Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 101:97 (hosszabbítás vége) | Pécsi VSK-PANNONPOWER – Kaposvári KK 87:91 (vége) | KTE-Duna Aszfalt – Marso Nyíregyházi KK 69:61 (vége)
hosszabbítás vége
TLI-Alba Fehérvár
101:97 (21:20, 48:41, 68:62, 84:84)
Atomerőmű SE
szombat 14.02.2015, 18:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Férfi NB I. A csoport

Szenzációs, rangadóhoz méltó mérkőzésen szakítja meg az Alba Fehérvár a paksiak 11 meccses győzelmi szériáját. A hosszabbításban egészen elképesztő teljesítményt nyújtott a hazai csapat a triplavonal mögül, záporoztak a hárompontosok, amire már nem tudtak válaszolni Evansék. Ez volt az Atomerőmű harmadik veresége a szezonban, míg a Fehérvár zsinórban harmadik győzelmét könyvelheti el. A végeredménnyel búcsúzom a Vodafone Sportcentrumból, hosszabbítás után TLI-Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 101:97! (20:08:14)

45:00
    Mérkőzés vége. (101:97)

44:59
    A végén még Wise bedob egy triplát. (101:97)

44:51
    Csorvási nem hibázik. (101:94)

44:51
    Csorvási Milánt faultolják, két büntető. (99:94)

44:45
    Jones még bedob egy középtávolit. (99:94)

44:14
    Kalve tripla a sarokból! Wise csak egy kettessel tud válaszolni! Felrobban a csarnok! (99:92)

43:55
    Visszahordás a paksiaktól! (96:90)

43:35
    A tizenegyedik fehérvári triplát dobja Lasan Kromah, ezzel hat pont a különbség! (96:90)

43:21
    Supola ziccere lejön a gyűrűről, de Csorvási még megmenti. (93:90)

42:55
    Kettőből kettő Eilingsfeld Jánostól, három közte! (93:90)

42:55
    Eilingsfeld harcolja ki a faultot a betörés után, két büntető. (93:88)

42:34
    Nagy figura a hazaiaktól, Simon osztja ki Kalvenak, aki újabb hármast pörköl be! Azonnal időt kér Branislav Dzunic. (93:88)

42:00
    Tóth Péter triplája ismét a helyén! Két ponttal vezet az Alba! (90:88)

41:36
    Jones nem ront büntetőt, ezzel átveszi a vezetést az ASE! (87:88)

41:36
    Jonest faultolja Simon Balázs, két büntető! (87:86)

41:07
    Jones süllyeszt el egy nagyon szép dobást a gyűrűben, egy pont a különbség. (87:86)

40:46
    Tóth Péter tripla a sarokból! (87:84)

40:15
    Evans áll bele a tempóba, kimarad, Csorvásié a pattanó. (84:84)

40:01
    A hosszabbítás elkezdődött. (84:84)

40:00
    Befejeződött a negyedik negyed. (84:84)

39:59
    Kromah kapja a labdát, de középtávolija kimarad! Hosszabbítás következhet! (84:84)

39:58
    2.2 másodperce maradt az Albának, hogy megnyerje a mérkőzést! (84:84)

39:58
    Eilingsfeld 2.2 másodperccel a vége előtt egyenlít! Időt kér az Alba! (84:84)

39:49
    Kromah középtávolija kimarad. (84:82)

39:26
    Jeremy Wise büntetőzhetett, mindkettő a helyén. Két pont a differencia, az Alba időt kér! (84:82)

39:26
    Dzunic edző időt kér! (84:80)

39:26
    Hatalmas izgalmak a végén! Kromah veszít labdát, Wise kap tőle faultot! (84:80)

39:10
    Kovács hármasa kimarad! (84:80)

38:52
    Csorvási ezúttal nem hibázik, négy pont a különbség! (84:80)

38:51
    Csorvásit ismét faultolják, mehet a vonalra. (82:80)

38:40
    Eilingsfeld első pontjait szerzi, a legjobb pillanatban süllyeszt el egy hárompontost! (82:80)

38:23
    Csorvási mindkét büntetőjét kihagyja! (82:77)

38:23
    Dugat is kipontozódik, Csorvásinak ütött oda. Két büntető! (82:77)

38:05
    Jarrod Jones vállal triplát a sarokból, kimarad, Kalve szedi a lepattanót. (82:77)

37:45
    Tóth Péter csalogatja ki az embereket a festékről, így Csorvási üresen marad, könnyű ziccere a helyén! Időt kér az ASE! (82:77)

37:14
    Ahogy Jonestól is a vendégeknél, a palánk alól eredményes. (80:77)

36:40
    Kromah! Hatalmas triplát pörköl be, nagyon fontos pontok érkeznek tőle. (80:75)

