UPC Vienna Capitals – Fehérvár AV19 2:3 (vége)
spusu Vienna Capitals
2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Fehérvár AV19
péntek 20.02.2015, 19:15 • Albert Schütz Eishalle • EBEL

VÉGE!!! Öt év után győz a Volán Bécsben, és története során először, 23 bécsi meccs után nyer rendes játékidőben! Elképesztő siker ez, végül teljesen megérdemelten az egész meccset nézve többet támadó, jobban játszó csapat nyerte meg a találkozót!

Ezzel megvan a Volán első idegenbeli sikere az idei középszakaszban, kezdődhet az ünneplés a szurkolókkal!

Sokáig emlékezetes marad ez a meccs, azért is, mert ezzel a Volán fellépett a tabella negyedik helyére, négy ponttal a hat pontos Znojmo mögé, és a szintén 4-4 pontos Vienna és Villach elé! Minden nyitott tehát, folytatás vasárnap a fehérvári Ördögkatlanban, ismét a Bécs ellen! Tartsanak akkor is velünk, köszönjük a figyelmüket, viszontlátásra! (21:20:53)

60:00

59:55
    Hazai időkérés.

59:55
    A Volán gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓLLLLL!!!!!!!!!! Bartalis még ímmel-ámmal megindult, KOVÁCS CSABA még lőtt egyet, és lehetetlen szögből leadott lökete utat talált Kickert hálójába! Hihetetlen!!!

59:45
    Orbán megszerzi a korongot.

59:30
    Őrületes bécsi rohamok az utolsó percben...

58:50
    Óriási hiba hátul, három bécsi rohamoz, Lakos végül nem jut lövéshez, Wehrs szabadít fel. Megúszta a Fehérvár...

57:50
    Komoly izgalmak várnak még ránk, mindkét csapatban benne van a győztes gól...

57:40
    Rajna megint a botossal tolja ki Bois lövését.

57:05
    Kóger ütőjéről pattan a védőhálóba a korong Kickert kapuja mögött, buli a semleges harmadból.

56:30
    Rajna bárddal szúr ki jól a kapujából, így Foucault nem jut lövéshez.

56:00
    Magosi is kapott egyet, ő is lemegy, remélhetőleg nem komoly a sérülése.

54:45
    Kóger lő kapura, Kickertről kipattan, a bécsiek szándékosan kiütik a pályáról a korongot, de nem ítélnek játékkésleltetést a játékvezetők.

54:40
    A gól látványosan megfogta a hazaiakat, egyre inkább átveszi a kezdeményezést a Volán.

54:30
    Varga kap indítást Sárpátkitól, lő, Carson blokkol.

53:50
    Macarthur ragad a fehérvári harmadban, les.

53:44
    Fehérvári tilos felszabadítás.

53:40
    Bécsi játékost érintve pattan ki a korong a kispadra, buli a semleges harmadból.

53:30
    Látszik, hogy ez a bécsiek legjobb harmada: eddig 6-6 a kapuralövési arány.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 25. Sylvester (Schiechl, Peter), 31. Carson (Rotter, Fraser) – 18. Banham (Kóger, Wehrs), 53. Sarauer (Kóger, Sikorcin), 60. Kovács Cs. (Bartalis, Orbán)

spusu Vienna Capitals: Kickert (Zopf) – Fraser, Carson, Foucault, Macarthur, Ferland (C) – Iberer, Lakos, Nödl, Watkins (A), Rotter – Klimbacher (A), Peter, Sylvester, Schiechl, Magowan – Bauer, Hartl, Puschnik, Bois, Fischer.
    Fehérvár AV19: Rajna (Engstrand) – Orbán, Reiter, Benk, Sikorcin, Magosi – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer (A), Banham (C) – Hetényi P., Nemes, Németh A., Erdély, Vincze – Ejdepalm, Varga A., Kovács Cs. (A), Bartalis, Sárpátki.

Játékvezetők: KINCSES Gergely, Shane WARSCHAW (Oscar JOHNSTON, NAGY Attila)