Horvátország – Egyesült Államok 15:8 (vége) | Magyarország – Kanada 9:7 (vége)
Magyarország – Kanada

9:7

(2:1, 2:1, 0:2, 5:3)

vasárnap 15.02.2015, 12:30Volvo Kupa

Végül nem borult a papírforma, de Kanada rendesen megizzasztotta a mieinket. Igazából a magyar csapat az utolsó negyedet leszámítva nem játszott jól, hiányzott ma a koncentráció. Kanada pedig lelkesen, felpörögve játszott, Aleksic is jól védett a kapuban, több ötméterest is hárított.
    Ezen a mérkőzésen olyan sok mindennek nem örülhetünk, viszont a Volvo-kupán százszázalékosan teljesített a magyar csapat, és végül is csak ez számít.
    Köszönöm a figyelmet! (13:46:16)

Vége a mérkőzésnek!

32
    A kanadaiak vezették a mérkőzés utolsó támadását, de nem sikerült kozmetikázniuk az eredményen.

32
    Madaras távoli löketét még védte Aleksic, de a kipattanót ERDÉLYI BALÁZS már értékesítette közelről. (9:7)

32
    Magyarország időt kért!

32
    Conway kapott kiállítást, emberelőnyben támadhat a magyar csapat.

31
    Decker Ádámot szórták ki a játékvezetők, Nagy Viktor védése miatt azonban a kanadaiak nem tudtak egyenlíteni.

30
    Robinsont szórták ki a játékvezetők, VÁMOS MÁRTON egy távoli bombával ki is használta az emberfórt.

29
    JOHN CONWAY fejezte be eredményesen a kanadai akciót, ezzel egyenlő az állás. (7:7)

29
    Ötméterest dobhatott a magyar csapat, Vámos lövését védte Aleksic.

28
    Nem sikerült az egyenlítés a kanadaiaknak, Nagy Viktornak köszönthetjük.

28
    Kanada időt kért!

28
    Bátorit kiszórták a játékvezetők, emberelőnyben egyenlíthet Kanada.

28
    ERDÉLYI BALÁZS percei ezek, távolról volt eredményes.

27
    ERDÉLYI BALÁZS fejezte be a magyar támadást, balról varrta be. (6:6)

27
    Mcelroy kapott kiállítást, emberfórban egyenlíthetünk.

26
    Jó centerezés után CONSTANTIN-BICARI NICOL nem hibázott, góljával ismét kanadai vezetés. (5:6)

26
    VÁMOS MÁRTON vállalta el az ötméterest, Aleksic ugyan beleért a labdába, de védeni nem tudott. (5:5)

25
    Nagy Viktor volt ismét a főszereplő, az egyenlítésért támadhat Magyarország.

25
    Ráúszásnál Erdélyi elhozta ugyan a labdát, majd nagyon csúnyán el is adtuk.

Elkezdődött az utolsó negyed!

A harmadik negyedben a magyar csapatnak semmi sem sikerült, olyannyira, hogy gólt sem dobtak a mieink. Kanada viszont kétszer betalált, így az észak-amerikaiak átvették a vezetést.

24
    Vége a harmadik negyednek!

24
    Nem sikerült kiegyenlíteni, így a harmadik negyed után Kanada mehet előnnyel a rövid szünetre.

24

24
    Madaras próbálkozott egy lövéssel, Aleksic védte. Támadásban Kanada nem tudta növelni az előnyét.

23
    Mcelroy kapott kiállítást, emberelőnyben egyenlíthet Magyarország.

23
    Sikerült bejátszani a labdát centerbe, CONSTANTIN-BICARI NICOL okosan ejtett, ezzel Kanada megszerezte a vezetést. (4:5)

22
    Gyenge távoli kísérlet a mieinktől, Kanada a vezetésért támadhat.

22
    A magyar csapat támadása most sem sikerült, szerencsére azonban Kanada is hibázott.

21
    Kiegyenlített Kanada, CONSTANTIN-BICARI NICOL volt eredményes. (4:4)

21

20
    Nagyon úgy tűnik, hogy a tornán Kanada nehezíti meg legjobban a magyar csapat dolgát, támadásban továbbra sem megy.

20
    Nem sikerült az egyenlítés a kanadaiaknak, Nagy Viktor védett egy nem túl veretes lövést.

19
    Vámost szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Kanada.

19
    Ismét ötmétereshez jutott Magyarország, Bátori lövése is kimaradt, Aleksic nagyot védett.

18
    CONSTANTIN-BICARI NICOL némileg váratlanul lőtte el, góljával egyre jönnek fel a kanadaiak. (4:3)

18
    Hiba támadásban mindkét oldalon, Kanada támadhat.

17
    Erdélyi a ráúszásnál elhozta a labdát, utána viszont rossz volt a bejátszás.

Elkezdődött a harmadik negyed!

