázza a pakkot.

42:50
    Pleszkán helyére, Ágoston jön a kapuba.

42:50
    Időt kért az Újpest!

42:50
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Kihasználja ismét a Zámky az emberelőnyt, eldőlt a továbbjutás, aligha tud innen felállni az újpesti gárda. JURAJ FAITH Ďurčo kemény lövése után küldi a kipattanót a hálóba.

42:25
    A buli után kivágja az újpesti csapat a pakkot.

42:05
    Chrenko kemény lövését Pleszkán a lepkéssel védi.

41:31
    Garbacz vágja fel Marek Dubect, ezért két percet kap.

40:30
    Buli következik Pleszkán kapuja előtt, a védőhálóra pattant a korong.

40:10
    Gyors emberelőnyös góllal kezd a hazai csapat. PAVEL KOWALCZYK a kék vonalról iszonyatos erővel talál a hálóba. Gólpasszok: Michal Šiśka, Erik Weissmann.

40:01

A második harmadban jobban játszott a hazai csapat és megérdemelten növelte három gólra előnyét. Az újpestiek a bekapott gólok után bekeményítettek, igazán nagy ziccereket nem tudtak kidolgozni ebben a játékrészben, így a harmadik felvonásban mindet egy lapra kell feltenniük. A hazai csapat jól tartotta a korongot, jól védte a kék vonalát, és főleg kihasználta helyzeteit. Meglátjuk mit hoz a harmadik harmad, amely körülbelül 20:44-kor kezdődik majd.

40:00

39:50
    A harmad utolsó másodperceiben Kiss Daniel kap két percet gáncsolásért.

39:25
    Nehezen kel Juraj Faith a jégről egy kemény belemenés után.

39:20
    Nem tud felállni a hazai csapat a támadó harmadban, lassan letelik az emberelőny.

39:05
    Sikerül felszabadítani az újpesti hátvédeknek, újabb támadással jöhet a hazai gárda.

38:06
    Coleman kap két percet gáncsolásért, újabb hazai előny.

38:01
    A harmad utolsó két percében járunk, nem tud az Újpest közelebb kerülni, marad a háromgólos hazai előny.

37:10
    Kiegészült az Újpest!

36:30
    Podstavek az üres kapu mellé lőtte a ziccert!

35:50
    Óriási hazai nyomás Pleszkán kapuja előtt, Chrenko jó helyzetben hibázik, de bent marad a korong az újpestiek harmadában.

35:09
    Hegyi is lemegy gáncsolásért, hazai előny következik.

34:40
    Elomo kap két percet testre ütésért.

34:30
    Jól védekezik egyelőre az Érsekújvár

34:20
    Elomo kemény lövése a védőhálóra pattant.

33:25
    Szépíthet az Újpest, Kowalczyk kap két percet bottal akasztásért.

31:29
    Gyorsan kihasználja a hazai csapat az emberelőnyt, MARTIN FROLÍK második góljával háromra növeli a címvédő előnyét. Faith passzát lőtte védhetetlenül nagy erővel Pleszkán háta mögé. Gólpasszok: Juraj Faith, Albín Podstavek.

31:05
    Tóth kap két percet bottal akasztásért.

31:00
    A buli után a hazaiak indultak támadásba, most kisebb nyomást gyakorolnak Pleszkán előtt.

30:25
    Lesre korcsolyáztak az újpestiek.

30:10
    Eddig komolyabb újpesti ziccer nélkül a második harmad.

29:30
    Csányi eresztett el egy váratlan lövést Cikánek kapujára, aki könnyedén védett a lepkéssel.

28:29
    Marek Dubec remekül zavarta a hazai támadást már a középpályán, végül sikerült korongot szereznie.

27:31
    Durák kap 10 percet sportszerűtlen magatartásért, bevallom nem láttam pontosan mi történt.

27:20
    Kissé laza lett most a tempó, továbbra is jól tartja a pakkot a hazai gárda, kissé eseménytelen most a játék.

26:35
    Az újváriak remekül védik most a középső harmadot, az újpestiek kissé tanácstalanok ezekben a percekben.

26:00
    Bekeményítettek a csapatok, minden centiméterért meg kell küzdeni.

25:10
    Kiegészültek közben a csapatok.