36:22
    Medve Máté kihagyja az elsőt, a másodikat már bedobja, ezzel két pont közte. (77:75)

36:21
    Medve harcol ki faultot, mehet büntetőzni. (77:74)

36:05
    Simon futtában ereszt el egy dobást, lejön a gyűrűről. A vendégeknél Medve hagy ki egy hárompontost. (77:74)

35:47
    Jones szerez labdát, majd tépi meg a gyűrűt. Három pont a különbség! (77:74)

35:17
    Kromah mindkét büntetőjét bedobja, a másik oldalon Jones ziccere lejön a gyűrűről. (77:72)

35:16
    A másik oldalon Kromah is megcsinálja ugyanazt, mint Dugat. Két büntető a jutalma. (75:72)

35:09
    Dugat nem hibázik, 11 pontnál jár. (75:72)

35:08
    Dugat támadja a gyűrűt, Csorvási faultolja. Két büntető, kigyűlik az öt csapatfault a hazaiaknál. (75:70)

34:59
    Simon ereszt el egy triplát, kimarad. (75:70)

34:30
    Jones ziccere kimarad, Kromahé a pattanó. (75:70)

34:10
    Dugat triplája kimarad, Evans leszedi a támadót, de közben Jonesra faultot fújnak. (75:70)

Evans büntetőzhetett, pontjaival 5 közte. Hazai időkérés. (73:68)

32:30
    Kromah triplájára Jones válaszol egy kettessel. (73:66)

31:40
    Medve büntetői jók. (70:64)

31:39
    Juhos pontozódik ki, Medve dobhat kettőt. (70:62)

31:00
    Baki és Tóth Péter triplái is kimaradnak. (70:62)

30:30
    Csorvási ziccere a helyén. (70:62)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (68:62)

Technikai problémánk adódott a csarnokban, a harmadik negyed után hat ponttal vezet az Alba Fehérvár!

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (68:62)

25:25
    Jones szed támadót, majd jó a putbackje. (56:52)

25:05
    Továbbra is hibátlan a vonal mögül az Alba Fehérvár, Csorvási 14 pontos! (56:50)

25:05
    Csorvásira játsszák ki az akciót a hazaiak, Jonestól jön a fault. Két büntetőt dobhat az Alba centere. (54:50)

24:52
    Evans az elsőt kihagyja, a második már a helyén. (54:50)

24:52
    Evanst faultolja Kromah, két büntető. (54:49)

24:45
    Csorvásira fújnak kétszerindulást. (54:49)

24:30
    Evans kettőből kettő. (54:49)

24:29
    Evans megy fel a dobásra, Kromahtól érkezik a fault. Büntetők következnek. (54:47)

24:10
    Supola veszi észre a rést a vendég védelmen, betörés után jó a ziccere. (54:47)

23:50
    Kovács Ákos kettese a helyén. (52:47)

23:30
    Kovács teszi fel alley-oopra Jonesnak, aki nem éri el a passzt. (52:45)

23:17
    Tóth Péter harmadik személyi hibája. (52:45)

23:14
    Jones nem tudja bedobni a ziccert Csorvásiék szorításában, de Tóth Péter eladja a labdát. (52:45)

22:48
    Kromah nem hibázik a vonal mögül, 13 pontnál jár. (52:45)

22:48
    Kromah támadja a gyűrűt, Jones faultolja dobás közben. Két büntető következhet! (50:45)

22:30
    Evansre nem figyelnek, el is süllyeszt egy középtávolit, amivel öt pont a különbség. (50:45)

22:00
    Kalve teszi fel a ziccert a betörés végén, jó a kosár. (50:43)

21:48
    Evans és Szabó Zsolt dobásai is kimaradnak. (48:43)

21:16
    Kalve is elereszt egyet a sarokból, ez sem zörgeti meg a hálót. (48:43)

21:00
    Supola tripla, kimarad. (48:43)

20:40
    Jones eredményes a palánk alól, tíz pontos. (48:43)

20:10
    Csorvási szerez labdát rögtön a negyed elején, majd Kromah ront két dobást. (48:41)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (48:41)

Az Atomerőmű pontjainak több mint fele a padról érkezik, a cserék 24 pontot vállaltak a 41-ből. Az Albánál ez a statisztika teljesen más képet mutat (44 pont a kezdőktől), igaz, csupán Juhos Levente és Simon Balázs szállt be csereként. Ez a hét emberes rotáció még visszaüthet a mérkőzés végén.