Egyelőre úgy tűnik, hogy hiányzik a megfelelő koncentráció a mieinktől, támadásban továbbra is sokat hibáztak a fiúk. Kanada becsülettel küzd, és a nagyszünetben az eredménnyel nem lehet elégedetlen.

Vége a második negyednek!

16
    Kanada az utolsó pillanatban még megeresztett egy távoli lövést, nem talált kaput.

16
    Erdélyi adta el a labdát, a kanadaiak támadhatnak.

16

15
    Szép labdaszerzés a mieinktől, támadásban növelhetjük az előnyt.

15
    Ötmétereshez jutottunk, Salamon lövését viszont védte Aleksic.

14
    Robinson lövését könnyedén védte Nagy, de a támadást most sem sikerült eredményesen befejezni.

14
    Ötméterest dobhattunk, VÁMOS MÁRTON volt a biztoskezű végrehajtó. (4:2)

13
    Támadásban továbbra sem megy a mieinknek, Nagy Viktor viszont tartja a lelket a csapatban.

12
    A kanadaiak bejátszották centerbe, OLIVER VIKALO behúzta. (3:2)

12
    Salamont küldték ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Kanada.

11
    BEDŐ KRISZTIÁN nem hibázott, góljával kétgólos előnyben Magyarország.

11
    Megint egy jó védés Nagy Viktortól, Magyarország támadhat.

10
    Torakis kapott kiállítást, de emberelőnyös helyzetből sem sikerült betalálni.

10
    A támadást ismét elrontottuk, de Nagy Viktor könnyedén húzott le egy távoli ejtést.

9
    Nagy Viktor egyelőre remekel, egymásután kétszer is védett a magyar hálóőr.

9
    A második ráúszásnál is az észak-amerikai hozták el a labdát.

Elkezdődött a második negyed!

Az első negyed végén ugyan 2:1-re vezet Magyarország, de támadásban nem igazán remekeltek a mieink.

Vége az első negyednek!

8
    Manherczet szórták ki a játékvezetők, a kanadaiak azonban nem tudtak egyenlíteni, Nagy Viktor könnyedén védte a távoli kísérletet.

8
    MANHERCZ KRISZTIÁN fejezte be lövéssel a magyarok támadását, góljával előny nálunk. (2:1)

7
    Taschereau kapott kiállítást, emberelőnyben támadhat Magyarország.

7
    Továbbra sem megy támadásban, Nagy Viktor azonban védett egy éles szögből leadott lövést.

6
    GRAHAM KEVIN kintről eresztett el el bombát, lökete a jobb sarokba vágódott. (1:1)

5
    Vámos suhintását védte Aleksic, majd Erdélyi bombázott fölé. Egyelőre támadásban akadozik a gépezet.

5
    Robinsont szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhatunk.

4

4
    Támadószabálytalanságot követtek el a magyarok, de Kanada is gyorsan elveszítette a labdát.

4
    Jól védekeznek egyelőre a kanadaiak, majd támadásban fölé durrantottak.

3
    Rosszul játszottuk be centerbe a labdát, majd a kanadaiak támadásánál Nagy Viktor védett egy távoli lövést.

3
    Erdélyit szórták ki a játékvezetők, Kanada azonban nem tudta gólra váltani az emberfóros helyzetet.

2
    Nagy Viktor védett egy távoli kísérletet, de támadásban a mieink is hamar elszórták a labdát.

1
    A találkozó első gólját Magyarország szerezte, ERDÉLYI BALÁZS talált be. (1:0)

1
    A mérkőzés első ráúszásnál ugyan a labdát a kanadaiak hozták el, de hamar el is veszítették.

Idén már kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Volvo-kupa, a rangos eseménynek ezúttal Budapest lesz az otthona, a mérkőzésekre a felújított Szőnyi úti Laky Károly Uszodában kerül sor. A tornán Magyarországon kívül Horvátország, Kanada és az Egyesült Államok válogatottja vesz részt.

Az utolsó nap előtt a legnagyobb kérdés eldőlt, mégpedig hogy az idei Volvo-kupát Magyarország nyerte. Így a mai mérkőzésen a mieink Kanada ellen már teljesen felszabadultan játszhatnak.
    Benedek Tibor fiai az első napon az Egyesült Államokkal találkoztak, a magyarok egy gólzáporos mérkőzésen az előzetes várakozásokhoz képest jóval könnyebben nyertek. De az "igazi" meccs az tegnap következett, Magyarország az aktuális olimpiai bajnok Horvátországgal mérkőzött meg. A mieink parádés játékkal 9:6-ra nyerni tudtak, ezzel pedig meg is nyerték a Kupát.

Kanada az első napon a horvátoktól kapott ki, tegnap pedig az észak-amerikai összecsapáson döntetlent játszott az USA-val.

A mai mérkőzésen a papírforma egyértelműen magyar sikert ígér, hatalmas meglepetés lenne akárcsak egy szoros "hazai" győzelem is.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 12:30 - kor kezdődik.