Fehérvár AV19 – EHC Black Wings Linz 0:3 (vége)
Fehérvár AV19
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Steinbach Black Wings Linz
kedd 17.02.2015, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Tipikusan olyan meccs volt ez a mai, amelyről azt lehet mondani, hogy nagyot téved az, aki az eredményből akar következtetni a meccs képére. A Fehérvár rengeteg nagy helyzetet, sőt ziccert dolgozott ki, a gólokat viszont Linz szerezte, így végülis a helyzetkihasználás minősége döntött a vendégek javára. Ez a 0-3 azonban nem feltétlenül ok a kétségbeesésre, csupán el kell ismerni a hibákat, és mindent el kell követni annak érdekében, hogy legközelebb ne forduljanak elő. A csatársornak mindenképpen precízebben kell játszani az elkövetkező mérkőzéseken, így a rájátszásban is, ha a csapat nem kíván idő előtt búcsúzni a további küzdelmektől. Én mára megköszönöm figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is, a viszontlátásra! (21:33:10)

60:00

59:38
    A Linz gólt szerzett!
    És ott a harmadik, kihasználta az üres kaput a Linz együttese! Ouellette passzolt önzetlenül DANIEL OBERKOFLER elé, aki könnyedén a kapuba passzolt.

59:23
    Újabb tilos felszabadítás.

58:49
    Mellé ment a kapura emelt korong, így tilosra ütötték a vendégek.

58:39
    Kapus nélkül a Fehérvár!

57:56
    Páros kiállítás, Kovács Csaba, és Rob Hisey ül ki két percre.

57:40
    Rettenetesen nagy kár ezért a mai meccsért, megint a rossz helyzetkihasználásunknak köszönhetjük az eredményt.

57:40
    Rob Pallin időt kért.

57:04
    Bebiztosítja győzelmét a Linz! Az asszisztosok ugyanazok, mint az első gólnál, ám most BRIAN LEBLER mattolta Engstrandot.

55:19
    Engstrandról pattan mellé a korong.

54:35
    Banham lövése jóval a vendég kapu mellett száll el sajnos.

54:03
    A Linz kiegészült.

53:32
    Kicsit a bíró is akadályozott minket, les miatt szakad meg a támadásunk.

52:47
    Ouzas védett kétszer is bravúrral, nehéz megtörni.

52:03
    Vendég kiállítás következik, Macdonald ül ki magas bottal való játékért. Ezt most ki KELL használni!

51:09
    Nemes emelte kapura a korongot hogy lemehessen a sora cserélni a hosszas védekezés után.

49:51
    Most megint mintha egy fokozattal feljebb kapcsolt volna a Fehérvár, ezt most muszáj lenne kihasználni!

49:18
    Hosszabb szünet után láthattunk megint komoly fehérvári helyzetet, de ezt most a védelem hárította.

48:19
    A védőhálóra pattant a korong, buli lesz a fehérvári harmadban.

47:46
    Magosi indult meg szépen, lövését azonban blokkolni tudták!

46:39
    Támad a Linz, de határozottan védekezünk

45:44
    Eredménytelen volt a fehérvári támadás, a kontra után pedig már Engstrandnak kellett védenie.

44:02
    Szépen felállt a Volán egyenlő létszámnál, Bartalis Kovácshoz passzolt, a bomba azonban csak Ouzasig jutott!

43:10
    A buli után Wehrs lövése hal el Ouzas kesztyűjében!

42:59
    Ismét nagy helyzet maradt ki a linzi kapu előtt, Ouzas remek formában véd sajnos!

42:40
    Ha vendég kiállíás nem is, de buli lesz a vendég harmadban.

41:54
    Engstrand biztosít egy gyenge próbálkozást.

41:38
    Az első komolyabb vendég támadást is láthattuk, buli a fehérvári harmadban.

40:33
    Fehérvári támadással kezdődik a záróharmad, Ouzas tenyerel rá a korongra.