Az Alba elsősorban kiváló büntetőzésének köszönheti 7 pontos előnyét a szünetben, 15 kísérletből egyszer sem rontottak Székely Norbert tanítványai. Ez az arány a vendégeknél 9/11, akik annak ellenére vannak hátrányban, hogy 56%-kal dobnak mezőnyből, míg az Alba 45-tel. A fehérváriak biztos kézzel játszanak, mindössze egy labdát adtak el az első húsz percben, az Atomerőmű hatot.

Hazai oldalon hárman is elérték már a tíz pontot, név szerint Ernests Kalve, Csorvási Milán (10-10), valamint Lasan Kromah (11). Az Atomerőmű legeredményesebb játékosa Ryan Evans a maga 11 egységével, mögötte Jarrod Jones 8 ponttal áll.

Tóth Péter triplájával hét pontos előnnyel várhatja a második félidőt a TLI-Alba Fehérvár a listavezető ellen a Vodafone Sportcentrumban. A második negyedben Csorvási és Kromah vezetésével többször is tíz pontos különbséget alakított ki a hazai csapat, az utolsó percekre azonban feljavult a paksiak játéka, így végül "csak" 48:41 a félidőben az Alba javára!

20:00
    Vége a második negyednek. (48:41)

19:53
    Simon passza után Tóth Péter triplája a helyén! (48:41)

19:32
    Evans nem ront, ezzel már 11 pontnál jár. (45:41)

19:25
    Körtélyesi szed támadó lepattanót, majd Evans harcol ki faultot. Két büntető! (45:39)

19:16
    Tóth Péter személyi hibája a negyedik csapatfault. (45:39)

19:06
    Jól védekezik az ASE, Tóth Péter dobása nem érint gyűrűt, lejár a támadóidő. (45:39)

18:39
    Két gyors zsákolás Jarrod Jonestól, hat pontra zárkózik a paksi csapat. Hazai időkérés! (45:39)

18:03
    Kalve két büntetőjével már tíz pontos! (45:35)

18:03
    Kalve harcol ki újabb faultot, két büntető. Ismét tíz pont lehet a különbség! (43:35)

17:35
    Hatalmas játék Kromahtól, nagyon nehéz ziccert értékesít! (43:35)

17:10
    Markovic nem ront büntetőt, kettőből kettő. (41:35)

17:10
    Evans hármasa kimarad, Markovic viszont leszedi a pattanót, majd harcolja ki a faultot. Két büntető, időt kér az Alba. (41:33)

16:50
    Markovic triplája a palánkról esik be, nyolc pontra csökkentve ezzel a vendég hátrányt. (41:33)

16:28
    Simon remek passza után Csorvásitól jön újabb két pont! (41:30)

16:10
    Nagy játék a vendégektől, Evans teszi fel alley-oopra Szabó Zsoltnak. (39:30)

15:50
    Jó a plusz egy Csorvásitól. (39:28)

15:50
    Csorvási küzd nagyot a festéken, majd faulttal együtt is bedobja a ziccert. (38:28)

15:40
    Evans szed támadót, majd a ziccere is a helyén. (36:28)

15:20
    Supola büntetéi a helyükön, ismét tíz pont a különbség. (36:26)

15:19
    Evans faultolja Supolát, két büntető. (34:26)

15:10
    Jones vállalt nehéz dobást, nincs is belőle pont. (34:26)

14:49
    Eilingsfeld kettesére Juhos válaszolna, a tripla azonban kimarad. (34:26)

13:44
    Henry Dugat tépi meg a gyűrűt, óriási zsákolással tíz pont alatt az ASE. (32:24)

13:20
    Tóth Péter labdaszerzése után nagy játék a fehérváriaktól, Kromah asszisztja után Supola ziccere a helyén. (32:22)

13:00
    Kromah középtávolija nem jó. (30:22)

12:48
    Dugat lépi el magát, jöhet a Fehérvár. (30:22)

12:28
    Kalve közelije kiszédül a gyűrűről. (30:22)

12:21
    Tóth Péter passzába Szabó Zsolt kap bele, de marad az Albánál a labda. (30:22)

12:07
    Kovács Ákos ziccere nem jó, Kalve szedi a pattanót, majd Markovictól kapja a faultot. (30:22)

11:45
    Kromah áll bele a tempóba, ez a dobása is a helyén! 9-1-es futás a fehérváriaktól, Dzunic időt is kér vendég oldalon. (30:22)

11:24
    Gyors labdaszerzés után Kalve viszi végig, majd ziccerével már hat pont a különbség. (28:22)

11:10
    Lasan Kromah tripla! (26:22)

10:40
    Jarrod Jones faulttal együtt is bedobja a ziccert, a büntetője viszont már kimarad. (23:22)

10:26
    Csorvási szedi le saját lepattanóját, majd Tóth Péter futtából értékesít egy nehéz ziccert. (23:20)

10:01
    A hazaiak vezethetik az első támadást a második negyedben. (21:20)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (21:20)

Rendkívül kiélezett a mérkőzés, ahogy a nézőtéri párbaj is, eddig nem panaszkodhatunk.