24:20
    Uram ment el szépen a bal oldalon, majd egy kemény lövéssel próbálta ki Pleszkán figyelmét, akiről kijött a korong, Uram oda korcsolyázott betolta pakkot Pleszkán alatt a hálóba, de a játékvezető nem adta meg.

23:40
    Az újpestiek nyomást gyakorolnak az érsekújvári kapura, de nem találják a rést a hazai védelemben.

23:00
    Nem sokáig játszott a hazai csapat előnyben, Martin Frolík is lemegy két percre testre ütésért.

22:50
    Kiss Dániel kap két percet akadályozásért.

21:28
    Az első helyzetből rögtön gól született. MARTIN FROLÍK a körök közül védhetetlenül lőtt a hálóba, és kettőre növelte a hazaiak előnyét. Gólpasszok: Juraj Faith, Albín Podstavek.

21:15
    Komolyabb lövés és helyzet nélkül a harmad első percei.

20:50
    Újpesti tilos felszabadítás, Pleszkán elé költözik a játék.

20:40
    Nagyon aktívan és nyomással kezdi az újpesti gárda a második harmadot.

20:01

Óvatosan indult a harmad, majd fokozatosan beindult a mérkőzés. A hazai csapat Weissmann révén vezetést szerzett, majd ismét visszavettek a csapatok. A harmad végén Faith kiállítása alatt rengeteg újpesti ziccer maradt ki, a ma nagyon jó napot kifogó Cikánek előtt. Biztos nagy csata várható a második harmadban is, amely körülbelül 19:50-kor kezdődik.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Még egy újpesti helyzet a végére, Mihálik lövését védi Cikánek.

19:30
    Csányi közelről lő a kapuvas mellé, óriási újpesti ziccerek maradnak ki.

19:15
    Ismét Elomo ziccerben, Šiška a korong elé vetődve ment az újpesti csatár előtt!

19:00
    Elomo a másik oldalon egyedül volt a kapu előtt, ő is kihagyta a ziccert.

18:20
    Frolík egy az egyben vezethette Durak hibáját követően Pleszkánra a pakkot, de fonákkal mellé lőtte a ziccert.

17:59
    Faith vágta fel Colemant ezért két percre lemegy.

17:47
    Reiter akaszkodott össze Cikánek előtt Krállal, de a játékvezetők időben közbe léptek.

17:10
    Lindgren került ziccerbe, a körök közül bombázott a kapura, de Cikánek bravúrosan háritott.

16:50
    Tilos felszabadítás egy pontatlan hazai indítás után.

15:50
    Igazi play off csatát szurkolhat végig ma este a két szurkoló tábor.

15:05
    Faith passzolt Podstavek botjára egy kihagyhatatlan helyzetbe, amit sikerült kihagyni a hazai csatárnak, közelről az üres kapu mellé lőtte a pakkot.

14:30
    Karol Csányi jobb oldalról eresztett el egy kiváló erejű lövést, Cikánek jó formában véd ma.

13:20
    Virág hozta magát remekül helyzetbe, de végül beérték, így nem lett semmi az akcióból.

13:10
    A hazai vezetés ellenére, továbbra is mintha kivárnának a csapatok, óvatos játék jelemzi a harmadot.

12:50
    Elomo próbálta meglepni Cikánekot, aki a védőhálóra tornázta ki a finn légiós lövését.

12:00
    Pontatlan hazai indítás, az újpestiek indítanak támadást, kissé szétszórt most a játék az utolsó pár másodpercben.

11:10
    Tartják a hazaiak a korongot a saját kapujuk mögött, cserél közben a hazai csapat.

10:45
    Chrenko eresztett el egy remek lövést takarásból, Pleszkán résen volt.

10:20
    Kiegészült az újpesti csapat!

09:45
    Tapio szökött meg emberhátrányban a jobb oldalon, majd kemény lövéssel ajándékozta meg Cikánekot, aki védeni tudott.

08:45
    Ďurčo kemény lövése a kapu mellett suhant el.

08:15
    Mihálik kap két percet bottal akasztásért.

07:40
    A buli után Chrenko emelte be a korongot Pleszkán elé, amit ERIK WEISSMANN továbbított közelről a kapuba. Gólpasszok: Pavel Kowalczyk, Tomáš Chrenko.