40:01

Hiába dolgozott ki rengeteg komoly helyzetet a Fehérvár, a sors fintora, hogy 40 percnyi játék után a vendégeknél van az előny. Ez az egy gólos deficit természetesen könnyedén ledolgozható, a komolyabb baj a harmad végén mutatott játék képe. Az bizony pontatlan volt, lassú, dekoncentrált, minden ami egy vesztes meccs receptje. Rob Pallin minden bizonnyal teljes gőzzel azon lesz a szünetben, hogy kihúzza csapatát az átmeneti gödörből, és hogy olyan dinamikus játékot láthassunk a záróharmadban, ami előtt még a vendégeknek is meg kell majd hajolniuk.

40:00

39:47
    Még egy buli zárásképpen a vendég kapu előtt.

38:36
    Mindkét csapat visszavett a lendületből, ide-oda korcsolyáznak a két kapu között, komolyabb helyzet nélkül.

36:23
    Sajnos most nincs benn a levegőben egy fehérvári gól.

35:02
    Komoly védelmi hiba után Lebler lövését kellett Enstrandnak védenie.

33:39
    Nagyon pontatlanok vagyunk sajnos, mintha ne találnánk a játék ritmusát.

32:52
    Kipattant a korong, megáll a játék. Jó lenne, ha megint olyan ritmusban tudnánk játszani, mint a vendég gól előtt.

32:16
    A Fehérvár kiegészült.

31:43
    Szerencsére érintés nélkül elcsúszik a korong a kapunk előtt.

30:32
    Andrew Sarauer léphetett ki egyedül, de Ouzas védte a ziccert!

30:16
    Sorozatban a harmadik hazai kiállítás következik, Varga Arnoldot küldik ki bottal akasztásért.

29:47
    Szép kontra után Ouasnak kellett védenie az újabb fehérvári lövést!

29:34
    Beemelték a pakkot a harmadunkba, Engstrand pedig a biztonság kedvéért inkább rátenyerelt.

28:05

27:22
    Kettő az egy ellen léphettünk ki emberhátrányban, Ouzas azonban megint védeni tudott!

26:40
    Engstrand véd villámgyors mozdulattal!

26:04
    Újabb fehérvári kiállítás sajnos, Sarauer ül ki két percre gáncsolásért.

25:11
    Megtört a Fehérvár a nagy nyomás alatt, emberelőnyből szerez vezetést a Linz. Ulmer passza után a hosszún érkező FRANKLIN MACDONALD pofozta a kapuba a korongot!

24:36
    Feláll a Linz, beszorul a Fehérvár.

23:35
    Orbán Attilát küldik most ki, akadályozásért.

23:25
    Engstrandnak most többször is kellett figyelnie.

22:44
    Most a Linz tudott sokáig bent maradni a fehérvári harmadban.

22:14
    Újabb Ouzas védés után buli a vendég kapu előtt.

21:56
    A Linz kiegészült, nem sikerült kihasználni egyik előnyt sem.

21:25
    Éppen hogy de pontatlan az előre adott korong, így oda a fehérvári támadás.

20:02
    A Fehérvár hozta el a korongot, és kettős előnyben a Volán!

20:01

Nagyszerű harmadon vagyunk túl, csupán az a fránya gól hiányzik a játékunkból. Néhány alkalommal valósággal beszorítottuk ellenfelünket kapuja elé, ám az ezek után kialakult helyzeteket (még) nem tudtuk értékesíteni. Mindegyik sornak volt már jó megvillanása a meccsen, mindenki hozzátesz eddig a jó teljesítményhez. A folytatásban remélhetőleg megjönnek a fehérvári gólok is, maradjanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:54
    Franklin Macdonald telibe lőtte a fehérvári nézőket, egyértelmű játék késleltetése büntetés.

19:49
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás.

19:31
    Hatalmas kavarodás után nem találtuk a pakkot a vendég kapu közvetlen közelében!!

18:51
    Újabb vendég kiállítás, Brian Lebler büntetése kettő perc durva játékért.

18:25
    Brad Moran lövését védte Engstrand!

18:03

17:44
    Most Banham ért bele egy lövésbe, de most Ouzas volt a végállomás.