10:00
    Befejeződött az első negyed. (21:20)

09:58
    Kovács Ákosnak csak a második büntetője jó, ami azt jelenti, hogy az első negyedet egy ponttal a Fehérvár nyeri. (21:20)

09:58
    Kovács harcol ki ügyes faultot két másodperccel a vége előtt, két büntető. (21:19)

09:52
    Simon szolgálja ki Kalvet, akinek ziccerével átveszi a vezetést az Alba. (21:19)

09:28
    Körtélyesi triplája kimarad. (19:19)

09:13
    Kromah bedobja a büntetőit, egyenlít az Alba. (19:19)

09:13
    Medve Máté adja el a labdát, Kromah szerzi meg, majd rögtön érkezik is a fault. Újabb büntetők! (17:19)

08:54
    Kalve nem ront büntetőt, két pont a különbség. (17:19)

08:54
    Kalve harcol ki újabb faultot, két büntető. (15:19)

07:50
    Kromah büntetői a helyükön, ahogy Medve nehéz ziccere is a másik oldalon. (13:17)

07:25
    Kromaht faultolták még az időkérés előtt, az ő büntetőivel folytatódik a játék. (11:15)

07:22
    Jó védekezés az Albától, Medve utolsó pillanatban elengedett triplája nem talál gyűrűt. Időt kér az ASE! (11:15)

06:35
    Jarrod Jones kettőből kettő a vonal mögül. (11:15)

06:35
    Jarrod Jonest faultolják, két büntető. (11:13)

06:23
    Újabb Csorvási blokk után Juhos Levente ziccere jó a másik oldalon. (11:13)

06:05
    Dugat szerez labdát, de óriási blokkot kap Csorvásitól! (9:13)

05:40
    Medve büntetői jók. (9:13)

05:40
    Medve Máté harcol ki faultot, ő is mehet büntetőzni. (9:11)

05:30
    Juhos büntetői a helyükön, két pont a különbség. (9:11)

05:30
    Juhos Leventét kap egyet Eilingsfeldtől, két büntetővel jöhet az Alba. (7:11)

05:05
    Fehérvári oldalon Tóth Péter válaszol egy közelivel. (7:11)

04:40
    Tóth Ádám csinálja meg magának a helyet a palánk alatt, jó a ziccer. (5:11)

04:21
    Simon személyi hibája után cserél az Alba, Juhos a pályán. (5:9)

04:00
    Tóth Ádám passzát Simon füleli le, Supola hármasa kimarad, majd később Tóth Péteré is. (5:9)

03:26
    A frissen beálló Medve Máté középtávolija a helyén, a másik oldalon Simoné kimarad. (5:9)

03:08
    Supolára fújnak faultot. (5:7)

02:55
    Csorvási nem hibázik a büntetővonal mögül. (5:7)

02:55
    Csorvási szed támadó lepattanót, Tóth faultolja dobás közben. Két büntető. (3:7)

02:40
    Dugat áll bele a tempóba, szép kosár. (3:7)

02:17
    Csorvási tripla a helyén! (3:5)

01:30
    Ezúttal is vendég pontok, Evans hármasa esik be! (0:5)

01:00
    Evans szerzi az első pontokat az Atomerőműnek. (0:2)

00:30
    Kromah szerez labdát, de nincs pont a hazai labdabirtoklásból. (0:0)

00:14
    Evans harcol ki faultot rögtön az elején, Kromahé a személyi. (0:0)

00:01
    Tóth Ádám hozza el a feldobást. (0:0)

00:01

TLI-Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs "KAP", 5 Ernests Kalve, 6 Blaskovits László, 7 Czirbus József, 8 Juhos Levente, 10 Kovács Ádám, 11 Tóth Péter, 12 Csorvási Milán, 14 Molnár Máté, 15 Supola Zoltán, 21 Lasan Kromah, 22 Fülöp Bence

Vezetőedző: Székely Norbert
    Edző: Góbi Henrik

Atomerőmű SE: 1 Ryan Evans, 5 Szabó Zsolt, 6 Kovács Ákos, 7 Eilingsfeld János, 9 Henry Dugat, 10 Medve Máté, 11 Jarrod Jones, 12 Baki Gergely, 15 Tóth Ádám, 21 Jeremy Wise, 22 Luka Markovic, 24 Antóni Csanád, 44 Körtélyesi Gergely "KAP"

Vezetőedző: Branislav Dzunic
    Edző: Schmidt Béla

Játékvezetők: Cziffra Csaba, Papp Péter, Gál János.