07:00
    A hazai Rejzek került nagy helyzetbe a kapu előtt, remek passzt kapott, de Mihálik az utolsó pillanatban oda ért és megmentette az újpesti kaput a góltól.

06:30
    Mihálik próbalt betörni a hazai harmadba, de szerelni tudták még a kék vonall előtt.

06:05
    Elomo tilosra üti a korongot, buli következik Pleszkán előtt.

05:50
    Marek Dubec remekül vitte be a támadó harmadba a korongot a jobb oldalon, de a középre adott passza nem találat társat, így jöhetnek az újpestiek.

05:00
    Coleman lövését harítja gond nélkül Cikánek, de hozzá kell tenni Coleman szorult helyzetben volt.

04:45
    Még mindig komolyabb helyzet nélkül a meccs, nagy taktikai csata folyik a jégen.

03:50
    Érezni lehet a csapatokon, hogy nagy a tét, ezért néha pontatlan megoldásokat is láthatunk.

03:20
    Hrudík eresztett el egy lövést, de pontatlan volt Pleszkánnak nem kellett beavatkozni.

02:30
    Az újpestiek hosszan indítanak, így tilos felszabadítás lett a dologból.

01:55
    Fokozódik a játék tempója, és a hangulat a csarnokban is egyre jobb, eddig helyzet nélkül a mérkőzés

01:10
    A tét nagy, ezért a mai meccset is óvatosabban kezdik a csapatok, egyik fél sem akar beleszaladni egy felesleges hibába.

00:10
    A kezdő bulit a hazai csapat hozta el, és indíthatja az első támadást.

00:01

A hazai csapatban ismét jégre lép a mai meccsen Marek Uram, akit óriási tapssal köszönt a közönség.

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Edző: Ľubomír Hurtaj.

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Kiss, Durak, Elomo (C), Mihálik, Tapio – Lindgren, Hegyi (A), Virág, Tóth, Csányi – Zalavári (A), Garbacz, Reiter, Pichler, Coleman – Sommer, Turbucz, Fekti.

Edző: Szilassy Zoltán.

Játékvezetők: Halassy György, Kincses Gergely – Soós Dániel, Vas Mátyás.

A tegnapi újpesti siker után, ma este, a harmadik mérkőzésen fog eldőlni a párharc a két csapat között. Az érsekújvári közönség péntek este győzelmet és továbbjutást várt csapatától, de a vártnál sokkal nehezebben legyőzhető ellenfélnek bizonyult a lila-fehérek legénysége, akik szervezet védekezésükkel és jó csapatmunkával meglepték a címvédőt.

A pénteki összecsapást óvatosan, bebiztosított védelemmel kezdték a csapatok, sokáig kiegyenlített volt a játék, majd az újpesti találat után a második harmadban rákapcsolt a hazai gárda, de a lilák Pleszkánnal az élen, aki ismét kiválóan védett, hárították a gólveszélyes helyzeteket. Az újpestiek végig jó teljesítményt nyújtottak, végül megérdemelten nyerték a negyeddöntő második összecsapását, így a döntés a mai estére maradt. Izgalmas, mindent eldöntő harmadik meccs várható ma este az érsekújvári téli stadionban, amelyet este hét órától kezdünk közvetíteni itt az onlajnok oldalán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 8. Weismann (Kowalczyk, Chrenko), 22. Frolík (Podstvake, Faith), 32. Frolúk (Faith, Podstavek), 41. Kowalczyk (Šiška, Weissmann), 43. Faith (Podstavek, Ďurčo) – 55. Kiss D. (Elomo)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Huba (A), Král, Brandis, Chrenko, Tábi – Kowalczyk, Rejzek, Weissmann, M.Štefanka, Uram – Hrudík, Šiška, Podstavek, Marek Dubec (C), Frolík – Baron, Ďurčo, Martin Dubec, Faith (A), O.Štefanka.

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Kiss, Durak, Elomo (C), Mihálik, Tapio – Lindgren, Hegyi (A), Virág, Tóth, Csányi – Zalavári (A), Garbacz, Reiter, Pichler, Coleman – Sommer, Turbucz, Fekti.

Játékvezetők: Halassy György, Kincses Gergely – Soós Dániel, Vas Mátyás