16:52
    Bartalis ért bele egy kék vonali lövésbe, a korong viszont végül a kapuvason csattant!

16:34
    Kicsúszik a korong a vendég harmadból.

16:03
    Teljesen egyértelmű eset után itt az első vendég kiállítás,Sebastian Piche-t küldik ki két percre palánkra lökésért.

15:10
    Kóger könnyedén elszórta a korongot támadásban, de becsületére legyen mondva, hogy szinte azonnal vissza is szerezte.

13:39
    Kiegyenlítettebbé vált a játék az elmúlt néhány percben, mintha kicsit visszavettünk volna a rohanásból.

12:57
    Marino lőtt estében, Ouzas könnyűszerrel védett.

12:05
    Kóger Dániel maradt lenn a jégen, de szerencsére a saját lábán tud lemenni.

11:51
    Nem tudnak már egy ideje helyzetet kialakítani a vendégek. Remélhetőleg ez még jó arabig így is marad.

11:16
    Bartalis passza után Kovács Csaba tüzelt a kapura!

09:50
    Magosi Bálint szép cselek után lőhetett kapura, Ouzasnak alaposan meg kellett nyúlnia érte!

08:57
    Emberhátrányban lőhetett Orbán Attila kapura!

08:22
    Engstrand villámgyorsan átér egyik oldalról a másikra, és szépen véd.

07:57
    Kiütjük a korongot.

07:33
    Fel tudott állni a Linz, Murphy lövését azonban védeni tudta Engstrand!

07:22
    Buli a fehérvári kapu előtt.

06:58
    Erősen megkérdőjelezhető a mérkőzés első kiállításának jogossága, ám Sarauernek végül le kell ülnie két percre gáncsolásért.

06:25
    Gyors kontra után buli a linzi kapu előtt.

06:14
    Hosszú idő után láthatunk újabb vendég helyzetet.

05:13
    Elképesztő helyzeteket dolgozott ki a Volán, de Fortuna és Ouzas eddig sikerrel védte a linzi kaput! Gyönyörűen játszott a Volán ebben az elmúlt percben!

04:24
    Gyönyörű támadás után Nemes lőtt kapura, Ouzas szenzációs mozdulattal védett!

03:33
    Lebler próbálkozott egy lövéssel, Engstrand a helyén volt.

02:47
    Igencsak meggyötörték Kovács Csabát, a játékvezető azonban nem fújt semmit.

02:09
    Most a vendégek kontráztak le minket, de Engstrand védett!

01:29
    Szép védekezés után fordulhat a Volán.

00:49
    Benk lövése után Sarauer is próbálkozott, oldalháló a vége!

00:12
    Les miatt szakad meg a mérkőzés első linzi támadása.

00:01

Balszerencsés vereség után fogadja a remek formában lévő Linzet a Fehérvár AV19 csapata kedden, az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A Linz eddig hibátlan a középszakasz során, mindhárom meccsét győzelemmel fejezte be, legutóbb a Villachot 6-0-ra intézték el. A Fehérvár ezzel szemben még nem kapta el a ritmust, vasárnap a Znojmo vendégeként 2-1-re kapott ki Rob Pallin együttese buta gólokkal úgy, hogy 1-0-ra még a Volán vezetett. Ebből kifolyólag egy esetleges mai győzelem lélektanilag is nagyon fontos lenne. Tartsanak velünk, ha egy fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 26. Macdonald (Ulmer, Moran), 58. Lebler (Ulmer, Moran), 60. Oberkofler (Ouellette)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Orbán, Boivin, Benk, Erdély, Sárpátki – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Varga, Ejdepalm, Kovács, Bartalis, Marino – Reiter, Hetényi P., Németh, Nemes, Magosi
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Murphy, Macdonald, Lebler, Moran, Ulmer – Dorion, Piche, Kozek, Hisey, Iberer – Lukas R., Mitterdorfer, Spannring, Ouellette, Oberkofler – Fechtig, Mayrhauser, Gaffal, Lukas P., Pirmann

Játékvezetők: Ulrich Erd, Németh Martin, David Nothegger